در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط Qaher1406 » جمعه 29 مهر 1390 03:51

66 سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، در حالی که درهمه روایات تاریخی گفته شده است که آدولف هیتلر در روزهای پایانی جنگ خودکشی کرد، کتاب جدیدی که قرار است این روز‌ها در بریتانیا منتشر شود مدعی است هیتلر خودکشی نکرده، بلکه از آلمان گریخته و تا ۱۷ سال بعد نیز زنده بوده است، تا این که در سال ۱۹۶۲ در آرژانتین مرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
۶۶ سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، در حالی که درهمه روایات تاریخی گفته شده است که آدولف هیتلر در روزهای پایانی جنگ خودکشی کرد، کتاب جدیدی که قرار است این روز‌ها در بریتانیا منتشر شود مدعی است هیتلر خودکشی نکرده، بلکه از آلمان گریخته و تا ۱۷ سال بعد نیز زنده بوده است، تا این که در سال ۱۹۶۲ در آرژانتین مرده است.

به گزارش انتخاب، نویسندگان این کتاب جدید مدعی هستند که «اسناد و مدارک مستند و متقن بسیاری برای این فرضیه در دست دارند».

به گفته این نویسندگان بریتانیایی، آدولف هیتلر برخلاف همه روایات تاریخی که تاکنون در مورد خودکشی او همراه با معشوقه آلمانی‌اش اوا براون مطرح بود، به اتفاق او از آلمان خارج شده و خانم براون نیز تا دم مرگِ هیتلر در سال ۱۹۶۲، در کنارش در آرژانتین زندگی کرده است.

آن طور که در این کتاب با عنوان «گرگ خاکستری: فرار آدولف هیتلر» آمده است، هیتلر با اوا براون صاحب دخترانی شده و همراه با آن‌ها در آرژانتین زندگی کرده است.

اگر این فرضیه درست باشد، هیتلر که‌ زاده سال ۱۸۸۹ بود، در ۷۳ سالگی مرده است و نه در ۵۵ سالگی.

جرارد ویلیامز، یکی از نویسندگان این کتاب، روز یک‌شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بریتانیایی اسکای گفت که او و سایمون دانستان، نویسنده و پژوهشگر انگلیسی، در نتیجه مطالعات و پژوهش‌های طولانی و کاملاً موشکافانه این کتاب را نوشته‌اند.

این محققان مدعی هستند که هیتلر در‌‌ همان نیمه بهار ۱۹۴۵ موفق به گریز از آلمان شد و با هواپیما از کشوری که دوازده سال حاکم بلامنازع آن بود ولی آن را به ویرانه‌ای عظیم مبدل کرده بود، خارج شد.

جرارد ویلیامز به شبکه اسکای گفت: «ما درصدد دوباره‌نویسی تاریخ نبوده‌ایم، ولی وجود اسناد و مدارکی از موفق شدن هیتلر به فرار از آلمان چنان قانع‌کننده است که نمی‌توان به آن‌ها بی‌اعتنایی کرد.»

به گفته آقای ویلیامز، درهمین حال، اسناد و شواهد قطعی نیز در مورد خودکشی و مرگ هیتلر در آلمان هرگز وجود نداشته است.

این محقق به شهادت‌های افرادی نیز استناد می‌کند که زندگی هیتلر و راز بقای او را در آرژانتین تحت نظر داشته‌اند و شواهد این افراد را «قانع‌کننده» توصیف می‌کند.

ویلیامز و دانستان می‌گویند که اسنادی از سوی دولت‌های جهان که پس از دهه‌ها در دسترس همگانی قرار گرفت، تأییدکننده نظریه آن‌ها در مورد سرنوشت هیتلر است.

ویلیامز و دانستان در کتاب خود سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا را نیز متهم می‌کنند که نه تنها از فرار هیتلر آگاهی داشته‌اند، بلکه به این امر کمک کرده‌اند.

به نوشته این دو نویسنده، آمریکا در برابر دادن امکان فرار به هیتلر، از دسترسی به تکنولوژی نازی‌ها برخوردار شده است.

ویلیامز در مصاحبه یک‌شنبه با شبکه اسکای همچنین گفت: «استالین، آیزنهاور و هوور واقف بودند که هیتلر در سنگر زیرزمینی خود نمرده، ولی سخت است که توضیح داد چرا هر سهٔ آن‌ها از این واقعیت غافل شدند و در طول دهه‌ها نیز به این واقعیت توجه لازم نشده است.»

تا پیش از این، موّرخان جنگ جهانی دوم همواره معتقد بودند که در پی ورود نیروهای ارتش سرخ به پناهگاه زیرزمینی هیتلر در سی‌ام آوریل ۱۹۴۵، او همراه با معشوقه‌اش خودکشی کرده است.

به گفته این گروه از تاریخ‌نگاران، جسد هیتلر و اوا براون پس از «خودکشی ادعایی آن‌ها» در همان پناهگاه سوزانده شده و بقایای آنها در قبرهایی بی‌نام و نشان دفن شده است.

در این میان، در حالی که روس‌ها همواره مدعی بوده‌اند که بخشی از جمجمه باقی‌مانده از هیتلر در اختیار روسیه است، نویسندگان کتاب «گرگ خاکستری: فرار آدولف هیتلر» مدعی هستند که این بخش از جمجمه در روسیه متعلق به هیتلر نیست، بلکه بخشی از جمجمه یک زن جوان است.

این ادعای ویلیامز و جرارد در باره جمجمه منسوب به هیتلر، تکرار‌‌ همان فرضیه‌ای است که دو سال پیش در نشریه بریتانیایی آبزرور منتشر شد.

واقعیت هر چه که باشد، قرار است مدتی دیگر و تقریباً همزمان با انتشار کتاب «گرگ خاکستری- فرار آدولف هیتلر»، فیلم سینمایی تازه‌ای نیز به روی پرده سینماها برود که ظاهراً به فرار ادعایی هیتلر از آلمان به آرژانتین اختصاص دارد. نام این فیلم نیز‌‌ همان نامی است که برای این کتاب نوشته ویلیامز و دانستان انتخاب شده است.

گفتنی است که به تازگی انتشار کتاب‌هایی درباره گریز شمار زیادی از سران آلمان نازی به آرژانتین در پایان جنگ جهانی دوم به قلم نویسندگان مشهور رواج یافته است.

حدود دو ماه پیش هم کتاب دیگری درباره نقش اوا پرون، بانوی محبوب آرژانتینی، در پناه دادن به سران آلمان نازی در خاک آرژانتین انتشار یافت. شواهدی که در این کتاب ارائه شد، به گستردگی در کشور آرژانتین مورد بحث قرار گرفته و چهره‌ای نامطلوب از زنی که دهه‌ها محبوب قلوب آرژانتینی‌ها و صد‌ها میلیون انسان در آمریکای لاتین و سراسر جهان بود، به تصویر کشیده است.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
Present, morteza tomcat, MISSILE, hesperus, jhan2010, HS368, ne13, Sami 1993, coops, m-sajedy, Mohammad 1985, Ali$amir, hermes_PERSIAN, Cloor Master, airplane, MOHAMMAD_ASEMOONI, saeed_saba, Mahdi1944, saeid 7, ASHKAN95

Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1629 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط shafagh 2 » جمعه 29 مهر 1390 12:23

هیتلر شخصیت خاصی داشت بسیار تودار و باهوش بود و دربرابر سایر سران اروپا بیش از هر چیزی  به غرور ،توانایی و برتری خود اهمیت می داد او به هیچ وجه حاضر نبود در هیچ میدانی سران اروپا از او جلو بیفتند . اساس جنگ او هم همین بود که لیاقت خود را ثابت کند البته روحیات او با پیش رفت جنگ و طول زمان دچار تغییراتی شد اما این تغییرات در اصول اعتقاد او نبود بلکه در مقابل مردم المان بود که کم کم تلخی های جنگ و ضایعات ان را به عینه می چشیدند .هیتلر در ابتدای جنگ سعی در تهیج و تحریض مردم المان بعنوتن نسل برتر و برندگان جنگ داشت اما در اواخر جنگ که شهرهای المان هدف بمباران متقابل متفقین قرار گرفته و علاوه بر تلفات جانی و مالی زیاد کمبودها متعددی گریبان مردم المان را گرفته بود غرور هیتلر مبدل به حس رقت و ترحم نسبت به انان شده بود و شاید پشیمان از افروختن چنان اتش جنگی در دنیا . اما چیزی که هیچگاه هیتلر را رها نکرد احساس غرور و هوشمندی و همچنین خصومتش نسبت به سران اروپا و بعد امریکا بود هیتلر آدمی نبود که بخاطر زنده ماندن ان غرور را  زیر پا بگذارد و از المان به نقطه دیگری فرار کند هیتلر در امور بسیار جدی و قاطع بود و اصولا دیدش از مرگ چیزی جز نبودن نبود او با ان شخصیتی ویژه ای که داشت هرگز حاضر نمی شد خود را تسلیم متفقین یا از المان خارج شود او حتی سعی کرد بعد از خودکشی با اسلحه جسدش هم بدست متفقین نیفتد زیرا در این مرحله نیز می خواست ثابت کند که سران اروپا جز افرادی احمق و کودن بیش نیستند بهر حال هیتلر هیچگاه از المان خارج نشد و این بحث که شایعه  زنده بودن هیتلر را بیان می کرد از همان دوران سقوط دولت رایش و اشغال المان توسط متفقین تا بحال نیز  ادامه دارد. هیتلر خود را از بین برد و برنامه را طوری ترتیب داد که اثری از او باقی نماند اما مسلما چون بعد از خودکشی خودش نمی توانسته در نقطه  نامعلومی مخفی شود یا جسدش را از بین ببرد این کار بدست یکی از نیروهای رده بالای وفادار به او انجام شده که ممکن است خود او هم بعدا انتحار کرده باشد لذا این سوال که لااقل جسد هیتلر در کدام جهنم دره ای است همچنان در هاله ای از ابهام خواهد ماند .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
Present, behrad90, nima-rad, saied tomcat, MOHAMMAD_ASEMOONI, wd7000

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3274

تشکر کرده: 2554 مرتبه
تشکر شده: 4321 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392 22:49

سلام .
هر جای آسمانها و زمین که باشه باید یک روز در دادگاهِ رب العالمین حاضر بشه و حساب کتاب پس بده مثل همه .

بدبخترین انسانها کسانی  هستند که هر جرم و جنایتی دلشون میخواد انجام میدن و کسی هم نمیتونه مچشون رو بگیره و پرونده ی گناهانش در دنیا بسته و مختومه نمیشه و میره به دادگاهِ رب العالمین .
اونجا آرزو میکنند ای کاش در دنیا مچشون رو گرفته بودند و مجازات میشدند اما پروندهاشون مختومه میشد و نمیرفت به دادگاه الهی .
دادگاهی که در اون نه میشه دروغ گفت نه میشه رشوه داد نه میشه انکار کرد نه فرار کرد نه پارتی بازی کرد نه مال و اموالی هست برای جلبِ رضایت .
يَوْمَ لَا يَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِيمٍ
سوره : الشعراء - آیه : 88 و 89
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
jhan2010, hermes_PERSIAN, Mohammad 1985, F-14 Fan, Present

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط jhan2010 » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 19:02

در مورد صدام هم چنین حرف هایی گاه گاهی زده می شه اینکه او کشته نشده بلکه بدل او بوده و او در جایی از قاره امریکا زندگی می کند اینها همه شایعاتی هست که پیرامون مرگ صدام هست اما چیزی که خوب میدانم ایشان بدل های زیادی داشتند که در بیشتر مراسم های تشریفاتی و یا جاهای خطرناک حاضر میشدند
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
MOHAMMAD_ASEMOONI

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3274

تشکر کرده: 2554 مرتبه
تشکر شده: 4321 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 20:05

jhan2010 نوشته است:در مورد صدام هم چنین حرف هایی گاه گاهی زده می شه اینکه او کشته نشده بلکه بدل او بوده و او در جایی از قاره امریکا زندگی می کند اینها همه شایعاتی هست که پیرامون مرگ صدام هست اما چیزی که خوب میدانم ایشان بدل های زیادی داشتند که در بیشتر مراسم های تشریفاتی و یا جاهای خطرناک حاضر میشدند


سلام .
بله , درسته , بدل داشته اما اونی که اعدام شد خود صدام بود به چند دلیل :
بعد از دستگیر شدنش با آزمایش DNA مطمئن شدند که خودشه .
ماهها در جلسات دادگاه حضور پیدا کرد و کلی حرف زد که برای همه ی دنیا پخش شد و این کار از بدل بر نمیاد .
www.google.com/search?q=%D8%B5%D8%AF%D8 ... CAcQ_AUoAQ
فیلم اعدامش هم توی نت هست .
www.youtube.com/watch?v=TRfNTrJoxCg&des ... RfNTrJoxCg
کسی که طناب دار رو انداخت گردنش به احتمال 99% مقتدی صدر بود .

www.google.com/search?client=ms-opera-m ... 8%AF%D8%B1
www.m3rfaa.com/2013/03/blog-post_9720.html?m=1
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
Present, jhan2010

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

462

تشکر کرده: 236 مرتبه
تشکر شده: 209 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 18 تیر 1386 21:45

محل سکونت

ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر

آرشيو سپاس: 1736 مرتبه در 346 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط hermes_PERSIAN » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1392 21:00

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته است:سلام .
هر جای آسمانها و زمین که باشه باید یک روز در دادگاهِ رب العالمین حاضر بشه و حساب کتاب پس بده مثل همه .

بدبخترین انسانها کسانی  هستند که هر جرم و جنایتی دلشون میخواد انجام میدن و کسی هم نمیتونه مچشون رو بگیره و پرونده ی گناهانش در دنیا بسته و مختومه نمیشه و میره به دادگاهِ رب العالمین .
اونجا آرزو میکنند ای کاش در دنیا مچشون رو گرفته بودند و مجازات میشدند اما پروندهاشون مختومه میشد و نمیرفت به دادگاه الهی .
دادگاهی که در اون نه میشه دروغ گفت نه میشه رشوه داد نه میشه انکار کرد نه فرار کرد نه پارتی بازی کرد نه مال و اموالی هست برای جلبِ رضایت .
يَوْمَ لَا يَنفَعُ مَالٌ وَلَا بَنُونَ إِلَّا مَنْ أَتَى اللَّهَ بِقَلْبٍ سَلِيمٍ
سوره : الشعراء - آیه : 88 و 89


سلام
در اين كه هيتلر باعث افروخته شدن جنگ شد شكي نيست ولي فراموش نكنيد كه مقدمات اين جنگ سالها قبل و پس از تسليم آلمان در جنگ جهاني اول تهيه شد، آلمان به شدت تحقير شد، منابع منطقه روهر تا مدتي به فرانسه واگذار شد، تنگه دانتزيك به لهستان سپرده شد، المان از داشتن نيروي نظامي كه قابليت حمله داشته باشد محروم شد (البته الان هم كما بيش در مورد ژاپن و المان برقرار است)، واحد پول المان بشدت تضعيف شد، فقر سراسر المان را فراگرفت و واقعا تا قبل از بروز جنگ هيتلر به رشد دوباره اقتصاد المان كمك كرد، مشوقان جنگ در اروپا هم همان انگليس و شوروي بودند كه بعدا خودشان گرفتار شدند، قراردادي كه با همراهي انگلستان و شوروي (چمبرلن و مولوتوف) براي تقسيم اروپا (لهستان) بسته شد را مطالعه نماييد.
به نظر من بيشتر از اينكه المان مقصر باشد مقصر اصلي فرانسه، انگلستان و شوروي بودند،
درست است كه هميشه تاريخ را فاتحان نوشتند ولي جنايات جنگ جهاني دوم تنها متوجه هيتلر نيست، بمباران درسدن و برانشويك را ببينيد.
تحقيرهايي مشابه هم در دادگاه نورنبرگ انجام شد، به نظر شما چرا درياسالار فون دونيتز محاكمه و محكوم شد؟ همچنين  بسياري از فرماندهان ارتش كه جرمي جز اطاعت از مافوق نداشتند.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hermes_PERSIAN تشکر کرده اند:
F-14 Fan, jhan2010

Captain

Captainno avatar
پست ها

2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط Present » جمعه 6 اردیبهشت 1392 22:52

من در مورد زنده بودن یا نبودن ریگی شک دارم چون هیچ صحنه ای از اعدامش پخش نشد و فقط گفتند اعدام کردیم ولی ...
اگر دوستان اطلاعاتی داره به ما هم بگه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

426

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط jhan2010 » شنبه 7 اردیبهشت 1392 18:43

ایشان بی شک هنوز زنده هستند چیزی که بنده در نماز جمعه تهران شنیدم دلیل این مدعاست که خطیب جمعه که ظاهرا اقای خاتمی بودند گفتند که (ما از مسئولین می خواهیم که هر چه زودتر قانون را در مورد ایشان(ریگی) اجرا کنند تا عدالت اجرا شود) و این در حالی بود یک هفته یا بیشتر از این خبر اعدام ریگی در رسانه ها اعلام شده بود خب بالطبع  ایشان زنده هستند وکسی که اعدام شده چرا باید خواستاراعدامش شد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3274

تشکر کرده: 2554 مرتبه
تشکر شده: 4321 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 7 اردیبهشت 1392 19:57

hermes_PERSIAN نوشته است:
سلام
در اين كه هيتلر باعث افروخته شدن جنگ شد شكي نيست ولي فراموش نكنيد كه مقدمات اين جنگ سالها قبل و پس از تسليم آلمان در جنگ جهاني اول تهيه شد، آلمان به شدت تحقير شد، منابع منطقه روهر تا مدتي به فرانسه واگذار شد، تنگه دانتزيك به لهستان سپرده شد، المان از داشتن نيروي نظامي كه قابليت حمله داشته باشد محروم شد (البته الان هم كما بيش در مورد ژاپن و المان برقرار است)، واحد پول المان بشدت تضعيف شد، فقر سراسر المان را فراگرفت و واقعا تا قبل از بروز جنگ هيتلر به رشد دوباره اقتصاد المان كمك كرد، مشوقان جنگ در اروپا هم همان انگليس و شوروي بودند كه بعدا خودشان گرفتار شدند، قراردادي كه با همراهي انگلستان و شوروي (چمبرلن و مولوتوف) براي تقسيم اروپا (لهستان) بسته شد را مطالعه نماييد.به نظر من بيشتر از اينكه المان مقصر باشد مقصر اصلي فرانسه، انگلستان و شوروي بودند،درست است كه هميشه تاريخ را فاتحان نوشتند ولي جنايات جنگ جهاني دوم تنها متوجه هيتلر نيست، بمباران درسدن و برانشويك را ببينيد.تحقيرهايي مشابه هم در دادگاه نورنبرگ انجام شد، به نظر شما چرا درياسالار فون دونيتز محاكمه و محكوم شد؟ همچنين  بسياري از فرماندهان ارتش كه جرمي جز اطاعت از مافوق نداشتند.


سلام
روز قیامت برای همین هست .
تا هر کسی مظلوم بوده در دنیا مشخص بشه .
هر کسی هم ظالم بوده مشخص بشه .
به اختلافات مردم در دنیا هم رسیدگی بشه ( آیه ی قرآن کریم )

مثال:
عده ای از علمای اهل سنت میگن صدام میگن صدام بهشتی هست و سندشون هم حدیث رسول ص هست که فرمودند :
کسی که آخرین سخنش لا اله الا الله باشد بهشتی هست .
صدام آخرین حرفش لا اله الا الله بود .
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD_ASEMOONI تشکر کرده اند:
Present

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

محل سکونت

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

Re: هیتلرخودکشی نکرد بلکه به آرژانتین گربخت!

توسط big-man » يکشنبه 8 اردیبهشت 1392 15:30

دوستان در مورد جنگ و فلان شخصیت تاریخی و نمیدونم فلا چیزو  فلان واقعه تاریخی اصلا احساسات و تعصب نشان ندید......

زیادم از یه عقیده پیروی نکنید ......به جان خودم هممون سرکاریم...

تموم جنگای دنیا برنامه ریزی شدن و این شخصیتهای مهم همشونم دست نشانده ن و با هم دستشون توو یه کاسه ن و تنها دست آوردشون هم جهان سوم تر کردن کشورهای جهان سومه و پیشرفته تر کردن کشورهای غربیه

برید زندگیتونو بکنید به ما چه که هیتلر کی مرد....کی نمرد ..یا صدام حسین بود که اعدام شد یا نه
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان