منشور كوروش در نوروز سال آينده به فضا ارسال مي شود

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

منشور كوروش در نوروز سال آينده به فضا ارسال مي شود

پست توسط behrad90 » یک شنبه 8 آبان 1390, 11:25 pm

     [SIZE=150]  منشور كوروش در نوروز سال آينده به فضا ارسال مي شود  
             تهران- پدر ترويج فناوري فضايي ايران گفت: منشور كوروش با ترجمه فارسي، انگليسي، روسي و ميخي در نوروز سال آينده (1392) به فضا ارسال مي شود.      
به گزارش خبرنگار علمي ايرنا،'سيروس برزو' روز يكشنبه با حضور در غرفه ايرنا در هجدهمين نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري ها با بيان اين مطلب افزود: از چند ماه پيش در وبلاگ خود براي انتخاب محموله بعدي ارسالي به فضا نظر‌خواهي كردم كه در اين نظرخواهي، گزينه‌هاي مختلفي مورد توجه و انتخاب مردم واقع شد كه بيشترين درخواست براي منشور كوروش بود.


 تصویر  وي افزود: با توجه به عدم دسترسي و سنگين بودن منشور كوروش و عدم امكان حمل آن با محموله فضانوردان، متن منشور را به زبان‌هاي ميخي، انگليسي، روسي و فارسي تهيه كرده و در صورت موافقت كميسيون هاي مربوطه در نوروز سال آينده با هماهنگي فضانوردان روسي آن را به فضا ارسال خواهم كرد.

پدر ترويج فناوري فضايي خاطرنشان كرد: اولين محموله ايراني ارسال شده به ايستگاه بين المللي فضايي مجموعه‌اي از مينياتورهاي استاد فرشچيان بود كه توسط 'ويندو گرانوف' فضانورد روسي به فضا برده كه با اين كار نخستين نمايشگاه هنري در فضا توسط ايرانيان ايجاد شد.
وي گفت: قرآن كريم چاپ جمهوري اسلامي ايران محموله دوم ارسال شده توسط ايرانيان به فضا بود كه در سال گذشته انجام شد .
وي اظهار اميدواري كرد كه در آينده اي نزديك محموله هاي فضايي توسط ناوهاي فضايي ايراني و فضانوردان ايراني به فضا ارسال شود.


منبع : ایرنا

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”