جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Ino avatar
پست ها

370

تشکر کرده: 144 مرتبه
تشکر شده: 55 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

راه اندازی پایگاه پرتاب ملی در کشور

توسط behrad90 » يکشنبه 29 آبان 1390 15:17راه اندازی پایگاه پرتاب ملی با همكاری وزارت دفاع و پشتیبانیدكتر 'حمید فاضلی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: براساس موافقتنامه میان سازمان فضایی ایران و وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح نقش هر یك از نهادها در ایجاد پایگاه پرتاب ملی مشخص شده است.سرپرست سازمان فضایی ایران خاطرنشان كرد: این پایگاه به عنوان یك مركز پرتاب سیویل (غیرنظامی) پیش بینی شده و قرار است در زمینه پرتاب موجود زنده، پرتاب ماهواره های سنجشی و ماهواره مخابراتی در مدار فعالیت كند چرا كه این پرتاب ها به شرایط ویژه ای نیاز دارد و حتی الامكان باید در شرایط نزدیك به منطقه استوایی صورت گیرد تا هزینه های پرتاب و انجام مانورهای مداری آن به حداقل رسد.

وی درباره اهمیت ایجاد چنین پایگاهی در كشور گفت: ایجاد پایگاه ملی پرتاب به منظور انجام آخرین آزمایش های تاكتیكی قبل از پرواز مانند یكپارچه سازی، همسان سازی و سازگاری بین حامل و محموله پایین ماهواره و ماهواره بر و از سوی دیگر قابلیت پایگاه پرتاب از نظر وزن و مدار پرتابی محموله مورد بررسی قرار گیرد.

وی منطقه جنوب شرقی كشور را بهترین نقطه از نظر ایمنی برای تاسیس این مركز دانست و خاطرنشان كرد: این منطقه در نزدیكی اقیانوس هند قرار دارد و تعداد ساكنان آن بسیار كم است و بنابراین بهترین نقطه در كشور برای تاسیس این مركز محسوب می شود.

فاضلی گفت: در حال حاضر‌ نقطه‌یابی و فعالیت آمایش سرزمینی تاسیس پایگاه ملی پرتاب انجام و نقطه نهایی انتخاب شده است و با تصویب شورای عالی فضایی، مراحل تملك، طراحی و ساخت اجرا خواهد شد.

منبع : ایرنا

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب behrad90 تشکر کرده اند:
Shahbaz, j.ghahraman, interceptor, MISSILE, demorgan, Persian Cat, Erratic, @lirez@, HESAM-007, reza4087, nima-rad, ASHKAN95, كيارش

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان