جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 مرداد 1389 15:45

آرشيو سپاس: 922 مرتبه در 100 پست

پیش روی فضاپیمای آزمایشگاه علمی کره مریخ به سمت سیاره سرخ

توسط HGhana » يکشنبه 6 آذر 1390 12:55

لحظاتی پس از جداسازی فضاپیمای آزمایشگاه علمی کره مریخ ناسا به همراه کاوشگر آن ، سیگنالهایی توسط کارشناسان در ایستگاه زمینی ناسا دریافت گردید .
این فضاپیما پس از جدایی از موشک اطلس 5 شرکت یونایتد آلیانس که آغازگر ماموریت به سوی سیاره سرخ است ، پرواز آزاد خود را به سوی کره مریخ آغاز کرد . پرتاب موشک در ساعت 10:02 صبح به وقت محلی آمریکا از مجتمع فضایی پرتاب 41 واقع در ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا صورت گرفت .

آقای پیت سزینگر مدیر طرح آزمایشگاه علمی مریخ از آزمایشگاه پیشرانش جت در کالیفرنیا می گوید : فضا پیمای ما در شرایط سلامت به سر برده و مسیر خود را به سوی مریخ ادامه می دهد . وی از گروه پرتاب ، شرکت یونایتد آلیانس ، گروه برنامه ریز خدمات قبل از پرتاب و مرکز فضایی کندی به خاطر کمک جهت پرتاب آزمایشگاه به فضا تشکر نمود .

آقای جان گروتزینگر دانشمند طرح آزمایشگاه علمی مریخ از انستیتو تکنولوژی کالیفرنیا می گوید : ما خیلی خوشحالیم زیرا آماده فرود بر سطح کره مریخ هستیم . وی می گوید : من فکر می کنم این طرح یکی از بزرگترین ماموریتهای ناسا خواهد شد . گام مهم بعدی در اهداف کلان ناسا ، رسیدگی به موضوع زندگی در جهان بیکران است .

آقای گروتزینگر افزود : مهم این است که ما باید بین ماموریتهای گذشته مریخ نوردهای اکتشافی که برای جستجوی آب اعزام شده بودند و ماموریتهای آینده که بدنبال کشف زندگی هستند تمایز قایل شویم . هدف ما جستجو و کشف محیط های باستانی قابل سکونت است .

آقای داگ مک کویزیشن مدیر برنامه اکتشافی مریخ در مقر ناسا می گوید : داستانهای تخیلی گذشته در حال تبدیل به وقایع علمی در زمان حال هستند . ما در حال پرواز به سمت مریخ هستیم و آنرا به زمین خواهیم آورد ... تا ببینیم چه چیزی پیدا خواهیم کرد .


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HGhana تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, behrad90

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان