دانشمندان روسیه سه ببر سیبری را برای تحویل به ایران انتخاب ک

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12642 بار

دانشمندان روسیه سه ببر سیبری را برای تحویل به ایران انتخاب ک

پست توسط hani1459 » جمعه 6 آبان 1390, 11:43 am

مسکو، 5 آبان، خبرگزاری «ریا نووستی»/ دانشمندان روسیه سه راس ببر سیبری را برای تحویل آنها به ایران انتخاب کردند. در نظر است این ببرها در چارچوب برنامه احیای نسل "ببر توران" به ایران تحویل داده شوند. این مطلب در اطلاعیه وزارت حفاظت از طبیعت روسیه در پایان مذاکرات روسیه و ایران اطلاع داده شده است.
در این اطلاعیه گفته می شود: "متخصصان انیسیتوی مسایل ریست محیطی آکادمی علوم روسیه سه راس ببر سیبری را معاینه کردند. در نظر است همانا این سه ببر برای اجرای برنامه تحویل داده شوند".
دانشمندان روسیه نتایج تحقیقات ژنتیک درباره این سه ببر در رابطه به تعلق آنها نسل ببرهای سیبری و همچنین اطلاعات درباره جنس و سن آنها را به دانشمندان ایرانی واگذار کردند.
یادآور می شود روسیه اواخر آوریل سال 2010 میلادی نیز یک جفت ببر سیبری به سازمان حفاظت محیط زیست ایران تحویل داد. ایران نیز در مقابل یک جفت پلنگ آسیایی را برای احیای نسل پلنگ قفقازی به روسیه منتقل کرد.
ببرهای سیبری جهت احیای نسل "ببر توران" در جنوب شرقی دریای خزر به ایران منتقل شدند. نسل این گونه ببرها که در آسیای میانه و قفقاز زندگی می کردند در اواسط قرن بیستم از بین رفته است. در همین حال تنها ببرهای سیبری از لحاظ ژنتیکی به ببرهای توران شبیه می باشند. براساس استانداردهای زیست محیطی، نمونه احیا کننده باید از لحاظ ژنتیکی به نمونه منقرض شده شبیه باشد.
ریانووستی
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”