در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

آمادگی آمريکا براي فروش جنگنده هاي اف 35 به هند

توسط Shahbaz » پنج شنبه 12 آبان 1390 10:03در پی رد پیشنهاد دولت آمریکا در مورد فروش هواپیماهای قدیمی به هند وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد خود را برای فروش جنگنده های جدید اف سی و پنج به هند آماده خواهد کرد.
وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در گزارشی خطاب به کنگره آمریکا در مورد مناسبات نظامی با هند اعلام کرد هند یکی از شرکای مهم آمریکاست و آمریکا خواهان تقویت همکاری امنیتی با دهلی نو از جمله تمرین نظامی مشترک با هند و فروش تسلیحات نظامی پیشرفته به این کشور است.

در نخستین دور مذاکرات در مورد خرید هواپیماهای جنگی ،دولت هند در ماه آوریل از خرید جنگنده از فرانسه و جنگنده های یورو فایتر صرف نظر کرد و پیشنهاد جنگنده های اف شانرده و اف هجده آمریکا را رد کرد.
در گزارش پنتاگون با اشاره به جنگنده های رادار گریز اف سی و پنج آمده است: به رغم مخالفت دولت هند با پیشنهاد قبلی آمریکا ما بر این باوریم جنگنده های اف سی و پنج آمریکا بهترین جنگنده در جهان است و اگر هند برای خرید این جنگنده ها ابراز علاقه کند آمریکا باید در این زمینه آمادگی داشته باشد.

رابرت شر مسئول جنوب و جنوب شرقی آسیا در وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت:  هند هنوز درخواست اطلاعاتی در مورد جنگنده های اف سی و پنج نکرده است اما با توجه به نوسازی ارتش هند پیشنهاد آمریکا جنگنده های پیشرفته اف سی و پنج است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، در ادامه گزارش پنتاگون به همکاری هند با روسیه در مورد نسل پنجم جنگنده های روسی اشاره شده است.
واحد مرکزی خبر
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
GH58, GHAZALAK88, HS368, ARafiee, marshal1987, nima-rad, Mr.Amirhessam, Persian Cat, @lirez@, behrad90, CAPTAIN PILOT, masieh, reza4087, interceptor, Mahdi1944, gurkha, Shahryar, Cloor Master, HESAM-007

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان