در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

زاينده‌رود فردا زنده مي‌شود

توسط FARSHAD.ADL » شنبه 14 آبان 1390 15:32

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان گفت: فردا آب در زاينده رود جاري مي‌شود.

محمدعلي طرفه در گفت‌وگو با ايسنا در خصوص جاري شدن آب در زاينده‌رود، اظهار کرد: پيش‌بيني مي‌شود در حدود 48 ساعت پس از باز شدن آب، آب به شهر اصفهان وارد شود و اميدواريم مردم در روز عيد قربان شاهد آب در زاينده‌رود باشند.

وي با اشاره به خشکسالي‌هاي شديد و کاهش 40 تا 50 درصدي ميزان بارندگي‌ها و ورودي به سد زاينده‌رود در سال جاري افزود: تأمين آب در بخش‌هاي شرب، صنعت، باغات و حفظ ذخيره جهت تخصيص آب کشت پاييزه بر اساس برنامه تصويبي در حوضه زاينده‌رود مديريت شده است.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان با بيان اينکه ميزان ورودي آب به سد زاينده‌رود در سال آبي 90-89 حدود 900 ميليون متر مکعب بوده است، تصريح کرد: اين ميزان در مقايسه با سال گذشته 27درصد و نسبت به ميانگين درازمدت 37درصد کاهش داشته است، ولي با اين وجود تأمين آب 40 شهر و 200 روستاي استان اصفهان به صورت کامل انجام شد.

طرفه ادامه داد: با توجه به اقدامات انجام شده و صرفه جويي‌هاي صورت گرفته، در بخش صنعت نيز با تمهيداتي تأمين آب و باغات غرب اصفهان نيز به صورت ونش‌بندي(هر ماه يک هفته) آبدهي شد.

وي يکي از اهداف مهم برنامه ابلاغي و اجرايي توزيع آب در سال گذشته را حفظ و ذخيره آب سد زاينده‌رود دانست، عنوان کرد: يکي از دلايل اين کار براي تامين و تخصيص آب جهت کشت پاييزه حق‌آبه‌داران شرق اصفهان است.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اصفهان گفت: بر اساس برنامه ابلاغي وزارت نيرو و مصوبه ستاد مديريت خشکسالي و هماهنگي انجام گرفته با مسئولان استان و نمايندگان کشاورزان شرق اصفهان، خروجي سد زاينده‌رود جهت شروع کشت پاييزه در روز 15 آبان‌ماه به نحوي افزايش مي‌يابد که آب در رودخانه زاينده‌رود جاري شود.

وي اظهار کرد: حجم سد زاينده‌رود در زمان باز شدن آب حدود 375 ميليون مترمکعب است.

به گزارش ايسنا، ميزان بارندگي در سرشاخه‌هاي زاينده‌رود(چلگرد) در سال آبي 90-89، 981 ميليمتر بوده که نسبت به سال گذشته 24درصد و نسبت به ميانگين درازمدت 32درصد کاهش داشته است و ذخيره سد زاينده‌رود با 48 درصد کاهش نسبت به ميانگين درازمدت، در پايان سال آبي 90-89، 444 ميليون مترمکعب است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
reza4087, behrad90, آزیتا, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان