در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

دلایل وزیر دفاع آمریکا برای مخالفت با حمله به ایران

توسط FARSHAD.ADL » يکشنبه 13 آذر 1390 00:36

وزیر دفاع آمریکا گفت: خلیج فارس، خط قرمز آمریکاست. اگر ایران حرکت کشتیرانی را در خلیج فارس منع کند با ارتش آمریکا روبه روخواهد شد.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ، خبرگزاری رسمی آذربایجان (APA) به نقل از وزیر دفاع آمریکا نوشت: دولت ایران خطری برای جهان است. اگر آمریکا تاسیسات هسته ای ایران را مورد هدف قرار دهد ساخت دوباره آنها برای تهران ، آسان نخواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا در عین حال اعتراف کرد حمله هوایی علیه ایران نمی تواند برنامه هسته ای این کشور را متوقف کند.

خبرگزاری فرانسه هم خبر داد: وزیر دفاع آمریکا گفت که هیچ ضمانتی وجود ندارد که در حملات هوایی علیه ایران، تاسیسات هسته ای ایران مورد هدف قرار بگیرند.

"لئون پانه تا" وزیر دفاع آمریکا افزوذ: ضمانتی وجود ندارد که در حملات هوایی احتمالی علیه ایران، تاسیسات هسته ای به طور کامل مورد هدف قرار بگیرند. به سختی می توان به برخی از تاسیسات هسته ای ایران دست یافت.

وزیر دفاع آمریکا در هفته های اخیر بارها درباره امکان حمله نظامی علیه ایران ابراز تردید کرده بود.

وی که در نشست مرکز پژوهشی در واشنگتن سخن می گفت ادامه داد: این امکان احتمالی وجود دارد که تاسیسات هسته ای ایران در مقابل حملات نظامی خارجی، مقاومت کنند.

وزیر دفاع آمریکا معتقد است احتمالا تاسیسات هسته ای ایران در مقابل حملات هوایی مقاومت کنند لذا حملات نظامی علیه مراکز هسته ای ایران، ناکارآمد باشند.

وی افزود: در بهترین شرایط، انجام حملات هوایی، برنامه هسته ای ایران را به مدت یک یا دو سال به تاخیر می اندازد. این موضوع به میزان قدرت در ضربه زدن به تاسیسات هسته ای ایران از طریق حملات هوایی مرتبط است. به صراحت باید گفت دسترسی به برخی از تاسیسات هسته ای ایران، سخت است.

وزیر دفاع آمریکا همچنین ابراز نگرانی کرد: حمله نظامی به ایران با واکنش و مخالفت  گسترده مردمی در ایران رو به رو می شود و این موضوع به حکومت این کشور کمک می کند. حمله به ایران، ضربه به اقتصاد  آمریکا و اروپاست و جان نظامیان آمریکایی را به خطر می اندازد. حمله به ایران باعث می شود منطقه وارد چرخه ای از خشونت شود که کنترل آن غیرممکن است.

وی افزود: در نهایت، این وضعیت منجر به افزایش خشونت ها می شود که نه تنها تلفات انسانی در بردارد بلکه خاورمیانه را وارد درگیری تاسف باری می کند لذا باید درباره به تبعات نامطلوب حمله نظامی به ایران، محتاط بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
Mahdi1944, KH.I.A.2500, Thundertomcat, Shahbaz, samsun, arash128, ARafiee, arman F14, Present, oweiys, sghanbare1, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان