«اتحادیه اروپا » ترکیه را «قال» گذاشت !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

«اتحادیه اروپا » ترکیه را «قال» گذاشت !

پست توسط FARSHAD.ADL » جمعه 11 آذر 1390, 10:42 pm

در اجلاس روز پنجشنبه اتحادیه اروپا که در آن در مورد تحولات سوریه بحث شد قرار بود که ترکیه هم به عنوان کشوری غیر عضو دعوت شود ، اما در عمل نه تنها این گونه نشد ، بلکه به جای «داوود اغلو» این«نبیل العربی» بود که به این اجلاس دعوت شد.

به گزارش «تابناک» ، همین مساله باعث شد که داوود اغلو واکنشی تند به این مساله نشان دهد و به انتقاد شدید از اتحادیه اروپا بپردازد .

بر اساس گزارش «تودی زمان» ، وی ضمن انتقاد از این تصمیم اتحادیه اروپا گفت که من در جلساتی که احتمالا این اتحادیه درباره سوریه تشکیل دهد شرکت نخواهم کرد ، چون من برنامه های زیادی دارم و سرم بسیار شلوغ است !

بدین ترتیب وزیر خارجه ترکیه می کوشد که دست پیش گرفته تا پس نیفتد، اما واقعیتی که از چشمان سیاستمداران ترک نیز پنهان نیست این است که اتحادیه اروپا در حال حاضر حتی شرکت ترکیه در یک جلسه نه چندان مهم اتحادیه اروپا را هم تحمل نمی کند چه برسد به اینکه این کشور را در اتحادیه اروپا به عنوان عضو بپذیرد.

با توجه به فعل و انفعالاتی که در هم اکنون در عرصه بین المللی وجود دارد ، ترکیه به عنوان کشوری در ساختار امنیتی اتحادیه است که تمایلی برای ایجاد هویت مشترکی در داخل اروپا با آن وجود ندارد .

ترکیه نیز با علم به این واقعیت کوشیده است که با مهم شمردن موقعیتش به لحاظ امنیتی و استراتژیک خود را به اتحادیه اروپا تحمیل کند ، اما تا کنون موفقیتی در این زمینه حاصل نکرده است . اتحادیه اروپا هم نمی خواهد همه راه در خاورمیانه به ترکیه ختم شود ، لذا حتی ممکن است در مساله سوریه در ماه های آینده مواضع متفاوتی با ترکیه در این زمینه اتخاذ کند .

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: «اتحادیه اروپا » ترکیه را «قال» گذاشت !

پست توسط saeedjiji » شنبه 12 آذر 1390, 1:10 am

برادران ترک ما چقدر خودشون رو کوچک میکنن

عضویت در اتحادیه اروپا به چه قیمتی؟
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 177 بار
سپاس‌های دریافتی: 89 بار

پست توسط gh742 » شنبه 12 آذر 1390, 8:01 am

در حال حاضر با توجه به بحران مالي اتحاديه اروپا ،تركيه نبايد رغبتي به عضويت در اتحاديه اروپا داشته باشد.

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 81 بار
سپاس‌های دریافتی: 559 بار

پست توسط شترگاو پلنگ » شنبه 12 آذر 1390, 9:26 am

saeedjiji نوشته شده:برادران ترک ما چقدر خودشون رو کوچک میکنن

عضویت در اتحادیه اروپا به چه قیمتی؟

برادران ترک ما !!!!!! تصویر تصویر
 [FONT=Times New Roman]هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی / بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”