جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 154 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

تمرینات فضانوردان در محیطهای شبیه سازی شده

توسط behrad90 » جمعه 13 آبان 1390 00:21

تمرینات فضانوردان در محیطهای شبیه سازی شده


در تاریخ 4 نوامبر(فردا جمعه)  6 فضانورد داوطلب روسیه ،  از یک ماموریت شبیه به مریخ به سطح زمین باز میگردند.این فضانوردان مدت 18 ماه را در جائی مخصوص در مسکو  و دور از دنیا سپری کرده اند . هدف از این ماموریت با نام Mars500 شبیه سازی سفر به مریخ بوده است .

اما اعضاء Mars500 تنها کسانی نیستند که شرایط شبیه سازی شده برای سفر واقعی فضائی را تجربه کرده اند .آژانس فضائی اروپا اخیرا تمریناتی به نام "ماموریت سپتامبر" را سازماندهی کرده بود که هدف از آن شبیه سازی ماموریتهای کاوش فضائی بوده است .

به این منظور فضانوردان در غارهایی در جزیره ای ایتالیائی در ساردینا واقع در دریای مدیترانه مستقر شده بودند. این فضانوردان به مدت 6 روز در غارهای تاریک این جزیره زندگی و کار کردن
د
.هدف از این تمرینات فعالیت در محیطهای خطرزا در اجتماعی چند ملیتی بوده است . دو فضانورد اروپائی ، یک فضانورد ناسا ، یک فضانورد ژاپنی و یک کیهان نورد روس اعضا این گروه بوند . این فضانوردان با توجه به محدودیتهای فضا از محیط بیرونی ایزوله شده بودند .

منبع :  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
SAMAN, ARafiee, CAPTAIN PILOT, shaman, HESAM-007, Mohammad 1985, nima-rad

Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 154 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

Re: تمرینات فضانوردان در محیطهای شبیه سازی شده

توسط behrad90 » جمعه 13 آبان 1390 16:10

پایان اولین ماموریت انسان به مریخ/ فضانوردان امروز به زمین برمی گردندفضانوردانی که برای اولین بار بر روی خاک مریخ قدم گذاشته اند، البته به صورت شبیه سازی شده، از سفر 520 روزه خود به سیاره سرخ مجازی باز می گردند.به گزارش خبرگزاری مهر، پروژه مریخ 500 سرانجام امروز به پایان می رسد. این پروژه که با هدف شبیه سازی تاثیرات سفر به سیاره سرخ آغاز شده بود، پس از اینکه 6 فضانورد 520 روز از زندگی خود را درون کپسولی بدون پنجره در ماموریتی شبیه سازی شده به سوی مریخ سپری کردند، روز جمعه به پایان رسیده و این فضانوردان پس از فرودی شبیه سازی شده در مسکو از کپسول خارج خواهند شد.برای واقعی تر شدن این شبیه سازی سرنشینان این فضاپیما ارتباطات با مرکز کنترل در مناطقی خاص با تاخیر انجام می گرفت، محققان امیدوارند استفاده از اطلاعات به دست آمده از این پروژه درک بهتری از چالشهای روانی و فیزیکی که فضانوردان در سفر واقعی به اعماق فضا با آن مواجه خواهند شد، به دست آورند.

با این همه امکان بازسازی خلاء در این آزمایش زمینی وجود نداشت و همین عاملی برای وجود نقصهایی در نتایج به دست آمده به شمار می رود. به گفته فضانوردانی که هدایت این پروژه را به عهده داشتند، مدت این پروژه بسیار بی نظیر بوده و تا کنون چنین آزمایش شبیه سازی به این مدت انجام نگرفته است از این رو اطلاعات به دست آمده از آن بسیار بی نظیر است..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
ARafiee, CAPTAIN PILOT, HESAM-007, Shahbaz, SAMAN, nima-rad


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron