در اين بخش مي‌توانيد در مورد ساير ادوات دريايي به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

«پاگنده» زیردریایی کوچک قاچاقچی ها+ عکس

توسط typhoon » شنبه 30 مهر 1390 17:02

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، یکی از اصلی ترین محل ها برای انجام عملیات قاچاق ناحیه مابین کلمبیا و مکزیک در دریای کارائیب است که سالهاست به محلی برای تردد زیردریایی های کوچک تبدیل شده است.در دهه 1980 میلادی قایق های تندرو به عنوان وسیله اصلی برای قاچاق مواد مخدر در دریا شناخته می شدند.با تقویت سیستم های راداری درسالهای بعد،مافیا مواد مخدر کلمبیا به سمت قایق های نیمه شناور رفت.این نوع قایق ها تا حد بیشتری نسبت به سایر قایقها در آب فرو می روند و از شانس بیشتری برای دوری از شناسایی شدن برخوردار هستند.تا سال 2006 میلادی گزارش های زیادی از وجود چنین شناورهایی به دست مقامات آمریکا ، مکزیک و کلمبیا رسیده بود ولی هیچ دلیلی برای اثبات این نظر وجود نداشت.این مسئله باعث شد تا لقب پا گنده به این شناورها داده شود. بالاخره در نوامبر 2006 بود که یک فروند از این شناورها در 100 مایلی سواحل کاستاریکا در حالی که دارای 4 خدمه و 3 تن کوکائین بود کشف و متوقف شد.


                                                                             
                                                      شناور مورد نظر در موزه ای در فلوریدای آمریکا                      


در طول سالهای بعد گزارش های متعدد دیگری از رویت این گونه شناورها به دست مقامات مسئول در آمریکای لاتین و ایالات متحده رسید.در سال 2000 نیز پلیس کلمبیا در ناحیه ای بیرون از پایتخت،بوگوتا، یک زیردریایی واقعی از جنس فولاد را کشف کرد.بنا بر نتایج بدست آمده از تحقیقات در ساخت این زیردریایی از دانش مهندسین روس و آمریکایی نیز استفاده شده بوده است. جنس بدنه این زیردریایی ها از فایبر گلاس یا فولاد است.گارد ساحلی آمریکا مشخصات کلی این شناورها را اینگونه اعلام کرده است:

طول:12 تا 25 متر ، عرض:50 سانتی متر، خدمه : 4 نفر ، سیستم تولید نیرو:1 یا 2 موتور دیزل با ظرفیت حمل 5700 لیتر سوخت ، برد در حدود 3200 کیلومتر با سرعتی در حدود 11 کیلومتر بر ساعت و توانایی حمل 2 تا 10 تن محموله را دارا می باشد.
بنا بر براوردهای اطلاعاتی قیمت تمام شده برای ساخت هر هریک از این شناورها در حدود 2 میلیون دلار می باشد که البته در مقایسه با ارزش محموله ای که حمل می کنند خیلی بالا نیست. بنا بر قوانین جدید کشور کلمبیا ساخت این زیردریایی ها تا 12 و قاچاق مواد مخدر با آنها تا 14 سال مجازات حبس در پی خواهد داشت.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
FREE MAN, demorgan, السابقون, Persian Cat, oweiys, hermes_PERSIAN, reza4087, Present, Java

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان