در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

سیف الاسلام...

توسط A3eman » دوشنبه 30 آبان 1390 20:14

سیف‌الاسلام قذافی، هنوز هم با غرور و تبختر سخن می‌گوید؛ حتی وقتی او را با لباس چوپانان در حال فرار از لیبی دستگیر کردند، به خبرنگار «رویترز» گفته بود که احساس خوبی دارد و از اینکه به دست مبارزان افتاده، ناراحت نیست، چرا که این راهی است که در پایان به نابودی یکی از این دو پایان می‌یابد؛ البته شاید پخش تصاویر حقارت‌بار لحظات پایانی زندگی پدرش، درس خوبی به او داده که باعث شده ژست جسورانه خود را تا پایان نگه دارد.


سیف‌الاسلام، فرزند دوم معمر قذافی 38 ساله است و جز یک ماه اخیر، روزگاری را تجربه نکرده بود که سایه سنگین پدرش بر لیبی نباشد. وی بر خلاف پدر که همیشه با لباس قبیله‌ای در محافل حاضر می‌شد، همواره کت و شلوار می‌پوشد و تا هنگامی که پرده از چهره زشت حکومت پدرش فرو نیفتاده بود، در سایه حمایت‌های مالی پدر در محافل بین‌المللی، ژست آزادی خواهانه و صلح‌طلبانه می‌گرفت و هر جا فرصتی بود، عرض اندامی درخور می‌کرد.

وی همچنین در حل پرونده گروگان‌گیری در فیلیپین مداخله و بنیاد بین‌المللی قذافی را برای حمایت از کودکان راه‌اندازی کرد. صلح‌طلب و آشتی‌جو بود، به هنر علاقه داشت و نمایشگاه نقاشی بر پا می‌کرد.

او حتی تا پیش از شکل‌گیری حرکت مردی در لیبی به عنوان منتقد پدر شناخته می‌شد و با اقدامات اصلاحی خود، می‌خواست بنیادهای مدنی لیبی را گسترش دهد؛ اما همه این‌ها تا پیش از حرکت مردم لیبی معنا داشت. با آغاز اعتراضات در لیبی، بناگاه پرده از چهره قذافی‌ها برداشته شد و همه هیولای درون آنها را دیدند.

سیف‌الاسلام حتی جلوتر از پدر جلوی مردم ایستاد و با سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های خبری بی‌شمار، انقلابیون را تهدید می‌کرد. حتی روزهایی که طرابلس به دست انقلابیون افتاد و فیلم‌های ضبط شده سیف‌الاسلام در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گرفت، باز هم او با همان غرور سخن می‌گفت و انقلابیون را به سیاه‌چال‌های ترسناک پدر وعده می‌داد.

اکنون پس از دستگیری سیف‌الاسلام ـ‌ که قدرت دوم لیبی پس از معمر به شمار می‌رفت ـ انتظار می‌رود که بخشی از اسرار و ناگفته‌های حکومت مخوف و شگفت‌انگیز معمر قذافی آشکار شود؛ چیزی که رسانه‌ها در این مدت درباره آن بسیار به داستان‌سرایی پرداختند و قصه‌هایش بیشتر و عجیب‌تر از داستان‌های هزار و یک شب شده است.

گزارش تصویری زیر (26 تصویر) به بخشی از زندگی سیف‌الاسلام، مرد پرحاشیه و پر بحث خانواده قذافی می‌پردازد:

سیف‌الاسلام فرزند نخست همسر دوم قذافی است و در همه این سال‌ها، نفر دوم قدرت در لیبی بوده است.


1986میلادی؛ سیف‌الاسلام جوان در دبیرستان علی وارث طرابلس، زیر تصویر بزرگ پدر ایستاده است. اگر در آن سال‌ها در گوشه و کنار لیبی دیواری می‌دیدی، حتما تصویری از قذافی هم به آن آویخته شده بود.
Photograph: Rex Features


سفر معمر قذافی و سیف‌الاسلام نوجوان به بلگراد در سال 1989


سال 1997؛ سیف‌الاسلام جوان به وین رفت و در دانشگاه اماداک این کشور تحصیل کرد. وی در این زمان با اعضای حزب افراطی اتریش و رهبر آن جرج هایدر ارتباطات ویژه‌ای پیدا کرد؛ این حزب از طرفداران ویژه قذافی و حکومت وی بودند.
Photograph: Sipa Press/Rex Features


سال 1999؛ آنان سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب لیبی را جشن گرفتند؛ انقلابی که جشن پنجاه سالگی خود را ندید و با انقلابی دیگر سرنگون شد.
Photograph: Sipa Press/Rex Feature


ساندی تلگراف در سال 2002 سیف را به پولشویی و فساد مالی متهم کرد که منجر به شکایت او از این روزنامه شد و در دادگاه عالی لندن علیه این روزنامه اقامه دعوا کرد؛ این سرانجام پیروز سیف، فارغ‌التحصیل دکترای اقتصاد از دانش‏سرای اقتصادی لندن است.


سال 2002؛ همچنان سیف‌السلام در سایه قدرت پدر به جولان‌دهی در عرصه سیاسی کشور ادامه می‌دهد. او دیگر دست راست معمر است و بسیاری از رخدادهای کشور با نظر او صورت می‌گیرد.
Photograph: Max Nash/AP


سیف‌السلام در حال سخنرانی در میان مسلمانان اندونزی در عید فطر سال 2004 میلادی.
Photograph: Mast Irham/EPA


اکتبر سال 2008؛ سیف‌الاسلام در مراسم تشییع جنازه جرج هایدر، رهبر راستگرای اتریش شرکت کرد. حزب راست افراطی اتریش و رهبر پیشین آن، هایدر از حامیان نزدیک معمر قذافی و پسرش به شمار می‌رفتند.


سیف در کنار عبدالباسط المقرحی، متهم اصلی پرونده انفجار لاکربی


سخنرانی در جمع تجمع جوانان هوادار در طرابلس در سال 2011
Photograph: Ismail Zitouni/Reuters


پس از تسخیر بخش‌های فراوانی از لیبی به دست مخالفین و نزدیک شدن آنان به لیبی، سیف‌الاسلام در یک شوی تبلیغاتی، هواداران خود و خبرنگاران را جمع و اعلام کرد که لیبی هنوز تحت حاکمیت معمر قذافی اداره می‌شود.


گفت‌وگو با رسانه‌ها پس از یک نشست خبری در طرابلس. در روزهای انقلاب لیبی، وی به تنهایی از دولت قدافی حمایت و همچنان مخالفان را تهدید می‌کرد.
Photograph: Ben Curtis/AP


21 آگوست 2011؛ در حالی که دیگر طرابلس به دست انقلابیون لیبی افتاده، «العربیه»، ویدئوی ضبط شده‌ای از سیف نمایش می‌دهد که در مکانی نامعلوم ضبط شده و همچنان هم سخنان تهدیدآمیز بر زبان می‌راند.
Photograph: Al Arabiya/EPA


در ماه ژوئن، دادگاه بین‌المللی جنایات جنگی، حکم بازداشت معمر قذافی و پسرش سیف‌الاسلام و چند تن دیگر از رهبران لیبی را در پی کشتار وحشیانه مردم این کشور اعلام کرد. «لوئیس مورنو اوکامپو»، دادستان دیوان بین‌المللی کیفری اذعان داشته که می‌خواهد به زودی درباره امکان محاکمه سیف‌الاسلام قذافی در دادگاه بین‌المللی لاهه، با مقامات دولت انتقالی لیبی گفت‌وگو کند.


سیف‌الاسلام در حالی که به همراه چند تن از یاران خود در لباس چوپان با گله‌ای شتر، قصد فرار به نیجر را داشت، دستگیر شد.


تصویری از سیف در منطقه‌ای در جنوب لیبی؛ ساعاتی پس از دستگیری.


نخستین تصویری که از دستگیری سیف‌الاسلام مخابره شد؛ انگشتان سیف‌الاسلام در حمله نیروهای ناتو قطع شده است.


هواپیمایی که از زینتان، قصد انتقال او به طرابلس را دارد.
Photograph: Ismail Zitouni/Reuters


عینک و مقادیری دلار، تنها چیزهای بود که سیف به همراه داشت.نمایی از هواپیمایی که سیف‌الاسلام را از جنوب لیبی به طرابلس برد.
Picture: AFP/GETTY IMAGES


شادی لیبیایی‌های لندن پس از شنیدن خبر دستگیری سیف‌الاسلام.


شادی لیبی را فرا گرفت.کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Present, sghanbare1, Mohammad 1985

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: سیف الاسلام...

توسط shafagh 2 » دوشنبه 30 آبان 1390 23:21

این ها در زمان خود برای مردم بتی بودند اما شکسته شدند و امروز چیزی از انها باقی نمانده است .پنجه در پنجه ی مردم افکندن و خون بیگناهان را بر زمین ریختن عاقبتی جز این ندارد امروز تنها چیزی که به خاطر این اخرین باقیمانده معمر خان می رسد فقط اوهام و خیالات و حسرت گذشته پر زرق و برق و از دست رفتن ارزویی است که هرگز به ان نرسید و شاید فرجامی بدتر از اینها در انتظارش باشد....

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: سیف الاسلام...

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 1 آذر 1390 04:46

قدرت موجودی کثیف که با فساد رابطه مستقیمی داره یا بهتر بگم قدرت مطلق = فساد
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
SORENA.N2


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان