در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط Qaher1406 » سه شنبه 22 آذر 1390 19:06

armanmodern نوشته است:
با نظر شما در مورد تغییر نظر و آرای مردم اوکراین کاملا موافقم، اما در مورد گرجستان نه. ساکاشویلی در دومین انتخابات (انتخابات سال 2008)هم پیروز شد، منتها میزان محبوبیتش از 90% به حدود 55% رسیده بود، اما باز هم انتخاب اول مردم بود. بخش زیادی از مسایلی که پیرامون مسئله ی گرجستان در کشور ما مطرح میشد به دلیل اخبار یکجانبه و بدون پشتوانه ای بود که صدا و سیما طبق معمول بر علیه غرب و به نفع روسیه منتشر میکرد.
شما اصلا به نکته ای که من اشاره کردم دقت نکردید، بنده عرض کردم حتی با در نظر گرفتن اشتباه بودن جنبشِ مردم ِ این کشورها و فریب خوردن آنها از برخی عوامل غرب، حداقل برآیند جنبش فریب خورده ی اونها این بود که این آزادی بیان و تصمیم گیری رو به اونها داد که به اشتباه خود اعتراف کرده و تصمیم خود را در مورد وضعیت سیاسی کشورشون تغییر بدهند. اما در روسیه و سوریه و ونزوئلا چطور؟ آیا این آزادی وجود داره که مردم سوریه بعد از 40 سال خدمتگزاری صادقانه ی خانواده ی اسد، به وضع خودشون اعتراض کنند؟ حداقل اون سیستم بقول شما فاسد و فریب خورده اوکراین باعث شد که مردم آزادی انتقاد و پذیرش اشتباه سیاسی خود رو داشته باشند، اما سیستم کارآمد و مردمی و لایق سوریه و روسیه و ونزوئلا چطور؟
مگر نه اینه که پیشرفت و ترقی با تصحیح تصمیمات و اشتباهات گذشته و عملکرد بهتر رخ میده و باید همه ی آرا مجال بروز و عرضه داشته باشند؟ حداقل در گرجستان و اوکراین غربزده این بستر برقرار بود که مردم با اصلاح نظر خودشون به خواست خود برسند؟ اما در کشورهای مورد تایید شما چنین بستری برقرار هست؟

د وست عزیز زاویه وعینک نگاه ما ازدو زاویه متفاوت به یک موضوع است بازتاکید میکنم ماهیت وسرانجام دولتهای حاصل از انقلاب های رنگی ومخملی یکی است اما درمورد گرجستان فراموش نکنید ازدلایل ابقای این دولت حمله نظامی روسیه و قضیه ی اوستیاست و تهدیدات روسیه است که برای توازن باروسیه دولت متمایل به غرب هنوز برسرکاراست این نظر من است اگر نظر شماچیز دیگری است محترم وقابل احترام است اما درمورد سوریه دوست گرامی من درمورد سوریه مطلبی نه درردیاتایید دولت بشار اسد ننوشتم یا ونزوئلا یاروسیه اگر هست لطف کنین نشان بدین پس دوست گرامی قصاص قبل ازجنایت نکنین بنده برای خودم وشما وملتم وتمامی ملتها حق تعیین سرنوشت قائلم ولی درمورد تحولات سوریه توجه شمارو به این نکته جلب میکنم که جنس حوادث سوریه با آن چیزی که شما درمصریاتونس یایمن وسایرکشورهای بپا خواسته میبینید متفاوت است من اصل اعتراضات رو کتمان نمیکنم وشیوه حکومت بشاراسد را نمیپسندم وامیدوارم آقای اسد ازآخروعاقبت محمدرضا پهلوی صدام یزید کافر و قذافی درس عبرت بگیرید واصلاحات لازم ومد نظر ملت خودونه بیگانگان رااجرا کند ودرپایان درمورد ماندن ویارفتن اسد فقط این ملت سوریه است که میتواندتصمیم بگیرد برادرارجمند شما دست بیگانگان را درتحولات سوریه نمیبینید اخبار دروغ و مغرضانه ای که ازرسانه های جبهه غرب ازجمله الجزیره که منجر به استعفای یکی ازسرشناسترین مجریان این شبکه دراعتراض به این مسئله شد ویا حمایت های مالی عربستان از گروههای مسلح که اغلب سلفی هستن بعلاوه حمایتهای سرویسهای امنیتی غرب درحالیکه درهیچ کدام از سایر کشورها ی عرب شما شاهد این حجم ازحمایتهای همزمان مالی وسیاسی ورسانه ای نیستیدهمین عربستانیکه درتمامی جنبش ها نقش ترمز ایفاکرده درتحولات سوریه به عنوان یک محرک عمل میکند
موفق باشید
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
armanmodern, Sami 1993

New Memberno avatar
پست ها

7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 آذر 1390 19:38

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 4 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط Tangsir » سه شنبه 22 آذر 1390 19:38

از کی تا الان مامور سابق کی جی پی از راه انتخابات سالم انتخاب شده

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط Solver » سه شنبه 22 آذر 1390 20:14

شاید ادعا تقلب در انتخابات ایران به مراتب باور پذیر تر بود تا در روسیه و اون هم مورد اتهام قرار دادن پوتین. کمونیست هایی که خشنود از حمایت و مورد تائید امپریالیست هستند، یا کاپیتال را نخوانده اند یا مثل جبهه های سرخ کرد خود ما تنها نقاب هستند.

بحث سیاسی هست و قصد مشارکت جدی را ندارم، فقط به عنوان کسی که مدت هاست در مورد فرهنگ، زبان و سیاست و ... روسیه تحقیقات داشتم خواستم سر نخی به دوستان بدهم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MITT ROMNEY

Furious Poster

Furious Posterno avatar
پست ها

310

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 آبان 1386 19:46

آرشيو سپاس: 640 مرتبه در 140 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط armanmodern » سه شنبه 22 آذر 1390 22:01

alibig نوشته است:

دوست عزیز زاویه وعینک نگاه ما ازدو زاویه متفاوت به یک موضوع است بازتاکید میکنم ماهیت وسرانجام دولتهای حاصل از انقلاب های رنگی ومخملی یکی است اما درمورد گرجستان فراموش نکنید ازدلایل ابقای این دولت حمله نظامی روسیه و قضیه ی اوستیاست و تهدیدات روسیه است که برای توازن باروسیه دولت متمایل به غرب هنوز برسرکاراست این نظر من است اگر نظر شماچیز دیگری است محترم وقابل احترام است.
موفق باشید


از نگاه منطقی و پاسخ شما متشکرم.
همیشه برقرار باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب armanmodern تشکر کرده اند:
Qaher1406

Major II

Major IIno avatar
پست ها

174

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اسفند 1389 18:51

آرشيو سپاس: 764 مرتبه در 153 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط Thundertomcat » چهارشنبه 23 آذر 1390 00:08

Tangsir نوشته است:از کی تا الان مامور سابق کی جی پی از راه انتخابات سالم انتخاب شده


اتفاقا بحث ما هم همینه ، که ایشان اصلا دوست دارند همه بر اساس دستورات ایشان عمل کنند . کمونیست یعنی همین .
زندگی چه زیباست   

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط FARSHAD.ADL » يکشنبه 4 دی 1390 00:10

روز شنبه در تظاهرات بزرگ معترضان حکومت روسیه در مسکو قریب به 100 هزار نفر از مخالفان حکومت شرکت کردند.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  در دومین تظاهرات اعتراضی مخالفان حکومت روسیه که در اعتراض به تقلب در انتخابات اخیر پارلمانی در این کشور سازمان داده شده بود ، روز شنبه قریب به 100 هزار نفر تنها در شهر مسکو به خیابان ها ریختند و علیه ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه و حزب حاکم " روسیه متحد " شعار دادند.

مخالفان که شمار آنها به نحو بارزی بیش از تظاهرات دو هفته پیش بود در مسکو و دیگر شهرهای روسیه با نمادهای سفید و با سردادن شعارهایی علیه پوتین و حزب حاکم روسیه خواستار استعفا و محاکمه پوتین شدند.

از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی 4 دسامبر در روسیه ، تظاهرات مختلفی از سوی مخالفان که مدعی تقلب 13 میلیونی در آرای انتخاباتی هستند صورت گرفته است که حکومت مسکو نخست با دستگیری 5 هزار معترض تلاش کرد تا این تظاهرات را مهار کند اما حکومت کرملین در نهایت اجازه داد مخالفان با مجوز در شهرهای مختلف این کشور علیه نتایج انتخابات اعتراض کنند.
در میان تظاهرات کنندگان شخصیت های سیاسی مخالف روسیه ، نویسندگان و صاحبان سرمایه دیده می شوند .

تظاهرات امروز بنا به گزارش رسانه های روسیه و غربی بزرگ ترین تظاهرات اعتراضی در روسیه در 20 سال اخیر بوده است که نوک پیکان حملات آن شخص ولادیمیر پوتین بود.

پوتین قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس سال 2012 به عنوان نامزد انتخاباتی حزب حاکم روسیه شرکت کند و مخالفان می گویند وی قصد دارد با تسلط دو دوره 6 ساله دیگر در کاخ کرملین همچنان در قدرت بماند.

تظاهرات هفته های گذشته به نحو محسوسی فشارهای سیاسی علیه پوتین را افزایش داده است و نخست وزیر روسیه آمریکا و برخی کشورهای غربی را به حمایت از معترضان متهم کرده است .
کشورهای غربی نحوه انتخابات پارلمانی اخیر روسیه را مورد انتقاد قرار داده و آن را غیر دموکراتیک دانسته اند.

پلیس مسکو  شمار تظاهرات کنندگان را بیش از تظاهرات دوره قبل دانسته و تعداد معترضان را بین 50 تا 70هزار نفر اعلام کرده است . این در حالی است که در تظاهرات پیشین پلیس مسکو رقم تظاهرات کنندگان را حداکثر 30 هزار تن اعلام کرده بود.

ناظران افزایش بیش از دو برابری شمار تظاهرات کنندگان را نشان از تعمیق و افزایش نارضایتی ها از حکومت پوتین و افزایش حمایت از مخالفان حکومت روسیه می دانند.

حکومت روسیه تا کنون در برابرخواست معترضان مبنی بر ابطال انتخابات مقاومت کرده است اما دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه اخیرا با انتشار مطلبی در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که دستور تحقیق درباره انتخابات اخیر پارلمانی را صادر کرده است .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
@lirez@

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط Solver » يکشنبه 4 دی 1390 04:25

شخصیت های سیاسی مخالف روسیه ، نویسندگان و صاحبان سرمایه دیده می شوند .


کمونیست های سرمایه دار! حکایت همون اسلام آمریکایی هست ...

چیزی هم که در تصاویر واضح است رنگ قرمز است نه سفید و برتری محسوس این رنگ کاملا مشهود است!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
@lirez@

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: بي سابقه ترين تظاهرات ضد دولتي در روسيه

توسط shafagh 2 » يکشنبه 4 دی 1390 08:52

طبق بر آورد تعداد جمعیت 30 هزار نفر بوده است . پو تین اعلان کرده است این ها اکثرا وابستگان وتحریک شدگان سرمایه دارانی هستند که در سال های  اخیر بدلیل نظارت دولت بیشتر سرمایه های خود را از دست داده اند

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان