در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

مشکل با رایت CD

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 30 آذر 1390 18:35

سلام خدمت تمامی دوستان

متاسفانه حدود یک ماه هست رابتر لپتاپ من دچار مشکل شده؛ به طوری که وقتی سی دی خام رو درون دستگاه قرار میدم، اصلا شناسایی نمیشه و پیغام Please insert a disc رو میده.

ویندوز تازه نصب شده و با رایت DVD هیچگونه مشکلی ندارم و به راحتی اینکار رو میکنم.

پیشاپیش از کمک های شما دوستان سپاس گذارم

پیروز باشید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: مشکل با رایت CD

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 30 آذر 1390 19:24

ASHKAN95,  
اين مشکل دلايل مختلفي ميتونه داشته باشه، اما مهمترين مشکل نوع ديسک خام مورد استفاده‌ي شما هست، بايد به اين نکته توجه داشت که هر رايتري با هر نوع و استاندارد ديسکي سازگار نيست، پس به عنوان اولين قدم يک مارک معتبر و چيزي قبلا با اين رايتر رايت ميشده رو تست کنيد

در صورتي که مشکل رفع نشد، موضوع به احتمال زياد به حد رايتر مربوط هست، اما ممکنه فريموير رايتر نياز به آپديت داشته باشه که ميتونيد براي اين کار سايت سازنده لپتاپ و همينطور رايتر رو چک بفرماييد

:razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, nima-rad, Shahbaz, ASHKAN95, Mahdi Mahdavi, Solver

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 30 آذر 1390 19:36

با تشکر از شما :razz:  ^:)^

بنده یه پک 25 تایی CD خام خریده بودم و قبلا 4-5 حلقه از همین CD هارو رایت کردم.ولی بعد از مدتی این مشکل پیش اومد. :?

با سی دی های مختلفی امتحان کردم، ولی باز هم...

لپتاپ ASUS هستش و مشخصات رایتر هم در عکس زیر مشخصه.

با توجه به اینکه قابلیت رایت DVD رو دارم، امکانش هست که مشکل سخت افزاری باشه؟

مجددا متشکرم

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 13 دی 1390 11:45

سلام دوستان :razz:

من کارهایی که اقا مهدی عزیز فرمودند انجام دادم. اما مشکل برطرف نشد. دستگاه CD های مختلف را حتی با سرعت رایت بالا به راحتی میخواند، ولی وقتی یک دیسک خام درون دستگاه قرار میدم به هیچ عنوان شناسایی نمیشه :sad:

یکم مهم هستش این قضیه، دوستان اگر نظر دیگری دارند، بسیار لطف میکنند اگر به اشتراک بگذارند.

بسیار سپاس گذارم :D

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
SAMAN

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 13 دی 1390 17:57

با یک cd rw هم آزمایش کنید.

ویندوز شما 7 است یا xp ؟ هیچ نرم افزاری مثل nero که مربوط به رایت باشد را نصب کردید؟
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 13 دی 1390 18:36

با تشکر از شرکت شما در تاپیک :razz:

ویندوز 7 میباشد. انواع و اقسام نرم اقزارهای رایت از جمله nero, clone cd و ... با اخرین به روز رسانی نصب کردم، ولی نتیجه نداد.

CD-RW ندارم متاسفانه، ولی قاعدتا با توجه به عکس زیر دستگاه مشکلی با رایت CD-R نیز نباید داشته باشد.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » سه شنبه 13 دی 1390 21:29

یک مورد بود نسبتاً شبیه شما که مربوط به این که از نسخه غیر فعال شده nero استفاده می کرد و همین باعث قفل شدن عمل رایت شده بود.

یک مورد بود که البته پیغام متفاوتی از مورد شما داشت اما اون هم dvd را رایت می کرد و cd رایت نمی کرد که با تحقیق تو اینترنت فهمیدم مشکلش ضعیف شدن لیزر مربوط هست و اگر با سرعت 4X رایت را آزمایش کنیم نتیجه خواهد داد که البته در مورد عملی با سرعت 2x جواب داد.

اگر امکانش براتون هست با یک دستگاه اکسترنال هم آزمایش کنید. اینطور از بابت نداشتن مشکل نرم افزاری آسوده خاطر شده و میتوان یقین داشت مشکل مربوط به سخت افزار است.

اما این که به هیچ وجه قابلیت خواندن دیسک خام را نداره یا مشکل نرم افزاری است یا اساسا لیزر مربوط از کار افتاده است که بعید است. اصولا حدود 3 سالی که از عمر این دستگاه میگذره بسته به حجم کار و البته کارکرد متوالی که ما ازشون کشیدیم دچار مشکلات بالا یا احتمالا مشکل شما خواهند شد. عمر این دستگاه چند سال است؟
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 13 دی 1390 22:11

این دستگاه  3-4 سال عمر داره و تا یک سال اخیر اصلا ازش استفاده نمیشد. در این مدت 1 سال هم شاید در کل 5 CD رایت کرده باشد.

پس احتمالا مشکل سخت افزاری است.چون من چندین بار ویندوز عوض کردم و با هر دو ویندوز 7 و XP هم آزمایش کردم :?

مشکل سخت افزاری است؟ ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

با سپاس فراوان :razz:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » چهارشنبه 14 دی 1390 11:47

ASHKAN95,  

آخرین مرحله آزمایش با یک دستگاه اکسترنال هست، نتیجه را بگید تا دقیق تر بشود گفت .

Major II

Major II

no avatar
26

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 دی 1388 00:26

آرشيو سپاس: 42 مرتبه در 20 پست

توسط payam_2010 » دوشنبه 24 بهمن 1390 15:54

می تونه به خاطر نصب برنامه های شبیه سازی دیسک گردان مثل Deamond Tools یا الکل هم باشه اگر از این برنامه ها نصب کردید در این برنامه ها قسمتی به نام Hide CD-R  هست ببینید این گزینه فعال نشده باشه چون این فعال شدن این گزینه باعث میشه دیگه سیستم عامل نتونه خام بودن دیسک رو تشخیص بده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب payam_2010 تشکر کرده اند:
Solver