در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

کلیدهای میانبر در ویندوز 7

توسط HASAN BARATY » دوشنبه 7 آذر 1390 15:35

كليدهاي ميانبر در ويندوز باعث افزايش سرعت و سهولت انجام امور در سيستم عامل مي‌شوند. كاربر مي‌تواند برخي از نيازهاي خود را بجاي حركت دادن ماوس و انتخاب چند گزينه به راحتي و با فشاردادن كليدهاي تركيبي انجام دهد. بسياري از شما با برخي از كليدهاي ميانبر كاربردي آشنا هستيد ولي ما در اين مطلب قصد داريم كليد‌هاي تركيبي را به شما معرفي كنيم.
(پيش از ادامه مطلب اگر كاربر مبتدي ويندوز هستيد لازم است بدانيد كه منظور از كليد ويندوز همان دكمه ايي است كه در سمت چپ كي برد و بين كليد‌هاي Alt و Ctrl قرار دارد كه معمولا لوگوي ويندوز برروي آن كشيده شده است.)
1- Windows + T
با استفاده از اين ميانبر مي‌توانيد پيش نمايش كوچكي از پنجره‌هاي باز شده در قسمت نوار Taskbar را مشاهده كنيد با فشار دادن مكرر Windows + T به ترتيب پيشنمايش اولين تا آخرين مجموعه برنامه‌هاي در حال اجرا را مشاهده خواهيد كرد. همين كار را مي‌توانيد با بردن نشانگر ماوس برروي هر كدام از آيكان‌هاي موجود در نوار Taskbar انجام دهيد.
2- Windows + / -
اگر در زمان خواندن متون يا مشاهده تصاوير قصد داريد برروي صفحه بزرگنمايي داشته باشيد مي‌توانيد با فشار دادن كليد‌هاي تركيبي Windows با + و يا Windows با - نرم افزار Magnifier ويندوز را اجرا نموده و صفحه ويندوز را بزرگنمايي و يا كوچك نمايي كنيد. استفاده از اين كليد‌هاي ميانبر در تمام نرم افزارهاي در حال اجرا در ويندوز 7 امكان پذير است.
3- Windows + Shift + Left يا Right
منظور از كليد‌هاي Left يا Right همان كليدهايي است كه با فلش‌هاي چپ و راست در كنار فلش‌هاي بالا و پايين در سمت راست كي برد قرار دارند. اگر شما از دو مانيتور براي استفاده بهينه و افزايش فضاي دستكاپ خود استفاده مي‌كنيد ممكن است بخواهيد يكي از مانيتورها را بعنوان صفحه اصلي استفاده نموده و از صفحه مانيتور ديگر براي نمايش برنامه‌هاي فعال و در حال اجرا استفاده كنيد. شما مي‌توانيد با استفاده از ماوس و گرفتن و رها كردن پنجره‌ها، آنها را از صفحه يك مانيتور به ديگري منتقل كنيد و يا از كليدهاي تركيبي Windows + Shift + Right يا Left استفاده كنيد.
4- Windows + M يا Windows + D
با فشار دادن كليدهاي تركيبي Windows + M مي‌توانيد تمام پنجره‌ها و برنامه‌هاي روي صفحه را Minimize كنيد يعني تمام آنها را از روي صفحه به نوار Taskbar منتقل كنيد با فشار دادن كليد‌هاي تركيبي Windows + Shift + M دوباره به نرم افزارهاي در حال كار باز خواهيد گشت. كليدهاي تركيبي Windows + D نيز تقريبا با كمي تفاوت شبيه به Windows + M عمل مي‌كنند. Windows + D تمام نرم افزارهاي در حال نمايش را Minimize مي‌كنند هر دو كليد تركيبي را امتحان كنيد تا با تفاوت جزئي اين دو آشنا شويد.
5 -Shift + Ctrl + N
در ويندوز 7 ساخت فولدر جديد راحت‌تر از پيش شده است. شما همواره مي‌توانيد با فشار دادن دكمه سمت راست ماوس و انتخاب Create New Folder يك فولدر جديد در Explorer بسازيد ولي راه حل ساده‌تر استفاده از كليدهاي تركيبي Shift + Ctrl + N است با فشار دادن اين كليد‌هاي تركيبي به سرعت يك فولدر جديد ساخته مي‌شود و شما مي‌توانيد پس از تغيير نام فولدر جديد و فشار دادن دكمه Enter آن را ايجاد نماييد.
6- Windows + X
با استفاده از كليدهاي تركيبي Windows + X مي‌توانيد به تنظيمات Windows Mobility Center دسترسي يابيد اين تنظيمات شامل روشنايي مانيتور، نمايش طول عمر باتري و امكان تغيير وضعيت‌هاي مصرفي، روشن و خاموش كردن شبكه بي‌سيم، كم و زياد كردن و يا خاموش كردن صداي خروجي و حالت Presentation و استفاده از پروژكتور استفاده نماييد.
7 - Windows + Logo
با فشار دادن كليدهاي تركيبي Windows + L مي‌توانيد ويندوز را قفل كنيد، بعنوان مثال اگر در محل كار خود قصد داريد براي چند دقيقه ميز كار خود را ترك كنيد مي‌توانيد ويندوز را Lock نماييد تا مطمئن شويد در زمان عدم حضور شما شخص ديگري به كامپيوتر شما دسترسي نداشته باشد. البته لازمه اين كار داشتن رمز عبور براي نام كاربري فعالي شما است.


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
nima-rad, j.ghahraman

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان