در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط HORLIKAN » يکشنبه 8 آبان 1390 19:16

آنها حتی تماس‌های فشرده‌ای را با ایالات متحده امریکا برقرار کرده‌اند و بدون ذکر زمان به اطلاع امریکایی‌ها رسانده‌اند که چنین طرحی را در ذهن دارند...
ناحوم بارنیع، تحلیلگر مشهور سیاسی در رژیم صهیونیستی که جایگاه بسیار بالایی نزد تصمیم‌گیران دولت صهیونیستی دارد و روابط بسیار نزدیکی با مقام‌های ارشد اسرائیلی و امریکایی دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های او عموما مورد اعتنای محافل مختلف سیاسی و بین‌المللی است، گزارشی را دیروز جمعه 28 اکتبر برای روزنامه اسرائیلی یدیعوت احرونوت نوشت که در صفحه نخست این روزنامه منتشر شد و همچنان بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای این رژیم دارد.


به گزارش روزنامه القدس العربی، چاپ لندن، در این گزارش تحلیلی که عنوان "فشار هسته‌ای" را بر خود دارد، بارنیع نوشته است که این روزها بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و ایهود بارک وزیر دفاعش پچ‌پچه‌های بسیاری با یکدیگر می‌کنند که به تاسیسات هسته‌ای ایران تا قبل از زمستان حمله کنند.


وی در این باره می‌نویسد: البته فقط این دو نفر هستند که با طرح حمله موافقند و بسیاری مخالف این ایده هستند اما نکته در این است که این دو نفر به طور کم‌نظیری به طور منسجم همکاری می‌کنند تا این هدف را به نتیجه برسانند. این برای نخستین بار است که یک وزیر مهم کابینه و نخست‌وزیر در اسرائیل تا این اندازه به یکدیگر نزدیک می‌شوند. سابقا هر کدام از وزرای حساس کابینه چالش‌های سنگینی را با نخست وزیر داشتند. مثل اسحاق شمیر زمانی که نخست‌وزیر بود با اسحاق رابین زمانی که مسئولیت وزارت امنیت را بر عهده داشت که نفرت آنها از یکدیگر زبان‌زد عام و خاص شده بود.


بارنیع در این گزارش می‌نویسد: حالا نتانیاهو و باراک آن چنان به یکدیگر نزدیک شده‌اند که ترس دیگر اعضای کابینه را از انجام یک حرکت مهورانه برانگیخته‌اند. آنها طرحی را مد نظر دارند که بر اساس آن با الگو برداری از طرح حمله به تاسیسات هسته‌ای دهوک عراق در سال 1981 و در دوران نخست‌وزیری مناخیم بگین و تاسیسات هسته‌ای سوریه در دوران نخست‌وزیری ایهود اولمرت، در سکوت خبری مطلق به تاسیسات هسته‌ای ایران حمله کنند. آنها حتی تماس‌های فشرده‌ای را با ایالات متحده امریکا برقرار کرده‌اند و بدون ذکر زمان به اطلاع امریکایی‌ها رسانده‌اند که چنین طرحی را در ذهن دارند.


وی درباره مخالفان این طرح می‌نویسد: این طرح مخالفان بسیار سرسختی دارد. ژنرال بینی گانتس، رئیس ستاد ارتش، تامیر باردو، رئیس موساد و یورام کوهین، رئیس سازمان امنیت عام (شاباک) با این طرح به شدت مخالفند و آن را به مثابه خودکشی دسته جمعی قلمداد می‌کنند. مساله‌ای که نگرانی‌ها را نسبت به بیش از پیش مخفی نگه داشتن این موضوع میان باراک و نتانیاهو موجب شده است.


به نوشته بارنیع دو دیدگاه متفاوت در میان مخالفان وجود دارد که هر کدام بر اساس آن دیدگاه بر مواضع خود پافشاری می‌کنند. نتانیاهو و ایهود باراک، نزدیک به سه سال است که در راس امور هستند و اکنون به پایان دوران فعالیت‌شان در پست‌هایشان نزدیک می‌شوند. یعمی این که انتخابات پیش رو را در نظر دارند و می‌خواهند در آن برگ برنده در اختیار داشته باشند. در حالی که تمامی کسانی که در جبهه مخالفان آنها هستند به تازگی به این سمت‌ها منصوب شده‌اند و نمی‌خواهند که اولا جایگاهشان در پی این حادثه به خطر بیفتد و ثانیا چنین حرکتی را در حالی که منطقه آبستن تحولات مختلف است و انقلاب‌های عربی به سمت جریان‌های ضد اسرائیلی شدن در حرکت هستند و از آن سو امریکا با هر گونه حمله نظامی به شدت مخالفت می‌کند به مثابه یک خودکشی سیاسی قلمداد می‌کنند.


وی برای این که برای تحلیل خود دلیل بیاورد به پرونده تبادل اسرا با فلسطینیان حماس برای آزادی گلعاد شالیط اشاره می‌کند و می‌نویسد: فرماندهان دستگاه‌های امنیتی کشور اعم از ستاد ارتش، موساد و شاباک همگی با این تبادل مخالف بودند در حالی که فقط ایهود باراک و بنیامین نتانیاهو با آن موافقت کرده بودند و نتانیاهو خود شخصا این پرونده را پیگیری کرد و به نتیجه رساند.


بارنیع سپس این گونه تحلیل می‌کند که نتانیاهو نمی‌تواند بدون پشتوانه مردمی دست به چنین کاری بزند چرا که اگر حتی برای یک درصد احتمال شکست این طرح برود، او باید در برابر دادگاه عالی حاضر شود و مدارک و ادله‌های محکمه‌پسند ارائه دهد و این مساله باعث شده است تا بیش از پیش تحت فشار قرار بگیرد. در صورت شکست چنین طرحی نه تنها دولت نتانیاهو از اعتبار و اعتماد خواهد افتاد بلکه اسرائیل به طور کلی اعتبار خود را از دست خواهد داد و این مساله می‌تواند در آخر ضمن از دست رفتن متحدان اسرائیل هزینه‌های سنگینی را نیز متحمل آن کند.


وی همچنین می‌نویسد: ایهود باراک، همواره به وزرای امنیتی تاکید کرده است که به اعتقاد او تنها راه حل پایان دادن به برنامه‌های هسته‌ای ایران استفاده از گزینه نظامی است. تنها با این کار است می‌توان آن‌چه او خطر ایرانی نام می‌نهد را خنثی کرد. او دلیل می‌آورد که با تاسیسات هسته‌ای عراق همین رویه پیگیری شد و نتیجه داد و بر سر تاسیسات هسته‌ای سوریه نیز با همین سیاست اسرائیل به نتیجه مطلوب رسید. وضعیت ایران نیز باید به همین ترتیب پایان بگیرد. این حرکت با وجود این که خطرات بسیاری دارد ولی هیچ مانعی وجود ندارد که ما را از رسیدن به نتایج آن باز دارد. درباره احمد‌ی‌نژاد نیز نتانیاهو شخصا نسبت به او موضع دارد و از او به بدی می‌کند و می‌گوید که اگر در برابر او نایستیم یک فاجعه بزرگ رقم خواهد ‌خورد. نتانیاهو دائما خود را چرچیل اسرائیل توصیف می‌کند و سیاست‌هایش را نیز با سیاست‌های او مقایسه می‌کند و پرونده تبادل اسیری که اخیرا صورت گرفته نیز به غرور او افزوده است اگر چه هنوز غرورش را ارضا نکرده است. اکنون او بیش از پیش احساس نیاز به یک محبوبیت بزرگ می‌کند و از این رو می‌بیند رویارویی مستقیم با تهران می‌تواند او را در حد یک چرچیل محبوب کند.


بارنیع در پایان می‌نویسد: نتانیاهو احساس می‌کند که بیش از پیش تحت فشار است، چرا که زمان می‌گذرد و زمستان نزدیک است و با نزدیک شدن زمستان انجام عملیات نظامی هوایی علیه ایران بسیار سخت می‌شود. اگر کار تا زمستان کش بیابد بدین معنا است که وی باید برای رسیدن به هدفش تا بهار یا تابستان صبر کند و این مساله می‌تواند فرصت‌ها را از او بگیرد.


در همین رابطه، الون بن دیوید، تحلیلگر مسائل نظامی در گفت‌وگو با شبکه 10 اسرائیل که آخر هفته گذشته انجام شد، گفت: «نتانیاهو و ایهود باراک طرحی را برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران برنامه‌ریزی می‌کنند.»


وی در توضیح این ادعای خود گفت: «لازم است که مقام‌های عالی‌رتبه امنیتی به این جمود سیاسی پایان دهند و فشار سیاسی بین‌المللی علیه اسرائیل را که روز به روز تشدید می‌شود، احساس کنند. نتانیاهو به سمت انجام یک حرکت متهورانه متمایل شده است و ایهود باراک نیز می‌خواهد یک سیاست خطرناک را علیه ایران پیش بگیرد.»

وی درباره زمان حمله نظامی که گفته می‌شود احتمالا قبل از زمستان خواهد بود، می‌گوید: «دلیل آن این است که در زمستان ایران آخرین تن از اورانیوم تحت اختیار خود را غنی می‌کند و پس از آن تمامی تاسیسات تولید و غنی‌سازی اورانیوم خود را به کوه‌های نزدیک قم منتقل خواهد کرد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, victory67, CentralWeb, ali nuri, Present

Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط GHAZALAK88 » يکشنبه 8 آبان 1390 20:02

اولا که اسراییل جرات چنین غلطی را ندارد در ضمن تاسیسات ما که مثل عراقیها روی زمین ومتمرکز نیستن که اونا با چهارتا بمب وراکت نابودشون کنن با این کار فقط خودشون را در بددردسری میندازن :x  :x  :x
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
oweiys, Cloor Master, nima-rad, ali. ali, hamed-1987, CentralWeb, Present

Major I

Major Ino avatar
پست ها

235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط HS368 » يکشنبه 8 آبان 1390 21:57

نگفتن چه روزی و چه ساعتی حمله میکنند؟!!!  :eek: نه تو رو خدا بیاین بگین کی میخواین حمله کنین که ما هم معطل نمونیم.  :::P
آخه کجای دنیای قبل از حمله به طرف مقابل میگن ما میخوایم حمله کنیم!
همش بلوفه!
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
hamed-1987, CentralWeb, GHAZALAK88, Present, Mahdi1944, behrad90

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط shafagh 2 » يکشنبه 8 آبان 1390 22:33

تعجب آور است در حالیکه امریکا در حال خروج از عراق می باشد رژیم صهیونیست در محاصره مردم انقلابی منطقه و  احساس تنهایی بیشتر و روحیه داغان چنین ادعاهایی می کند !!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
nasir irani, hamed-1987, CentralWeb, GHAZALAK88, Present

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط FARSHAD.ADL » دوشنبه 9 آبان 1390 01:13

بازم حرفای تکراری!!!این حرفا فقط واسه مصرف داخلی صهونیست هاست و نباید جدی گرفته شه.
شک نکنید اگر اسراییل توان حمله رو داشت لحظه ای وقتش رو واسه حرف و تهدید تلف نمیکرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
hamed-1987, CentralWeb, HS368, Present, behrad90

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

228

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 آبان 1387 10:19

آرشيو سپاس: 571 مرتبه در 152 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط reza_glb » دوشنبه 9 آبان 1390 01:27

سوال
امريكا داره از عراق خارج ميشه اونوقت اسرائيل از كدوم مسير ميخواد به ايران حمله كنه؟
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن      ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن    ***
وطــن یعنــی هـدف یعنی شهامت      ***
وطـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت     ***
وطــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا       ***
تمـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا       ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران      ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران      ***  
                                                     ***

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب reza_glb تشکر کرده اند:
CentralWeb, Present, behrad90

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1371

تشکر کرده: 2256 مرتبه
تشکر شده: 3531 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط Java » دوشنبه 9 آبان 1390 06:18

حمله غافلگیرانه مهمترین استراتژی صهیونیست ها بوده وهست.
نمونش توی حمله چند سال قبل به سوریه.
پس هر وقت خالی بستن بدونید خبری نیست!
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
HESAM-007, behrad90, hamed-1987, CentralWeb, ali nuri, HS368, nasir irani, Present

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

29

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 شهریور 1390 08:26

آرشيو سپاس: 103 مرتبه در 23 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط السابقون » دوشنبه 9 آبان 1390 09:57

****
آخرين ويرايش توسط CAPTAIN PILOT در دوشنبه 9 آبان 1390 13:43, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: ویرایش شد و در آینده نزدیک حذف میگردد. لطفا" از ادبیات در شان محفل علمی استفاده نمائید.
به آن بندگانم که اسراف به نفس خود کردند بگو هرگز از رحمت خداوند نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است           سوره زمر آیه53

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط victory67 » دوشنبه 9 آبان 1390 10:34

السابقون نوشته است:****
         
                سلام دوست عزیز از عراق  هم خارج کنه به اندازه کافی در کشور های حاشیه خلیج  فارس نیرو داره  که  تلفات براش محسوب بشه .بعدش خیالت راحت  امریکاش جرات حمله نداره ٫ اسرائیل که عددی نیست .از پس حماس بر نیومد می خواد به ایران حمله کنه جدی نگیر حرفاشونو اینها  خیلی وقت از این حرفها می زنند
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Present

Major I

Major Ino avatar
پست ها

235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط HS368 » دوشنبه 9 آبان 1390 13:12

السابقون نوشته است:****


اگه بخوان از حملات موشکی ایران در امان بمونند اولویت تخلیه اسراییله! نه نظامی های آمریکا!
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
Present, behrad90

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

387

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اسفند 1387 22:29

آرشيو سپاس: 1272 مرتبه در 302 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط nasir irani » دوشنبه 9 آبان 1390 15:15

متاسفانه موضوع  بدتر این است که  حمله محدود نظامی نیز دیگر برای دشمن جواب نمی ده و  وضع را برای دشمن بدتر می کند چون باعث اتحاد مخالفین و حامیان داخلی نظام ایران بعلاوه نظامی شدن برنامه اتمی ایران  می شه!.....

تنها حمله ای که می تونه به صورت بنیادین  استراتژی نظام ایران رو تغییر بده ایجاد بحرانی غیر قابل تصور و تحمل بر مردم ایران و طرفداران نظام ایران است....که دیگر هزینه طرفداری از نظام را بالاتر از غیر قابل تحمل غیر ممکن کند...........و در نهایت نظام ایران  به ناچار مجبور به تن دادن  به خواست های دشمن بشه

حمله هسته ای غافلگیرانه با کشتاری بالا که حس بحرانی غیر قابل تصور و تحمل  را ایجاد کنه یکی از دو گزینه دشمن در فاز بحران می تونه باشه.......دو گزینه ای که یکی از آنها تسلیم و دیگری حمله هست!.......

البته دو گزینه.... تسلیم یا حمله......می تونه برای دشمن هم ایجاد بشه....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nasir irani تشکر کرده اند:
Present, behrad90

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

1343

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 مهر 1386 12:02

آرشيو سپاس: 5132 مرتبه در 948 پست

Re: نتانیاهو می‌خواهد تا قبل از زمستان به ایران حمله کند!

توسط Mahdi Mahdavi » دوشنبه 9 آبان 1390 17:19

هدف اسرائیل هم همین بود!!!!
جنگ روانی!!!
:shock:
:razz:
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi Mahdavi تشکر کرده اند:
Present, ASHKAN95

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان