در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

قانون دو برادری چی شد ؟

توسط Present » دوشنبه 30 آبان 1390 20:34

سلام دوستان
من امروز خبری رو شنیدم که خیلی ضد حال خوردم و اون اینه که قانون دو برادری لغو شد .
چیزی که برای من مبهمه اینه که :
آیا این قانون برای همیشه ول شد یا موکول شد به بعد لغو قانون 3 برادری ؟
من به شخصه تا دو سال و حداکثر سه سال مهلت دارم تا سربازی، آیا امیدی به این قاون هست ؟
البته دوستان شرایط عضویت سرپرست خانواده در کمیته امداد رو میدونم که طبق این قانون می تونم معاف بشم ولی نمی دونم که شرایط عضویت مادرم در کمیته امداد چیه و آیا نباید از ارگانی حقوق بازنشستگی پدرم رو بگیره ؟ چون مادرم از شرکت نفت حقوق بازنشستگی محروم پدرم رو میگیره آیا میشه حقوق رو انتقال داد به نام یکی دیگه از اعضای خانواده و مادرم رو عضو کمیته کنم ؟
اگه منم آخر خودمو معاف می کنم.
به شخصه با سربازی مخالف نیستم ولی با 2 سال بودنش مخالفم اگر فقط شش ماه آموزشی بود چی می شد؟به خدا این چشمم از اون یکی روشن تر بود و با کله می رفتم ولی دو سال عمر تلف کردن است .
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
behrad90

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

Re: قانون دو برادری چی شد ؟

توسط Present » دوشنبه 30 آبان 1390 20:40

فکر کنم خودم فهمیدم اینو از یک سایت دیگه میذارم
لغو قانون معافیت سه برادری / معافیت برادر سوم
نوشته شده توسط سایت چهل گیس در ژانویه 21, 2010 – 3:08 ب.ظ -

————————————————————————————————–

چهل گیس40gis.com: براساس آخرین تصمیمات گرفته شده معافیت دو برادری که در اصلاح قانون وظیفه عمومی آمده بود حذف و قانون سه برادری همچنان اجرا می‌شود.

مدیر کل مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح از حذف معافیت دو برادری در طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی خبر داد.

سردار موسی کمالی گفت: روز گذشته بعضی از رسانه ها از حذف معافیت سه برادری خبر دادند که این اشتباه است چرا که براساس آخرین تصمیمات گرفته شده معافیت دو برادری که در اصلاح قانون وظیفه عمومی آمده بود حذف و قانون سه برادری همچنان اجرا می شود.

وی افزود: در قانون سه برادری فردی که سه برادرش دارای کارت پایان خدمت سربازی باشد می تواند از معافیت استفاده کند همچنین در اصلاح قانون وظیفه آمده بود فردی که دو برادرش دارای کارت پایان خدمت باشد می تواند از معافیت استفاده کند که این قانون حذف شده است.

کمالی با اشاره به اینکه کسی از این قانون معافیت دو برادری تا کنون استفاده نکرده است گفت: این قانون هنوز در مرحله تصویب بوده و هنوز کسی از آین قانون استفاده نکرده است. مدیر کل مشمولان نیروهای مسلح افزود: همچنین براساس آخرین هماهنگی موضوع معافیت داماد و نوه های خانواده های شهدا که فرزند پسر نداشته باشند حذف شده است. .

مربوط به:سربازی،لغو قانون معافیت سه برادری،لغو معافیت،مشمول،مشمولان،معافیت،معافیت از خدمت،معافیت از سربازی،معافیت برادر سوم،معافیت دو برادری،معافیت سه برادری
فرستاده شده در اخبار ایران،خبر | 50 نظر
50 Responses to “لغو قانون معافیت سه برادری / معافیت برادر سوم”

1.
      برای اولین بار در دنیا phpbb داری آر اس اس شد « سمیه جهانگیری می‌گه:
      ژانویه 23, 2010 در 9:56 ب.ظ

[...] در وبلاگ چهل گیس  آر اس اس هفت تیر را قرار داده است http://www.40gis.com/blog/?p=1337 همانطور که می بینید در گوشه سمت راست چهل گیس لینک آخرین [...]
   2.
      فرنیا می‌گه:
      ژانویه 25, 2010 در 10:34 ق.ظ

سلام الی
      خبری در مورد تک فرزندا نداری ؟
   3.
      الهام اکبری می‌گه:
      ژانویه 25, 2010 در 12:08 ب.ظ

تست
   4.
      برای اولین بار در دنیا phpbb داری آر اس اس شد می‌گه:
      ژانویه 28, 2010 در 5:50 ق.ظ

[...] در وبلاگ چهل گیس  آر اس اس هفت تیر را قرار داده است http://www.40gis.com/blog/?p=1337 همانطور که می بینید در گوشه سمت راست چهل گیس لینک آخرین [...]
   5.
      امیر می‌گه:
      ژانویه 30, 2010 در 10:43 ق.ظ

فقط میخواستم بگم به مسئولین که ما به اونا اعتماد کرده بودیم.ولی حالا اعتمادمون سلب شده و اگر قانون دو برادری رو لغوش کنن دودش تو چشم خودشون میره.
      امیدوارم حرف ما به گوش مسئولین برسه و پیگیری بشه
   6.
      ss می‌گه:
      ژانویه 31, 2010 در 10:32 ق.ظ

من که از روی این قانون معافیت برادر سوم تشکیل خانواده دادم باید چه خاکی به سرم بریزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خاک بر سر هرچی جوان مملکته
   7.
      ممد می‌گه:
      فوریه 2, 2010 در 10:40 ق.ظ

آخه این چطور نظام مردمیه که جوونا رو که آینده سازهای کشورند یک عده امروز یک تصمیم میگیرند و چند ماه بعد که جوونای بدبخت مثلا ازدواج میکنند یکی تازه از راه میرسه و مثل خدابیامرز گاو فکر میکنه همه کاره مملکته و قانونی که مجلس تصویب کرده و به اجرا در نیومده را لغو میکنه
      لعنت به هر چی آدم بیشرفه
      خلاص
   8.
      جوون می‌گه:
      فوریه 4, 2010 در 1:00 ب.ظ

نتیجه میگیریم که مجلس و جوونای مملکت بوقند یا شورای نگهبان………
   9.
      123 می‌گه:
      فوریه 4, 2010 در 3:04 ب.ظ

خاک تو سرشون
  10.
      scatt می‌گه:
      فوریه 7, 2010 در 12:08 ق.ظ

فقط خواستم به تمام بچه ها بگم:
      میدونم ناراحت کنندست ولی به اونجاتون هم نیارید که یه مشت اوسخول شما رو نا امید کنن
      به امید موفقیت همه
      ّ
  11.
      م ک می‌گه:
      مارس 1, 2010 در 12:45 ب.ظ

متاسفم برای کشور و نظامی که توش قانون و مجلس پشم هم حساب نمیشن هنوز 4 ماه از تصویب قانون نگذشته لغوش می کنن و کسی نیست که از شرف قانون گزاری دفاع کنه
  12.
      eden می‌گه:
      مارس 13, 2010 در 4:25 ب.ظ

همین آقایونی که دارن بد و بیرا میگن اگه این معافیت تصویب میشد اینطوری نمیگفنتد.الحق که حذب باد هستید
  13.
      ناز نفست بختیاری می‌گه:
      مارس 14, 2010 در 11:32 ب.ظ

من از قانون 3 برادری هم معاف میشم ولی با این پایبندب به قانون که اینها دارند میترسم کارت های برادرانم را ببرم بعدش هم بگند توکه معاف نمیشی هیچ اون 3 تا برادرت باید بیان برن خدمت
      از اینها هیچی بعید نیست..
  14.
      yogi می‌گه:
      آوریل 7, 2010 در 1:05 ب.ظ

برو بچ مجلس حذفش نکرد!16 اسفند 88 اییییییییییییییییول
  15.
      mb می‌گه:
      آوریل 9, 2010 در 7:05 ب.ظ

يه مشت مفتخور تصميم ميگرند بعد ميزنند زيرش. نشان ازبيكاري مجلس
  16.
      مهدی می‌گه:
      آوریل 13, 2010 در 10:16 ب.ظ

خوب یکی نیست بگه عوضیها چه طور به قانونهای خانوادههای شهدا کاری ندارین بعد از سالها که امد خیرتون به این مردم برسه 4نفر ادم نفهم امدن خیلی راحت حذفش کردن بگو جوون میفرستین خدمت که یا معتادش کنین یا عمرشو هدر بدین تا نفهمه چه خبره.
  17.
      فرزاد می‌گه:
      آوریل 23, 2010 در 12:32 ب.ظ

میخواستم ببینم که ایا امیدی هست که دوباره این قانون معافیت دو برادری برگرده به خدا ما برنامه ریزی کرده بودیم حالا همه زندگیمون به هم ریخته یا یه چیزی رو نگین یا اگه میگین انجامش بدین این جوری به ادم بد جوری ضربه میخوره با تشکر
  18.
      نا آشنا می‌گه:
      آوریل 24, 2010 در 5:55 ب.ظ

مطمئن باشید اگر مردم ایران همه دست به دست هم بدهند این … بی لیاقتی که هر چه نفت وگاز دارد با قیمت مفت میفروشد عراق میتواند … کند شما یا تصمیمی نگیرید یا تا اخر پایش باشید چرا پول ایران را به کشوری میدهید که کلی جوان بدبخت را شهید کرد چرا تن انها را در قبر میلرزانید آیا امام خمینی نبود که میگفت اول شکم گرسنه مردم خود را سیر کنید بعدا کشور های مسلمان دیگر را من دوبرادرم خدمت رفته اند ولی من که سومی هستم قانونی که گرفته بودید لغو کردید مطمئن باشید من هم هر گزبه سر بازی که خدمتی کثیف هست نمی روم و مطمئن باشید یک روزی مردم ایران با همکاری هم مثل آن موقع … را بیرون کردن این … را هم پاک میکنند وعدالت را بر قرار می کنند اگر مردم هم نتوانند امام زمان {عج}این کار را میکنند امید وارم همینطور که نان مردم را میخورید نان شما را هم بخورند
  19.
      نا آشنا می‌گه:
      می 12, 2010 در 12:25 ق.ظ

حواسم نبود این غلطهاراکردمنوشتم نفت وگاز را میدهید عراق
  20.
      علی می‌گه:
      می 15, 2010 در 2:48 ب.ظ

خدا وکیلی این چه مملکتیه؟مگه جوونا مسخره مجلس هستن؟بخاطر برداشتن قانون 2 برادری واسه معافیت همه برنامه های زندگیم به هم خورده……تورو خدا کمک کنین که قانون 2 برادری دوباره گذاشته بشه
  21.
      1 می‌گه:
      می 29, 2010 در 8:42 ب.ظ

به هر حال این مجلس بیکار باید یه کاری انجام بده یا نه
      فقط میتونم بگم مردشور هرچی مفتخور رو ببرن.
  22.
      ami می‌گه:
      ژوئن 3, 2010 در 12:11 ب.ظ

دستتون درد نکنه اگه حذفش نمکردین داداشم معاف بود اما حالا من معافم
  23.
      amir می‌گه:
      ژوئن 3, 2010 در 12:12 ب.ظ

دستتون درد نکنه اگه حذفش نمکردین داداشم معاف بود اما حالا من معافم ممنونو ار همشتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتون
  24.
      bil می‌گه:
      ژوئن 7, 2010 در 12:36 ب.ظ

akhe khare ghanone 3 baradari faghat ta payane emsal ghabele ejrast
  25.
      ب می‌گه:
      جولای 31, 2010 در 1:32 ق.ظ

جواب اونايي كه به خاط سربازي نمي تونن درس بخونن اون دنيا چطور مي خواهيد بديد؟
  26.
      حسرت می‌گه:
      آگوست 3, 2010 در 7:15 ب.ظ

من خيلي نا اميد شدم از اين كشور واقعا من خيلي افسرده شدم.فقط ازخدا ميخام هركي جووني نااميد كنه بچش جوون مرگ بشه كه ديگه دل جوونارا نسوزونه.مرده شورشونا ببرم
  27.
      آتا ترک می‌گه:
      آگوست 13, 2010 در 7:19 ب.ظ

بابا یه مشت اخوند شیره کش مفت خور نشستند مجلس خبرگان الکی قانونی رو که نمایندگان ملت تصویب کردن رو لغو کردن آخه من میخوام بپرسم چرا و دلیلشون از کار احمقانه و غیر حر فه ای چی بود؟؟؟ اه خیلی ها به خاطر تصویب قانون 2 برادری مجلس کلی ضرر کردن کی می خواد جواب این جون ها رو بده؟؟؟ خاک تو اون نماز و روزه ای که شما می گیرین
      آتش جهنم هم نمی تونه شما رو پاک کنه
  28.
      یه آدم می‌گه:
      آگوست 15, 2010 در 4:36 ب.ظ

ِای بر پد هرچی شورای نگهبان و مجلسه ، آخه پدر سوخته ها یه روز تصویب می کنی یه روز تصویب خودتون رو لغو می کنین. آقا اطاعیه جدد امروز 24/5/سردار کما گفتهقانون 2 برادری معلومنیست لغو شده باشد. اینا همه ما ها رو گیر آوردن به خدا
  29.
      ali می‌گه:
      آگوست 19, 2010 در 12:47 ق.ظ

من چیکار کنم؟
  30.
      1234 می‌گه:
      سپتامبر 2, 2010 در 1:00 ب.ظ

بچه من فقط یه چیز می دونم کاری می کنن که همه باید برن سربازی بابا اصلا تونستید این همه قانون در مورد معافیت سربازی پیدا کنید من نتونستم تا به حال کتاب اصلیش رو پیدا کنم که تموم قانون معافیت رو نوشته باشه
  31.
      مجتبي می‌گه:
      اکتبر 3, 2010 در 7:37 ب.ظ

بالاخره اين قانون 2 برادري چي شد؟ حذف شد واقعا يكسال منو به خاطر اين كارشون از زندگي يكسال عقب انداختند
  32.
      جوون می‌گه:
      اکتبر 23, 2010 در 12:01 ق.ظ

با سلام تو رو خدا بگید این قانون معافی دو برادری واقعا حذف شد یا هنوز معلوم نیست؟ (خبرشو تو سایت تون بنویسین)
      آخه ما کلی واسه آیندمون برنامه ریزی کرده بودیم آخه تکلیف جوونایی که به این امید تشکیل زندگی دادن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  33.
      سامی می‌گه:
      اکتبر 31, 2010 در 2:27 ق.ظ

ریدم به همچین مملکتی که جونهارو این جوری سر کار میزاره
  34.
      بهزاد می‌گه:
      نوامبر 2, 2010 در 3:55 ب.ظ

آقا احترام خودت رو نگه دار،آقای کمالی در صدد هست که معافیت رو بیاره
  35.
      یه ساده لو می‌گه:
      نوامبر 8, 2010 در 4:22 ب.ظ

بابا من رو حساب حرف شما سربازی رو ول کردم اومدم رفتم دانشگاه فقط به امید اینکه معافیت دو برادری میاد الانم که حذفش کردید الان من دارم از دانشگاه انصراف میزنم که برم خدمت،خدا خوشش نمیاد که این کارو با ما بکنید تنها من نیستم که دارم ضربه میخورم خیلی از جوانها هستند که باهمچین مشکلاتی دارند مواجه میشند خواهشن به فکر ما هم باشید
  36.
      محمد می‌گه:
      دسامبر 12, 2010 در 12:35 ق.ظ

اطلاعیه جدید احمقی نژاد.اگر بنزین ماشینتان تمام شد تو باکش بشاشین راه میفته .اخه ما به مملکت ریدیم باز هم داره چرخش میچرخه
  37.
      saman می‌گه:
      دسامبر 19, 2010 در 2:01 ب.ظ

اقا این قانون سه برادری تا کی اعتبار داره.اینا مارو مسخره کردن یا خودشونو.امروز میگن هست فردا میگن نیست.بابا بچه هم اینقد حرفشو عوض نمیکنه.
  38.
      قلمراد قلمراد نژاد.از فامیلای احمدی نژاد می‌گه:
      دسامبر 19, 2010 در 2:08 ب.ظ

انشاء:ما قانون خوبی داریم و باید از ان مواظبت کنیم اینها همه به نفع ماست که مارا بدبخت کنند حتما خیر ما در ان است
  39.
      ح*ف می‌گه:
      دسامبر 24, 2010 در 5:14 ب.ظ

سلام. از اول سال مردم و سر کار گذاشتید؟بابا پس تکلیفمون و حداقل روشن کنید؟ نتیجه ی اجرای قانون 2 برادری چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
  40.
      سم می‌گه:
      ژانویه 9, 2011 در 10:13 ق.ظ

مرد از دهن حرف می زنه تا آخرشم پاشه. لعنت به پدر و مادر و بچه کسی که دستور لغو این قانون را داد
  41.
      qwe می‌گه:
      فوریه 5, 2011 در 10:51 ب.ظ

واقعا براي اين مسئولان متأسفم
      فكر كنم اين چيزي رو كه مي گم اكثر جونهاي هم سن سال من تجربه كرده باشند با هزار جور بدبختي مي تونيم شهريه كمر شكن دانشگاه جور كنيم و با هزار جو استرس و بازهم بدبختي يه چيزي ياد مي گيرم دوتا دوست بدرد بخور پيدا مي كنيم وقتي فارغ التحصيل مي شيم يا ترم آخر مي ريم سر كار هنوز حقوق دو ماهمون خرج نكرديم قانون مزخرف سربازي مي ياد و بايستي بريم خدمت مقدس سربازي دو سال ما از همه چيز عقب مي مونيم يعني هر چه رو كاشتيم دود مي شه مي ره هوا بعد كه سربازيمون تموم شد دولت جوري زير پامون خالي مي كنه كه از شدت سقوط بيهوش بيهوش مي شيم بر مي گرديم به نقطه اولمون با اين تفاوت كه نه روت مي شه از پدرت پول تو جيبي بگري نه روت مي شه به هش بگي مي خواي ادامه تحصيل بدم
  42.
      علی هادیان می‌گه:
      فوریه 28, 2011 در 6:41 ب.ظ

لطفا قانون 3 برادر ها را بیشتر توضیح دهید وا ان را در شبکه های خبری به اطلاع ما برسانید خواهشمندم رسیدگی شود .

باتشکر
  43.
      اسم می‌گه:
      آوریل 25, 2011 در 10:39 ب.ظ

جرا ما را نامید کردید لطفا دو برادری اجرا کنید..
  44.
      ابراهيم بهلولي می‌گه:
      آوریل 27, 2011 در 8:35 ب.ظ

با سلام
      دانشجوي ترم اخر كارشناسي هستم
  45.
      ابراهيم بهلولي می‌گه:
      آوریل 27, 2011 در 8:48 ب.ظ

با سلام
      دانشجوي ترم اخر كارشناسي الكترونيك هستم ومشمول،
      دو برادر بزرگم كارت پايان خدمت دارن ،
      پدرم 71 سالشه دچار نقص حركتي و از كار افتاده و برادر كوچكم دچار كم تواني ذهنيه وداراي يك خواهردم بخت ،در حال حاظر فرزند ارشد خانواده هستم و وظيفه سرپرستي از خانواده به عهده منه ،
      خواهشا در مورد قوانين معافيت و اينكه شامل حال من ميشه اطلاعاتي به من بديد.
  46.
      HoHo می‌گه:
      آگوست 1, 2011 در 3:48 ق.ظ

به خدا يك مشت … نشستن قانوني رو كه مجلس تصويب ميكنه رو لقو ميكنن . نامردي از اين بالا تر كه قانوني رو مجلس تصويب ميكنه چند تا حروم زاده ميان لغو ميكنن . به اميد روزي كه امام زمان ( عج ) بياد و ابن لجن هايي كه بوي تعفن و نجاستشون همه جا رو گرفته رو از روي زمين پاك كنه
  47.
      علی می‌گه:
      نوامبر 17, 2011 در 1:32 ق.ظ

جان عزیزتون این قانون رو بیارید دوباره.به خدا داریم بدبخت میشیم…………….
  48.
      علی شیراز می‌گه:
      نوامبر 17, 2011 در 8:30 ب.ظ

من امید هستم نامزدم اخه به این فارس سگا بگین چرا ؟
  49.
      مسعود_استان،فارس،ممسني می‌گه:
      نوامبر 19, 2011 در 1:15 ق.ظ

2برادرم خدمت كرده1برادرم كارت معافي گرفته 4شامل منميشه؟
  50.
      ایمان.استان خراسان می‌گه:
      نوامبر 19, 2011 در 8:22 ق.ظ

تورو خدا ما چه گناهی کردیم که باید براساس حال آقایون هی زندگیمون عوض شه به ما چه که شما یه روز …………..

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

behrad90

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » دوشنبه 30 آبان 1390 20:41

نظرات جوانهای مملکت رو ببینید تا بفهمید چه انعکاسی بین جوانها داشته ؟

behrad90

Captain

Captain

no avatar
2756

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » دوشنبه 30 آبان 1390 23:12

آیا این قانون برای همیشه ول شد یا موکول شد به بعد لغو قانون 3 برادری ؟
من به شخصه تا دو سال و حداکثر سه سال مهلت دارم تا سربازی، آیا امیدی به این قاون هست ؟
البته دوستان شرایط عضویت سرپرست خانواده در کمیته امداد رو میدونم که طبق این قانون می تونم معاف بشم ولی نمی دونم که شرایط عضویت مادرم در کمیته امداد چیه و آیا نباید از ارگانی حقوق بازنشستگی پدرم رو بگیره ؟ چون مادرم از شرکت نفت حقوق بازنشستگی محروم پدرم رو میگیره آیا میشه حقوق رو انتقال داد به نام یکی دیگه از اعضای خانواده و مادرم رو عضو کمیته کنم ؟