در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط HORLIKAN » چهارشنبه 27 مهر 1390 15:15

Mr.Amirhessam نوشته است:با سلام خدمت دوستان

تا کی می خواهید به این بحث های کودکانه ادامه بدید؟!
در این انجمن در مورد این موضوعات فکر کنم هزار باری بحث شده و دوستان هزار باری در ضعف نیروی هوایی افاضات فرموده اند و هرچه توانسته اند نثار مسئولان کرده اند!
اما همین دوستان محترم در تاپیک های دیگر سابقه نوشتن چنین نوشتاری را دارند البته نقل به مضمون: اگر ما 500 جنگنده سرحال داشته باشیم در برابر ناتو کاری از پیش نمیبریم! روسیه با ... جنگنده در برابر امریکا کاری نمیتواند بکند،ناتو پیش کش! امریکا 2200 جنگنده فعال دارد و ...................!

بنده متوجه نشدم،اخر ما میتوانیم حریف ناتو شویم یا نمی توانیم،تکلیف من را مشخص کنید،لطف بزرگی کرده اید!
---------------------------------------------------
دوستان انتظار دارند در نیروی هوایی معجزه شود! انگار نه انگار تحریم است،فناوری نیست(به قول خودشان)،کسی جنگنده نمی فروشد و ...!
احتمالا من اخبار را ناصحیح می خوانم:
خبر پیشنهاد امریکا برای فروش n تعداد اف-35 و اف-22 را به ایران با تخفیف ویژه جایی ندیده ام؟! شاید هم خبری بوده مبنی بر درخواست روسیه برای شراکت ایران در پروژه پک فا؟! شاید هم پیشنهاد فروش تعداد زیادی سوخو-30 داده اند و ما رد کرده ایم؟! راستی از فرانسه و کلا اتحادیه اروپا دعوتنامه های فراوانی برای خرید رافائل و یوروفایتر امده است اما این مسئولین نادان نیروی هوایی قبول نمی کنند! شاید چین برای فروش جی-10 و شراکت در پروژه جی-20 سر و دست میشکسته اما مسئولان ما مثل همیشه نفهم بوده اند!!!!
احتمالا انان که سفارش خرید تور-ام و اس 300 و ... را داده اند از فضا امده اند و اصلا ایرانی و نظامی ایرانی نیستند! انانی که جنگنده های سوخو-24 و میگ-29 ها را خریدند هم از روی شکم هم این ها را سفارش داده اند و اصلا نمیدانستند اینها چیست! انگار میفروشند و ما نمی خریم!

دیدم سفارش ها برای خرید لئوپارد،لکرک،ابراهامز و تی-90 سرازیر شده!
روسیه با امریکا برای فروش اس-400 به جای تاد های که امریکا پیشنهاد داده سرشاخ شده اند!
روسیه برای فروش اسکندر التماس میکند و امریکا برای فروش زیردریایی هسته ای!
هلر اند کخ ،لیست بلند بالایی از سلاح های انفرادی تولیدی اش را فرستاده برای ستاد کل نیروهای مسلح اما انها سواد ندارند،اصلا تا به حال اسلحه به روز ندیده اند،احتمالا به خنده به هم میگفتند این المانی ها تایپ کردن بلند نیستند ژ-3 را نوشتند ژ-36!!!! نامه زده اند که بروید کشف کنید اصلا ام-16 اسم تانک است یا هواپیما!
انتونوف و لاکهید برای فروش هواپیمای ترابری نظامی همدیگر را تهدید کرده اند و دارد جنگ هسته ای رخ میدهد بخاطر فروش سلاح به ایران!
بوئینگ التماس می کند که تو رو خدا فرماندهان نیروهای مسلح ایران ما برای شما مجانی تسلیحات لیزی نصب می کنیم چرا نمی فهمید!
ببین ارتش  و نیروی نظامی ایران به چه فلاکتی افتاده است که تعدادی جوان حداکثر 20 تا 30 ساله ان را به مسخره گرفته اند! همان نیروی نظامی که چند سالی است کابوس اسرائیل و امریکاست... از ترسش حدود 8 سال است وعده حمله هوایی پیشگیرانه می دهند اما جرات حمله ندارند و فرماندهان امریکایی حمله به همین نیروی نظامی و کشور ایران را حماقت می دانند،عجب داستان خنده داری است و چه زشت است بدانی مشکلات و کمبود ها را و باز اصرار داشته باشی بر حرفای پوچ که شاید روحیه مبارزه و رزم و جهاد را از کسی که تازه به این راه  و اشنایی با ارتش و نظامی گری افتاده را نابود کنی...

کسی منکر کمبودها نیست! اما کمبود ها دلیل دارد ،بهتر نیست نگاهی به سوابق فرماندهان نظامی ایران در ارتش و سپاه و حتی در وزارت دفاع بیندازیم تا بدانیم انها مثل من و شما از روی ترجمه متون و علاقه در مورد مسائل نظامی اگاهی ندارند ! کارشان این است و صد البته وظیفه... برخی انگار هنوز خواب هستند و جنگ روانی و ... را ندیده اند ،شاید هم سازمان های اطلاعاتی غربی کمی شعورشان را از دست داده اند و احتمالا ماهواره های جاوسوسی اف-4 های ما را اف-22 می بینند! اف-5 ها را اف-35! احتمالا ژ-3 های زنگ زده ارتش را ژ-36 می بینند! انها هم نفهم هستند ،شاید هم دلسوز! ارتش و سپاه به این فلاکت و بدبختی و فرماندهان دروغگو و احتمالا به ضعم برخی از دوستان نفهم اما انها با ما کاری ندارند که هیچ از ما کمی هم میترسند...

----------------------------------------------------------------------------

ببخشید اگر خارج از ادب! و بی منطق حرف زدم،خواستم مثل برخی دوستان جواب بدمبزرگوار اقاي امير حسام تحريم واسه چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه واقعا شما بگو ! شما كه ميهن پرستي و هركي حرف ناخوشايند بزنه از ليست ايراني بودن خارجه.

بزار من بگم. اين تحريما حداقل در حد سن و سال خودم عرض ميكنم. :
تحريم واسه يه نيروگاه فكستني پيزوري به اسم بوشهر كه داره مثل خندق بلا پول و سرمايه مملكت كه خرج درخت و زمين كشاورزي بايد بشه داره ميره تو حلق روس ها كه از مرام و مردانگي به جرات ميگم كوچك ترين بويي نبردن.

لعنت به هركي كه بد ايران رو بخواد . ننگ بر هركس كه نخواد ايران رو سر بلند ببينه ولي شما بگو از اوله اين قضيه برنامه هسته اي چند بار ما تحريم شديم .

اقاااااااااااااااااااااااااا اصصصصصصصصصصصصصصصن به درك كه تحريم شديم . 20 ساله دارين اين نيروگاه رو ميسازين بيني و بين الله تا به امروز 1 وات برق مفيد توليد كرده؟

بله به خاطره همينه . فقط دل خوشيمون اينكه ارانيم 20 درصد غني شده داريم ولي نميرم افسريه و خاني اباد و شوش رو ببينيم كه مردم دارن تو چه طويله اي زندگي ميكنن

بازم در نهايت خوش بيني به درررررررررررررررك . اصصصصصصصصن به جهههههههههنم مردم و بيخيال  پول به تاراج رفته به كنار ولي  از اين گزاف گويي بعضي از مسئولين به خداوندي خدا نميشه گذشت . 40 اف 14 عهد چپق و يه ميگ 29 . 21 اندازه آمريكا و كل ناتو ادعا دارن .

بابا جون مادرت  مثل ادم بگو اين تحريم ها كمر صنعت مارو شكسته مردم بي شعور كه نيستن ميفهمن كوتاه ميان


ولي اين مسئولين محترم ديگه روي پدر جد سنگ پاي قزوين سفيد كردن .

با چشماشون ميبينن حداقل حداقل نصف كارخونه ها جاجرود بسه شده همش يا اجاره نجاريه يا انبار شده ميبينن كه در كارخونه ها بسه شد ولي باز با نهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااايت ميگن تحريم ها اثر نداشته


احتمالا معيار تحريم هاي اقايون اينكه مردم مثله سوماليايي ها بسن بعد اگه منت بزارن بگن كه بله اين تحريم ها مشكلاتي هم داشته كه به اميد خدا وقتي همه مردن درست ميشه.


اينو به همه ميگم : اقايون خانوما : شيطان رو تكبر كاذبش از درگاه الاهي اخراجش كرد .
شيطان در درباره الاهي به اسم عزازيل يعني عزيز كرده خدا ميشناختنش و برا خودش كسي بود . ولي باز هم به خاطره تكبر و خود پسنديش شوتش كردن بيرون...ولي هنوز من يه چيزي رو نفهميدم اين مسئولين محترم عزيز تر از جان چه چيزي در خودشون ديدن كه به اين شكل نا به هنجار از چيز نداشته صحبت ميكنن كه خدا هم اينجوري حرف نميزنه. الله اكبر.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, ali nuri, Persian_ranger

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط mm1990 » چهارشنبه 27 مهر 1390 15:33

به نظر من استراتژی دفاعی کشورمون تا کنون تا حد زیادی موفق بوده است زیرا به اهدافمون تا به این لحظه که همان ایجاد بازدارندگی است رسیده ایم .
حالا اینکه در بخش نیروی هوایی ضعف داریم قبول اونم دلیل داره دلیلشم اینه که استراتژیستهای عرصه دفاعی کشور بر اساس تهدیدات موجود و بودجه در اختیار و شرایط موجود با یک تصمیم کاملا صحیح نیازهای دفاعی کشور را اولویت بندی کرده و قدرت موشکی را اولویت اول قرار داده اند حالا فرض کنید بجای تمرکز در این بخش مثلا ساخت جنگنده را اصل قرار میدادیم مطمئن باشید در انصورت در این بخش پیشرفتهای بسیار بزرگی داشتیم البته دربرابر دشمنانمون بازدارندگی کمتری داشتیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
oweiys, Sami 1993, reza4087

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط HASAN BARATY » چهارشنبه 27 مهر 1390 16:16

خیلی خوبه که ما اینقدر کارشناس نظامی داریم که اطلاعاتشون از عالی رتبه ترین مسئولان نظامی کشور بیشتره.اطلاعات امیر نصیر زاده در حد 30 یا 40 سال پیش است اما اطلاعات ما مال الانه.اخه ما الان پشت این رایانه یا توی تلوزیون انواع تجهیزات را میبینیم بعد احتمالا به فارسی مشخصاتش رو ترجمه میکنیم.فقط یک مشکلی وجود داره اونم اینکه بسیاری از کارشناسان تا حالا حتی روی عرشه یک کشتی جنگی نرفتند و یا این اف 14 که امیر نصیر زاده خلبانش است رو احتمالا حتی داخل کاکپیتش ننشستن.کلا اطلاعات ما مال الانه من پیشنهاد میکنم حالا که امیر شاه سفی اخرای فرماندهیش است یکی از ما را بکنن فرمانده نیروی هوایی بلکه کمی مدرنیزش کنیم.اخه مدیریت بلد نیستن.نه مثل زمان شاه یا عرب های فعلی نمی رن یه چند ده میلیارد دلاری از پول این ملت بریزن توی جیب کمپانی های اسلحه سازی نه می تونن خودشون جنگنده نسل 5 بسازن.اخه ما از 15 سال پیش کار ساخت هواپیما را اغاز نکردیم 60 سال سابقه داریم مثل روسیه اروپای غربی امریکا چین و......کلا اینکه ما نتونستیم بعد از 15 سال کاری که دیگران با چند برابر سرمایه گذاری توی 60 سال انجام دادن را انجام بدیم این نشانه کم کاری مسئولین است.اگه ما بودیم الان نسل 6 هم پرواز کرده بود.چون ما در فناوری چیزی به نام ارتقا نداریم.طرف یهو تصمیم میگیره هواپیمای رادارگریز بسازه با یک چشم به هم زدن این کار را میکنه.دیگران اگر 60 سال کار کردن نشونه ضریب پائین هوشی اونها بوده وگرنه ما 10 ساله ساختیمش!!!!!!!!!!!امریکائیها هم اگر میبینید به ما حمله نمی کنن بخاطر اطلاعات غیر صحیح انها از توان نظامی ایرانه وگرنه ما اصلا تسلیحات نداریم .کلا ما اطلاعاتمون از کارشناسان نظامی امریکا هم بیشتره.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
victory67, رضاخان, nima-rad, Mr.Amirhessam, Sami 1993, reza4087, Shahbaz

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط MOHAMMAD JAFAR » چهارشنبه 27 مهر 1390 16:17

بدون اغراق بگم همین الانش هم از بعضی از کشورهای ناتو که فقط تعدادی اف-16 دارند جلوتر هستیم قطعا، این رو به گوش بگیرید  اولاً
مثلا هلند:

213 فروند اف-16 که توسط کارخانه فوکر تحت لیسانس ساخته شدند که البته تعداد زیادی فروخته و ذخیره هستند و یا از دست رفته اند یا زمینگیرند یا... که طبق آمار ویکی پدیا 67 فروند عملیاتی داره
در آینده هم اف-35 قراره وارد کنه به تعداد 85 فروند
خب  شاید کمی اختلاف نظر پیش بیاد که 67 فروند اف-16 ممکنه از صد الی دویست فروند جنگنده ی ما ارزش بیشتری داشته باشند که خیلی نظر صحیحی نیست
PC-7 فقط 13 فروند (ما که خیلی بیشتر داریم!)
هواپیماهای ترابری 11 فروند که شامل 4 فروند سی-130 میشه(!!!)
البته از نظر هلیکوپتر از نیروی هوایی خودمان پیشرفته تر هست ولی از هوانیروز +هلیکوپترهای نیروی هوایی سپاه ما خیر!

ثانیاً فرماندهان ما بالاخره باید یک سری مسائل جنگ روانی رو انجام بدهند و نباید بیان بگن :

دنیا،بدانید که ما نمی توانیم موتور J-85 بسازیم.

برای خالی نبودن عریضه هم که شده بالاخره باید یک حرفی بزنند که شاید 10-20% اون حرف مصداق داشته باشه یا در برخی موارد اصلا مصداق نداشته باشه!

خدا وکیلی کدام یک از ما دوست داریم که فرمانده ما بیاد جمله ای مثل اون جمله بالا رو بگه؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
shola, mak1355, ali nuri, victory67, Shahbaz, @lirez@, HASAN BARATY, reza4087

Major II

Major IIno avatar
پست ها

181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط f14tomcat » چهارشنبه 27 مهر 1390 19:09

کشوری که دردهه نودمیلادی بخاطرجهالت ولجاجت فرمانده ای -که اصلاازجنس نیروش نبودوقبلاکارش فقطکارروی قایق توپداربود-3تاناوشکنی که می تونستنددرآبهای آزادبراحتی سیرکنندروبازنشسته کردوحالادربه دردنبال جنازه همونا می گرده,کشوری که موشکش تادلتون بخوادخطامی زنه اماادعامی کنه دقیق ترینه,کشوری که استادکنارگذاشتن افسران باتجربه وقدیمیه,قطعافرماندش -تازه ازارگانی که مایک کمی واسه جنگ بهترقبولش داریم -بایدهم اینطوربی اطلاع باشه!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, Norooz7032

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

158

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط f-35 » چهارشنبه 27 مهر 1390 20:00

جناب اف-14 تامکت میشه بگید مدرکتون برای دقیق نبودن موشک های ایران چیه؟  والا تا جایی ما دیدیم نقطه برخورد همه موشک های ایران فیلمبرداری شده و به نمایش در اومده. از فاتح نسل 3 بگیر تا سجیل و شهاب 3 و  قدر اف و . ..که خلاف ادعای شما را ثابت میکنه. اگه شما دلیل یا مدرکی دارید که خلاف دقیق بودن موشک های ایران رو ثابت کنه بگید. البته اگه درمورد بقیه حرفاتون هم مدرک یا منبعی ارایه کنید ممنون میشم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f-35 تشکر کرده اند:
reza4087

Major II

Major IIno avatar
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 تیر 1389 22:27

آرشيو سپاس: 219 مرتبه در 87 پست

Re: Re:

توسط John rider » جمعه 29 مهر 1390 16:00

ali nuri نوشته است:ما الان دشمن درجه یکمون آمریکا و اسرائیله درسته ؟؟؟ اشتباه که نمی کنم اگه اشتباه می کنم یکی بگه !!!


بله اشتباه میکنید،دشمن درجه یک ماچین وروسیه است!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب John rider تشکر کرده اند:
HORLIKAN

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

199

تشکر کرده: 46 مرتبه
تشکر شده: 53 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آبان 1388 00:53

آرشيو سپاس: 1857 مرتبه در 187 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط aliTOPGUN » جمعه 29 مهر 1390 16:28

MOHAMMAD JAFAR عزیز:
با نظرتون موافق نیستم کشورهای اروپایی مورد نظر شما دوست گرامی کشورهای کوچک اروپا تلقی میشند که از لحاظ نظامی در معادلات جهانی حرفی برای گفتن ندارند به این علت که همیشه زیر سایه ناتو هستند(بیست چند کشور که این پیمان دفاعی رو دارند و هنگام تهاجم همه با هم میشوند مانند نبرد با صربها) وکار اصلی این سازمان رو همیشه المان و انگلستان و فرانسه بعنوان قطب صنعتی و جمعیت اروپا انجام میدهند.... سرنوشت مقایسه با این کشورها
ضمنا جنگنده F-16AM از فانتوم وتایگر به طور کامل برتره!در نبرد کوزوو یک میگ 29 هدف امرام این جنگنده قرار گرفته فانتوم عزیز و دوست داشتنی بالای40 سال عمر عملیاتی (سریهای که از سال 1347 وارد شدند) وتایگر هم با  چیزی شبیه به این....روبرو هستند و همچنان با اسپارو و ساید وایندر مسح میشوند.ضمنا اگر هم هیچ فرماندهی جمله بالا رو نگه ماکه میبینیم چه خبره!
با ارزوی موفقیت
Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliTOPGUN تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, MOHAMMAD JAFAR

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط MOHAMMAD JAFAR » جمعه 29 مهر 1390 19:15

aliTOPGUN نوشته است:MOHAMMAD JAFAR عزیز:
با نظرتون موافق نیستم کشورهای اروپایی مورد نظر شما دوست گرامی کشورهای کوچک اروپا تلقی میشند که از لحاظ نظامی در معادلات جهانی حرفی برای گفتن ندارند به این علت که همیشه زیر سایه ناتو هستند(بیست چند کشور که این پیمان دفاعی رو دارند و هنگام تهاجم همه با هم میشوند مانند نبرد با صربها) وکار اصلی این سازمان رو همیشه المان و انگلستان و فرانسه بعنوان قطب صنعتی و جمعیت اروپا انجام میدهند.... سرنوشت مقایسه با این کشورها
ضمنا جنگنده F-16AM از فانتوم وتایگر به طور کامل برتره!در نبرد کوزوو یک میگ 29 هدف امرام این جنگنده قرار گرفته فانتوم عزیز و دوست داشتنی بالای40 سال عمر عملیاتی (سریهای که از سال 1347 وارد شدند) وتایگر هم با  چیزی شبیه به این....روبرو هستند و همچنان با اسپارو و ساید وایندر مسح میشوند.ضمنا اگر هم هیچ فرماندهی جمله بالا رو نگه ماکه میبینیم چه خبره!
با ارزوی موفقیت

بله
البته برایند کل جنگنده های ما اگر از 67 فروند اف-16 بیشتر نباشه کمتر نیست.بالاخره فقط تایگر و فانتوم هم که نداریم.
منظور من از این مثال فقط این بود که دوستان اینقدرها هم نا امید نباشند و بدانند که هنوز نیروی هوایی ما به مرحله ی آبرو ریزی نرسیده!
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, nima-rad

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط Qaher1406 » جمعه 29 مهر 1390 20:21

HORLIKAN نوشته است:
Mr.Amirhessam نوشته است:با سلام خدمت دوستان

تا کی می خواهید به این بحث های کودکانه ادامه بدید؟!
در این انجمن در مورد این موضوعات فکر کنم هزار باری بحث شده و دوستان هزار باری در ضعف نیروی هوایی افاضات فرموده اند و هرچه توانسته اند نثار مسئولان کرده اند!
اما همین دوستان محترم در تاپیک های دیگر سابقه نوشتن چنین نوشتاری را دارند البته نقل به مضمون: اگر ما 500 جنگنده سرحال داشته باشیم در برابر ناتو کاری از پیش نمیبریم! روسیه با ... جنگنده در برابر امریکا کاری نمیتواند بکند،ناتو پیش کش! امریکا 2200 جنگنده فعال دارد و ...................!

بنده متوجه نشدم،اخر ما میتوانیم حریف ناتو شویم یا نمی توانیم،تکلیف من را مشخص کنید،لطف بزرگی کرده اید!
---------------------------------------------------
دوستان انتظار دارند در نیروی هوایی معجزه شود! انگار نه انگار تحریم است،فناوری نیست(به قول خودشان)،کسی جنگنده نمی فروشد و ...!
احتمالا من اخبار را ناصحیح می خوانم:
خبر پیشنهاد امریکا برای فروش n تعداد اف-35 و اف-22 را به ایران با تخفیف ویژه جایی ندیده ام؟! شاید هم خبری بوده مبنی بر درخواست روسیه برای شراکت ایران در پروژه پک فا؟! شاید هم پیشنهاد فروش تعداد زیادی سوخو-30 داده اند و ما رد کرده ایم؟! راستی از فرانسه و کلا اتحادیه اروپا دعوتنامه های فراوانی برای خرید رافائل و یوروفایتر امده است اما این مسئولین نادان نیروی هوایی قبول نمی کنند! شاید چین برای فروش جی-10 و شراکت در پروژه جی-20 سر و دست میشکسته اما مسئولان ما مثل همیشه نفهم بوده اند!!!!
احتمالا انان که سفارش خرید تور-ام و اس 300 و ... را داده اند از فضا امده اند و اصلا ایرانی و نظامی ایرانی نیستند! انانی که جنگنده های سوخو-24 و میگ-29 ها را خریدند هم از روی شکم هم این ها را سفارش داده اند و اصلا نمیدانستند اینها چیست! انگار میفروشند و ما نمی خریم!

دیدم سفارش ها برای خرید لئوپارد،لکرک،ابراهامز و تی-90 سرازیر شده!
روسیه با امریکا برای فروش اس-400 به جای تاد های که امریکا پیشنهاد داده سرشاخ شده اند!
روسیه برای فروش اسکندر التماس میکند و امریکا برای فروش زیردریایی هسته ای!
هلر اند کخ ،لیست بلند بالایی از سلاح های انفرادی تولیدی اش را فرستاده برای ستاد کل نیروهای مسلح اما انها سواد ندارند،اصلا تا به حال اسلحه به روز ندیده اند،احتمالا به خنده به هم میگفتند این المانی ها تایپ کردن بلند نیستند ژ-3 را نوشتند ژ-36!!!! نامه زده اند که بروید کشف کنید اصلا ام-16 اسم تانک است یا هواپیما!
انتونوف و لاکهید برای فروش هواپیمای ترابری نظامی همدیگر را تهدید کرده اند و دارد جنگ هسته ای رخ میدهد بخاطر فروش سلاح به ایران!
بوئینگ التماس می کند که تو رو خدا فرماندهان نیروهای مسلح ایران ما برای شما مجانی تسلیحات لیزی نصب می کنیم چرا نمی فهمید!
ببین ارتش و نیروی نظامی ایران به چه فلاکتی افتاده است که تعدادی جوان حداکثر 20 تا 30 ساله ان را به مسخره گرفته اند! همان نیروی نظامی که چند سالی است کابوس اسرائیل و امریکاست... از ترسش حدود 8 سال است وعده حمله هوایی پیشگیرانه می دهند اما جرات حمله ندارند و فرماندهان امریکایی حمله به همین نیروی نظامی و کشور ایران را حماقت می دانند،عجب داستان خنده داری است و چه زشت است بدانی مشکلات و کمبود ها را و باز اصرار داشته باشی بر حرفای پوچ که شاید روحیه مبارزه و رزم و جهاد را از کسی که تازه به این راه و اشنایی با ارتش و نظامی گری افتاده را نابود کنی...

کسی منکر کمبودها نیست! اما کمبود ها دلیل دارد ،بهتر نیست نگاهی به سوابق فرماندهان نظامی ایران در ارتش و سپاه و حتی در وزارت دفاع بیندازیم تا بدانیم انها مثل من و شما از روی ترجمه متون و علاقه در مورد مسائل نظامی اگاهی ندارند ! کارشان این است و صد البته وظیفه... برخی انگار هنوز خواب هستند و جنگ روانی و ... را ندیده اند ،شاید هم سازمان های اطلاعاتی غربی کمی شعورشان را از دست داده اند و احتمالا ماهواره های جاوسوسی اف-4 های ما را اف-22 می بینند! اف-5 ها را اف-35! احتمالا ژ-3 های زنگ زده ارتش را ژ-36 می بینند! انها هم نفهم هستند ،شاید هم دلسوز! ارتش و سپاه به این فلاکت و بدبختی و فرماندهان دروغگو و احتمالا به ضعم برخی از دوستان نفهم اما انها با ما کاری ندارند که هیچ از ما کمی هم میترسند...

----------------------------------------------------------------------------

ببخشید اگر خارج از ادب! و بی منطق حرف زدم،خواستم مثل برخی دوستان جواب بدمبزرگوار اقاي امير حسام تحريم واسه چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه واقعا شما بگو ! شما كه ميهن پرستي و هركي حرف ناخوشايند بزنه از ليست ايراني بودن خارجه.

بزار من بگم. اين تحريما حداقل در حد سن و سال خودم عرض ميكنم. :
تحريم واسه يه نيروگاه فكستني پيزوري به اسم بوشهر كه داره مثل خندق بلا پول و سرمايه مملكت كه خرج درخت و زمين كشاورزي بايد بشه داره ميره تو حلق روس ها كه از مرام و مردانگي به جرات ميگم كوچك ترين بويي نبردن.

لعنت به هركي كه بد ايران رو بخواد . ننگ بر هركس كه نخواد ايران رو سر بلند ببينه ولي شما بگو از اوله اين قضيه برنامه هسته اي چند بار ما تحريم شديم .

اقاااااااااااااااااااااااااا اصصصصصصصصصصصصصصصن به درك كه تحريم شديم . 20 ساله دارين اين نيروگاه رو ميسازين بيني و بين الله تا به امروز 1 وات برق مفيد توليد كرده؟

بله به خاطره همينه . فقط دل خوشيمون اينكه ارانيم 20 درصد غني شده داريم ولي نميرم افسريه و خاني اباد و شوش رو ببينيم كه مردم دارن تو چه طويله اي زندگي ميكنن

بازم در نهايت خوش بيني به درررررررررررررررك . اصصصصصصصصن به جهههههههههنم مردم و بيخيال پول به تاراج رفته به كنار ولي از اين گزاف گويي بعضي از مسئولين به خداوندي خدا نميشه گذشت . 40 اف 14 عهد چپق و يه ميگ 29 . 21 اندازه آمريكا و كل ناتو ادعا دارن .

بابا جون مادرت مثل ادم بگو اين تحريم ها كمر صنعت مارو شكسته مردم بي شعور كه نيستن ميفهمن كوتاه ميان


ولي اين مسئولين محترم ديگه روي پدر جد سنگ پاي قزوين سفيد كردن .

با چشماشون ميبينن حداقل حداقل نصف كارخونه ها جاجرود بسه شده همش يا اجاره نجاريه يا انبار شده ميبينن كه در كارخونه ها بسه شد ولي باز با نهااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااايت ميگن تحريم ها اثر نداشته


احتمالا معيار تحريم هاي اقايون اينكه مردم مثله سوماليايي ها بسن بعد اگه منت بزارن بگن كه بله اين تحريم ها مشكلاتي هم داشته كه به اميد خدا وقتي همه مردن درست ميشه.


اينو به همه ميگم : اقايون خانوما : شيطان رو تكبر كاذبش از درگاه الاهي اخراجش كرد .
شيطان در درباره الاهي به اسم عزازيل يعني عزيز كرده خدا ميشناختنش و برا خودش كسي بود . ولي باز هم به خاطره تكبر و خود پسنديش شوتش كردن بيرون...ولي هنوز من يه چيزي رو نفهميدم اين مسئولين محترم عزيز تر از جان چه چيزي در خودشون ديدن كه به اين شكل نا به هنجار از چيز نداشته صحبت ميكنن كه خدا هم اينجوري حرف نميزنه. الله اكبر.


دوست عزیز عمرتحریم های ایران تقریبابه اندازه عمر انقلابه حالا اگه درنیروگاه اتمی روتخته کنیم به نظرشماهر آنچه ازفناوری وتکنولوژی واسلحه خواستیم به سویمون سرازیر میشه شمافکرکردین تحریمهابه خاطریه نیروگاه فکستنیه؟این بهانست امروز اگه درنیروگاه روببندیم یه چیزدیگه روبهانه میکنن فردا باید دربرنامه فضایی وموشکیتون رو تخته کنیدچون امنیت اروپا وامریکا روتهدید کردیم اینارو تخته کنیم میرن سر یه چیزدیگه؟نه عزیزدرد اینا این چیزا نیست یه چیزدیگست کافی ایران چندقدم بسوی اون حرکت کنه میشه دموکرات ترین وحقوق بشری ترین کشورخاورمیانه ومیشه جزیره ثبات ومیتونه هرچی که بخواد داشته باشه مثل قبل انقلاب کمی بیاندیشید خواهید دانست ریشه تحریما کجاست
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

39

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 دی 1385 23:42

آرشيو سپاس: 355 مرتبه در 36 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط jafar2007 » جمعه 29 مهر 1390 20:31

فعلا شما هر چی میخواهید بگویید
با همین چند جنگنده به قول شما از رده خارج  ، کسی جرات حمله به ایران رو نداره
با بیایید بگید که نمیخواهند حمله کنند :::P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jafar2007 تشکر کرده اند:
nasir irani, mm1990, Mr.Amirhessam

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: تسليحات سری ايران دشمن را غافلگير خواهد كرد

توسط typhoon » جمعه 29 مهر 1390 20:50

سلام
مشکل در کشور ما از جای دیگری است.اول اینکه یک سری از مسئولین از روز اول با صداقت مسائلی رو با مردم در میان نگذاشتند و حالا دیگه برای یکسری از مسائل خیلی دیره.در بحث هواپیما سازی چند فاکتور بسیار مهم است.اول این که ما باید بپذیریم که در این بخش عقب هستیم.مسئله بعد مدیریت صحیح و اختصاص بودجه کافی به این بخش است.ما در کشور خود پروژه های مسخره کم نداریم،نمونه اش پژو ۲۰۶ صندوقدار و یا بسیاری مسائل دیگر.لزوم راه اندازی باشگاه ها و مراکز مرتبط با هوانوردی در سطح کشور ،پایان دادن به صحبتهایی در رابطه با جنگنده نسل پنج داخلی که به زودی پرواز می کند و از این جور حرفهای خنده دار.بها دادن به بخش های خصوصی و خارج کردن بخش های دولتی از اموری مثل طراحی و ساخت هواپیما.فعال ساختن بخش های جاسوسی صنعتی در بخش های مختلف دنیا برای بدست آوردن اطلاعات در بخش های مختلف.از تمام این مسائل مهمتر رسیدگی به وضعیت معاش و رفاهی پرسنل نیروهای مسلح.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, nima-rad

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان