جزئيات خريد هـواپـيـماهاي روسي

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10131 بار

جزئيات خريد هـواپـيـماهاي روسي

پست توسط typhoon » یک شنبه 20 آذر 1390, 2:58 pm

وي با بيان اين‌كه اين هواپيماها براي ايرلاين خاصي خريداري نمي‌شود، گفت: كليه ايرلاين‌هايي كه توان خريد داشه باشند مي‌توانند از اين هواپيماها استفاده كنند. 
به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، ايران و روسيه مذاكراتي را براي خريد هواپيماهاي كوتاه‌برد 100 نفره انجام داده‌اند كه با توجه به سازگاري هواپيماهاي روسي با اقليم كشور، درصورت تائيد سازمان هواپيمايي كشوري منجر به خريد مي‌شود.
مهندس علي نيكزاد درباره توسعه ناوگان هوايي كشور اظهار كرد: در سفري كه به روسيه داشتم مذاكره كرده و توافق كرديم كه در صورت تائيد سازمان هواپيمايي كشوري، بتوانيم هواپيماهاي كوتاه‌بردي كه براي كشور ما مناسب است را خريداري كنيم.

وي با بيان اين‌كه اين هواپيماها براي ايرلاين خاصي خريداري نمي‌شود، گفت: كليه ايرلاين‌هايي كه توان خريد داشه باشند مي‌توانند از اين هواپيماها استفاده كنند.

وزير راه و شهرسازي در ادامه با تاكيد بر اين‌كه پيشنهاد از طرف كشور روسيه مطرح شده و رييس سازمان هواپيمايي كشوري نيز در اين سفر حضور داشته است، تصريح كرد: پس از انجام بررسي‌هاي لازم، در صورتي كه اين‌ هواپيماها براي اقليم كشور مناسب باشند، اقدام به خريد مي‌كنيم و به ايرلاين‌هايي كه قصد خريد داشته باشند كمك مي‌كنيم.

هواپيماهاي بيمه شده، براي ضمانت مورد قبول هستند

وي كوتاه برد بودن هواپيما‌ها را ويژگي مناسب براي سفرهاي كوتاه يك تا يك و نيم ساعته دانست و اظهار كرد: اختصاص تسهيلات به صورت ارز از صندوق توسعه ملي مشكلاتي داشت كه حل شده است و با هر شركت هواپيمايي كه بخواهد اقدام به خريد هواپيما كند و نياز به تسهيلات داشته باشد همكاري مي‌كنيم. مسوولان صندوق توسعه ملي نيز با توسعه ناوگان موافق هستند.

به گزارش ایسنا، نيكزاد در پاسخ به اين سوال كه آيا مشكل شركتهاي هواپيمايي مبني بر عدم قبول هواپيما به‌عنوان ضمانت از سوي بانكها حل شده است يا همچنان شركتها بايد سند ملكي براي دريافت تسهيلات ارائه كنند؟ خاطرنشان كرد: سند ملكي نمي‌خواهند، بالاخره يك ضمانت مي‌خواهند. بانك‌ها براي ارائه تسهيلات نياز به ضمانت دارند و در صورتي كه هواپيما بيمه شود آن را به عنوان ضمانت قبول مي‌كنند زيرا اگر هواپيما بيمه نشود در صورت بروز سانحه دست بانك پولي نمي‌رسد.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
Old soldiers never die.They just fade away

Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: جزئيات خريد هـواپـيـماهاي روسي

پست توسط marshal1987 » جمعه 25 آذر 1390, 2:04 pm

ه گزارش مهر، مذاکرات ایران برای خرید هواپیمای 100 نفره از روسیه چندی پیش از سوی وزیر راه و شهرسازی مطرح شد، علی نیکزاد در گفتگو با مهر اعلام کرد که در سفر اخیر به روسیه، درباره خرید این نوع از هواپیماها با طرف روسی مذاکراتی انجام شده است.

گرچه وزیر راه و شهرسازی از اعلام جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد اما گفت که این هواپیماها برای پروازهای داخلی استفاده خواهد شد که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم این خبر را تایید کرد.

به گزارش مهر، این هواپیماها از نوع هواپیماهای 100 نفره سوپرجت سوخو است که ایران از سالهای گذشته هم به دنبال خرید آن بوده اما به دلایلی، کشور روسیه از فروش این هواپیماها به ایران خودداری کرده است.

در گذشته مسئولان ایرانی ضمن بازدید از یک نمایشگاه نسبت به خرید این هواپیما اعلام آمادگی کردند اما طرف روسی نسبت به این موضوع روی خوش نشان نداند و همین امر باعث شد تا خرید هواپیماهای سوپرجت سوخو به سرانجامی نرسد.

تصویر
این هواپیماها به دلیل ساختار مناسب و قدرت موتور بالایی که دارند، همواره یکی از گزینه های ایران برای ناوگان هوایی داخلی بوده است اما طرف روسی که در سالهای قبل مشتری های اروپایی برای این هواپیما داشت، حاضر به فروش آن به ایران نبود.تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”