آيا واقعا صاعقه همان قابليت هاي اف 18 رو داراست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hamed_713, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » چهار شنبه 19 مهر 1385, 10:17 am

Reza6662 نوشته شده:كمك خلبان,
اينجانب زماني كه بسياري از هم نسلان شما در دبستان درس مي‏خواندند در شركت صنايع هواپيمايي ايران (صها) با درجهء ستوان دومي و ستوان يكمي مشغول خدمت بودم.
بسيار مفتخريم كه بر پايه‏هاي واهي‏، كاربري را اخراج نكرده‏ايم، به كسي توهين نمي‏كنيم و اجازهء توهين هم به كسي نمي‏دهيم. انجمن‏هاي تخصصي بر پايهء مطالب علمي استوار است نه تصاوير سايت ايرلاينر.
اميدوارم اگر خصومت شخصي با اينجانب داريد در پيام خصوصي اعلام فرمائيد.
با تشكر

Reza6662 عزیز
اولا اون تصویری که شما منتشر کردید دقیقا تصویر کاکپیت F-5a هست و نه چیز دیگه ای. چرا می خواین وانمود کنین که تصویر کابین صاعقه هست. دلیل :
1-در هیچکدام از تصاویر منتشر شده از صاعقه لوله سوخت گیری هوایی به این شکل دیده نمی شه و در ضمن هنوز تست سوخت گیری هوایی هم بر روی صاعقه انجام نشده.[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
2-در تمام اون تصاویر ما دماغه صاعقه رو میبینیم در حالی که ادامه پرچم ایران که روی بدنه نقاشی شده تا روی دماغه کشیده شده ولی در این تصویر دماغه یکرنگه. اگه دلیل کم بود بگین تا یه دلیل بهتر بیارم (چند تا لینک از جایی که تصویر ازشون گرفته شده ...)

دوما- شما می فرمایین زمانی در صها کار میکردین که ما دبستان می رفتیم. من سال 71 وارد راهنمایی شدم، یعنی 14 سال پیش، حالا من نه Badboy الان 18 سالشه و 6سال پیش وارد راهنمایی شده. منظور اینکه چرا فکر میکنین به دلیل تحریمهای سالهای پیشین که ما نمیتونستیم با روسیه ارتباط داشته باشیم الانم هیچ ارتباطی نداریم. و چرا فکر می کنین مملکت از نظر تکنولوژیک در همون نقطه 10 سال پیش قرار داره و هیچ کاری نشده.

همه دوستان این سایت هیچ خصومتی با شما ندارن و همه ما به پیشکسوتان سایت احترام میگذاریم و به هر حال من قبول دارم که به دلیل تجارب شما اطلاعات فنی تون بیشتر از ماست.
ولی فکر می کنم ما زمان زیادی رو از دوره ای که پیچ داخل موتور JT7D رو مجبور بودیم وارد کنیم گذروندیم و دیگه مجبور نیستیم اونو وارد کنیم و الان مشغول بررسی تولید تحت امتیاز AL31F برای انتقال تکنولوژی اون هستیم.
امیدوارم جسارتی نشده باشه و دلگیری از هیچ کسی پیدا نکرده باشین.
امیدوارم جسارتی

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4305 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 10:27 am

yasser,
روي صحبت من با شما نبود. :-o
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

!!!

پست توسط gigi64 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 11:56 am

دوستان من با گفته تمام شما دوستان موافقم!
اما توجه کنید به این موضوع که وقتی شرکت های خودروسازی داخلی توانایی ساختن یک خودرو بدون عیب و نقص رو ندارند که بسازند به نظر من یک انتظار بسیار زیادی هست که بخواهیم که ایران بتونه یک هواپیمای نظامی بسازه!و به جای از بین بردن اینگونه هزینه ها بهتر نیست اون هواپیما ها رو با قابلیت های بسیار بالا تر رو از خود روسیه خریداری کنیم و با جون خلبانان عزیزمون بازی نکنیم!!این شوخی نیست که مثلآ صاعقه و آذرخش و یا همین شفقی که هر قسمتش برای یک شرکت روسی هست رو بفرستیم جولوی جنگنده های آمریکایی!توجه کنید دوستان کشوری که ممکن یک زمانی ما با اون وارد جنگ بشیم ابر قدرت جهانی هست نه عراق و اینکه برای کشوری مثل آمریکا جون سرباز هاش و نفراتش ارزش داره این چیزی هست در کشور ما نادیده گرفته می شود.در آخر اینکه به نظر من بهتر هست که از کشور روسیه هواپیما خریداری کنیم به مقدار زیاد. :eek:

Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:06 pm

Reza6662
اينجانب زماني كه بسياري از هم نسلان شما در دبستان درس مي‏خواندند در شركت صنايع هواپيمايي ايران (صها) با درجهء ستوان دومي و ستوان يكمي مشغول خدمت بودم. اگر حرفي مي‏زنم اطلاعات و پيش‏زمينه‏اي براي آن دارم. اگر دليلي منطقي و علمي داريد بيان كنيد وگرنه از بيان سخنان بي ارتباط با موضوع تاپيك خودداري كنيد.

دوست عزيز كسي منكر سوابق خدمتي شمانبوده و نيست كما اينكه اين نكته ربطي به موضوع تاپيك نداره ؟ در ضمن شما از كجا مطمئنيد كه اون زمان هم نسلاي من تو دبستان بودند ؟

انجمن‏هاي تخصصي مفتخر است كه با كاركنان خود با نهايت احترام و ادب برخورد مي‏كند. «برخي انجمن‏ها» براي بيان نظرات كاربران خود – كه خود اين انجمن‏ها بر پايهء حضور و عضويت اين كاربران اعتبار يافته است – آنها را مزين به اخطار مي‏كنند و اين كلمهء اخطار مانند داغ ننگي همواره در كنار همهء پست‏هاي ارسالي كاربر درج مي‏شود.
بسيار مفتخريم كه بر پايه‏هاي واهي‏، كاربري را اخراج نكرده‏ايم، به كسي توهين نمي‏كنيم و اجازهء توهين هم به كسي نمي‏دهيم. انجمن‏هاي تخصصي بر پايهء مطالب علمي استوار است نه تصاوير سايت ايرلاينر.

فكر مي كنم بحث ما سر صاعقه بود ؟ نبود ؟
فكر كنم همين كاركنان يا به عبارت درست تر كاربران انجمن خودشون بهتر بتونند تشخيص بدند كه اين چند خط بالايي ربطي به موضوع داره يا نه ؟

اميدوارم اگر خصومت شخصي با اينجانب داريد در پيام خصوصي اعلام فرمائيد.

چه خصومتي من مي تونم با شما داشته باشم ؟ شما استاد من هستيد و احترامتون واجبه ، منتهي بعضي مواقع نظرات و ايده ها با هم فرق مي كنه ؟ ايا اسم اين خصومت شخصي هست ؟
برادر من ،اگر شما فكر مي كنيد من قصد كل كل با شما و يا خداي ناكرده بي حرمتي به شما را دارم اشتباه مي كنيد .

gigi64
اما توجه کنید به این موضوع که وقتی شرکت های خودروسازی داخلی توانایی ساختن یک خودرو بدون عیب و نقص رو ندارند که بسازند به نظر من یک انتظار بسیار زیادی هست که بخواهیم که ایران بتونه یک هواپیمای نظامی بسازه

صنايع خودروسازي و صنايع هوايي ارتباط زيادي با هم ندارند ، اين دو رو با هم جمع نكنيم
در كره شمالي شما هيچ خودروساز معتبري پيدا نمي كنيد ولي توانايي هاي موشكي اين كشور روز به روز بيشتر ميشه
در چين خودروساز چندان مطرحي وجود نداره ولي روز به روز پيشرفت مشاهده ميشه
فكر نكنم شما تا حالا هيچ ماشين روسي ديده باشيد ؟ آيا روسيه صنايع هوافضاي ضعيفي داره ؟
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72546 بار
سپاس‌های دریافتی: 31544 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:12 pm

gigi64 جان
استنباط شما اشتباه هست، اصولا مقايسه يك تكنولوژي تجاري با يك تكنولوژي و سيستم نظامي كاملا اشتباه هست، معمولا تكنولوژي نظامي هر كشور حداقل 20 سال جلوتر از تكنولوزي ساخت تجاري اون هست و مقايسه و استدلال بر پايه اينكه ما ماشين نمي‌تونيم بسازيم پس صنايع نظامي نداريم كاملا اشتباه هست، فكر خريد بدون ساخت بومي هم فكري كاملا خطرناك و اشتباه هست، ما بايد به فكر خريد باشيم، اما زماني كه پشتوانه داخلي براي اون داشته باشيم، در غير اين صورت با خريد هر هواپيما در صورتي كه پشتيباني قطعات اون قطع بشه ما رو به كشوري وابسته تبديل مي‌كنه، و فقط يك مشت اوراقي برامون مي‌مونه و صدمات فراوان مالي
قضاوت در مورد ادوات ساخت صنايع نظامي هم به اين سادگي نيست، در كل اين رو به ياد داشته باشيد كه مقايسه تكنولوژي صنعتي تجاري با تكنولوژي صنعتي نظامي غير قابل مقايسه هستند و ....
موفق باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

!!!!

پست توسط gigi64 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:32 pm

کمک خلبان عزیز

من به عنوان مثال صنایع خودرو سازی رو گفتم.دوست عزیز به نظر من وقت برای این کارها دیر شده وضعیت ایران روز به روز در حال بدتر شدن هست فرض کنید یک هفته یک ماه یا دو ماه دیگه آمریکا به ما حمله کرد واقعآ چه چیزی برای دفاع کردن از خودمون داریم؟؟کره شمالی با پی بردن به نقشه های موشکی روسیه و چین در طی سال ها برنامه موشکی خودش رو بسیار پیشرفته کرد.اما ایران با خریدن کامل این موشک ها و اسم گذاشتن بر روی آن ها مانند همین کرم ابریشم خودمون و بسیاری دیگر این رو به حساب پیشرفت داخلی قرار می دهند.من واقعآ این هواپیمای صاعقه یا آذرخش رو می بینم چیزی جز هواپیمای F-5 رو در اون نمی بینم.همین شفق که قرار بیاد طرحش تقریبآ 90% از هواپیمای یاک روسی هست.!به نظر من بهترین کار حالا اگر نمی خوایم پول مفید خرج نیروی هوایی کنیم این هست که با شرکت های سوخو یا میگ قرار داد ببندیم که خط تولید هایی رو در ایران راه بندازن البته با نظارت کامل آن ها تا واقعآ هر چه سریعتر از این وضعیت بیرون بیایم. :eek: :-o

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان بي نهايت
سپاس‌های دریافتی: 122 بار
تماس:

پست توسط Colonel Chazan » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:35 pm

Mahdi1944,
مهدي جان فکر ميکنم کتمان واقعيت نقض يا عدم خواست پيشرفت و... مسایلی جدا از هم هستند.
بارها در اين مورد بحث شده که چرا با توجه به اقتضاي زمان از صاعقه به عنوان مقياسي براي سنجش ميزان توان هوايي و يا حداقل آغاز گام هاي بزرگ بحث مي شود اما سياست را نبايد با ديگر مسائل مختلط کرد.

بنده ديد اميدوارانه اي به آينده دارم اما يک ناقض واقعيت هم نيستم!
[font=Verdana]May they rest in peace, those graceful masters of the sky

Happiness is Tomcat-Shaped

I love the smell of jet fuel in the morning

تصویر

Major II
Major II
محل اقامت: مازندران - نوشهر
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 94 بار

پست توسط redcard » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:42 pm

Reza6662, دوست عزيز اينکه کابين F-5A نيروي هوايي امريکاست داداش
تازه قوطي پارست هرچي هست به خودمون مربوطه اگه مردي خودتون بياين تو گود لنگش کنين بيرون گود بده بفرما نه جون داداش نمشه ده نميشه

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:46 pm

gigi64 آيا كپي برداري جرم هست :eek:
بله، بسياري از طرحها براي اولين بار از ديگر كشورها وارد ايران شدند، اما در حال حاضر تمامي اونها بهينه سازي و توسعه داده شدند و بومي محسوب ميِ‌شن
Colonel Chazan جان
صحبت شما ربطي به صحبت بنده نداشت :-(
اگر براي طرحهاي صنعتي هم به اندازه طرحههاي نظامي اهميت و بودجه تحصيص داده ميشد مسلما قابل رقابت با محصولات ديگر كشورها مي‌بوديم، اميدوارم كه اين آخرين باري باشه كه شما بنده رو متهم به سياست مي‌كنيد و در آينده تكرار نشه :-P
كسي صاعقه رو همتراز با هواپيماهاي سوپر هورنت و ... نمي‌دونه، اما اينكه اون رو به عنوان هواپيماي غير قابل قبول و ... هم معرفي كنند غير قابل تحمل هست

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان بي نهايت
سپاس‌های دریافتی: 122 بار
تماس:

پست توسط Colonel Chazan » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:56 pm

Mahdi1944 نوشته شده:snipercab عزيز
حرفهاي شما كاملا ومتين و منطقي هست، در مورد رضاي عزيز بنده فكر مي‌كنم به خاطر مشكلاتي كه براشون پيش اومده كمي از كوره در رفتند، وگرنه بنده مطمئن هستم ايشون هم عاشق وطن و پيشرفت كشورشون هستن، اميدوارم مشكلات ايشون زودتر حل بشه و ما دوباره رضاي منطقي و دوست داشتني هميشگي رو ببينيم :D

بنده در پاسخ به این پست عرض کردم مهدی جان.
ضمناً تندی بیش از حد هم لازم نیست و بنده از شما انتظار صبر بیشتر و قضاوت درست تری دارم.
[font=Verdana]May they rest in peace, those graceful masters of the sky

Happiness is Tomcat-Shaped

I love the smell of jet fuel in the morning

تصویر

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:00 pm

Colonel Chazan عزيز :)
مي‌بخشيد اگر باعث ناراحتي شما شدم، اما بهتر بود زماني كه متني به يك صفحه قبل مربوطه و شما پاسخ به اون رو مد نظر داريد از نقل قول استفاده كنيد تا مشكلي پيش نياد :o
به هر حال :razz:

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 176 بار
سپاس‌های دریافتی: 468 بار
تماس:

پست توسط Mehdi2224 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 2:02 pm

بنده هم حرفای مهدی رو تایید میکنم
جواب کسایی رو هم که نمیخوان واقعیت رو قبول کنن تو پست های قبلیم نوشتم
ولی متاسفم چون آدمایی که ما باهاشون طرفیم اگر ماست سفید رو بهشون نشون هم بدین میگن که نه این سیاهه سفید نیست :-? :-? :-?

ارسال پست

بازگشت به “ديگر مباحث هوانوردي”