در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

228

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 آبان 1387 10:19

آرشيو سپاس: 571 مرتبه در 152 پست

انگلیس هرگز تا به این حد در اروپا به حاشیه رانده نشده بود

توسط reza_glb » پنج شنبه 17 آذر 1390 13:50

مدیر مرکز اصلاحات اروپا:
انگلیس هرگز تا به این حد در اروپا به حاشیه رانده نشده بود
خبرگزاری فارس: "چارلز گرانت"، مدیر مرکز اصلاحات اروپا تصریح می‌کند که انگلیس هرگز تا به این حد در اروپا به حاشیه رانده نشده بود. اکنون آلمان به رهبر بلامنازع اروپا تبدیل شده و فرانسه نیز از این کشور دنباله‌روی می‌کند.

          
          
            

          
          
به گزارش فارس به نقل از روزنامه نیویورک‌تایمز، دولت انگلیس متوجه این واقعیت شده است که با غرق شدن منطقه یورو در مشکلات اقتصادی، انگلیس نیز با آن غرق خواهد شد اما مشکل این کشور تنها همین نیست.

بنابراین گزارش، در صورتی که ۱۷ کشور عضو منطقه یورو بتوانند خود از مهلکه اقتصادی نجات دهند، انگلیس نجات نمی‌یابد بلکه بیشتر از همیشه به حاشیه رانده خواهد شد و از تصمیم‌سازی‌های مرکزی این قاره دور خواهد ماند.

بسیاری از اروپایی‌ها از محافظه‌کاران انگلیسی به خاطر سکوت همراه با رضایتشان در قبال بحران یورو ناراحتند و این ناراحتی زمانی تشدید می‌شود که محرز می‌شود انگلیسی‌ها نمی‌توانند کاری برای حل بزرگ‌ترین بحران اروپا بعد از جنگ دوم جهانی انجام دهند.

"چارلز گرانت"، مدیر مرکز اصلاحات اروپا تصریح می‌کند که انگلیس هرگز تا به این حد در اروپا به حاشیه رانده نشده بود. اکنون آلمان به رهبر بلامنازع اروپا تبدیل شده و فرانسه نیز از این کشور دنباله‌روی می‌کند.

این گزارش حاکی‌ست: دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس تصریح کرده است که در اجلاس بروکسل به دنبال حفظ منافع کشورش و نه منافع اروپا بوده است و این ادبیات خشم مقامات اروپایی از جمله آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را برانگیخته است.  

مقامات اروپایی از بیان سرخوردگی خود نیز احساس شرم نمی‌کنند. نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه زمانی که با تلاش کامرون برای تحمیل خود به بحث‌های مرتبط با یورو مواجه شد، خطاب به وی گفت: "تو فرصت خوبی را برای خفه‌شدن از دست دادی. ما از انتقادات و امر و نهی‌های تو خسته شده‌ایم. تو می‌گویی از یورو متنفری اما می‌خواهی در دیدارهای ما هم دخالت کنی!"

منطقه یورو شامل ۱۷ کشور از 25 کشور عضو اتحادیه اروپاست و انگلیس شامل آن نمی‌شود. اشتراک این ۱۷ کشور در استفاده از ارز واحد اروپایی تحت عنوان یورو است
وطـــن یعنــی اذان عشـــق گفتــن      ***
وطــن یعنــی غبـار از عشـق رفتــن    ***
وطــن یعنــی هـدف یعنی شهامت      ***
وطـــن یعنــی شرف یعنی شهـادت     ***
وطــن یعنــی گذشتــه،حـال، فـردا       ***
تمـــــام سهـــم یـــک ملــت ز دنیــا       ***
وطــن یعنــی چـه آبـاد و چه ویـران      ***
وطـــن یعنـی همین جا یعنی ایـران      ***  
                                                     ***

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب reza_glb تشکر کرده اند:
ASHKAN95, FREE MAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان