در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

دومین ضربه اطلاعاتی به سیا 'پهپاد انسانی هم شکار شد!

توسط SADGYAN » شنبه 26 آذر 1390 19:34

حامد علوی، ایران هسته ای- وزارت اطلاعات اعلام کرد یک جاسوس سازما سیا را که قصد نفوذ به دستگاه اطلاعاتی ایران را داشته، دستگیر کرده است.

مطابق  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  که ظهر روز شنبه 26 آذر 1390 (17 دسامبر 2011) منتشر شد، این وزارتخانه یک جاسوس بسیار کلیدی سیا را که به تازگی از افغانستان وارد خاک کشورمان شده و قصد نفوذ به این وزارتخانه را داشته بازداشت کرده است.

وزارت اطلاعات در بیانیه خود تاکید کرده این فرد از تحلیلگران سازمان سیاست و مدتی هم در واحد اطلاعات ارتش امریکا و همچنین در پادگان های نظامی امریکا در عراق و افغانستان خدمت کرده است.

این بیانیه تاکید می کند دستگاه اطلاعاتی ایران از زمان ورود این فرد به پایگاه نظامی امریکا در بگرام افغانستان در تور اطلاعاتی و تحت اشراف وزارت اطلاعات بوده است.

تحلیلگران اطلاعاتی در تهران به «ایران هسته ای» گفتند این فرد یک جاسوس بسیار کارکشته و از نسل جاسوسان چند ملیتی و خبره ای است که همتایان بسیار اندکی در جوامع اطلاعاتی جهان و دنیای پنهان جاسوسی دارد.

دستگیری این فرد ضربه ای مهلک به روش های عملیاتی و جمع آوری سیا علیه ایران و تکمیل کننده اطلاعاتی است که از پهپاد RQ-170 در حال استخراج است.

به عقیده این تحلیلگران، اکنون سازمان سیا با دریافت ضربه های اطلاعاتی پی در پی از سوی ایران در وضع بسیار وخیمی قرار گرفته و قادر به بازنگری در روش های سوخته خود علیه ایران نیست و به همین دلیل انتظار می رود این سازمان به زودی ضربه های سهمگین تری در حوزه اهداف، روش ها و منابع خود علیه ایران دریافت کند.

کارشناسان راهبردی اعلام خبر دستگیری این جاسوس از سوی وزارت اطلاعات را در چارچوب راهبرد «بسته پاسخ» ایران علیه فشارهای اخیر امریکا ارزیابی کرده و پس از کیس پهپاد آن را ضربه دوم نامیده اند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
srf020, Thundertomcat, KH.I.A.2500, noble1990, arash128, reza4087, FH12, كيارش, Erratic, Mahdi1944, Ph.Sepehr

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان