ماشین پرنده، یک واقعیت

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

ماشین پرنده، یک واقعیت

پست توسط HGhana » یک شنبه 8 آبان 1390, 11:53 pm

 تصویر 
   

تصوير فوق نشانگر چه چيزیست، ماشين يا هواپيما ؟ در واقع آنچه را که شاهد هستيد ترکيبی از آن دو است . احتمالا دوران کودکي خود را بياد می آوريد که آرزو می کرديد با ماشين تان پرواز کنيد . در حالی که به سرعت در حال حرکت به سمت پايين جاده هستيد ، برای احتراز از ورود به ترافيک ، با فشار يک دکمه موتوری فوق العاده قوی از صندوق عقب بيرون آمده و شما را به اعماق آسمان می برد . اين وسيله نقليه که ترافوجيا نام گذاری شده است ، سبک و متناسب با کسب وکار شخصی ، به سادگی و بطور واقعی پرواز را برای هر کسی ميسر خواهد نمود و بزودی وارد بازار خواهد شد .

تصویر

اين خودرو در هنگام پرواز قادر است مسافت 750 کيلومتر را با سرعتی بالغ بر 185 کيلومتر در ساعت ( حدود 5 برابر زمان يک هواپيمای معمولی ) طی نمايد . بمنظور پرواز ، بالهای تعبيه شده به بيرون گسترده می شوند و پس از فرود به سمت بالا جمع شده و خودرو به راحتی از فرودگاه خارج می گردد . متاسفانه اشکال عمده اين است که پرواز از روی جاده ممکن نيست و می بايستی از طريق يک فرودگاه انجام گردد . اين وسيله نقليه نيازی به سوخت خاصی ندارد و با طراحی ساده و مخزن سوخت واحد با بنزين بدون سرب معمولی سال آينده ميلادی وارد بازار ايالات متحده خواهد شد .
اين وسيله که بر روی زمين از نيروی محرکه چرخهای جلو ، فرمان و کيسه هوا بهره می برد و با افزايش 30 درصدی مصرف سوخت روبروست ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشد ولی در عوض به آنچه که نهايت سرعت در يک بزرگراه است دست می يابد . همچنين بمنظور باز و بسته شدن بالها نيازی به خروج از خودرو نيست زيرا اين عمل ( بمانند حرکت سقف متحرک خودروهای گرانقيمت ) به سهولت از درون کابين ( اتاقک ) ميسر است .

بدون شک ، نسل متفاوتی از خودروها را بزودی با مشکلات خاص خود ( قيمت بالا و افزايش ترافيک هوايی و ... ) در بازار شاهد خواهيد بود .
اگر چه رفتن به فرودگاه ، انجام تشريفات اداری قبل از پرواز و سوار شدن به هواپيما راحت به نظر ميرسد ولی با ترافوجيا تمام امورات مربوط به سفر از قبيل تعيين مقصد ، مسير حرکت و... به سرعت توسط خودتان انجام می گيرد .
بنا به اظهارات سردبير سايت فلايت گلوبال ، ترافوجيا موافقت ايالات متحده را در خصوص کسب استاندارد ارتقاء محدوديت وزن برخاست مختص هواپيماهای سبک ورزشی و آب نشين
( 50کيلوگرم معادل 110 پوند به 650 کيلوگرم ) را نيز کسب نموده است .

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 تیر 1390, 5:19 pm
سپاس‌های ارسالی: 1982 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: ماشین پرنده، یک واقعیت

پست توسط GHAZALAK88 » دو شنبه 9 آبان 1390, 9:22 am

با این فرهنگ رانندگی عالی که ما ایرانیها داریم این ماشینها فقط برای ما خوبن چه شود :::P
تصویر تصویر تصویر [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”