در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با کنکور و دانشگاه به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

روش حل معادلات به روش گام به گام ، چگونه؟

توسط Present » پنج شنبه 19 آبان 1390 12:32

سلام دوستان خسته نباشید
از دوستانی که در ریاضی تبحر دارند خواهش می کنم منو تو حل کردن معادلات در درس معادلات و دیفرانسیل کمک کنند .
من خودم مشکل خودم رو تا حدود زیادی پیدا کردم و اون اینه که دید من به ریاضی به صورت منطقی کامپیوتره و اونو مثل یک پروژه برنامه نویسی در نظر می گیرم و با این مشکل نمی تونم کاری بکنم ولی شاید بشه یک راه حل دیگه پیدا کرد .
برای مثال من جزوات کاملی از درسهای دیفرانسیلم دارم و اونها رو کاملا برای امتحان فوت آب می شم ولی در امتحان همیشه کار خرابی می کنم و بعضی وقتها هم  می افتم فهمیدم که مشکلم با روش سئوال دادن استادهاست مثلا می گویند "معادلات زیر را حل کنید" و باید شما یک سری از سئوال ها رو از خودت بپرسی تا بتونی نوع معادلات رو تشخیص بدی و از روش های مورد نظر معادلات رو حل کنیم .
این سئوالات چه چیزهایی می تونه باشه یا روش گام به گام حل یک معادله برای تشخیص نوع آن و انتخاب روش مناسب چیست "
برای مثال خودم میدونم که برای یک معادله اول باید تشخیص بدی یک معدله همگن هست یا نه و...
در واقع من نوع رو تشخیص نمی دم ولی نیازمندیهاش رو بلدم .
ممنون میشم اگر دوستان کمک کنند.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: روش حل معادلات به روش گام به گام ، چگونه؟

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 19 آبان 1390 14:50

سلام :razz:

Present عزیز مشکل شما رو خیلی ها دارند و یه جوری میشه از این بعد بهش نگاه کرد که شما سر جلسه تمرکز لازم رو ندارید.

پیشنهاد میکنم با یک مشاور صجبت کنید :-o قطعا موثر هستش

ولی چند نکته رو هم میگم ، شاید کمکی بکنه.

هر معادله ای یک شکل کلی داره.شما اگر این شکل کلی رو بلد باشید ، قطعا میتونید روی جزء هم کار کنید.

اصل مشکل شما این هست که نمیدونید از چه فرمولی ، چه موقعی استفاده کنید؟!!!!خب شما باید با ریاضی ، مثل ریاضی بزخورد کنید.برای مثال اگر شما یک فرمول رو با حل تمرین های متعدد بخاطر بسپارید ، هرگز فراموشش نمیکنید.ولی اگر برای فراگیری اون فرمول ، بصورت متعدد از روش بخونید ، 95% سر جلسه ذهنتون قفل میشه.

بقول یکی از استادان:

باید کاغذ سیاه کنی تا در ریاضی حرفی برای گفتن داشته باشی :razz:  :D

موفق باشید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, HESAM-007, nima-rad, Present, Germanizer, nasir irani, C.A.D.I.L.L.A.C, MOHAMMAD JAFAR, behrad90

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 19 آبان 1390 15:06

دقیقا به همین دلیل دارم از روش حفظ کردن میام بیرون ولی دارم برای خودم تعدادی سئوال جور می کنم که هنگامی که به یک مساله معادلات و دیفرانسیل رسیدم سر در گم نشم ولی گفتم شاید بعضی از دوستان بتونند کمکم کنند تو جمع آوری این سئوالات برای بهتر پیدا کردن روش حل .من دیدم به ریاضی رو می خوام ببرم به الگوریتم نویسی تو کامپیوتر یعنی با پاسخ گویی به سئوالات کوچک مسائل بزرگ رو حل کنم .
همان طور که گفتید پس اولین کاری که باید بکنیم باید شکل کلی رو بشناسم بعد تشخیص بدم از کدام روش و فرمول باید استفاده کنم و ...
اگر بقیه دوستان هم شرکت کنند شاید بشه روشهای خوبی برای حل این مسائل که مشکل خیلی ها هم هست پیدا کنیم .
ریاضی هر مقطع از نظر من 20 درصدش حفظی است وبقیه روش حله و ساده کردنه ولی من همون 20 درصد اولیه رو نمی تونم پیدا کنم.

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

ASHKAN95, behrad90

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 19 آبان 1390 23:20

Present جان ، ریاضی حتی 1% هم حفظی نیست.شما باید با مسائل آشنا باشید و شناخت نسبی به هر مسئله ای داشته باشید.در ریاضی مهم استارت کار هستش ، وقتی حل مسئله استارت بخوره تا اخرش دیگه کاری نداره.
هر تعداد که نمونه سوالات بیشتری حل کنید ، مهارت بیشتری پیدا میکنید.ضمنا شما باید لذت ببری از حل مسائل.مثلا برای هر مسئله ای که به درستی حل میکنی باید ته دلت یک خوشحالی نهانی داشته باشی.خیلی در روحیه و انگیزه شما تاثیر گذار هستش و رقبت شمارو به تمرین بیشتر سوق میده.

چند راهنمایی:

خوندن ریاضی رو همیشه در اولویت کارهای دیگر قرار بده.معمولا 20 دقیقه بعد از بیداری بسیار مناسب هستش ، چون ذهن شما کاملا آمادست.
همیشه سعی کن خواب کاملی داشته باشی.اگر حتی ذره ای احساس خواب میکنی بهتره بخوابی.چون خیلی سخت میشه خوندن ریاضی در این شرایط.

درس و کنکور و امتحان و ... جزئی از زندگی ما هستند و در هر صورت میان و میرن.پس چه بهتره که با آرامش بگذرونیم این دوران رو.در اینگونه آزمونها 60% موفقیت به خونسردی و آرامش در سر جلسه امتحان بستگی داره.ارامش خیلی مهمه ، تاکید میکنم ، خیلی مهمه.

موفق باشی :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
FREE MAN, nima-rad, behrad90, Mahdi1944, HESAM-007, Present

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » جمعه 20 آبان 1390 21:43

دقیقا به خاطر اینکه از ریاضی بدم میومد فرار کردم به سمت رشته های فنی ولی از شانس بد رفتم کامپیوتر که از اول تا آخرش به ریاضی پیوند خورده و حالا که مجبورم لاقل ریاضی 6 و کاربردی رو به خوبی بلد باشم تا بقیه ریاضی ها رو پاس کنم .

ASHKAN95

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 آبان 1390 18:38

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط alinia343 » چهارشنبه 30 آذر 1390 19:34

دوست عزیز واقعاً معادلات درس مزخرفی هست
اگه جزوه ای خوبی دارید که همه روشها و نکته ها و فرمولها در آن توضیح داده شده خواهشاض برام ایمیل کنین
من چندین فیل و کتاب دارم ولی مباحث آنها سنگین و روشهای حل گنگ و بدون توضیح دارن

ممنون میشم برام ایمیل کنید
aliniamarkhali@yahoo.com