در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Fast Poster

Fast Poster

نماد کاربر
246

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آبان 1390 15:56

آرشيو سپاس: 1151 مرتبه در 210 پست

شباهت های سربازی و زندگی زناشویی!!!

توسط arash128 » سه شنبه 29 آذر 1390 11:31

شباهت های انکار ناپذیر میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی آنقدر زیاد است که از دیرباز ، در اکثر کشور های دنیا خدمت سربازی اجباری را قرار دادند تا تمام افراد ذکور جامعه ، قبل از افتادن به دام ازدواج ( ببخشید ! منظورم قبل از متاهل شدن بود ) برای ۲ سال طعم زندگی مشترک را بچشند تا در ۱۰۰ سال آینده ، زیاد احساس رنج و عذاب نکنند.
[B]و اما شباهتهای میان خدمت سربازی و زندگی زناشویی برای آقایان :[/B]
۱- چه در خدمت سربازی و چه در زندگی زناشویی ، چه بخواهی و چه نخواهی کچل خواهی شد و یا بعبارت بهتر ، کچلت خواهند کرد ! البته این کچلی در خدمت سربازی توسط ماشین اصلاح و در زندگی مشترک توسط عواملی چون : استرس شدید ، سوء تغذیه ، کندن بصورت لاخ لاخ توسط همسر ، چپ شدن ماهیتابه روغن داغ روی سر و ... صورت می گیرد ! نا گفته نماند که این کچلی در آقایان به نسبت نوع مو ، جنس ریشه مو ، عوامل ارثی و ... متفاوت است ولی به هر حال به قول معروف : دیر و زود داره ولی بالاخره هممون کل پا می شیم !
۲- شباهت بعدی در زمینه داشتن فرمانده و بعبارتی ، فرمانبردار شدن است ! به محض ورود به پادگان و یا منزل مسکونی مشترک ( خانه بخت ) ، هر مردی یک فرمانبردار بی چون و چرا محسوب می شود که اگر طالب جان و سلامتی جسمی و روحیش می باشد ، باید تمام فرامین فرمانده و یا همسر خود را بر روی تخم چشمانش بگذارد و هر گونه تخطی از دستورات فرمانده و همسر ، پاسخی جز گلوله ، حبس ، اضافه خدمت ( در خدمت سربازی ) و افتادن توی سماور پر از آب جوش ، هدف قرار گرفتن با ساتور ، رفتن دست توی چرخ گوشت ، پرت شدن از پنجره طبقه هفتم به بیرون ، گشنگی و تشنگی کشیدن و ... ( در زندگی زناشویی ) نخواهد داشت !
۳- شباهت سوم در این نکته اقتصادی خلاصه می شود که چه سرباز و چه مرد متاهل ، میزان پولی که در آخر برج به دست او خواهد رسید ، فقط به میزانیست که کفاف بر طرف کردن نیازهای اساسی او را بدهد و چیزی جهت پس انداز کردن و یا خرج کردن در زمینه هایی غیر از نیازهای اساسی نخواهد ماند و در این میان ، سرباز و مرد متاهل ، هر چقدر هم که جان بکنند و عرق بریزند ، فرقی به حال فرمانده یا همسرش نخواهد کرد و باطبع تاثیری در جهت افزایش مستمری آنان نخواهد داشت ، بعبارت بهتر ، در هر دو جا یکی باید کار کنه تا اون یکی حال کنه!
۴- از دیگر شباهتهای موجود میان این دو قشر آسیب پذیر جامعه ، شباهت در آرزو کردن است ! بدین معنا که هر پسری پس از ورود به پادگان و خانه بخت است که قدر زندگی در خانه پدری را می فهمد و از اعماق وجودش و با تمام اعضا و جوارحش آرزو می کند که ای کاش هنوز هم در کنار پدر و مادرش بسر می برد و ایضا خودش را نیز لعنت خواهد کرد که چرا قدر آن روزهای شیرین را ندانسته است ! چرا که در پادگان و خانه مشترک دیگر کسی غذای مفت به او نمی دهد ، لباسهایش را نمی شوید و اتو نمی زند ، کسی نازش را نمی کشد و ... و فقط خود اوست که مسئول انجام تمام کارهای شخصی اش و نیز کارهای چند نفر دیگر می باشد !
۵- از دیگر شباهتها می توان به این نکته اشاره کرد که اکثر سربازی رفته ها و اکثر مردان متاهل متفق القول هستند که در این ایام ، هر روز به اندازه یکسال برای آنها می گذرد و ثانیه ها حکم ساعت را پیدا می کنند که به احتمال زیاد دلیل آن ، مواردی مشابه موارد فوق می باشد .
۶- و در نهایت اینکه چند ماه پس از آنکه کارت پایان خدمت یا قباله ازدواج را دریافت کردید ، صدای خواندن این شعر معروف در گوشتان خواهد پیچید که : ( گول خوردی آی گول خوردی ! ) زیرا آن موقع است که تازه دوزاریتان جا می افتد که با این کارت و قباله نه کاری به آدم می دهند و نه وام ازدواج و نه خیلی از چیزهای دیگر که شما را به بهانه آنها در این راه وارد کرده بودند ، پس متوجه خواهید شد که تنها مورد استفاده ای که برای شما خواهند داشت این است که می توانید از آنها برای امانت دادن به کلوپ جهت کرایه فیلم استفاده نمایید!!
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arash128 تشکر کرده اند:
Sami 1993, hermes_PERSIAN, sghanbare1, ho_rostami, ali nuri, typhoon, Cloor Master, srf020, Present

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: شباهت های سربازی و زندگی زناشویی!!!

توسط Present » سه شنبه 29 آذر 1390 12:40

من که به شخصه دارم تمام سعی خودم می کنم که سربازی نرم و فعلا تا اونجایی که می تونم میرم دنبال درس و دانشگاه و هر دوره اگر 2 سال باشد عمدا 3 سال طول می دهم تا برای کنکور بعدی آماده بشوم و اینقدر این کار را انجام می دهم تا راه یا روشی را برای دور زدن سربازی پیدا کنم چه قانونی و چه غیر قانونی چون می دونم عملا سربازی به غیر از عمر هدر دادن چیز دیگری نیست.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
A3eman, hermes_PERSIAN, super flanker, behrad90

Major II

Major II

no avatar
472

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

توسط samsun » سه شنبه 29 آذر 1390 12:49

من سرهنگی رو میشناختم که فرماندهی انتظامی یکی از شهرهای خراسان رضوی بود و قوانین سختی رو برای کارمندان و پرسنل و حتی مراجعین به نیروی انتظامی وضع کرده بود که صدای هه رو در آورده بود. ولی دامادش می گفت تو خونه از ترس زنش جیک نمی زنه. بخدا :grin:

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
Cloor Master, A3eman, Present, arsham33, sghanbare1

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 01:09

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 59 پست

توسط mobile_nazari » سه شنبه 29 آذر 1390 17:35

Present نوشته است:من که به شخصه دارم تمام سعی خودم می کنم که سربازی نرم و فعلا تا اونجایی که می تونم میرم دنبال درس و دانشگاه و هر دوره اگر 2 سال باشد عمدا 3 سال طول می دهم تا برای کنکور بعدی آماده بشوم و اینقدر این کار را انجام می دهم تا راه یا روشی را برای دور زدن سربازی پیدا کنم چه قانونی و چه غیر قانونی چون می دونم عملا سربازی به غیر از عمر هدر دادن چیز دیگری نیست.

شما مشکلت هدر دادن زمان نیست چون داری با کش دادن تحصیلت این کار رو انجام میدی    .  سربازی تو هر جای دنیا مقدسه       ولی اینا داران یه کارایی میکنن   ادم سختش میاد  بره سربازی  (من رفتم)    کسایی معاف میشن   یا پول دارن یا پارتی      کسی تو این مورد    اعتراض نکنه   چون من   یقینشو    پیدا کردم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mobile_nazari تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, Present

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 259 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » سه شنبه 29 آذر 1390 18:27

با سلام
آقا ما 6 رفتیم بعد معاف شدم اونم از نوع کفالت پارتی هم نداشتم به جان خودم نباشه به جان شما  :grin:
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
mobile_nazari

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
108

تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 01:09

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 59 پست

توسط mobile_nazari » سه شنبه 29 آذر 1390 19:33

عزیز   کفالت   قانونه :-)  بحث  ناکفیلای معافند

Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » سه شنبه 29 آذر 1390 23:33

لاقل تو مدت دانشجویی ممکنه چهارتا مطلب یاد بگیری ولی تو سربازی همونی هم که یاد گرفتی هم نا بود میشه چون هیچ استفاده ای ازش نمی کنی . اگر هم موضوع آدم شدن و آدم کردن هست من خودم این قدر تو شرایط سخت و نا به سامان بودم که ده برابر سربازی مسئولیت و سختی داشتند که آدمم کنه البته میزان آدمیت رو نمی شه سنجید ولی نسبت به رفقام دارم می گم . من به شخصه حاضرم 6 ماه برم آموزشی ولی دو سال سربازی نرم چون تو آموزشی ممکنه چیزی یاد بگیری ولی تو مدت خدمت ....
من می تونستم از قانون دو برادری استفاده کنم ولی به لطف نمایندگان احمق و بی جربزه ( که تا آخر عمر لعنتشون می کنم ) این قانون حذف شد و ... خوب شد مثل بعضی از رفقا که دل به این قانون دل بسته بودند خر نشدم و برم تشکیل خانواده بدم .
یک قانون دیگه هم که تا مرز معافی می بردتم و معافم نمی کنه معافیت کفالت هست . من پدرم فوت کرده ، مادرهم سر پرست خانواده و یک برادرم هم فوت کرده و برادر دیگر هم ازدواج کرده و تو شهرمون نیست و تمام خواهران و عمه و مادر م هم که با ما زندگی می کنند یا از کار افتاده اند یا مریض نا علاج فقط کمی سالم تره منم به نظر شما ظلم نیست برم سربازی در حالی که خیلی ها با مشکلات کمتر که تو فامیل داریم سربازی رو خریدند؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
ali nuri, behrad90, A3eman, MOHAMMAD JAFAR, arash128

Major II

Major II

نماد کاربر
563

تشکر کرده: 259 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 7 اسفند 1385 04:54

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 369 پست

توسط mj_piremard » چهارشنبه 30 آذر 1390 10:42

با سلام
با حرفات موافقم دوست عزیز تو آموزشی یه چیزی آدم یاد میگیره ولی تو یگان نه تو همون 6 ماهی که تو پارچین خدمت میکردم خیلی ها رو دیدم که معتاد شدن و شروع کردن به خوردن قرص ترامادون به قول خودشون مخشون نمیکشید البته حق داشتن فکرشو بکنید هر 3 ماه بهت 15 روز مرخصی میدن تازه اگه بچه خوبی باشی بگ... ندی فکر کن هر روز صبح از خواب بیدار میشی همش یه چیز میبینی همون برجک همون فرمانده همون صدای انفجار ها همون بوی کند قسمت باروت سازی همون ژ-3 عهد قلقلک میرزا (ماله من سال ساختش ماله 42 بود) والا قبل از اینکه برم سربازی همه میگفتن سخت هست ولی همش خاطره میشه برات ولی برای من که هیچ کدوم از ثانیه هاش خاطره نشد اون از آموزشی که یه سری درجه داره وظیفه یه ما فحش میدادن مثل ما سرباز بودن ها ولی چون یه لیسانس چیزی گرفته بودن شده بودن مافوق ما
والا چی بگم
چه خوب خوند حرف دلمو

سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mj_piremard تشکر کرده اند:
Present

Major II

Major II

نماد کاربر
585

تشکر کرده: 322 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 مهر 1390 19:48

iran

آرشيو سپاس: 2240 مرتبه در 485 پست

توسط Cloor Master » چهارشنبه 30 آذر 1390 20:34

من نمی دونم چرا همه اینجوریند به هر دری می زنند تا نرند سربازی ولی بعد که رفتند تا اخر عمر ازش خاطره تعریف می کنند هی می گند اخ اخ یادش بخیر عجب دورانی بود  مثلش نیست به خدا اما وقتی که یکی بخواهد برود بهش می گند بدبخت شدی خدا به دادت برسد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Cloor Master تشکر کرده اند:
arash128

Major II

Major II

no avatar
472

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

توسط samsun » چهارشنبه 30 آذر 1390 21:36

خوش به حال خودم سال 79 با 132 هزار تومان خریدم  :grin:  ولی 25 روز تو پایگاه 14 شکاری مشهد کنار میراژها بودم. جای شما خالی؛ حالی کردم مبسوط !!  :grin:

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR, Present, arash128