ورژن جدید توجیهات آمریکایی درموردطرح ترور سفير عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

ورژن جدید توجیهات آمریکایی درموردطرح ترور سفير عربستان

پست توسط Qaher1406 » سه شنبه 17 آبان 1390, 8:19 pm

روزنبرگ مي نويسد :‌ در چارچوب باورهاي شيعه درباره آخر زمان و مساله ظهور نبايد از حمله ايران به آمريكا يا اسراييل متعجب و شوكه شد.
جوئل روزنبرگ تحليل گر آمريكايي مسايل خاورميانه كه اخيرا كتابي نيز با عنوان " ابتكار تهران " درباره سياست هسته اي ايران و غرب نوشته ، در مطلبي با عنوان " چرا رهبران ايران باور دارند دوره آخر زمان است " در وب سايت فاكس نيوز تلاش كرده است تا اتهام تلاش ايران براي ترور سفير عربستان در آمريكا را با موضوع باورهاي شيعه درباره آخر زمان و ظهور امام عصر پيوند دهد!

به گزارش عصر ايران آمریکایی ها که ادعایشان درباره طرح ترور سفیر عربستان با ناباوری افکار عمومی مواجه شده ، تلاش های جدیدی برای قبولاندن سناریوی خود آغاز کرده اند و در همین باره فکس نیوز به نقل از روزنبرگ نوشته است: اينكه در عالم سياست و در مقام تحليل شايد ادعاهاي آمريكا درباره تلاش ايران براي حمله به سفارت خانه ها در خاك آمريكا و نيز ترور سفير عربستان در آمريكا مبناي منطقي نداشته باشد اما هنگامي كه به اين موضوع از دريچه باورهاي مذهبي حاكمان ايران نگريسته شود اين اتهام مي تواند باور پذير شود.

اين تحليلگر آمريكايي در ادامه با ادعاي اينكه مسوولان ايران خود را به امام زمان وصل دانسته و ادعاي ديدار و گرفتن رهنمود از او دارند(!) مي نويسد كه رهبران حاكم بر ايران اين دوره را دوره آخر زمان مي دانند و معتقدند بايد زمينه ظهور امام دوازدهم شيعيان را فراهم كنند كه حمله به آمريكا و اسراييل مي تواند يكي از اين اقدامات زمينه ساز باشد.

روزنبرگ با اشاره به برخي اظهارات احمدي نژاد درباره ظهور امام زمان و نشانه هاي آن و اين مساله كه آمريكا و اسراييل در ورطه نابودي و ضعف هستند ، مي نويسد :‌" آيت الله اميني يكي از روحانيون عالي رتبه در ايران در كتابي با عنوان " امام مهدي ؛ تنها رهبربشريت " پيوندهاي موجود ميان سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران و مساله مهدويت و انتظار و آخر زمان را تشريح كرده است . اين روحاني شيعه در كتاب خود مي نويسد كه آخرين حكومت جهاني بر روي زمين از آن اسلام خواهد بود و اين حكومت به دست امام غايب و ياران ايشان تاسيس خواهد شد و هر كه در برابر آن بايستد نابود خواهد شد .

روزنبرگ مي نويسد :‌" در چارچوب باورهاي شيعه درباره آخر زمان و مساله ظهور نبايد از حمله ايران به آمريكا يا اسراييل متعجب و شوكه شد.
وي در خاتمه مي نويسد :‌"‌ متاسفانه بيشتر رهبران جهان درباره تهديد آغاز اين توفان در خواب هستند و اكنون پيش از زماني كه دير باشد بايد از خواب برخيزند .

به نظر می رسد آمریکایی ها برای باوراندن سناریوی خود که عمدتاً‌ با تعبیر "مضحک"‌ مواجه شده است ، به توجیهات "مضحک تر"‌ی روی آورده اند که تلاش نچسب برای ارتباط دادن این موضوع به ظهور امام زمان(عج) جدیدترین ورژن آن است!
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”