در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 07:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

کمک...کمک...کمک...!!!

توسط silent70 » چهارشنبه 25 آبان 1390 15:53

سلام دوستان. من به شدت به برنامه نویسی علاقه دارم و پس از تحقیق به من گفتند که سراغ برنامه c++ برم. ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم. اگر کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون می شم.

Captain I

Captain I

نماد کاربر
204

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 مرداد 1389 12:47

آرشيو سپاس: 1541 مرتبه در 194 پست

Re: کمک...کمک...کمک...!!!

توسط MISSILE » چهارشنبه 25 آبان 1390 19:31

سلام دوست عزیز :razz:  :razz:  :razz:

بنظره بنده اگر کتاب برنامه نویسی به زبان ++C تالیف مهندس عین الله جعفر نژاد قمی رو تهیه کنی و گام به گام با کتاب جلو بری خیلی میتونه براتون مفید واقع بشه.

اینم وب سایت مربوطه :  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

موفق و پیروز باشید :razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MISSILE تشکر کرده اند:
Present, Erratic, ARafiee, behrad90, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, nima-rad

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
145

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 مرداد 1388 13:02

آرشيو سپاس: 297 مرتبه در 104 پست

توسط j.ghahraman » چهارشنبه 25 آبان 1390 21:50

اول به چه مدلی میخوای برنامه بنویسی؟برای چی میخوای بنویسی؟
شی گرا؟ساخت یافته؟و....
به نظرمن ویژوال استودیو نصب کن هم وی بی دات نت کار کن هم سی شارپ

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب j.ghahraman تشکر کرده اند:
Present

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 25 آبان 1390 23:20

j.ghahraman,  هم درست می گند . تفاوت یک رشته کامپیوتری با یکی که خودش رفته چندتا کتاب خونده و داره کد نویسی می کنه از زمین تا آسمانه چون مثل یک ماشین یاد گرفته فقط یک سری کار خاص رو بکنه شما برو ببین سر فصل رشته های کامپیوتر در کاردانی و کارشناسی چیه ؟ اونا رو خوب یاد بگیر ( که از خود رشته کامپیوتری ها هم بر نمیاد ) و از هر کدومش یک ناخونکی بزن ولی در یک موضوع خبره باش .
برای مثال شما خوبه کدنویسی بلد باشی ولی لازمه که طراحی و مهندسیی یک نرم افزار رو هم بلد یاشید و اینم خوبه ولی تا شما ریاضی عمومی و دیفرانسیل و ساختمانهای گسسته رو بلد نباشی بازم می شی عین همون مورد اولی که گفتم . برنامه نویس و مهندس نرم افزار شدن کار آسونی نیست و وقتی که تازه بشی مهندس بهت می گند ایستگاه صلواتی تعمیر کامپیوتر برای اعضای خانواده و وقتی می تونی کار خوب پیدا کنی که داخل یک مورد خبره باشی .
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
behrad90, ARafiee

Captain II

Captain II

نماد کاربر
705

تشکر کرده: 96 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 01:21

آرشيو سپاس: 2893 مرتبه در 562 پست

توسط Erratic » پنج شنبه 26 آبان 1390 00:28

شما مشخصاتتونو نگفتین اما من چندتا فرضیه رو برسی میکنم
1-با توجه به اسم کاربریتون باید شما حدودا 20 سالتون باشه. شما خیلی دیر اقدام کردین برای شروع کردن اما اگر علاقه تون زیاد باشه ممکنه این خلا رو پر کنه اما به نظر من شما بهتره از زبان های ساده شروع کنید مثل اچ تی ام ال یا جاوا بعد وی بی
با توجه مشخصاتتون و گفته هاتون نشون میده شما زیاد وارد نیستین و فقط علاقه دارین برای شما صلاح نیسا از الان زبان های حرفه ای کار کنید چون ممکنه زده بشین و این یه حقیقته به خصوص زیان سی که محیطی بسیار خشک داره

من به شخصه برای یادگیری زبان برنامه نویسی برای اولین قدم ادوبی دریم ویور (Adobe dream viewer) رو پیشنهاد میکنم. شما به سادگی میتونید قالبهای انواع و اقسام وبلاگ ها یا سایت ها رو تو این محیط تغییر بدین

به نظر من بهترین راه برای یادگیری یه زبان برنامه نویسی اعمال تغییر در پروژه هاییه که قبلا توسط این نرم افزار ساخته شده و شما فقط به تغییرش بپردازین
به نظر من این راه یکی از موثر ترین راه هاست تا هم ایجاد شوق در وجودتون به وجود میاره هم اینکه با تغییر دادن کد ها به سادگی اون کدها در حافظه ی شما زخیره و طبقه بندی میشه و شما به این سادگی این مطالب رو از یاد نخواهید برد.

یک چیز دیگه در مورد شما باید صدق کنه. اونم اینه که شما علاقه دارین اما نمیدونید چیکار باید کنید. به نظر من ادمی که واقعا به حد اعلای خودش به یه چیزی علاقه داشته باشه شدیدا پی ش رو میگیره اما شما به این سنتون تنها کاری که کردین اینه که از چند نفر پرسیدین که زبان خوب چیه اونا هم یهچیزی تحویلتون دادن
در صورتی که شما میتونستید به راحتی در موتور ها جست و جو همچون گوگل سرچ کنید و به چیزایی که میخواستین دست پیدا کنید
اگر تو راهتون مصمم هستین باید پشتکارتون چندین برابر چیزی که هم اکنون هستین باشه
البته خدا رو هم فراموش نکنید این دیگه یه رکنه و نیازی به یاد اوریش شاید نباشه اما مطمئن باشید که با همت از خدا شما میتونید از پس سخت ترین کارها بر بیایید

اگر سنتون کمتر از چیزیه که حدس زدم احتمالش زیاد میره که در اینده نظر شما تغییر کنه چون من به شخصه یه همچین تغییراتی در علایقم ایجاد شد اما بازم بهتره که کموکان ره علایقتون پروبال بدین

پیروز باشید :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Erratic تشکر کرده اند:
silent70, behrad90

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 18 اردیبهشت 1390 07:54

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط silent70 » پنج شنبه 26 آبان 1390 11:46

با تشکر فراوان از همه دوستان.
من به شخصه خیلی به علوم کامپیوتری، نرم افزار و به خصوص برنامه نویسی و هک علاقه دارم!! ولی تقدیر جوری رقم خورد که من وارد رشته های علوم انسانی شدم!
ریاضیم خوبه ولی مجبور شدم فعلا بذارمش کنار. به عبارتی علومی که به نحوی درشون به نحوی حل مسأله خوابیده، باشون حال می کنم.
حس می کنم بعضی از شماها کلاه سفید هستین(!!!!)، منم دوست دارم یه کلاه سفید باشم! اگر راهنماییم کنید ممنون می شم!
:)  :)  :)

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان