در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط sayeh_roshan_1988 » جمعه 13 آبان 1390 23:59


وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر اينكه امروز عزم كشور براي توسعه پهناي باند جدي است، گفت: اميدواريم شبكه ملي اطلاعات در يك زمانبندي مشخص كه قبل از پايان برنامه پنجم است، ايجاد شود كه به زودي فاز نخست اين شبكه به بهره‌برداري مي‌رسد.رضا تقي‌پور، درباره مزاياي اقتصادي، اجتماعي و امنيتي راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات، با بيان اينكه افزايش اثرگذاري بر اقتصاد ملي، GDP، اشتغال، رشد كمي و كيفي خدمات دولتي، عمومي، ‌آموزشي و مهارتي از جمله مزاياي راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات براي كشور محسوب مي‌شود، گفت: بومي‌سازي محتوا و توسعه فرهنگ ايراني - اسلامي و امنيت از ديگر مزايا در اين رابطه است. وي ايجاد موتور جست‌وجوي ملي، فناوري‌هاي هوش مصنوعي و اي‌ميل داخلي را از جمله تاثيرات راه‌اندازي شبكه ملي اطلاعات بر توسعه فاوا در كشور ذكر كرد. وزير ارتباطات با بيان اينكه اميدواريم با اين شبكه اهداف كشور در برنامه پنجم محقق شود، ابراز كرد: در خصوص خدمات متعارف قابل ارائه بر بستر شبكه ملي اطلاعات بايد گفت كه مواردي مثل آموزش از راه دور، دسترسي به بازار، سلامت الكترونيك و كار از راه دور به راحتي برروي اين شبكه قابل دسترسي خواهد بود و از طريق اين شبكه تمام مسائل از راه دور ممكن مي‌شود.تقي‌پور تاكيد كرد: امروز در كشور حداقل از نظر موانع قانوني براي كار از راه دور، هيچ خلاء قانوني وجود ندارد.او خاطرنشان كرد: طبق تكليف برنامه پنجم توسعه، ميزان دسترسي حداقل 10ميليون مشترك ايراني به عنوان حداقل در نظر گرفته شده و نياز كشور بيش از 10 ميليون پورت است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, reza4087, interceptor, nima-rad, Persian Cat, ASHKAN95, behrad90, Mr.Amirhessam

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1160

تشکر کرده: 91 مرتبه
تشکر شده: 66 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط ASHKAN95 » شنبه 14 آبان 1390 00:43

سلام :razz:

خواهشا یکی توضیح بده با اجرای این طرح فقط به سایت های داخلی دسترسی داریم؟

در عصری که همه بفکر دهکده ی جهانی هستند ، ما قصد داریم دهکده داخلی راه بندازیم؟

مثلا فقط به سایتهای دولتی و بانکها و ... دسترسی داریم؟یعنی کره شمالی؟ :-(  :lol:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
shaman, hermes_PERSIAN, nima-rad, behrad90, Night_Raven, noktehdaan

Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

1610

تشکر کرده: 360 مرتبه
تشکر شده: 409 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط oweiys » شنبه 14 آبان 1390 00:57

ASHKAN95 نوشته است:سلام :razz:

خواهشا یکی توضیح بده با اجرای این طرح فقط به سایت های داخلی دسترسی داریم؟(  :lol:Frogfoot نوشته است:طرح اینترنت ملی ربطی به اون چیزی که دوستان در این تاپیک مطرح کردند، نداره؛ این نظرات عموما فاقد جنبه فنی، و صرفا اظهار نظرهای شخصی یا بعضا سیاسی هستند. طرح اینترنت ملی یکی از طرح های بزرگ در عرصه IT کشور هست که اگر درست و کامل پیاده سازی بشه، فواید اقتصادی، علمی، و امنیتی بسیار زیادی برای کشور داره. همچین طرحی مختص ایران نیست، بلکه بسیاری از کشورهای پیشرفته مثل آمریکا همچین شبکه ایی را دارند. معمولا به اینگونه شبکه ها "شبکه ملی داده" گفته میشه، که در ایران با نامگزاری نامناسب برای این طرح زمینه را برای ایجاد اظهارنظرهای غیر کارشناسی و مغرضانه هموار کردند!

اینترنت به طور کلی مجموعه ایی از شبکه ها محسوب میشه که از طریق یک سری مسیریاب ها به هم متصل شدند. اساس طرح های شبکه ملی داده ها بر این اصل استوار هست که باید انتقال داده غیر ضروری با خارج از کشور به حداقل برسه. در حال حاضر بخش عمده ایی از ترافیک داده ایران از طریق backboneهایی در کشورهایی مثل آمریکا عبور میکنه، بدون اینکه نیاز باشه این حجم از داده از داخل کشور خارج بشه، و این همه مسافت را طی کنه. روال فعلی چند مشکل اساسی داره؛ اولا موجب ایجاد تاخیرهای غیر لازم در اتصالات میشه، ثانیا هزینه های مخابراتی گزافی به کشور تحمیل میکنه، ثالثا شنود داده های منتقل شده از کشور را سهل و آسان میکنه. الان اگر دانشگاه X و دانشگاه Y در داخل کشور بخوان برای یک سری پروژه های تحقیقاتی با هم ارتباط الکترونیکی پر سرعت داشته باشند، دو راه دارند، یا باید از تجهیزات و اتصالات اختصاصی استفاده کنند (مثلا بین دو دانشگان فیبر نوری بکشند)، یا از اینترنت به عنوان یک بستر آماده و استاندارد استفاده کنند. اگر بخوان از اینترنت استفاده کنند، با وجود اینکه هر دو دانشگاه در داخل کشور قرار دارند، داده های منتقل شده بین این دو دانشگاه باید هر بار یک دور از مسیریاب ها و شبکه های خارج از کشور عبور کنه، و به مقصد برسه؛ یعنی هم باید تاخیر بالای این مسیر طولانی را تحمل کرد، هم باید هزینه های بسیار بالایی برای اتصال با سرعت بالا و انتقال حجم عظیمی از داده ها پرداخت کرد. حتی در صورت فراهم بودن بودجه کافی هم محدودیت های فنی برای سرعت ارائه شده وجود دارند. همین وضع برای بانک ها هم وجود داره. در حال حاضر بانک های کشور برای اتصال بین شعب مختلف خودشان از روش های اختصاصی مثل استفاده از ماهوراه بهره می برند که از نظر اقتصادی چندان مقرون به صرفه نیست. از نظر امنیتی هم مشکلات مختلفی داره.
طرح اینترنت ملی یعنی ایجاد یک شبکه اینترانت در مقیاس کشوری که از طریق آن تمام افراد جامعه به یک شبکه انتقال داده پر سرعت در سطح کشور دسترسی داشته باشند. به این ترتیب، دانشگاه های X و Y می تونند با استفاده از همان پروتکل های اینترنت، بدون استفاده از تجهیزات اختصاصی، با هم ارتباط داده بسیار سریع برقرار کنند. نیازی هم به خروج این داده از کشور، و ورود مجدد آن به کشور، و تحمل هزینه ها و تاخیرهای زیاد نیست. همچین شبکه ایی سازمان ها، ادارات، شرکت ها، و بانک های داخل کشور را هم برای اتصال بین دفاتر و شعب خود در داخل کشور از تجهیزات اختصاصی گرانقیمت بی نیاز میکنه.

در صورت وجود همچین شبکه ایی در داخل کشور، و وجود دیتاسنترهای مناسب؛ میشه بسیاری از سایت های دولتی یا به طور کلی ایرانی را در داخل کشور میزبانی کرد. به این ترتیب، کاربران در داخل کشور برای اتصال به آن سایت ها، نیازی به اتصال به خطوط خارج از کشور ندارند، و می توان با هزینه و تاخیر بسیار کمتر به این سایت ها و سرویس ها در داخل کشور دسترسی داشت؛ مثلا دولت میتونه خدمات دولت الکترونیک خودش را روی این شبکه به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار بده؛ یعنی شما می تونید بدون پرداخت هزینه برای اتصال به اینترنت، فقط با اتصال به شبکه ملی داده، به اون خدمات دولتی دسترسی داشته باشید. به این ترتیب اگر لازم باشه برای استفاده از یک سرویس دولتی خاص، مشخصات شخصی خودتان را وارد کنید، مشخصات شخصی شما یک دور در خارج از کشور سیر نمی کنند! مراکز دولتی و نظامی سراسر کشور هم اگر بخوان با هم ارتباط برقرار کنند، بست های داده رد و بدل شده از مسیریاب های خارج از کشور عبور نمی کنند.

همچین در صورت فراهم شدن دیتاسنترهای مناسب این طرح، بسیاری از سایت های حساس می تونند بدون وابستگی به خارج از کشور، در شرایط خاص به فعالیت خودشان ادامه بدند، مثلا کل سایت یک خبرگزاری داخلی یک دفعه با حکم دولت آمریکا از روی سرورهای یک شرکت آمریکایی حذف نمیشه، یا جنبش هایی مثل حزب الله لبنان برای میزبانی سایت خودشان ناچار به تعویض متناوب میزبان وب نخواهند بود.

در صورت اجرای این طرح، شما محدود به استفاده از سرورهای موجود در داخل شبکه ملی داده نیستید؛ بلکه زمانی که سرور مورد نظر شما خارج از شبکه ملی داده باشه، اتصال شما با آن سرور خارجی مثل سابق برقرار میشه؛ مثلا برای اتصال به سایت گوگل، همان روال سابق اجرا میشه، چون این سرور خارج از محدوده شبکه ملی ایران هست. ولی برای اتصال به سرورهایی که در داخل شبکه ملی قرار دارند، اتصالی به خارج از کشور ایجاد نمیشه.

به عنوان نمونه ایی از همچین طرحی در خارج از کشور، می تونید درباره طرح Internet 2 در آمریکا تحقیق کنید. در اون طرح، در مرحله اول یک شبکه داده فوق سریع بین دانشگاه های داخل آمریکا ایجاد شده، تا برای کارهای تحقیقاتی خودشان از این شبکه استفاده کنند. Internet 2 علاوه بر سرعت بالاتر نسبت به اینترنت عادی، نوآوری ها و پیشرفت هایی هم ارائه میکنه، و هدف از آن این هست که به تدریج این شبکه در داخل آمریکا و سپس دنیا به عنوان جایگزینی برای اینترنت فعلی گسترش پیدا کنه.
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)


Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط GHAZALAK88 » شنبه 14 آبان 1390 09:30

باباهمین اینترنت ذغالی رو هم از ما نگیرن ممنونیم
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط Mr.Amirhessam » شنبه 14 آبان 1390 11:09

GHAZALAK88 نوشته است:باباهمین اینترنت ذغالی رو هم از ما نگیرن ممنونیم


با سلام

بهتر نیست لطف کنید پست ها را مطالعه کنید و بعد نظر بدهید؟!
دوست عزیزمان اویس در پست بالا کاملا شبکه ملی اطلاعات را به نقل از یکی از تاپیک ها توضیح داده است،باز شما اصرار دارید که اینترنت را از ما نگیرند.
اگر دوست دارید،تعداد پست هایتان بالا رود بهتر از اقدام به ارسال اسپم وار نظرات نکنید،توصیه ای بود دوستانه.

زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
un4given.1991, reza4087, @lirez@, ASHKAN95, victory67, Sami 1993, oweiys

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط saeedjiji » شنبه 14 آبان 1390 11:42

این طرح سوال زیاد داره

مثلاً اگر کسی بخواد هم از اینترنت ملی و هم از اینترنت جهانی استفاده کنه  آیا امکان پذیر خواهد بود؟

اگر یک سایت در داخل کشور میزبانی بشه آی پی های خارجی هم دسترسی به سایتهای داخلی خواهند داشت؟

تعرفه اینترنت بعد از اجرای این طرح چه تفاوتی میکنه؟

و ......


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
nima-rad, ASHKAN95, Mohammad 1985

Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط GHAZALAK88 » شنبه 14 آبان 1390 13:18

Mr.Amirhessam نوشته است:
GHAZALAK88 نوشته است:باباهمین اینترنت ذغالی رو هم از ما نگیرن ممنونیم


با سلام

بهتر نیست لطف کنید پست ها را مطالعه کنید و بعد نظر بدهید؟!
دوست عزیزمان اویس در پست بالا کاملا شبکه ملی اطلاعات را به نقل از یکی از تاپیک ها توضیح داده است،باز شما اصرار دارید که اینترنت را از ما نگیرند.
اگر دوست دارید،تعداد پست هایتان بالا رود بهتر از اقدام به ارسال اسپم وار نظرات نکنید،توصیه ای بود دوستانه.چشم از حالا به بعد هر موقع میخواستم اظهار نظر کنم قبلش با شما هماهنگ میکنم دوست عزیز
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
Cloor Master, Night_Raven, noktehdaan, Mohammad 1985, Ruozbeh

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 194 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط Mohammad 1985 » شنبه 14 آبان 1390 15:54

بیشتر به نظر دیتاستر میاد تا شبکه اینترنت داخلی ! البته با یه شبکه محدود داخلی
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
HESAM-007, ASHKAN95, babak1985

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط KH.I.A.2500 » شنبه 14 آبان 1390 17:57

گذشته از بحث شبکه ملی اطلاعات ، چیزی که به نظرم جالبه ایمیل داخلی هستش !

فکر کنم هر ایمیلی که بخواهیم بفرستیم اول یک نسخه اش صاف بره دست برادران عزیز اطلاعات !
البته این نظر شخصی منه . امیدوارم نگید نظر مغرضانه و ملحدانه و ...

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, GHAZALAK88, babak1985, Mohammad 1985, interceptor

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3981 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط Mahdi1944 » شنبه 14 آبان 1390 21:17

سلام دوستان عزيز
هر چند اين طرح بارها و بارها تغيير کرده و احتمالا خواهد کرد، اما هدف اون به هيچ وجه بستن ارتباط خارج با ايران نيست، بلکه قرار هست ديتاسنترهايي در ايران با شرايط استاندارد ايجاد بشه تا سايتهاي ايراني و دولتي مانند بانکها و .. بتوانند در ايران سرويس داده شده و از خروج ترافيک داخلي به خارج جلوگيري بشه، اين کار باعث کاهش قابل توجه ترافيک خارجي شده و سرعت شبکه داخلي و خارجي رو ارتقا ميده، همچنين چون هزينه‌ي ترافيک خارجي نداره، هزينه‌ها هم حداقل در بعد ملي کاهش پيدا ميکنه (اينکه چقدر براي کاربران تاثير داشته باشه بايد ديد ...)
در کل اين طرح در شکل کلي اون بسيار مفيد هست، اما همونطور که گفتم بارها تغيير کرده و هنوز طرحي به شکل مشخص تاييد نشده و در واقع تلفيق چند طرح هست ...
اما چيزي که واضح هست دسترسي به اينترنت قرار نيست قطع بشه و منطقي هم نيست ...
اما در مورد نحوه‌ي پياده سازي همزمان باز هم طرحهاي مختلفي وجود داره که چيزي که احتمال بيشتري داره تصويب بشه اينه که شبکه به صورت عادي در تمام درگاههاي ارتباط با شبکه مانند gprs, edge, adsl, dialup و ... فعال و مجاني باشه و امکان استفاده از اين شبکه براي همه وجود داشته باشه، يعني صرفا با خريد يک مودم adsl اين امکان وجود داشته باشه که کاربر به شبکه‌ي داخلي متصل و کارهاي بانکي و ... رو با سرعتي بسيار قابل توجه داشته باشه، کساني که اينترنت نياز دارند نيز مانند سابق سرويس اينترنت رو در لايه‌ي اينترنت شبکه فعال خواهند کرد و تفاوتي با گذشته نخواهد داشت
طرحهاي ديگري هم وجود داره که البته منطقي نيستند و احتمالا حذف خواهند شد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد


Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 194 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 15 آبان 1390 02:14

بله همین دیتاستر داخلی هم هزینه بسیار بالایی داره و در این ضمینه آمریکا با اختلاف بسیار بالایی از تمام کشورهای دنیا جلوتره و تقریبا 80 درصد وب و شاید بیشتر در آمریکا میزبانی میشه !
اما اگه بخوان به جز دیتاسنتر حجم اینترنت رو بافر کنن و بعد از طریق شبکه داخلی خودشون به اشتراک بزارن اونم هزینه بسیار سنگینی داره !
KH.I.A.2500,  شما در نظر بگیرید یکی از همین ایمیلهای داخلی که جدیدا راه اندازی شده ! اولا که حتی گواهینامه دیجیتالش فاقد هر گونه اعتباری هست !!! که خود سایت هم بدون کوچکترین توضیحی از کاربران خواسته اخطار مرورگر رو نادیده بگیرن ! و همچنین زمان ثبت نام کد ملی و ... رو می خواد !!! من که صد سال دیگه هم ایمیل یاهو و به خصوص جیمیل رو با اون امکانات عظیم و میزان فضا در کنار امنیت بسیار بالا رو با چنین چیزی عوض نمی کنم !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
HESAM-007, KH.I.A.2500, MOHAMMAD JAFAR, CAPTAIN PILOT, Night_Raven, ASHKAN95, nima-rad

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: فاز نخست شبکه ملی اطلاعات بزودی به بهره‌ برداری می‌رسد

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 15 آبان 1390 05:11

Mohammad 1985 نوشته است:بله همین دیتاستر داخلی هم هزینه بسیار بالایی داره و در این ضمینه آمریکا با اختلاف بسیار بالایی از تمام کشورهای دنیا جلوتره و تقریبا 80 درصد وب و شاید بیشتر در آمریکا میزبانی میشه !
اما اگه بخوان به جز دیتاسنتر حجم اینترنت رو بافر کنن و بعد از طریق شبکه داخلی خودشون به اشتراک بزارن اونم هزینه بسیار سنگینی داره !
KH.I.A.2500,  شما در نظر بگیرید یکی از همین ایمیلهای داخلی که جدیدا راه اندازی شده ! اولا که حتی گواهینامه دیجیتالش فاقد هر گونه اعتباری هست !!! که خود سایت هم بدون کوچکترین توضیحی از کاربران خواسته اخطار مرورگر رو نادیده بگیرن ! و همچنین زمان ثبت نام کد ملی و ... رو می خواد !!! من که صد سال دیگه هم ایمیل یاهو و به خصوص جیمیل رو با اون امکانات عظیم و میزان فضا در کنار امنیت بسیار بالا رو با چنین چیزی عوض نمی کنم !

سلام

حالا جان محمد بیا اینبار رو عوض کن!
فکر میکنم که ایمیل ملی مربوط به ادارت دولتی،کارمندان و کلا مکاتبات کسانی است که به گونه ای در مشاغل نیمه حساس فعالیت دارند.قبلا هم چندین بار به ضرورت استفاده از ایمیل های داخلی برای ارتباطات نسبتا حساس اشاره شده بود.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, ASHKAN95, MOHAMMAD JAFAR, mymail, oweiys


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان