در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

عید غدیر خم مبارک

توسط sayeh_roshan_1988 » دوشنبه 23 آبان 1390 09:27

فَليُبَلِّغِ الحاضِرِالغائِبَ وَالوالِدِ الوَلَدَ الی یُومِ القِيامَة
پس برسانند حاضران غائبان را و پدران فرزندان را تا روز قيامت.

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان ، مدیران و بازدید کنندگان محترم .

این توفیق نصیب بنده حقیر شد که ضمن تبریک این عید بزرگ از زحمات همه بالاخص مدیران و دوستان گرامی نهایت تشکر و سپاس را داشته باشم .

در پایان برای آن دسته از عزیزانی که می خواهند اطلاعات جامع تری از واقعه غدیر داشته باشند  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  قرار میدهم که امیدوارم مفید واقع گردد .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, reza4087, m-249, MISSILE, ARafiee, oweiys, Shahbaz, mahshid-banoo, interceptor, @lirez@, آزیتا, MASTER, HS368, airplane, nima-rad, mjy, shola, W W 3, HESAM-007, sinaset, FARSHAD.ADL, hermes_PERSIAN

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: عید غدیر خم مبارک

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 23 آبان 1390 16:09

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز سنترالی

بنده هم به نوبه ی خودم این عید بزرگ رو به تمامی شما عزیزان تبریک میگم

امیدوارم همگی در کنار خانواده های محترمتون شاد و سر حال باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
nima-rad, MISSILE, shola, HESAM-007, MASTER, m-249, @lirez@, hermes_PERSIAN, mjy, sayeh_roshan_1988, airplane, sinaset, Shahbaz, FARSHAD.ADL, reza4087, behrad90, interceptor, ARafiee, آزیتا, CAPTAIN PILOT, oweiys

Major

Major

نماد کاربر
241

تشکر کرده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 31 شهریور 1389 17:24

آرشيو سپاس: 1338 مرتبه در 180 پست

توسط m-249 » دوشنبه 23 آبان 1390 16:26

غدير در قرآن:                                                                                                                                              
اليوم اكملت لكم دينكم‏ و اتممت عليكم نعمتى‏ و رضيت لكم الاسلام دينا.
سوره‌ی مائده، آيه‌ی 3
امروز (روز غدير خم) دين شما را به حد كمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام كردم و اسلام را بعنوان دين براى شما پسنديدم.

غدير از نگاه معصومين(ع):

1- عيد خلافت و ولايت
زياد بن محمد گويد: بر امام صادق(ع) وارد شدم و گفتم: آيا مسلمانان عيدى غير از عيد قربان و عيد فطر و جمعه دارند؟ امام(ع) فرمود: آرى، روزى كه رسول خدا(ص) اميرمؤمنان(ع) را (به خلافت و ولايت) منصوب كرد.

2- برترين عيد امت
رسول خدا(ص) فرمود: روز غدير خم برترين عيدهاى امت من است و آن روزى است كه خداوند بزرگ دستور داد برادرم على بن ابى طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب كنم، تا بعد از من مردم توسط او هدايت ‏شوند، و آن روزى است كه خداوند در آن روز دين را تكميل و نعمت را بر امت من تمام كرد و اسلام را به عنوان دين براى آنان پسنديد.

3- عيد بزرگ خدا
امام صادق(ع) فرمود: روز غدير خم عيد بزرگ خداست، خدا پيامبرى مبعوث نكرده، مگر اينكه اين روز را عيد گرفته و عظمت آن را شناخته و نام اين روز در آسمان، روز عهد و پيمان و در زمين، روز پيمان محكم و حضور همگانى است.

4- عيد آسمانى
امام رضا(ع) فرمود: پدرم به نقل از پدرش، امام صادق(ع) نقل كرد كه فرمود: روز غدير در آسمان مشهورتر از زمين است.

5- عيد بى‌‏نظير
على(ع) فرمود: امروز (عيد غدير) روز بس بزرگى است. در اين روز گشايش رسيده و منزلت (كسانى كه شايسته آن بودند) بلندى گرفت و برهان‏هاى خدا روشن شد و از مقام پاك با صراحت ‏سخن گفته شد و امروز روز كامل شدن دين و روز عهد و پيمان است.

6- عيد پربركت
امام صادق(ع) فرمود: به خدا قسم اگر مردم فضيلت واقعى «روز غدير» را مى‏شناختند، فرشتگان روزى ده‏ بار با آنان مصافحه مى‏كردند و بخششهاى خدابه‏كسى‏كه‏آن روز را شناخته، قابل‏شمارش نيست.

7- عيد فروزان
امام صادق(ع) فرمود: ... روز غدير خم در ميان روزهاى عيد فطر و قربان و جمعه همانند ماه در ميان ستارگان است.

8- روز پيام و ولايت
رسول خدا(ص) (در روز غدير) فرمود: اى مسلمانان! حاضران به غايبان برسانند: كسى را كه به من ايمان آورده و مرا تصديق كرده است، به ولايت على سفارش مى‏كنم، آگاه باشيد ولايت على، ولايت من است و ولايت من، ولايت‏خداى من است. اين عهد و پيمانى بود از طرف پروردگارم كه فرمانم داد تا به شما برسانم.

9- روز اطعام
امام صادق(ع) فرمود: عيد غدير، روزى است كه رسول خدا(ص) على(ع) را بعنوان پرچمدار براى مردم برافراشت و فضيلت او را در اين روز آشكار كرد و جانشين خود را معرفى كرد، بعد بعنوان سپاسگزارى از خداى بزرگ آن روزه را روزه گرفت و آن روز، روز روزه‏دارى و عبادت و طعام دادن و به ديدار برادران دينى رفتن است. آنروز روز كسب خشنودى خداى مهربان و به خاك ماليدن بينى شيطان است.

10- روز هديه
امير المؤمنين(ع) (در خطبه روز عيد غدير) فرمود: وقتى كه به همديگر رسيديد همراه سلام، مصافحه كنيد، و در اين روز به يكديگر هديه بدهيد، اين سخنان را هر كه بود و شنيد، به آن كه نبود برساند، توانگر به سراغ مستمند برود، و قدرتمند به يارى ضعيف، پيامبر مرا به اين چيزها امر كرده است.

11- روز كفالت
امير مؤمنان(ع) فرمود: ... چگونه خواهد بود حال كسى كه عهده‏دار هزينه زندگى تعدادى از مردان و زنان مؤمن (در روز غدير) باشد، در صورتى كه من پيش خدا ضامنم كه از كفر و تنگدستى در امان باشد.

12- روز سپاس و شادى
امام صادق(ع) فرمود: عيد غدير، روز عبادت و نماز و سپاس و ستايش خداست و روز سرور و شادى است به خاطر ولايت ما خاندان كه خدابر شما منت گذارد و من دوست دارم كه شما آن روز را روزه بگيريد.

13- روز تبريك و تهنيت
على(ع) فرمود: بعد از پايان گردهم آيى خود (در روز غدير) به خانه برگرديد، خدا بر شما رحمت فرستد. به خانواده خود گشايش و توسعه دهيد، به برادران خود نيكى كنيد، خداوند را بر اين نعمت كه شما را بخشيده است، سپاس گزاريد، متحد شويد تا خدا به شما وحدت بخشد، نيكويى كنيد تا خدا دوستيتان را پايدار كند، به همديگر نعمت‏خدا را تبريك بگوئيد، همانطور كه خداوند در اين روز با چندين برابر عيدهاى ديگر پاداش دادن به شما تبريك گفته، اين گونه پاداشها جز در روز عيد غدير نخواهد بود.

14-  روز تكبير
امام رضا(ع) فرمود: كسى كه در روز (غدير) مؤمنى را ديدار كند، خداوند هفتاد نور بر قبر او وارد مى كند و قبرش را توسعه مى‏دهد و هر روز هفتاد هزار فرشته قبر او را زيارت مى‏كنند و او را به بهشت بشارت مى‏دهند.

15- روز ديدار و نيكى
امام صادق(ع) فرمود: شايسته است با نيكى كردن به ديگران و روزه و نماز و بجاآوردن صله رحم و ديدار برادران ايمانى به خدا نزديك شويد، زيرا پيامبران زمانى كه جانشينان خود را نصب مى‏كردند، چنين مى‏كردند و به آن توصيه مى‏فرمودند.

16- نماز روز غدير
امام صادق(ع) فرمود: كسى كه در روز عيد غدير هر ساعتى كه خواست، دو ركعت نماز بخواند و بهتر اينست كه نزديك ظهر باشد كه آن ساعتى است كه اميرالمؤمنين(ع) در آن ساعت در غدير خم به امامت منصوب شد، (هر كه چنين كند) همانند كسى است كه در آن روز حضور پيدا كرده است.

17- روزه غدير
امام صادق(ع) فرمود: روزه روز غدير خم با روزه تمام عمر جهان برابر است. يعنى اگر انسانى هميشه زنده باشد و همه عمر را روزه بگيرد، ثواب او به اندازه ثواب روزه عيد غدير است.

18- روز تبريك و تبسم
امام رضا(ع) فرمود: عيد غدير روز تبريك و تهنيت است. هر يك به ديگرى تبريك بگويد، هر وقت مؤمنى برادرش را ملاقات كرد، چنين بگويد: «حمد و ستايش خدايى را كه به ما توفيق چنگ زدن به ولايت اميرمؤمنان و پيشوايان عطا كرد» آرى عيد غدير روز لبخند زدن به چهره مردم با ايمان است.

19 - پيامبر و ولايت على(ع)
ابو سعيد گويد: در روز غدير خم رسول خدا(ص) دستور داد: منادى ندا دهد كه: براى نماز جمع شويد. بعد دست على(ع) را گرفت و بلند كرد و فرمود: خدايا كسى كه من مولاى اويم پس على هم مولاى اوست، خدايا دوست بدار كسى را كه على را دوست بدارد و دشمن بدار كسى را كه با على دشمنى كند.

20- زندگى پيامبرگونه
رسول خدا(ص) فرمود: كسى كه مى‏خواهد زندگى و مرگش همانند من باشد و در بهشت جاودانه‏اى كه پروردگارم به من وعده كرده، ساكن شود، ولايت على بن ابى طالب(ع) را انتخاب كند، زيرا او هرگز شما را از راه هدايت بيرون نبرده، به گمراهى نمى‏كشاند.

21- پيامبر و امامت على(ع)
جابربن عبد الله انصارى مى‏گويد: از رسول خدا(ص) شنيدم كه به على بن ابى‏طالب(ع) فرمود: اى على، تو برادر و وصى و وارث و جانشين من در ميان امت من در زمان حيات و بعد از مرگ منى. دوستدار تو دوستدار من و دشمن و كينه‏توز تو دشمن من است.

22- پايه‏‌هاى اسلام
امام باقر(ع) فرمود: اسلام بر پنج پايه استوار شده است: نماز، زكات، روزه، حج و ولايت و به هيچ چيز به اندازه آنچه در روز غدير به ولايت تاكيد شده، ندا نشده است.

23- ولايت جاودانه
امام كاظم(ع) فرمود: ولايت على(ع) در كتابهاى همه پيامبران ثبت‏شده است و هيچ پيامبرى مبعوث نشد، مگر با ميثاق نبوت محمد(ص) و امامت على(ع)

24- ولايت و توحيد
رسول خدا(ص) فرمود: ولايت على بن ابيطالب(ع) ولايت‏خداست، دوست داشتن او عبادت خداست، پيروى كردن او واجب الهى است و دوستان او دوستان خدا و دشمنان او دشمنان خدايند، جنگ با او، جنگ با خدا و صلح با او، صلح با خداى متعال است.

25- روز ناله نوميدى شيطان
امام باقر(ع) از پدر بزرگوارش امام صادق(ع) نقل كرد كه فرمود: شيطان دشمن خدا چهار بار ناله كرد: روزى كه مورد لعن خدا واقع شد و روزى كه به زمين هبوط كرد و روزى كه پيامبر اكرم(ص) مبعوث شد و روز عيد غدير.

26- ولايت علوى دژ توحيد
پيامبر اكرم(ص) فرمود: خداوند مى‏فرمايد: ولايت على بن ابيطالب دژ محكم من است، پس هر كس داخل قلعه من گردد، از آتش دوزخم محفوظ خواهد بود.

27-  جانشين پيامبر
رسول خدا(ص) فرمود: اى على من شهر علمم و تو درب آن هستى، به شهر جز از راه درب آن وارد نشوند. تو پيشواى امت من و جانشين من در اين شهرى، كسى كه اطاعت تو كند سعادتمند است، و كسى كه تو را نافرمانى كند، بدبخت است، و دوستدار تو سود برده و دشمن تو زيان كرده است.

28- ده هزار شاهد
امام صادق(ع) فرمود: اى حفص! شگفتا از آنچه على بن ابى طالب(ع) با آن مواجه شد! او با ده هزار شاهد و گواه (در روز غدير) نتوانست‏حق خود را بگيرد، در حالى كه شخص با دو شاهد حق خود را مى‏گيرد.

29- على(ع)، مفسر قرآن
پيامبر اكرم (ص) روز عيد غدير فرمود: على(ع) تفسير كتاب خدا، و دعوت كننده به سوى خداست، آگاه باشيد كه حلال و حرام بيش از آنست كه من معرفى و به آنها امر و نهى كنم و بشمارم. پس دستور داشتم كه از شما عهد و پيمان بگيرم كه آنچه را در مورد على اميرمؤمنان، و پيشوايان بعد او از طرف خداوند بزرگ آوردم، بپذيريد.
اى مردم! انديشه كنيد و آيات الهى را بفهميد، در محكمات آن دقت كنيد و متشابهات آن را دنبال نكنيد. به خدا قسم هرگز كسى نداهاى قرآن را نمى‏تواند بيان كند و تفسير آن را روشن كند، جز آن كسى كه من دست او را گرفته‏ام (و او را معرفى كردم).

منابع:
1- قرآن كريم.
2- امالى شيخ صدوق، كتابخانه اسلاميه.
3- قرب الاسناد، عبد الله جعفر الحميرى، آل البيت.
4- مصباح المتهجد، شيخ طوسى، مؤسسة فقه الشيعه.
5- وسايل الشيعه، شيخ حر عاملى، مكتبة الاسلامية.
6- سفينة البحار، شيخ عباس قمى، اسوه.
7- جامع الاخبار، محمد سبزوارى، آل البيت.
8- بحار الانوار، علامه مجلسى، دار الكتب الاسلاميه.
9- حماسه غدير، محمدرضاحكيمى، مؤلف.
10- اقبال الاعمال، سيد بن طاووس مؤسسة الاعلمى.
11- اصول كافى، كلينى، دار الكتب الاسلاميه.
12- الغدير، علامه امينى دار الكتب الاسلامية.
(بر گرفته از سایت رشد )
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

جلوه ‏گر شد بار دیگر طور سینا در غدیر
ریخت از خم ولایت مى به مینا در غدیر

رودها با یكدگر پیوست كم‏كم سیل شد
موج مى‏زد سیل مردم مثل دریا در غدیر

هدیه جبریل بود  الیوم اكملت لكم
وحى آمد در مبارك باد مولى در غدیر

با وجود فیض  اتممت علیكم نعمتى
از نزول وحى غوغا بود غوغا در غدیر

بر سر دست نبى هر كس على را دید گفت‏
آفتاب و ماه زیبا بود زیبا در غدیر

بر لبش گل واژه « من كنت مولا» تا نشست‏
گلبُن پاك ولایت شد شكوفا در غدیر

بركه خورشید در تاریخ نامى آشناست‏
شیعه جوشیده ‏ست از آن تاریخ آنجا در غدیر

گرچه در آن لحظه شیرین كسى باور نداشت‏
مى‏توان انكار دریا كرد حتى در غدیر

باغبان وحى مى‏دانست از روز نخست‏
عمر كوتاهى ‏ست در لبخند گل ها در غدیر

دیده‏ها در حسرت یك قطره از آن چشمه ماند
این زلال معرفت خشكید آیا در غدیر؟

دل درون سینه‏ها در تاب و تب بود اى دریغ‏
كس نمى‏داند چه حالى داشت زهرا در غدیر
محمد جواد غفورزاده   شفق
(avayedel.com)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
سلام خدمت دوستان
امیدوارم شاد و سلامت باشید  و تا حالا از این عید پر برکت استفاده کرده باشید
من هم این عید بزرگ رو به همه تبریک می گم (خصوصا  سید  های عزیز ) و برای همگی ارزو ی سلامتی و موفقیت دارم
و در اخر بگم که سید  ها هرچه زود تر عیدی رو به حساب واریز کنند
موفق و پیروز باشد
دردت چه بود که تمام شب
سر را به سنگ میزدی و می گرسیتی ؟
چه گویم که گفتنش برایم قصه ای کهنه است
سر کوفتن و گریستن از برای مردن است

دست مزن! چشــــم،ببستم دو دست_____راه مرو!چشم،دوپایم شکست
حرف مزن! چشم،قطع نمودم سخن_____نطق مکن!چشم،ببستم دهن
هیچ نفهم! این سخن عنوان مــــکن_____ خواهش نافهمی انسان مکن
لال شوم،کـور شوم،کـــــــــــر شوم_____ لیک محال است که من خر شوم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب m-249 تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, mjy, airplane, reza4087, sayeh_roshan_1988, FARSHAD.ADL, ARafiee, Shahbaz, interceptor, oweiys, آزیتا, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, nima-rad, MISSILE, shola, HESAM-007, MASTER, @lirez@

Captain

Captain

نماد کاربر
875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

توسط sayeh_roshan_1988 » دوشنبه 23 آبان 1390 16:45

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, MASTER, airplane, reza4087, mjy, Shahbaz, FARSHAD.ADL, oweiys, behrad90, victory67, ASHKAN95, آزیتا, interceptor, sghanbare1, nima-rad, CAPTAIN PILOT, shola, HESAM-007, MISSILE, @lirez@

Captain I

Captain I

no avatar
527

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 مهر 1390 19:31

آرشيو سپاس: 2287 مرتبه در 507 پست

توسط آزیتا » دوشنبه 23 آبان 1390 17:36

به نام خداوند عید غدیر                            خداوند بخشنده ی بی نظیر

گل بر افشان و می به ساغر کن

چنگ بر گیر و نغمه ای سر کن

ریز از خم , شراب را به سبو

وز سبو باده را به ساغر کن

ساقیا گر چه عارفان مستند

آنچنان را تو آنچنان تر کن

چشم مستت بنازم , ای ساقی

گردش جام را مکرر کن

خنده ی جام با تبسم ناز

در هم آمیز و جان منور کن

ای مغنی , بخوان سرود صفا

نغمه ی صوفیانه را سر کن

امشب است آن شبی که می گفتم

بهر آن , این چکامه از  بر کن

دم به دم گل بگو و گل بشنو

واژه ها را چو گل معطر کن

شب قدر است و روز جشن غدیر

با دلی شاد مدح حیدر کن

ای که دیدی تبسم ساقی

خنده بر نور هفت اختر کن

چون به دل مهر مرتضی داری

فخر برآفتاب خاور کن

نوش کن باده ی ولای علی

یاد ساقی و یاد کوثر کن

زنده کن با (علی علی ) دل ها

معجز عیسی پیمبر کن

ای (مظاهر ) نشاط و شادی را

با تمام وجود باور کن

{مرحوم استا علی مظاهری - او که عاشق علی بود یک عاشق واقعی(برای شادی روحش صلوات )}

عید بزرگ غدیر خم به تمام علی دوستان و راهروان راه علی مبارک

یا حق - علی یارتون

{آزیتا(دریا)}
هر کسی شد شمع , آبش می کنند

هر که شد تصویر ,قابش می کنند

هر که با افسانه پردازان نشست

با فسون خویش, خوابش می کنند

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

دریا سرنوشتم را به یاد آور .............

دست به جان نمی رسد تا به تو بر فشانمش

برکه  توان نهاد دل , تا ز تو واستانمش

قوت شرح عشق تو , نیست زبان خامه را

گرد در امید تو , چند به سر دوانمش ؟

DARYA

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب آزیتا تشکر کرده اند:
ARafiee, MASTER, FARSHAD.ADL, oweiys, mjy, HESAM-007, victory67, ASHKAN95, hermes_PERSIAN, CAPTAIN PILOT, sghanbare1, Shahbaz, nima-rad, shola, sayeh_roshan_1988, MISSILE, @lirez@, reza4087, HS368, airplane

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 707 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » دوشنبه 23 آبان 1390 19:17

.
مولای ما نمونهء دیگر نداشته است
اعجاز خلقت است و برابر نداشته است
وقت طواف دور حرم فکر می کنم
این خانه بی دلیل ترک برنداشته است
دیدیم درغدیر که دنیا به جز علی
آیینه ای برای پیمبر نداشته است
سوگند می خورم که نبی شهر علم بود
شهری که جز علی در دیگر نداشته است
طوری ز چارچوب در قلعه کنده است
انگار قلعه هیچ زمان در نداشته است
یا غیر لافتی صفتی در خورش نبود
یا جبرِِییل واژهء بهتر نداشته است
چون روز روشن است که در جهل گمشده است
هر کس که ختم نادعلی بر نداشته است
این شعر استعاره ندارد برای او
تقصیر من که نیست برابر نداشته است

(سید حمیدرضا برقعی)

امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
oweiys, MASTER, victory67, sghanbare1, mjy, behrad90, interceptor, @lirez@, sayeh_roshan_1988, CAPTAIN PILOT, airplane, ASHKAN95, MISSILE, آزیتا, reza4087, HS368, HESAM-007, ARafiee, hermes_PERSIAN, FARSHAD.ADL

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » دوشنبه 23 آبان 1390 20:42

ما زین جهان در پی دلدار می رویم
به شوق دیدن حیدر کرار میرویم
درب بهشت گر ببندند روی ما
گوییم یا علی و ز دیوارم می رویم

عید غدیر بر تمام دوستان مبارک باد :smile:  :smile:  :smile:  :(  :(
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ARafiee, hermes_PERSIAN, victory67, m-249, MASTER, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, airplane, mjy, sghanbare1, nima-rad, W W 3, @lirez@, HS368, آزیتا, oweiys, MISSILE, HESAM-007, sayeh_roshan_1988, Shahbaz, FARSHAD.ADL

Captain II

Captain II

نماد کاربر
965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

توسط victory67 » سه شنبه 24 آبان 1390 02:46

تمام لذت عمرم همین است كه مولایم امیرالمومنین است  *عید غدیر خم  بر تمام شما دوستان و سروران عزیزم مبارک باد* :smile:  :smile:  :-D  :-D
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
behrad90, hermes_PERSIAN, آزیتا, oweiys, MASTER, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, mjy, nima-rad, ARafiee, HS368, sayeh_roshan_1988, MISSILE, ASHKAN95, HESAM-007

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

توسط ARafiee » سه شنبه 24 آبان 1390 10:55

"یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک"

عید غدیر خم سالروز اعلام امامت و ولایت امیرالمومنین حضرت علی(علیه السلام) از جانب پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(صلی الله علیه و آله و سلم) مبارک و فرخنده باد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ARafiee تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, MASTER, victory67, Shahbaz, sayeh_roshan_1988, nima-rad, behrad90, mjy, HS368, ASHKAN95, MISSILE, آزیتا, HESAM-007, oweiys, hermes_PERSIAN

Major

Major

نماد کاربر
598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

توسط nima-rad » سه شنبه 24 آبان 1390 14:04

در تمام جملاتی که از علی (ع) شنیده ام یک جمله از همه پر معنی تر و زیباتر است...
آن ۲۵ سال سکوت علی!

"دکتر علی شریعتی"

منم به نوبه خودم این عید رو به  دوستان گل سنترال تبریک میگم  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
m-249, MASTER, HESAM-007, CAPTAIN PILOT, sayeh_roshan_1988, ARafiee, ASHKAN95, mjy, Shahbaz, HS368, آزیتا, MISSILE, hermes_PERSIAN, behrad90, oweiys

Major I

Major I

نماد کاربر
383

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

توسط HESAM-007 » سه شنبه 24 آبان 1390 21:11

"بزرگوار كسی است كه در كيفر بدی، نيكی كند"
                                                      حضرت علی (ع)

درود بر دوستان عزیز
بنده هم به نوبه خودم عید فرخنده غدیر رو تبریک عرض میکنم

Shahbaz از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
ARafiee, victory67, CAPTAIN PILOT, oweiys, MASTER, nima-rad, Shahbaz, sayeh_roshan_1988, behrad90, آزیتا, ASHKAN95, mjy

Captain

Captain

no avatar
611

تشکر کرده: 997 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 تیر 1388 15:48

تهران

آرشيو سپاس: 5024 مرتبه در 424 پست

توسط ARafiee » چهارشنبه 1 آبان 1392 17:04

در روایتی از امام رضا (ع) می‌خوانیم که فرمود: «روز قیامت، چهار روز را که زینت بسته‌اند به نزد عرش الهی آورند: روز عید اضحی (قربان) روز عید فطر، روز جمعه و روز عید غدیر. ولی در آن میان، روز عید غدیر، از نظر زیبایی، مانند ماه است میان ستارگان».

در همان روایت، از این روز، به عنوان «عید اکبر» یاد شده است، روزی که گناهان شیعیان (توبه کار) امیر مؤمنان(ع) بخشیده می‌شود و این روز، روز شادی و سرور است، روزی است که در آن تبسم بر چهره مؤمنان نقش می‌بندد.

عيد سعيد غدير مبارك باد

Shahbaz از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ARafiee تشکر کرده اند:
mjy

بعدي