در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط HS368 » دوشنبه 14 آذر 1390 17:46

فرمانده ارشد نظامی چین:
حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم
خبرگزاری فارس: فرمانده ارشد نظامی چین تأکید کرد دولت کشورش حتی به قیمت به راه افتادن جنگ جهانی سوم نیز در حمایت از ایران تردید نخواهد کرد.

          
          
            

          
          
به گزارش فارس به نقل از شبکه تلویزیونی "ان تی دی تی‌وی"، همزمان با اعزام ناوهای آمریکایی بیشتر به منطقه خاورمیانه در میان افزایش تنش‌ها در این منطقه، "ژانگ ژائوژانگ" یکی از فرماندهان ارشد نظامی چین از دانشگاه دفاع ملی این کشور تأکید کرد: چین نباید در حمایت و حافظت از ایران تردید کند، حتی اگر این موضوع به معنای به راه انداختن جنگ جهانی سوم باشد.

این گزارش افزود: چین در هفته‌های اخیر شدیدا بر اتحاد خود با ایران تأکید کرده است و به عنوان آخرین مورد این اعلام حمایت و اتحاد با ایران می‌توان به اظهارات چند روز گذشته مقامات چین در خصوص واکنش کشورهای غربی به تجمع دانشجویان مقابل سفارت انگلیس در تهران اشاره کرد که از کشورهای غربی خواست تا از هر گونه اقدام احساسی بپرهیزند.

بنا بر این گزارش، روز چهارشنبه انگلیس بطور کامل کارکنان سفارت خود در تهران را از ایران خارج کرد. به دنبال این اقدام انگلیس برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز به دنباله روی از انگلیس سفرای خود را از تهران فراخواندند تا برای بررسی اقدام مشابه با آنها مشورت کنند.

"هونگ لئی" سخنگوی وزارت خارجه چین در پکن روز پنج شنبه و یک روز پس از این رویداد در تهران اعلام کرد: چین امیدوار است طرفین مرتبط منطقی برخورد کرده، آرام بمانند و خویشتنداری خود را حفظ کنند تا مانع از هر گونه اقدام احساسی شوند که می‌تواند تنش‌ها را شدیدتر کند.

وی در ادامه گفت: کشورها باید تمرکز خود را بر چشم‌انداز درازمدت در روابط متوجه کنند. و در صورت بروز درگیری و مسائل، باید برای حل آنها از طریق گفت‌وگو و مشورت اقدام کنند.

"الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که فدراسیون روسیه مخالف «بیش از اندازه وخیم جلوه دادن» و تشدید رویارویی در رابطه با مسائل مربوط به ایران است.

لوکاشوویچ تاکید: ما شدیدا مخالف «بیش از اندازه وخیم جلوه دادن» و تشدید رویارویی در رابطه با مسائل مربوط به ایران بوده و معتقدیم که این خط‌ مشی تنها بر پیچیدگی عواقب مشکلات بوجود آمده خواهد افزود. متاسفانه اتفاق رخ داده در تهران یکی از حلقه‌های زنجیره حوادث اخیر است که وخامت اوضاع پیرامون ایران را تشدید کرده است.

بنا بر این گزارش، ۳ ناو جنگی آمریکایی جدید به منطقه اعزام شده‌اند تا به ناو "یو اس ای جان سی. استنیس" در منطقه‌ای که ناوگان پنجم نیروهای این کشور در بحرین مستقر هستند، ملحق شود.

این گزارش افزود: نگرانی‌هایی در خصوص احتمال حمله نظامی به سوریه با اعزام ناو "یو اس اس جرج دابلیو ایچ بوش" به اطراف این کشور مطرح شده بود اما خبرهای رسیده از این امر حکایت دارد که این ناو ظاهرا به مأموریت خود پایان داده و در حال بازگشت به جایگاه اولیه خود است. همین امر در کنار اعزام ناوهای جدید آمریکایی به منطقه خلیج فارس نگرانی‌هایی را درباره احتمال حمله به ایران مطرح می‌کند.

"شیمون پرز" رئیس رژیم صهیونیستی چندی پیش مدعی شد که احتمال حمله نظامی علیه ایران بسیار نزدیک تر از گزینه سیاسی است.
  
این سخنان رئیس رژیم صهیونیستی در حالی مطرح شد که اسرائیل صحنه گسترش اعتراضات مردم علیه سیاست های اقتصادی کابینه "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل بوده و اعتصاب کارگران در بخش های مختلف اقتصادی، بسیاری از بخش های عمومی اسرائیل را با مشکل مواجه کرده است.
  
برخی از کارشناسان معتقدند که اسرائیل با مطرح کردن گزینه حمله نظامی علیه ایران در تلاش برای تحت شعاع قرار دادن اعتصاب ها و اعتراض ها در اسرائیل است.
  
"لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا نیز اخیرا درباره هر گونه اقدام احتمالی نظامی علیه ایران هشدار داد و گفت: هرگونه حمله علیه ایران به منظور متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور می‌تواند عواقب ناخواسته و از قبل برنامه ریزی نشده‌ای به دنبال داشته باشد.
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی


Major II

Major IIno avatar
پست ها

472

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط samsun » دوشنبه 14 آذر 1390 21:14

چین تا دید یه لقمه چرب گیر ایران اومده(RQ-170) گنده اومده چرا سه روز قبل این حرفا نبود؟ :-? کلاً چین و روسیه بسیار نامردن. نباید گول حرفاشون رو خورد ::do

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
hadi021, interceptor, Thundertomcat, hamed-1987, nima-rad, SORENA, HESAM-007, apple2009, morteza tomcat, شترگاو پلنگ, Cloor Master, pedrammelle, mojtabba, noktehdaan, nasir irani, ali nuri

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

374

تشکر کرده: 28 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 14 بهمن 1386 13:04

آرشيو سپاس: 754 مرتبه در 232 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط kingday » سه شنبه 15 آذر 1390 07:19

چین هم بدش نمیاد بعضی وقتا به یکسری بهانه قدرت نمایی کنه و شاید امتیازاتی از غربیا بگیره و از طرف دیگه بعد از تحریم نفتی ایران نفت ارزون ایران رو کاسب بشه چون شده رفیق ایرانو قراره از این به بعد با هم گل بگن و گل بشنفن و به ریش غربیای فعلا ورشکسته بخندن

ظاهرا اوضاع اقتصادی این طرف از غرب بهتره ایران هم که هم نفت داره هم بازار خوب تسلیحاتی و کلیه اجناس  و چین هم که همه چیز داره از جمله حق وتو در شورای امنیت دیگه چی از این بهتر ؟!   :(

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kingday تشکر کرده اند:
mojtabba, ali nuri, apple2009, hadi021, Thundertomcat

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط SORENA » سه شنبه 15 آذر 1390 10:45

kingday نوشته است:چین هم بدش نمیاد بعضی وقتا به یکسری بهانه قدرت نمایی کنه و شاید امتیازاتی از غربیا بگیره و از طرف دیگه بعد از تحریم نفتی ایران نفت ارزون ایران رو کاسب بشه چون شده رفیق ایرانو قراره از این به بعد با هم گل بگن و گل بشنفن و به ریش غربیای فعلا ورشکسته بخندن

ظاهرا اوضاع اقتصادی این طرف از غرب بهتره ایران هم که هم نفت داره هم بازار خوب تسلیحاتی و کلیه اجناس  و چین هم که همه چیز داره از جمله حق وتو در شورای امنیت دیگه چی از این بهتر ؟!   :(فقط فرقش اینکه آمریکا با متحداش مثل کلونی مورچه هستن ولی روسیه و چین مثل زالو با متحداشون

نمونه عملیش هم کره جنوبی و شمالی
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
Pedram.L, و پ س, arash128, mojtabba, noktehdaan, ali nuri, sevrous, hadi021

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 15 آذر 1390 13:38

چین ؟! عمرا اگه پای این حرفشون وایسن ! اونها دنبال سیر کردن 120000000 نفر جمعیتشون هستن و ایران هم که کلا در تسخیر چین در اومده ! بخورید نوش جونتون !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, shafagh 2, Abbas1, hadi021, FREE MAN, noktehdaan, mojtabba, HESAM-007, Cloor Master, Reza6662, Pedram.L, ASHKAN95, ali nuri, gigi64, nasir irani

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط shafagh 2 » سه شنبه 15 آذر 1390 22:30

رمز موفقیت و پیروزی سی و چند ساله ایرانیان در مقابل تمام قدرت های اهریمنی دنیا فقط تکیه به خداوند مستعان بوده است و بس اما اینطور نیست که اگر یک حکومتی مثل چین یا روسیه بوجه صداقت از ایران حمایت کردند ما ان را نفی کنیم هرچیزی که پلنگ درنده ی دنیا امریکا و در ذیل ان اروپا یا گرگ منطقه اسراییل را بترساند و زمین گیر کند باید از ان استقبال شود اما اینکه تکیه گاه  ما این ها باشند خیر. از طرفی ایران،روسیه و چین در مقابل امریکا و ناتو اشتراک منافع دارند اگر به هر نحوی امریکا اسیا را فاقد انسجامی سیاسی و نظامی ببیند به ضرر کل کشورهای این قاره می باشد  ایران هم اکنون بزرگترین قدرت سیاسی جهان و مستحکم ترین سد مقابل امریکا و اسراییل و انگلیس است و چین و روسیه می توانند در سایه این اقتدار و راهبری ایران و اهرم تهدیدهای لازم امثال همین اخطاری که شد  کاخ سفید را منفعل کنند روشن شدن رادارهای جنگ موشکی در روسیه و رویارویی دورادور ناوگان جنگی انان در مقابل ناوگان جنگی امریکا و  و این اخطار رسمی و بیسابقه دولت چین به کاخ سفید و امادگی دفاعی ایران برای پاسخگویی قاطع به هرنوع اقدام شرارت بار   نکات بسیار قابل توجهی برای حفظ امنیت کل قاره اسیا در مقابل نیروهای نظامی امریکاست البته از همین روزها باید منتظر اعزام نمایندگانی از امریکا به کشور چین باشیم تا بلکه با سیاست های همیشگی بتوانند چین را از میدان دفاعی اسیا و حساسیت در مورد منطقه خاور میانه خارج کنند اما با موضع ضعفی که هم اکنون امریکا در مقابل غول اقتصادی و نظامی شرق اسیا  دارد بعید است بتواند در نقشه خود موفق شود زیرا معمولا چینی ها در این گونه موارد چشم های بادمی تیز بینی دارند و موقعیت متزلزل امریکاییان را خوب تشخیص می دهند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
FREE MAN, Mahdi1944, mojtabba, رضاخان, ali nuri, KH.I.A.2500, nima20, un4given.1991, Shahbaz, reza4087, victory67, arash128, Cloor Master

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط Mr.Amirhessam » سه شنبه 15 آذر 1390 23:30

با سلام

اگر الان این حرف رو امریکا و چند کشور غربی برای مثال در حمایت ترکیه زده بودند،برخی هل هله راه انداخته بودند که متحد استراتژیک یعنی این!
برخی نمیخواهند باور کنند که چین به ایران و منابع ان محتاج است! نیمی از دنیا به ایران محتاج است،و این فقط به دلیل موقعیت خاص ایران و منابع خدادادی سرشار ان است.
چین که سهل است،مدتی دیگر ایالات متحده هم سرتعظیم فرود خواهد اورد،کافی است اندکی صبر کنید،خروج با خفت از عراق و التماس های گاه و بیگاه برای شرکت در کنفرانس افغانستان و ... خود شاهدی بر این مدعاست.
اصولا فلسفه شعار نه شرقی و نه غربی همین است!

Mohammad 1985 نوشته است:چین ؟! عمرا اگه پای این حرفشون وایسن ! اونها دنبال سیر کردن 120000000 نفر جمعیتشون هستن و ایران هم که کلا در تسخیر چین در اومده ! بخورید نوش جونتون !

پاسخ برخی دوستان مشخص است! از اسدالله عسگر اولادی سوال کردند چرا کالاهای چینی بی کیفیت وارد کشور می شود و ...!؟ ایشان جواب داد مشکل چینی ها نیستند مشکل عده ای سود جو(به عقیده نویسنده کفتار صفت) هستند که جنس درجه چندم چین را به جای جنس اصلی وارد ایران می کنند!!(نقل به مضمون)

بادید برخی دوستان ایالات متحده و اروپا مدت هاست به تسخیر چین در امده است و چینی ها مشغول بخور بخور هستند!!!!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
un4given.1991, HS368, Sami 1993, reza4087, Mahdi1944, mojtabba, Abbas1, @lirez@, ali nuri, arash128, رضاخان, kayvan6079, Cloor Master, Shahbaz, ASHKAN95, FREE MAN, KH.I.A.2500, yasermym, Thundertomcat

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط Mohammad 1985 » چهارشنبه 16 آذر 1390 01:20

همون عده سوجود به قول شما کفتار خیلی هاشون که در مقیاسهای کلان کار می کنن به یه جاهایی بند هستن ! که نمیشه بهشون گفت بالای چشمتون ابرو هست !
همچنین ضعف قانون کشور در این ضمینه و صد البته عدم اجرای قانون برای همه ! یعنی ممکنه یه وارد کننده خوردپا نتونه یه جنس رو وارد کنه و گمرک بهش گیر بده ولی یه کله گندش مثل آب خوردن وارد میکنه !
شما کجا دیدی تمام بازارهای آمریکا و اروپا دست چین باشه ؟! کافیه یه سر به بازار بزنی ببینی چه چیزی چینی نیست ! و همچنین در صنعتمون ! از خودروسازی تا آفتابه سازی !
تازه بحث کالاهای تقلبی چینی به کنار ! که حتی به برندهای ایرانی هم رحم نمیکنن لامپ کم مصرف ایرانی رو در بازار شما تقلبی ساخت چینش رو پیدا میکنید به کمتر از نصف قیمت !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Thundertomcat, masieh, ali nuri, MOHAMMAD JAFAR, Motimann, noktehdaan, gigi64, ASHKAN95, Cloor Master, @lirez@, FREE MAN, FARSHAD.ADL

New Memberno avatar
پست ها

10

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 بهمن 1387 14:12

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 5 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط تامکت » چهارشنبه 16 آذر 1390 01:31

اینها ( روسیه وچین )اگر متحد استراتژیک بودند تا حالا نباید چندین بار تحریم میشدیم ، این زالو ها فقط به فکر منافع خودشون هستن ، کدوم کشوری مثل ایران تولید داخلیش رو با وارد کردن آت و آشغالهای چینی نابود می کنه ، اونها از کجا دیگه میتونن یه همچین مملکت بی صاحبی پیدا کنن تا اینطوری سوارش بشن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب تامکت تشکر کرده اند:
Cloor Master, super flanker, Thundertomcat, ali nuri, FARSHAD.ADL, noktehdaan, gigi64

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1633

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط KH.I.A.2500 » چهارشنبه 16 آذر 1390 10:22

سلام به همگی ;
اجازه بدین چند نکته رو یادآوری کنم :

همانطوری که برخی عزیزان در پستهای قبلی متذکر شدن ، استراتژی ایران بر تکیه کردن و زیر پر و بال کشورهای قدرتمند رفتن نیست اگرچه از فرصتهای خاصی که پیش میاد استفاده های لازم رو میکنیم اما هیچوقت روی اونها حساب جدی باز نمیکنیم چون تجربه خیلی چیزها رو نشان داده ...

در مورد تحریمها ، چین و روسیه اگر چه به دلایل مختلفی نمیتونن کاملا با تحریمها مخالفت کنن ولی حداقل تا جایی که ممکنه تحریمها رو به تعویق میندازن و با حذف بخشهای مهم از پیش نویس تحریمها ، شدت تحریمها رو کم میکنن که قطعا این هم به خاطر منفعتیه که از وجود ایران میبرن  .

حمایت چین از ایران لزومی نداره از جنس حمایتهای امریکاییها از نوکران بی اختیارش و حتما نظامی باشه . اگر امریکا بخواد مثلا از کویت یا امارات حمایت کنه مجبوره به اونها هم سلاح بفروشه هم پشتیبانی اطلاعاتی بکنه ، هم در نگهداری و تعمیرات تجهیزاتشون به اونها کمک کنه و هم در اون کشورها پایگاه نظامی بزنه و حتی جنگنده های درخواستی شان را همراه با خلبانش به این کشورها بفروشه ! چون امریکاییها میدونن متحدانشون اینقدر بی عرضه هستن که اگر این کارها رو براشون نکنن در عرض دو ساعت اشغال میشن .

اما در مورد ایران از این خبرها نیست چون متحدان(هر چند غیر استراتژیک)  ایران میدونن که اگر فلان چیز را به ما بدن ما خودمون تقریبا همه جوره نیازهاش رو رفع میکنیم . روسیه و چین باید از داشتن یک چنین متحد سیاسی به خودشون افتخار کنن نه اینکه ما به اونها دلگرم بشیم و افتخار کنیم .

در ضمن در توجیه حمایت چین از ایران (هرچند لفظی باشه) تنها به یک مورد اشاره میکنم : فقط کافیه اختیار گاز ایران بیافته دست امریکا ، آنوقت چینیها باید تاوان سنگینی بدن و حداقلش اینه که باید خودشان را با روغن گربه و مارمولک گرم کنن !

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
arash128, Thundertomcat, mojtabba, ali nuri, un4given.1991, j.ghahraman, reza4087

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1117

تشکر کرده: 12 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

محل سکونت

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط big-man » چهارشنبه 16 آذر 1390 12:02

مرگ بر آمریکا
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
Qaher1406, arash128, Thundertomcat, mojtabba

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

310

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

Re: چین: حتی به قیمت جنگ جهانی سوم هم از ایران حمایت می‌کنیم

توسط armanmodern » چهارشنبه 16 آذر 1390 13:35

من در اصلِ این خبر و صحتِ اون تردید دارم، کما اینکه هرچقدر رسانه ها و سایت های خبری خارجی رو زیر و رو کردم چنین خبری پیدا نکردم. اگر این خبر صحت داشت و مسئول نظامی چینی با چنین صراحتی این مطلب رو عنوان میکرد قطعا در رسانه های دیگه نمود خبریِ زیادی پیدا می کرد چون یکجور تعیین خطِ قرمز برای رفتار غرب بود. اما من چیزی پیدا نکردم، اگر دوستان منبع اصلی خبر رو  دارن لطف کنند و در اختیار ما هم بذارند.
گاهاً پیش میاد که خبرگزاری های داخلی چون فارس و مشرق، با تغییر کلماتِ یک خبر و تغییر مفهومِ اون، اقدام به خبرسازی و تغییر خبر می کنند و در اکثر موارد هم منبع خبر ذکر نمیشه و تنها به گفتنِ "به گفته ی یک مقام آگاه" یا " یکی از مسئولین بلند پایه" بسنده میکنند، اما وقتی اصلِ خبر رو میخونید متوجه میشید که اساساً مطلب چیز دیگری بوده و از اشاراتِ یک جمله و تغییر چند کلمه، مفهومِ مورد نظر استخراج شده!  طبیعی است که چنین خبری هیچگونه سندیت و اعتباری نداره و تنها برای مصارف داخلی انعکاس پیدا میکنه.
چین و روسیه هرگز تا پای جنگ با ایران نخواهند موند و ما هم نیازی نداریم که بمونن. رابطه ی سیاسی این دو با ما بر مبنای منافع اقتصادی است و طبیعتاً حمایت و شرکت در جنگ بهمراه ما، برای هیچکدام از این دو کشور منفعت اقتصادی نداره. تنها با برگِ ایران با غرب بازی می کنند و تا حد امکان هم از امکان ارتباط اقتصادی با ایران بهره میبرند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب armanmodern تشکر کرده اند:
Thundertomcat, g.skill, sroasha

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان