در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

اسرائیل ،آزمایش موشکی در سکوت

توسط Shahbaz » يکشنبه 15 آبان 1390 17:24
روزنامه پراودا روسیه (Pravda.ru) نوشت :
اسرائیل موشک جدیدی را پرتاب می کند که می تواند به نیویورک و توکیو برسد. این روزنامه افزود: نظامیان اسرائیلی موشک اریحا 2 را که موشک بالستیک قاره پیماست، با موفقیت روزچهارشنبه آزمایش کردند.

این آزمایش در پایگاه هوائی پالاهیم (Palahim) انجام شد.

هم زمان مقامات اسرائیلی از آزمایش موتور جدید یک موشک در صبح 2 نوامبر خبر دادند.

پرتاب موشک از تل آویو قابل مشاهده بود. پراودا نوشت :
این موشک سه مرحله ای می تواند کلاهک750 کیلوئی را بیش از ده هزار کیلومتر حمل نماید که در صورت صحت اخبار یعنی این موشک می تواند به نیویورک و توکیو هم برسد.
به گفته منابع غربی ، این موشک که از سال2008 به ارتش اسرائیل داده شده است علاوه برکلاهک هسته ای می تواند کلاهک های چندگانه ورود مجدد به جو زمینی را با خود حمل کند.

به نظر می رسد که رژیم صهیونیستی با سو استفاده از جنجال رسانه ای غرب برضد ایران کوشیده است بدون انکه کمترین تحریکی در افکار عمومی غرب رخ دهد، اقدام به ازمایش موشک دوربرد کند.
برخی کارشناسان معتقدند که این آزمایش می تواند زنگ خطری بزرگ برای کشورهای فرامنطقه ای حتی روسیه باشد. هراس رژیم صهیونیستی از تحولات منطقه و ضعف روز افزون آن، از یک سو باعث اقدامی نرم (آزاد سازی اسیران فلسطینی) و از دیگر سو توسل به نمایش در حوزه قدرت سخت شده است.

گرچه بسیاری از منابع مستقل بر این باورند که پیشرفتهای نظامی رژیم صهیونیستی همواره با گرفتن کمک از آمریکا و غرب بوده و رژیم صهیونیستی توان نظامی مستقلی ندارد.واحد مرکزی خبر
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
behrad90, nima-rad, Persian_ranger, Persian Cat, ASHKAN95, FREE MAN, marshal1987, CAPTAIN PILOT, saied2020, HS368, oweiys, Shahryar, @lirez@, ARafiee, MISSILE, reza4087, interceptor

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان