راه اندازی پایگاه پرتاب ملی در کشور

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

راه اندازی پایگاه پرتاب ملی در کشور

پست توسط behrad90 » یک شنبه 29 آبان 1390, 3:17 pm

 [FONT=Comic Sans MS]

[SIZE=150]راه اندازی پایگاه پرتاب ملی با همكاری وزارت دفاع و پشتیبانی
 

 
   تصویر  
دكتر 'حمید فاضلی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: براساس موافقتنامه میان سازمان فضایی ایران و وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح نقش هر یك از نهادها در ایجاد پایگاه پرتاب ملی مشخص شده است.


 تصویر
 سرپرست سازمان فضایی ایران خاطرنشان كرد: این پایگاه به عنوان یك مركز پرتاب سیویل (غیرنظامی) پیش بینی شده و قرار است در زمینه پرتاب موجود زنده، پرتاب ماهواره های سنجشی و ماهواره مخابراتی در مدار فعالیت كند چرا كه این پرتاب ها به شرایط ویژه ای نیاز دارد و حتی الامكان باید در شرایط نزدیك به منطقه استوایی صورت گیرد تا هزینه های پرتاب و انجام مانورهای مداری آن به حداقل رسد.

وی درباره اهمیت ایجاد چنین پایگاهی در كشور گفت: ایجاد پایگاه ملی پرتاب به منظور انجام آخرین آزمایش های تاكتیكی قبل از پرواز مانند یكپارچه سازی، همسان سازی و سازگاری بین حامل و محموله پایین ماهواره و ماهواره بر و از سوی دیگر قابلیت پایگاه پرتاب از نظر وزن و مدار پرتابی محموله مورد بررسی قرار گیرد.

وی منطقه جنوب شرقی كشور را بهترین نقطه از نظر ایمنی برای تاسیس این مركز دانست و خاطرنشان كرد: این منطقه در نزدیكی اقیانوس هند قرار دارد و تعداد ساكنان آن بسیار كم است و بنابراین بهترین نقطه در كشور برای تاسیس این مركز محسوب می شود.

فاضلی گفت: در حال حاضر‌ نقطه‌یابی و فعالیت آمایش سرزمینی تاسیس پایگاه ملی پرتاب انجام و نقطه نهایی انتخاب شده است و با تصویب شورای عالی فضایی، مراحل تملك، طراحی و ساخت اجرا خواهد شد.

منبع : ایرنا
 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”