احمدی نژاد یکی از پست‌های مشایی را گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه 4 بهمن 1387, 7:36 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

احمدی نژاد یکی از پست‌های مشایی را گرفت

پست توسط sayeh_roshan_1988 » دو شنبه 7 آذر 1390, 7:53 pm

  جمهور، اسفندیار رحیم مشایی را از ریاست کمیسیون فرهنگی دولت برکنار کرد.به گزارش جهان، دکتر احمدی نژاد در حکمی محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را جایگزین مشایی و رئیس کمیسیون فرهنگی دولت کرده است. منتقدان رویکرد فرهنگی دولت در طول سال های اخیر به صورت تصاعدی رشد کرده اند. برخی حتی دولت را به اتخاذ سیاست لیبرالیستی در فرهنگ متهم کرده اند.اکنون باید دید با تغییر مشایی رویکرد فرهنگی دولت هم دچار تغییر می شود یا اینکه نفوذ وی از طریق پست های دیگر اجازه چنین رویدادی را نمی دهد.ناظران سیاسی بیش از ۱۵ عنوان دولتی را برای مشایی بر شمرده اند؛ از جمله رييس دفتر رئيس جمهوری، سرپرست نهاد رياست جمهوری، نمايندگی ويژه رئيس جمهوری جهت تصميم‌گيری در مورد نحوه اجرای اختيارات هيأت وزيران در امور نفت، رياست شورای هماهنگی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی، رياست گروه مشاوران جوان رياست جمهوری، مسئوليت انتصاب مدير عامل صندوق مهر امام رضا، مسئوليت كنترل و نظارت مرکز امور حقوقی بين‌المللي رياست جمهوری، نماينده تام‌الاختيار رئيس جمهوری در ستاد مرکزی راهيان نور، رئيس كارگروه زيارت و فرهنگ رضوی، عضويت در شورای فرهنگی دولت، رييس کميته ‏عالی در مورد طرح خط لوله گاز ايران – پاکستان – هند، نمايندگی رييس جمهوری در شورای نظارت بر سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران، جانشين رييس جمهوری در شورای عالی ايرانيان خارج از کشور،رييس مرکز مطالعات جهانی شدن، عضو کميسيون اقتصادی دولت، عضويت در کارگروه حمايت از توليد. رحیم مشایی در پاسخ به اینکه برخی ها معتقدند شما چند شغله هستید که این امر با قانون مغایرت دارد، گفته است: نه، هیچ شغل اضافه ای ندارم. منظور این افراد از چیزهای اضافه ای که می گویند شغل نیست. 
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3473
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12409 بار
تماس:

Re: احمدی نژاد یکی از پست‌های مشایی را گرفت

پست توسط Solver » دو شنبه 7 آذر 1390, 10:09 pm

منظور این افراد از چیزهای اضافه ای که می گویند شغل نیست.


متاسفانه سو استفاده ای که از بی سوادی مردم ما در به کار بستن واژه ها می شود همواره مسئله ساز بوده است.

اکثر مواردی که به عنوان شغل ذکر شده اند، تنها یک مسئولیت و نه شغل می باشد! اگر کسی در ارتش خدمت کرده باشد به خوبی تفاوت بین این که فردی مسئولیت انجام یک کار دارا باشد با سازمان (شغل) وی می دانند.

سازمان یا همان شغل مشایی روشن است. اما مسئولیت های متعددی به وی واگذار شده است که این امری بسیار عادی و متداول بوده است نه امروز که پیش از این نیز این امر برقرار بوده است.

مثل این است که بگوییم خاتمی در دوران ریاست جمهوری کشور چند شغل بین المللی در سازمان ملل (ریاست کمیسیون و بعد ها سازمان گفتگوی تمدن ها و گفتگوی ادیان) را داشته است و خوب اساسا برای ریاست جمهوری در کشور اجازه نداشته چنین شغل هایی را بر عهده بگرفته است حال آن که این موارد شغل نبوده و تنها مسئولیت می باشند.

مسئولیت با شغل تفاوتی اساسی دارد. پر واضح است در کشوری که رئیس جمهورش تا پیش از اصلاحات احمدی نژاد ریاست بیش از 200 کمیسیون را بر عهده داشته است معاون اولش هم بر فرض 15 یا مثلا 20 مسئولیت داشته باشد ...
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”