نشست بین‌المللی هوافضا

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

نشست بین‌المللی هوافضا

پست توسط behrad90 » جمعه 11 آذر 1390, 1:59 am

  بین‌المللی هوافضا در  

  صنایع و شرکت‌های هوافضایی دنیا، اعم از خطوط هوایی، تولیدکنندگان هواپیما و ماهواره و همچنین مراکز آموزشی و تحقیقاتی هوافضا در نشستی که در بهار آتی در ابوظبی برگزار خواهد شد برای انجام مباحث راهبردی به مدت 4 روز گرد هم می‌آیند.

به گزارش آویـا، این اجلاس جهانی به میزبانی شرکت هوافضای موبادالا با همکاری شرکت فرودگاه‌های ابوظبی (ADAC) و شرکت ارتباطات ماهواره‌ای یاست در تاریخ 27 تا 30 فروردین 1391 برگزار خواهد شد.محور این نشست همه‌جانبه، ارتقای تفکر بین صنعتی و تمرکز بر راهبردهای رشد در آینده است.

 تصویر 


ساختار این گردهمایی شامل دو روز بحث و گفتگوی تخصصی پیرامون هوافضا، هوانوردی و فضا خواهد بود که بازدید دو روزه از مراکز هوافضایی و هوانوردی را نیز در پی خواهد داشت. همچنین گفتگوهای محرمانه، نشست خصوصی تدارکاتی، وبرنامه توسعه مشاغل با هدف توسعه شغلی و تخصصی برگزار خواهد شد.

حمید الشماری، مدیر اجرایی شرکت موبادالا گفت: ما بر این باوریم که این نشست در آینده تداوم خواهد یافت و مبنایی را در تقویم جهانی مدیران صنعتی شکل خواهد داد. تصمیم به ایجاد و اجرای این نشست در ابوظبی نشانگر اهمیت رو به رشد منطقه خلیج فارس در صنایع به طور اعم، و همچنین منعکس‌کننده نیاز به همایش ویژه، در سطوح بالای علمی و متمرکز بر آینده کل صنعت هوافضاست. هم‌اکنون توجه قابل ملاحظه‌ای از سوی مدیران صنایع از جمله ایرباس، بویینگ، خطوط هوایی امارات، اتحاد و اتحادیه حمل و نقل هوایی اینجین به این نشست وجود دارد که این تصمیم را تأیید می‌کند.

کشورهای عربی باید ظرف پانزده سال آینده بیش از 100 میلیارد دلار بابت توسعه زیرساخت و 200 میلیارد دلار برای خرید هواپیمای جدید صرف کنند. توسعه در امارات متحده عربی در صدر این موارد است که بر استفاده از موقعیت مرکزی منطقه به عنوان نقطه انتقالی برای مسافران بین اروپا، آسیا و آفریقا تمرکز دارد.

خاورمیانه در کنار چین و هندوستان یکی از سه بازار هوانوردی است که از بالاترین رشد برخوردارند. انتظار می‌رود تا سال 2025 جدول برنامه سفر سالانه 6/4 درصد رشد داشته باشد؛ ظرفیت جهانی حمل بار هوایی با متوسط رشد 5.9 درصد به سه برابر سال 2007 برسد و تجارت هواپیماهای شخصی فروش بالای خود را حفظ کند.

جیمز ای. بنت، مدیر ارشد اجرایی شرکت فرودگاه‌های ابوظبی افزود: این اجلاس فرصتی است برای بهترین بازیگران عرصه صنعت هوافضا، هوانوردی و فضایی تا وضعیت آینده را از نظر رشد، جهانی شدن، تقاضای سفر و دستیابی به بهره‌وری مورد بحث قرار دهند. وی معتقد است اکنون امارات متحده عربی صنعت هوافضا را نقطه‌ی کلیدی و حساسی برای آینده خود می‌داند و به چیزی فراتر از اشتراک با صنایع غربی در تجربیات و تخصص‌ها می‌اندیشد و لذا مدیران این کشور بی‌صبرانه در انتظار این رویداد هستند.

 تصویر 


جاسم الزابی، مدیر ارشد اجرایی یاست نیز معتقد است آینده صنعت فضایی هیجان‌انگیز است؛ هم به لحاظ چشم‌انداز به سرعت در حال رشد در تکامل تجارت ارتباطات ماهواره‌ای و هم نقشی که ماهواره‌ها می‌توانند در توسعه اقتصاد ملی ایفا کنند.

بنا بر گفته‌ی نیکلاس وب، مدیر و عضو گروه بازاریابی استریم‌لاین و یکی از سازمان‌دهندگان اجلاس، برنامه این نشست به منظور جلب نظر سازمان‌های مهمی طراحی شده که در هر یک از بخش‌های هوافضا، هوانوردی و فضایی فعالیت می‌کنند. 


منبع: avia.ir

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”