آماده باش نظامی ایستگاه رادار روسیه درکالینینگراد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 6392 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

آماده باش نظامی ایستگاه رادار روسیه درکالینینگراد

پست توسط behrad90 » پنج شنبه 10 آذر 1390, 12:44 am

باش نظامی ایستگاه رادار روسیه  

نووستی گزارش داد ایستگاه رادار جدید از نوع "وارونژ ـ دی ام" در استان کالینین گراد روسیه به ترکیب رزمی سیستم هشداردهی حمله موشکی پیوست. "دمیتری مدودف"رییس جمهورو فرمانده کل قوای روسیه دستورراه اندازی این ایستگاه رادار را صادرکرد. سرلشگر "اولگ آستاپنکو" فرمانده نیروهای پدافند هوایی ـ فضایی روسیه در خصوص آماده بودن ایستگاه رادار برای پیوستن به ترکیب سیستم رزمی به رییس جمهور گزارش داد. مدودف دستور پیوستن ایستگاه به ترکیب رزمی سیستم هشداردهی حمله موشکی را صادر کرد.
 تصویر 

رئیس‌جمهوری روسیه در جمع مقامات بلندپایه ارتش ابراز امیدواری کرد که به حالت آمادگی نظامی درآوردن ایستگاه رادار کالینینگراد برای غرب علامتی از آمادگی روسیه برای دادن پاسخ مناسب به سپر موشکی اروپایی باشد.
 تصویر 

"دمیتری میدویدیف" رئیس‌جمهوری روسیه سه شنبه ابراز امیدواری کرد که هدف از به حالت آمادگی نظامی درآوردن ایستگاه رادار کالینینگراد، در واقع ارسال این علامت برای شرکای غربی در خصوص آمادگی روسیه برای دادن پاسخ مناسب به سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی است.

میدویدیف در نشستی با فرماندهان بلندپایه نیروهای مسلح فدراسیون روسیه گفت: من روی این مسئله حساب می‌کنم که این اقدام از سوی شرکای غربی ما به منزله اولین علامت از آمادگی کشور ما برای دادن پاسخ مناسب به تهدیداتی است که استقرار سامانه‌های دفاع ضد موشکی آمریکا در خاک اروپا و در نزدیکی مرزهای ما برای نیروهای هسته‌ای راهبردی در پی دارد.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: اگر این علامت ما مورد توجه قرار نگیرد، من همانطور که در تاریخ 23 نوامبر گفتم، ما دست به اقدامات دیگری برای دفاع از خود، از جمله تدابیر شدیدالحن در زمینه مقابله و توسعه گروه‌های ضربتی نظامی خود بکار خواهیم بست.

میدویدیف با تاکید بر اینکه روسیه به تضمین امنیتی نیاز دارد و نه اظهارات ساده، گفت: بیش از این نمی‌توانند با این سخنان معمولی که سپر موشکی اروپایی که مرحله به مرحله و مرتب در حال توسعه است، برضد روسیه جهت‌گیری نشده، ما را راضی نگاه دارند. متاسفانه این سخنان تضمین قابل اطمینانی برای تامین امنیت ما نیست.

میدویدیف تاکید کرد: اگر اقدامات دیگری در این زمینه صورت بگیرد، مسلما ما حاضریم به آنها گوش فرادهیم، ولی در هر صورت اظهارات زبانی برای ما کافی نخواهد بود.وی در عین حال تاکید کرد: البته ایستگاه رادار کالینینگراد علیه شرکای غربی ما جهت‌گیری نشده و می‌تواند برای انجام وظایف مشترک در عرصه دفاعی مورد استفاده قرار گیرد.

رئیس‌جمهوری روسیه چهارشنبه گذشته به وزارت دفاع این کشور دستور داده بود تا ایستگاه‌های رادار مربوط به هشدار در خصوص حملات موشکی در منطقه کالینینگراد را به حالت آماده باش رزمی در ‌آورند. 

منبع : ریانووستی و پایگاه اطلاع رسانی هوا فضای ایران

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

Re: آماده باش نظامی ایستگاه رادار روسیه درکالینینگراد

پست توسط HASAN BARATY » پنج شنبه 10 آذر 1390, 3:44 pm

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویرتصویرتصویرتصویر تصویرتصویرتصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

Re: آماده باش نظامی ایستگاه رادار روسیه درکالینینگراد

پست توسط mj_piremard » شنبه 12 آذر 1390, 2:40 am

با سلام
آقا یکی یه توضیحی راجبه این رادار داره بده شکلش که خیلی خفنه بریم به جای s-300 یه 5 تااز اینا بخریم :grin:
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”