آمریکا هواپیمای جدید و بدون سرنشین به افغانستان می فرستد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

آمریکا هواپیمای جدید و بدون سرنشین به افغانستان می فرستد

پست توسط Qaher1406 » چهار شنبه 23 آذر 1390, 9:22 pm

آمریکا هواپیمای جدید و بدون سرنشین دیگری به افغانستان می فرستد/آیا ماموریت این هواپیما پرواز در افغانستان است یا ایران؟
ایا این "اونجر" مقصدش افغانستان است یا این هم ماموریتش پرواز در همسایه های افغانستان یعنی ایران و پاکستان است که هر دو موشک های هدایت شونده دارند. این ماموریتی بود که به RQ 170 سنتینل محول شده بود که ساقط شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
ویرد نوشت: نیروی هوایی آمریکا در حال اعزام یک هواپیمای جدید بدون سرنشین به افغانستان است. البته شاید مقصدش افغانستان نباشد.
تصویرتصویر


به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، یک مدل بروز شده از هواپیمای های بدون سرنشین ریپر و پریدتور به افغانستان فرستاده می شود.این خبر را نیروی هوایی امریکا در بیانیه ای اعلام کرد. این هواپیما "اونجر" نام دارد و قابلیت حمل بمب دارد.

به نوشته ی ویرد، مشکل این است که امریکا به این هواپیما در افغاسنتان نیاز ندارد. چون طالیان که موشک های هدایت شونده ندارد که به هواپیمای ناتو شلیک کند. همچنین 12 هواپیمای بدون سرنشین دیگر در افغانستان هم هست. وجود یک نوع جدید از هواپیماهای بدون سرنشین تغییری ایجاد نخواهد کرد.

سئوالی که پیش می آید این است: ایا این "اونجر" مقصدش افغانستان است یا این هم ماموریتش پرواز در همسایه های افغانستان یعنی ایران و پاکستان است که هر دو موشک های هدایت شونده دارند. این ماموریتی بود که به RQ 170 سنتینل محول شده بود که ساقط شد.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، ویرد نوشت: ما مطمئن هستیم که نیروی هوایی امریکا چندین سنتینل دیگر دارد که دوباره به ایران و پاکستان بفرستد.

"اونجر" که دو سال پیش رونمایی شده، جدیدتر و قابلیت بیشتری از "سنتینل" دارد که ساحته ی اوایل دهه 2000 است.

"اونجر" قابلیت عکس برداری از زیر سطح زمین را دارد و دوربین های فوق پیشرفته ای به مانند جنگنده های اف 35 دارد. به دلیل همین توانایی ها، "اونجر" کاندیدای بسیار خوبی برای پرواز بر فراز سایت های هسته ای یا دیگر کمپ هایی است که توسط موشک های هوایی محافظت می شود.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”