در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

احمدی نژاد یکی از پست‌های مشایی را گرفت

توسط sayeh_roshan_1988 » دوشنبه 7 آذر 1390 19:53

رئیس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی را از ریاست کمیسیون فرهنگی دولت برکنار کرد.به گزارش جهان، دکتر احمدی نژاد در حکمی محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را جایگزین مشایی و رئیس کمیسیون فرهنگی دولت کرده است. منتقدان رویکرد فرهنگی دولت در طول سال های اخیر به صورت تصاعدی رشد کرده اند. برخی حتی دولت را به اتخاذ سیاست لیبرالیستی در فرهنگ متهم کرده اند.اکنون باید دید با تغییر مشایی رویکرد فرهنگی دولت هم دچار تغییر می شود یا اینکه نفوذ وی از طریق پست های دیگر اجازه چنین رویدادی را نمی دهد.ناظران سیاسی بیش از ۱۵ عنوان دولتی را برای مشایی بر شمرده اند؛ از جمله رييس دفتر رئيس جمهوری، سرپرست نهاد رياست جمهوری، نمايندگی ويژه رئيس جمهوری جهت تصميم‌گيری در مورد نحوه اجرای اختيارات هيأت وزيران در امور نفت، رياست شورای هماهنگی مناطق آزاد و ويژه اقتصادی، رياست گروه مشاوران جوان رياست جمهوری، مسئوليت انتصاب مدير عامل صندوق مهر امام رضا، مسئوليت كنترل و نظارت مرکز امور حقوقی بين‌المللي رياست جمهوری، نماينده تام‌الاختيار رئيس جمهوری در ستاد مرکزی راهيان نور، رئيس كارگروه زيارت و فرهنگ رضوی، عضويت در شورای فرهنگی دولت، رييس کميته ‏عالی در مورد طرح خط لوله گاز ايران – پاکستان – هند، نمايندگی رييس جمهوری در شورای نظارت بر سازمان صدا و سيمای جمهوری اسلامی ايران، جانشين رييس جمهوری در شورای عالی ايرانيان خارج از کشور،رييس مرکز مطالعات جهانی شدن، عضو کميسيون اقتصادی دولت، عضويت در کارگروه حمايت از توليد. رحیم مشایی در پاسخ به اینکه برخی ها معتقدند شما چند شغله هستید که این امر با قانون مغایرت دارد، گفته است: نه، هیچ شغل اضافه ای ندارم. منظور این افراد از چیزهای اضافه ای که می گویند شغل نیست.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
A3eman, hermes_PERSIAN, KH.I.A.2500, airplane, Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: احمدی نژاد یکی از پست‌های مشایی را گرفت

توسط Solver » دوشنبه 7 آذر 1390 22:09

منظور این افراد از چیزهای اضافه ای که می گویند شغل نیست.


متاسفانه سو استفاده ای که از بی سوادی مردم ما در به کار بستن واژه ها می شود همواره مسئله ساز بوده است.

اکثر مواردی که به عنوان شغل ذکر شده اند، تنها یک مسئولیت و نه شغل می باشد! اگر کسی در ارتش خدمت کرده باشد به خوبی تفاوت بین این که فردی مسئولیت انجام یک کار دارا باشد با سازمان (شغل) وی می دانند.

سازمان یا همان شغل مشایی روشن است. اما مسئولیت های متعددی به وی واگذار شده است که این امری بسیار عادی و متداول بوده است نه امروز که پیش از این نیز این امر برقرار بوده است.

مثل این است که بگوییم خاتمی در دوران ریاست جمهوری کشور چند شغل بین المللی در سازمان ملل (ریاست کمیسیون و بعد ها سازمان گفتگوی تمدن ها و گفتگوی ادیان) را داشته است و خوب اساسا برای ریاست جمهوری در کشور اجازه نداشته چنین شغل هایی را بر عهده بگرفته است حال آن که این موارد شغل نبوده و تنها مسئولیت می باشند.

مسئولیت با شغل تفاوتی اساسی دارد. پر واضح است در کشوری که رئیس جمهورش تا پیش از اصلاحات احمدی نژاد ریاست بیش از 200 کمیسیون را بر عهده داشته است معاون اولش هم بر فرض 15 یا مثلا 20 مسئولیت داشته باشد ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
reza4087, KH.I.A.2500, Present


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان