در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

اينديپندنت : ما بی تقصیریم!

توسط Qaher1406 » دوشنبه 7 آذر 1390 17:30

اينديپندنت با اشاره به احتمال اخراج سفير انگليس از ايران : ما بی تقصیریم!
این روزنامه انگلیسی نوشت: براي بيش از يك قرن دست دولت بريتانيا در عرصه سياست ايران بسيار فعال بود و رهبراني كه با منافع بريتانيا همخواني نداشتند از سوي لندن كنار گذاشته مي شدند.
روزنامه انگليسي اينديپندت در واكنش به اقدام مجلس ايران در تصويب كليات طرح كاهش رابطه با انگليس و مهلت دو هفته اي مجلس هشتم به دولت براي اخراج سفير بريتانيا از ايران ، با تلاش برای بی تقصیر جلوه دادن لندن نوشت كه مقامات ايراني هنوز معتقدند كه انگليسي ها در توطئه هاي پشت پرده عليه اين كشور دست دارند.

به گزارش عصر ايران در اين گزارش با اشاره به اينكه تصميم احتمالي به اخراج سفير بريتانيا از ايران به طور روشني ذهنيت مقامات مسئول در ايران را نسبت به بريتانيا آشكار مي سازد، مي نويسد كه هنوز هستند بسياري از افراد در ايران كه معتقدند هر چه در پشت پرده مي گذرد كار انگليسي ها است.

اين مطلب با ادعاي اينكه از نظر مقامات ايران ريشه همه مشكلات در انگليس و اقدامات لندن خلاصه مي شود ، مي افزايد : براي بيش از يك قرن دست دولت بريتانيا در عرصه سياست ايران بسيار فعال بود و رهبراني كه با منافع بريتانيا همخواني نداشتند از سوي لندن كنار گذاشته مي شدند، اما از زماني كه رهبران بريتانيا خليج فارس را يك درياچه بريتانيايي مي دانستند نسل ها است كه مي گذرد اما هنوز بسياري از كشف دست پنهان انگليس در پشت هر حادثه مهمي در اين كشور خبر مي دهند.

ايندپندنت مي افزايد :‌" وقتي در ژوئن 2009 ميليون ها ايراني در اعتراض به نتايج اعلام شده انتخابات رياست جمهوري به خيابان ها ريختند مقامات حكومتي در ايران انگلستان را متهم كردند كه در ايجاد آشوب و نا آرامي در اين كشور دست دارد."

اين روزنامه بريتانيايي در پايان مي نويسد :‌ " شايد بهتر باشد ما هم ادعاهاي مقامات ايراني را درباره خودمان بپذيريم . اين واقعيت كه رهبران ايران قدرت ما را بسيار بيشتر از آنچه كه هست تخمين مي زنند شايد براي ما مثبت هم باشد ."

ایندیپندنت البته اذعان نکرد که مصوبه مجلس ایران بعد از آن رخ داد کع دولت بریتانیا در اقدامی خصمانه تصمیم به تحریم بانک مرکزی ایران گرفت و در واقع این خود انگلیسی ها بودند که بازی را آغاز کردند.
در هفته جاری مجلس شورای اسلامی با رأی بالایی طرح کاهش سطح روابط با انگلیس و اخراج سفیر این کشور از ایران را تصویب کرد.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
@lirez@, رضاخان, Present, A3eman, airplane, Solver, reza4087

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: اينديپندنت : ما بی تقصیریم!

توسط Solver » دوشنبه 7 آذر 1390 22:46

شاید برخی مدعی باشند مگر ما چه روابطی با انگلیس داریم که بخواهیم قطع کنیم، اما من فکر کنم همین روابطه نداشته را هم قطع کنیم بهتر است. انگلیس بیشتر از تمام دشمنان ما در طول تاریخ به ما خسارت وارد نموده است. حتی از روس ها یا آمریکایی ها بیشتر.

همان بهتر که هیچ ارتباطی باش نداشته باشیم. این گرگ پیر سیاست همیشه ساده لوحانی را در کشور های هدف خواهد یافت تا طعمی جهت دست یابی به منافع خودش کند. شاید غلط نباشد اگر بگوییم قطع رابطه با انگلیس واجب تر از قطع رابطه با آمریکاست!

یادش به خیر، اوایل دورانی که سخت درگیر خبرخوانی و خبرنگاری بودم یک پیام دادم به Independent با این مضمون که بهتر است نام خبرگزاریشون را تغییر بدهند به illdependent .  
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
@lirez@, رضاخان, saied tomcat


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان