در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

توسط nima20 » دوشنبه 28 آذر 1390 13:55

کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است
تحليلگران امور استراتژيک روسيه با بررسي داده هاي سياسي، امنيتي و نظامي غرب در قبال جمهوري اسلامي ايران، به اين نتيجه رسيده اند که با توجه به تحولات جاري و اقتدار روزافزون ايران، حمله نظامي به اين کشور محال است.

به گزارش گروه بين الملل مشرق، روزنامه فرامنطقه‌اي الشرق الاوسط در مقاله‌اي به بررسي فشارهاي رواني اخير اعمال شده توسط غرب و در راس آنها آمريکا و اسرائيل در حمله نظامي به ايران اشاره مي‌کند و در اين‌باره مي‌نويسد: به‌مي‌رسد که اوضاع درباره ايران رو به وخامت مي‌گذارد و درحالي‌که رسانه‌هاي آمريکايي در بشارت دادن جنگي جديد در خاورميانه بر يک‌ديگر پيشي مي‌گيردند، در مقابل تحليل‌گران روس دست زدن به چنين اقدامي را خطرناک مي‌دانند.

الشرق الاوسط مي‌افزايد: غرب تمام تقصيرها را بر گردن تهران مي‌اندازند و تمام مسئوليت‌ها را متوجه ايران مي‌کند، در حالي‌که در اين ميان حادثه اخير هواپيماي جاسوسي بدون سرنشين آمريکا را که در خاک ايران سرنگون شد، به فراموشي مي‌سپارد.

اين روزنامه فرامنطقه‌اي مي‌نويسد: غرب، ايران را به آماده و مهيا شدن براي ورود به جنگي هسته‌اي و قصد تهران به انتقال تأسيسات هسته‌ايش به مکاني امن متهم مي‌کنند، اما در همان حال رسانه‌هاي آمريکايي هيچ اشاره‌اي به تدابير و اقدامات اتخاذ شده توسط اسرائيل در اين چارچوب و آماده شدن اين رژيم براي حمله نظامي به تأسيسات هسته‌اي ايران و بالطبع با کمک آمريکا نمي‌کنند.

الشرق الاوسط با بيان اين‌که اين حمله ممکن است، هر آن صورت گيرد، به سخنان "ولاديمير سوتنيکوف"، مدير مرکز روسي تحقيقات خاورزمين اشاره مي‌کند که در اين‌باره گفته بود، روابط ايران و آمريکا به مرحله بسيار حساسي رسيده و آشکار است که ارتش آمريکا به هيچ‌وجه خواهان جنگ با ايران نيست، چون بخوبي مي‌دانند، نيروي نظامي و سياسي ايران چيزي نيست که بتوان از آن به راحتي گذشت؛ اين درحالي است که در دستگاه سياست خارجي آمريکا نيز توافق نظري در اين‌باره مشاهده نمي‌شود و آشکار است که تحليل‌گران غربي در سخن گفتن از ايران و جنگ با آن بسيار عجله مي‌کنند.

مدير مرکز تحقيقات خاورزمين در ادامه مي‌افزايد: برعکس غربي‌ها، ايران تمام فشارهاي وارده به خود از سوي غرب و آمريکا را رد کرده و تلاش مي‌‌کند، تدابير مثبت تأثيرگذاري را اتخاذ يا به آنها اشاره کند که از آن جمله مي‌توان به گوشزد کردن توان بستن تنگه هرمز توسط نيروهاي نظامي‌اش اشاره کرد.

"استانيسلاو تاراسوف" تحليل‌گر سياسي روس معتقد است، در پس بحران ايجاد شده عليه ايران بازي ژئوسياسي بي‌همتايي نهفته است و در اين‌باره مي‌گويد: تا ديروز باراک اوباما فقط از خروج نظاميان آمريکا از عراق سخن مي‌گفت و اين موجب شد تا تحليل‌گران و صاجب‌نظران نظامي غرب اين اقدام آمريکا را به معناي آمادگي ايران براي بازگردندان نفوذ خود در منطقه تعبير کنند و همين موجب شد تا آمريکا اقداماتي پيشگيرانه را در اين‌باره اتخاذ کند کند که به نوعي از لحاظ نظامي و سياسي و ديپلماتيک دست و پاي ايران را مي‌بندد و تکيه بر برنامه هسته‌اي ايران و تحريف وجه واقعي اين برنامه بهترين راه براي اجراي اين سياست بود.

به همين دليل "استانيسلاو تاراسوف" تأکيد مي‌کند که اصلاً حمله‌اي نظامي عليه ايران صورت نخواهد گرفت و تنها بايد شاهد تشديد درگيري‌هاي سياسي و ديپلماتيک و نهايتاً تشديد مجازات‌ها عيله ايران بود، چراکه جنگ عليه ايران فاجعه‌اي بزرگ به دنبال دارد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
airplane, indistinct, ali nuri, Qaher1406, CentralWeb, Erratic, ASHKAN95, mahdionline71

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 آذر 1390 15:37

آرشيو سپاس: 456 مرتبه در 138 پست

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

توسط indistinct » دوشنبه 28 آذر 1390 15:49

راست میگن.جنگ علیه ایران کار اشتباهیه.چون:
1-ایران قابل نفوذ نیست و نمیشود ایران را در جنگ و حمله نظامی شکست داد.
2-حمله نظامی به ایران باعث فجایعی میشود که یکی از آن ها از بین رفتن تعداد زیادی سرباز آمریکایی و ایرانی است که در آخر منجر میشود قدرت آمریکا در منطقه به پایان برسد.
3-اگر آمریکا به ایران حمله کند کشور های دیگری هم خود به خود به جنگ کشیده میشوند که باعث ایجاد یک جنگ جهانی دیگر میشود و این بار خیلی شدید تر از قبل خواهد شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب indistinct تشکر کرده اند:
Cloor Master, Present, airplane

اخراج شدهنماد کاربر
پست ها

36

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 آبان 1390 01:49

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 27 پست

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

توسط mahdionline71 » چهارشنبه 30 آذر 1390 01:05

شماره یک و سه رو زدی به هدف کاملا درسته .ولی شماره دو اصلا ربطی به ماجرا نداره.امریکایی ها اصلا جون سربازاشون واسشون مهم نیست.حالا تو می گی جون سربازای ایرانی واسشون مهمه. هه
4.امریکا میره رو هوا چون ایران جنگو فقط در خاورمیانه شروع نمی کنه.بلکه ایندفعه جنگو تا نیویورک ادامه می ده.
كسی كه سلاحهای خود را رها كرده و ناله كنان می گوید نمی توانم، از من ساخته نیست وبدشانسم، ترحم انگیزترین مخلوق دنیاست.((لاواتر))

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahdionline71 تشکر کرده اند:
airplane, indistinct

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 آذر 1390 15:37

آرشيو سپاس: 456 مرتبه در 138 پست

Re: کارشناسان روس: حمله به ايران ناممکن شده است

توسط indistinct » چهارشنبه 30 آذر 1390 07:33

شما درست میگید.ولی منظور من رو اشتباه متوجه شدید.منظور من کشتار زیاد سربازان بود.شماره چهار شما هم نظر خیلی عالی بود.منم این نظر رو داشتم ولی ننوشتم.چون فکر کردم بگن زیاد دارم ایرانو قدرتمند
نشون میدم.به هر حال از پاسختون ممنونم mahdionline71 عزیز :razz:   :(


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان