در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: انفجار مهیبی در یکی از پادگان های حوالی ملارد

توسط Solver » يکشنبه 22 آبان 1390 19:23

ابتدا به خانواده این افراد تسلیت عرض میکنم. من در مورد سپاه اطلاعات ناقصی دارم، اما در مورد زاغه های ارتش اصول ایمنی در سطح نسبتا قابل قبولی رعایت میشود چه از نظر محل نگهداری و چه از نظر رفتار در محل.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Erratic, جهانبانی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

توسط interceptor » يکشنبه 22 آبان 1390 20:02

MiimA نوشته است:ابتدا به خانواده این افراد تسلیت عرض میکنم. من در مورد سپاه اطلاعات ناقصی دارم، اما در مورد زاغه های ارتش اصول ایمنی در سطح نسبتا قابل قبولی رعایت میشود چه از نظر محل نگهداری و چه از نظر رفتار در محل.

یک انفجار دیگه هم چند وقت پیش در پادگان امام علی سپاه خرم آباد اتفاق افتاد، ولی دلیل نمی شه سپاه و ارتش فرق زیادی در رعایت اصول ایمنی (در مورد زاغه) داشته باشند. به خاطر اصول حفاظت مردم عادی چیزی از این فاجعه نخواهند فهمید.
من هم صحبت های جناب sorena رو بیشتر محتمل می دونم.
آخرين ويرايش توسط interceptor در يکشنبه 22 آبان 1390 20:06, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
ASHKAN95, FREE MAN, Erratic

Major II

Major II

no avatar
465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

توسط shadro » يکشنبه 22 آبان 1390 20:04

خدا رحمت كنه عزيزاني رو كه به شهادت رسيدن و شفا بده زخميهاي اين حادثه تلخ و ناگوار رو................

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
interceptor, ASHKAN95, FREE MAN, Erratic

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

توسط f-35 » يکشنبه 22 آبان 1390 21:27

من هم شهادت فرزندان غیور این مرز و بوم رو تسلیت میگم.  یکی از مجروحان در مصاحبه با مهر گفته در 10،12 متری محل انفجار بوده که مجروح شده و الان وضعش بهتره. همچنین یک نفر دیگه گفته در حال جابجایی مهمات بوده که به علت انفجار مجروح شده. بهتره دوستان بیخود شایعه درست نکنید که نمیدونم خیلی بیشتر شهید شدن و.... .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f-35 تشکر کرده اند:
reza4087, mehdighorbani, Erratic, نادر70, babak1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 22 آبان 1390 22:53

شایعه نیست ! حقیقته ! بارها من خودم این اعلام آمارهای جعلی رو در مورد کشته ها دیدم !!! و چیزهایی که مردم متوجه نشن اصلا صداشو در نمیارن ! شما فکر میکنی کسی که در فاصله 10 12 متری چنین انفجاری بوده حتی تیکه های بدنش رو میشه پیدا کرد ؟! انفجاری که صداش رو 45 کیلومتر اونورتر شنیدن !!!! و چند صدمتر دودش بالا رفته ! طبق اخباری که در همین سایت منتشر شده حدود 30 نفر از اهالی منطقه هم زخمی شدن که حتی ممکنه فوتی هم داشته باشن که در شعاع چند صد متری بیرون پادگان بودن ! بعد کسی می تونه 10 متری انفجار باشه و زنده مونده باشه ؟! محض اطلاعتون بگم نارنجک جنگی تا شعاع 70 متری محدوده خطر داره اونم فقط با 500 گرم تی ان تی !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, GH58, babak1985, Erratic, ASHKAN95, جهانبانی, nasir irani, FARSHAD.ADL, F-14 Fan, interceptor, HESAM-007, Ruozbeh, Motimann, FREE MAN, sroasha, SORENA.N2, SORENA, gigi64, noktehdaan

Major I

Major I

no avatar
863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

توسط FARSHAD.ADL » يکشنبه 22 آبان 1390 23:19

100%مطمئن باشید که تعداد کشته ها خیلی بیشتر از چیزیه که گفته میشه.فقط 16 شهید تو یه بیمارستان کوچیک گویاست خودش فکر کنم.
افرادی که داخل بودن کاملا تیکه تیکه شدن(از جمله دوست خود من که همین الان از خونشون اومدم) و قابل شناسایی نیستند به گونه ای که برای شناسایی شون از پدر مادرشون نمونه خون گرفتن.
فقط خدا صبر به خانواده هاشون بده.همین

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
gigi64, Erratic, Mohammad 1985, SORENA.N2, noktehdaan, sroasha

Captain

Captain

no avatar
1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » يکشنبه 22 آبان 1390 23:41

البته باید دلیل وقوع این حادثه مورد بررسی قرار بگیرد لذا بدون حضور و برسی متخصصین فن نمی توان اظهار نظر قابل استنادی کرد اما چند مورد که بخاطرمن می رسد که بعنوان بیان احتمالات عرض می شود :
- ممکن است گازهای تجزیه شده متصاعده از اشیاء و ادوات مختلفی که در انبار مهمات وجود دارد باعث حادثه شده باشد
- بعض مواد منفجره در شرایطی خاص ممکن است رفتاری غیر قابل پیش بینی داشته باشند مثلا اگر دینامیت یخ بزند و ان را بشکنند بدون چاشنی منفجر می شود ممکن است دیگر مواد منفجره هم حالت های تحریک پذیری خاصی داشته باشند
- لغزیدن و برخورد فشنگ ها و سایر گلوله های سنگین به هم یا به قسمت های فلزی دیگر تحت شرایط اب و هوایی یا ماندگاری زیاد در انبار و امثال ان
- ترکیبات و مشتقات نیترات امونیم که یک مواد منفجره است ( اکثرا در معادن بکار می رود اما ممکن است انواعی از مشتقات ان در بعد نظامی هم بکار گرفته شود- البته بنده اطلاعی ندارم ) . این ماده نسبت به حمل و نقل خیلی حساس است
- روشن شدن اتش در کنار مهمات
- پراکنده شدن ذرات غبار در محیط انبار مهمات (بویژه غبار چوب جعبه مهماتی که در طی سال ها در گوشه و کنار و لابلای صندوق های قدیمی تر جمع شده و بر اثر حمل و نقل در هوای زاغه پراکنده می شود ) .وقتی درصد خاصی از این گونه غبارها با درصدی از هوا مخلوط شود کل ان محیط حتی ممکن است بدون روشن کردن اتش یا وجود جرقه هم منفجر  شود حوادث مختلفی ناشی از انفجار غبار در تاسیسات مختلفی در دنیا گزارش شده که در یکی از ان حادثه ها یک کارخانه صنایع چوب بر اثر غبارهای پراکنده چوب در محیط چنان منفجر گردید که با خاک یکی شد
- فعال بودن چاشنی یک یا چند گلوله بر اثر فراموشی در خنثی کردن ان و باز کردن ماسوره

- خطر الکتریسیته ساکن !! در حمل و نقل گلوله ها و موشک های بدون جعبه و کاور در محیط های نمناک. این نوع الکتریسیته جهت تخلیه قابل پیش بینی ندارد و ممکن است از بدن حامل به مواد منفجره داخل گلوله یا سر جنگی انفجاری  سرایت کند بنظر من در چنین محیط هایی بایست دست پرسنلی که ان مهمات را حمل می کنند یا خود ان مهمات با سیم اتصال زمین شودیا فرد اصولا دستکش های عایق مناسب بپوشد . در الکترونیک آی سی هایی با پیشوند سی ماس وجود دارند که حتی خارج از مدار هم با الکتریسیته بدن فرد می سوزند معمولا پایه های این نوع آی سی ها را در  ورقه ای از فویل الومینمی فرو می برند تا تمام پایه هایش به هم متصل شده و الکتریسیته ساکن نتواند به اجزاء داخلی ای سی نفوذ کند در ضمن وقتی فرد می خواهد ای سی را روی مدار نصب کند یک سیم بلند به مچ دست اش بسته به لوله اب یا چیزهایی که به زمین متصل است می بندند تا الکتریسیته قبل از رسیدن به ای سی از طریق سیم به زمین منتقل شود بنابر این می بینید که این نکته هم می تواند در مورد انبار مهمات (خصوصا در محیط های نمناک) خطری جدی محسوب شود بویژه موشک ها که ممکن است فیوزهای الکترونیکی و کانکتتورهای شامل رشته های سیم هم داشته باشند .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
Erratic, behrad90, interceptor, SORENA.N2

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
171

تاريخ عضويت

سه شنبه 8 شهریور 1390 16:37

آرشيو سپاس: 442 مرتبه در 152 پست

توسط aliamous » يکشنبه 22 آبان 1390 23:53

دوست عزيز بعيد ميدونم اينها چيزي مثل موشك يا گلوله توپ و يا فشنگ باشه چون تا جايي كه من ميدونم و ديدم انبار هايي كه منفجر ميشند معمولا چندين ساعت پشت سر هم منفجر ميشن يعني اينكه گلوله ها و موشكها همگي با هم منفجر نميشن و يكي پس از ديگري منفجر ميشن يعني ادامه دار هستش  و چيزي كه به نظرم ميرسه اينه كه امكان داره اينها مواد منفجره اي مثل سي 4 يا از اين نوع مواد منفجره باشن كه سريع تحريك مي شن
هستم اگر نيستم     گر نروم ميروم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب aliamous تشکر کرده اند:
Erratic, behrad90

Major

Major

نماد کاربر
841

تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » دوشنبه 23 آبان 1390 00:30

f-35 نوشته است:من هم شهادت فرزندان غیور این مرز و بوم رو تسلیت میگم.  یکی از مجروحان در مصاحبه با مهر گفته در 10،12 متری محل انفجار بوده که مجروح شده و الان وضعش بهتره. همچنین یک نفر دیگه گفته در حال جابجایی مهمات بوده که به علت انفجار مجروح شده. بهتره دوستان بیخود شایعه درست نکنید که نمیدونم خیلی بیشتر شهید شدن و.... .

شما یک دونه ترقه کپسولی نسبتا کم خطری که تو چهار شنبه سوری استفاده میشرو بگیر دستت منفجر کن ببینم انگشتتون سالم سرجاش میمونه یا نه! فقط یک عدد ! نه یک بسته کامل.... برای کسی که مهمات رو جابجا کرده و در مرکز انفجار بوده تنها چیزی که از وجود یکنفر تو این انفجار به این مهیبی سالم میمونه روح هست!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Ruozbeh, Erratic, FARSHAD.ADL, interceptor, MOHAMMAD JAFAR, SORENA.N2

Captain II

Captain II

نماد کاربر
708

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » دوشنبه 23 آبان 1390 00:41

فکر کنم از خونه ی ما تا محل انفجار بیشتر از صد کیلومتر فاصله باشه

این انفجار باید زیر زمین رخ داده باشه وگرنه اینجوری باعث نمیشد تا کیلمتر ها اونورتر زمین رو بلرزونه اونم به این شدت
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
behrad90

Major I

Major I

no avatar
863

تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

توسط FARSHAD.ADL » دوشنبه 23 آبان 1390 00:51

زیر زمین نبوده.سوله های نگهداری مهمات در بیدگنه داخل کوه حفاری شده و روی سوله ها به سمت تهرانه.به همین دلیل صدای انفجار در تهران بلند تر شنیده شده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
Erratic, behrad90

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 23 آبان 1390 01:35

80071a5cffff نوشته است:فکر کنم از خونه ی ما تا محل انفجار بیشتر از صد کیلومتر فاصله باشه

این انفجار باید زیر زمین رخ داده باشه وگرنه اینجوری باعث نمیشد تا کیلمتر ها اونورتر زمین رو بلرزونه اونم به این شدت

بمب اتمی هم نمی تونه زمین لرزه ایجاد کنه ! که تا 100 کیلومتر اونورتر رو هم بلرزونه ! احتمالا سمت شما زلزله ای با شدت زیر 2.5 ریشتر رخ داده
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
gigi64, demorgan, FARSHAD.ADL, behrad90, interceptor, SORENA.N2, babak1985

قبليبعدي