در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط Shahbaz » پنج شنبه 5 آبان 1390 22:01


موسسه جینز در کالیفرنیای آمریکا در گزارشی به قلم "آلیسون پوچیونی تحلیلگر تصویر" و "نیک هانسن، کارشناس تجزیه و تحلیل تصاویر صنعتی" به موضوع پروژه های فضای جمهوری اسلامی و نیز توانمندی پرتاب موشک در کشورمان پرداخته است.


نویسندگان این تحلیل معتقدند: ایران به سرعت در حال گسترش توانمندی های خود در زمینه تولید موشک های بزرگتر و تجهیزات پرتاب ماهواره، از جمله سیمرغ 3 ساخته شده در مرکز فضایی سمنان، با توجه به تجزیه و تحلیل موسسه جینز از تصاویر ماهواره ای از این سایت، می باشد.

به گفته این دو کارشناس تصاویر صنعتی ، ساخت این سایت در اواسط سال 2010 آغاز شد و با  بکارگیری امکانات متعدد بسیار پیچیده اکنون تنها چند ماه پس از آغاز آن از لحاظ پیشرفت فیزیکی نزدیک به اتمام است. به گزارش اشراف ، آنان احتمال داده اند این سایت به احتمال زیاد با توجه به سرعت ساخت و ساز آن تا سال 2013 به آمادگی عملیاتی برسد. ساخت و ساز سریعی که به ادعای محققان موسسه جینز ، باعث دشواری تجزیه و تحلیل تصاویر ماهوارهای آن شده و می تواند باعث دشواری در اختفای سایت و حفظ اهمیت استراتژیک امکانات و تجهیزات آن نیز بشود، و تمایلات ایران نسبت به آمادگی برای انجام فعالیت های فضایی را آشکار سازد.


آنها مشاهدات خود از تصاویر ماهواره ای را اینطور بیان می کنند: اولین پروژه جدید راه اندازی تجهیزات تست موتور می باشد، که برای این منظور یک سکوی پرتاب یا تست موتور به صورت ایستاده در مراحل اولیه ساخت است. حفاظ شعله که حرارت خروجی اگزور موشک را از برج پرتاب منحرف می کند تقریبا به همان شکل و اندازه ایی است که در اولین های تصاویر جینز در سال 2010 شناسایی شده است، و تنها 73 متر به سمت شمال جابجا شده است.


نشانه های موجود در تصاویر سایت دوم نیز شبیه به حفاظ شعله و سکوی کمکی به نظر می رسد، اما ساخت برج دوم تا قبل از 9 مارس 2011 شروع نشده بود. برج اول هنوز در دست ساخت است اما باید تا پایان سال به اتمام برسد؛ سرعت ساخت و ساز نشان می دهد که برج دوم به احتمال زیاد تا سال 2013 به پایان خواهد رسید.

اگرچه جینز قبلا حدس زده بود که این برج می تواند به عنوان سکوی پرتاب و تست موتور مورد استفاده قرار گیرد، اما به احتمال زیاد کاربرد اصلی آن فقط تست موتور است.

اشراف
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .


Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط Shahbaz » چهارشنبه 2 آذر 1390 23:10
سرعت پيشرفت صنايع موشکي ايران فراتر از حد انتظار است
يک رسانه نزديک به موساد،سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي،در گزارشي تاکيد نمود که صنايع موشکي ايران با پيشرفت هاي خود فراتر از حد تصور بوده است.


به گزارش باشگاه خبرنگاران،دبکا فايل در گزارشي ويژه به نقل از يعير شمير،رييس بخش هواي فضاي اسراييل،نوشت:توسعه صنايع موشکي در ايران بسيار سريعتر از حد تصور ما بوده و راه هاي مقابله با آن  ها براي اسراييل بسيار مشکل مي باشد.
بر اساس اين گزارش،موشک هاي کروز KH-55 ايران که نمونه موشک هاي اکرايني مي باشند که ايران آن ها را بهبود داده است. ايران همچنين تحرکاتي را در زمينه هوا فضا آغاز نموده است .


کارشناسان  صنايع هوا فضاي اسراييل  از تلاش دانشمندان بخش نظامي ايران در توليد موشک هايي با برد بيش از 2500 کيلومتر گزارش دادند و  عنوان داشتند که  ايران هم اينک در حال توليد نسل جديدي از بمب  افکن هايي مي باشد که قادر به شليک موشک هاي هوا به زمين از فواصل دور بدون درگيري با هواپيماهاي دشمن مي باشد.

در همين زمينه موسسه مطالعات راهبردي بين المللي  (IISS) نيز از توان موشکي  رو به رشد ايران خبر داد.

مارک فيتز پاتريک،کارشناس امور ايران در اين باره گفت:
ايران در زمينه فن آوري  موشک هاي بالستيکي پيشرفت هاي زيادي نموده است و اولين کشوري مي باشد که موشک هاي سجيل -2 را بهينه سازي نموده است.ايران هم اکنون تمامي اسراييل را در تيررس موشک هاي بالستيک خود دارد.
روایت
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
victory67, Mahdi1944, Qaher1406, shola, oweiys, ARafiee, mm1990, كيارش, ASHKAN95, @lirez@, HS368, reza4087, Present, Erratic, MISSILE, hermes_PERSIAN, HESAM-007, behrad90

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط SORENA » پنج شنبه 3 آذر 1390 03:20

" اولين کشوري مي باشد که موشک هاي سجيل -2 را بهينه سازي نموده است"

یعنی چی؟ مگه کشور دیگه ای هم داره این موشک رو؟!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Night_Raven, Present, hermes_PERSIAN

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط mm1990 » پنج شنبه 3 آذر 1390 10:44

Shahbaz نوشته است:
ايران هم اينک در حال توليد نسل جديدي از بمب  افکن هايي مي باشد که قادر به شليک موشک هاي هوا به زمين از فواصل دور بدون درگيري با هواپيماهاي دشمن مي باشد.

.
روایت

شاید منظورشون نسلهای جدید جت کرار باشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
Present

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

173

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 اسفند 1389 20:52

آرشيو سپاس: 668 مرتبه در 127 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط شترگاو پلنگ » پنج شنبه 3 آذر 1390 13:54

ولی من فکر میکنم منظورش تغییراتیست که روی سوخو 24 انجام دادن ... اگه یادتون باشه بعد از صاعقه صحبت درباره دومین پروژه نیروی هوایی بود که قرار شد روی یکی دیگه از هواپیماهامون انجام بشه .

به نظر من :   5-F  =>> صاعقه           su-24  =>> بمب افکن جدید
هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی /  بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شترگاو پلنگ تشکر کرده اند:
Present

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط victory67 » پنج شنبه 3 آذر 1390 14:40

سلام به دوستان و سروران عزیزم.من یک سوال دارم که چندین بار پرسیدم تا الان هم جواب نگرفتم :-?  .ایران توانایی تولید موشک های قاره پیما دارد یا نه لطفا  جواب سوال ما رو بدین
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Present, HASAN BARATY

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: تسریع پروژه های فضایی و پرتاب موشک در ایران

توسط HASAN BARATY » پنج شنبه 3 آذر 1390 17:54

victory67 نوشته است:سلام به دوستان و سروران عزیزم.من یک سوال دارم که چندین بار پرسیدم تا الان هم جواب نگرفتم :-?  .ایران توانایی تولید موشک های قاره پیما دارد یا نه لطفا  جواب سوال ما رو بدین

طبق طبقه بندی که الان در دنیا پذیرفته شده و ماله زمان جنگ سرد است و بر اساس برد است.موشک باید بیش از 5500 کیلومتر برد داشته باشه تا قاره پیما محسوب بشه. بيشتر موشك هاي دوربرد، دو يا تعداد بيشتري «مرحله» دارند كه «روي هم» يا «كنار هم» سوار مي شوند. مرحله دوم بالاي مرحله اول است و به همين ترتيب بقيه مراحل جا داده مي شوند. مرحله اول كه موشك را از سكوي پرتاب بلند مي كند و گاهي با عنوان «بوستر» يا «مرحله اصلي» شناخته مي شود. هنگامي كه پيشرانه مرحله اول تمام مي شود موشك به ارتفاع و سرعت مطلوب مي رسد، موتوراين مرحله خاموش مي شود و اين قسمت از بقيه موشك، جدا شده تا مرحله بعدي مجبورنباشد يك جرم ضروري را حمل كند. به خاطر اين كاهش وزن، مراحل بعدي مي توانند موتور ضعيف تري داشته باشند و مي توانند پيشرانه كمتري حمل كنند در نتيجه امكان انتقال محموله هاي سنگين تر فراهم مي شود.ایران در طرح های جدید شهاب و بعد در سجیل و در ماهواره برها موشک های دو مرحله ای را به نمایش گذاشت.که تولید انبوه اینها یعنی دست یابی به فناوری های بسیار حساس مثل پیچ های انفجاری که مراحل را از هم جدا میکنه و یا استارت موتور در خلاء و...حالا با این سیمرغ سه مرحله ای که دو مرحله اول سوخت مایع و مرحله سوم مرکب است که محموله 700 کیلوگرمی را حمل میکند. حالا برای مقایسه موشک تائپودونگ-2 کره شمالی با دو مرحله و سرجنگی 1000-700 کیلوگرم قابلیت رسیدن به اهدافی با فاصله 3750 کیلومتری را , دارد و اگر یک مرحله به آن اضافه شود و به یک موشک سه مرحله ای تبدیل شود , قابلیت رسیدن به اهدافی در فاصله 4300-4000 کیلومتری را , دارد و با سرجنگی سبک تر تا برد 6700 کیلومتر را در تیرس قرار می دهد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, victory67, shola, Present, adolf69, Qaher1406, @lirez@, reza4087


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron