در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

راکتهای هدایت شونده جدید برای هلیکوپتر UH-1Y

توسط Shahryar » شنبه 21 آبان 1390 17:55

راکتهای هدایت شونده جدید برای هلیکوپتر UH-1Y
BAE Systems، راکت های جدید هدایت شونده برای هلیکوپترهای سپاه تفنگداران دریایی آمریکا و احتمالا درآینده هواپیماهای جنگنده ها را به نمایش گذاشت. این راکت های جدید قرار است تا در سال آینده به خدمت گرفته شوند. تست سیستم تسلیحاتی کشتار دقیق پیشرفته- APKWS- از یک فروند هلیکوپتر Bell Helicopter UH-1Yاز فاصله 1.5 تا 5 کیلومتری با اصابت به اهداف صورت پذیرفت. تکمیل تست های شلیک بدین معناست که توسعه سیستم و فاز شبیه سازی پس از یک مسیر طولانی غیر متعارف نزدیک به پایان میباشد.

سپاه تفنگداران دریایی قصد دارد تا در سال آینده در مناطق جنگی از راکت های 70 م.م مجهز به سیستم هدایت شونده نیمه فعال لیزری با کلاهک جنگی به روز شده استفاده نماید. راکتهای جدید به خلبانهای UH-1Y و AH-1Zاین امکان را میدهد تا دارای سیستم تسلیحاتی هدایت شونده دقیق با شعاع انفجار کمتری نسبت به موشک هوا به سطح Lockheed Martin AGM-114 Hellfire باشند. در حقیقت این سلاح خلاء موجود بین راکتهای غیر هدایت شوند و موشک هلفایر را پر میکند. APKWS II همچنین توسط نیروی دریایی برای استفاده در هلیکوپترهای هدایت شونده Northrop Grumman MQ-8B Fire Scout توسعه داده و برای این منظور MQ-8B به نرم افزار به روز شده شامل مدیریت تسلیحات کامپیوتری برای کاربرد راکتها تجهیز خواهد شد.

قدم بعدی یکپارچه سازی این سیستم با جنگنده ها میباشد. اوایل سال میلادی، نیروی هوایی آمریکا به همراه تفنگدارن دریایی کار شبیه سازی APKWS II  با Boeing AV-8B Harrier II و Fairchild Republic A-10C Thunderbolt II را آغاز نمودند.منبع:

10 Nov 2011  
فلایت اینترنشنال
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Persian_ranger, Qaher1406, Mohammad 1985, kayvan6079, behrad90, Mr.Amirhessam, Shahbaz, interceptor, Persian Cat, ramin11, SAMAN, ARafiee, Java, nima-rad

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان