در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

نشانه گیری از پشت دیوار!!!

توسط Qaher1406 » يکشنبه 1 آبان 1390 01:52

کمکِ فناوری دانشگاه ام. آی. تی به کابوی ها
نشانه گیری از پشت دیوار!!!
محققین در موسسه تکنولوژی ماسوچوست در حال توسعه یک سیستم رادار آزمایشی هستند که به ارتش آمریکا در جنگ ها کمک می کند که از میان دیوار هدف ها را ببینند.


به گزارش سرویس علمی فناوری جام نیوز به نقل از فاکس نیوز، محققین در موسسه تکنولوژی ماسوچوست در حال توسعه یک سیستم رادار آزمایشی هستند که به ارتش آمریکا در جنگ ها کمک می کند که از میان دیوار هدف ها را ببینند.
در آزمایشات اخیر که در آزمایشگاه لینکولن دانشگاه ام. آی. تی انجام شد، نوعی رادار، انسان هایی را که در پشت بتن های سیمانی در حال حرکت بودند، را نشان داد.
وسیله محققین یک دستگاه آنتن ساده در دو سو و تعدادی تجهیزات کامپیوتر بود که بر روی یک چرخ محرک نصب شده بود.
جرج چاروات مدیر پروژه و تیم وی معتقدند که این تکنولوژی می تواند دخالت موثری در موقعیت های جنگی داخل شهر داشته باشد. او می گوید: اگر شما در یک موقعیت جنگی که احتمال خطر در آن بالا باشد، قرار داشته باشید، نمی خواهید در کنار محلی که احتمال خطر در آن زیاد است، بایستید.
چاروات تصور می کند که واحدی که بر روی ماشین نظامی نصب شده و فیلم را سریع از میان دیوارها با فاصله 60 فوت ( برابر با 720 اینچ) ارسال می کند، از تکنولوژی اخیر برتر است.
اگر چه این رادار می تواند در نیروی پلیس و گروه های اورژانس مورد استفاده قرار بگیرد، اما محققین می گویند آنها این تکنولوژی را در درجه نخست و در ابتدا برای ارتش ایجاد کردند.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
ali nuri, Shahbaz, reza4087, GHAZALAK88

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان