قطع ارتباطات دیپلماتیک و نظامی ترکیه با فرانسه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

قطع ارتباطات دیپلماتیک و نظامی ترکیه با فرانسه

پست توسط Sami 1993 » جمعه 2 دی 1390, 8:13 pm

اخبار و حوادث centralclubs به نقل از :

تصویر

قطع ارتباطات دیپلماتیک و نظامی ترکیه با فرانسه
ترکیه در واکنش به تصویب لایحه مجازات انکارکنندگان نسل کشی ارامنه توسط فرانسه، با دادن هشدار به پاریس، هرگونه ارتباط نظامی و دیپلماتیک میان ترکیه و فرانسه را ممنوع اعلام کرد.


به گزارش [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]، فارس به نقل از شبکه الجزیره نوشت: ترکیه در واکنش به تصویب لایحه نسل کشی ارامنه برای مجازات انکارکنندگان نسل کشی ارامنه در سال ۱۹۱۵، ارتباط نظامی خود را با فرانسه قطع کرد و هشدار داد که خسارات جبران ناپذیری به رابطه دو جانبه آنکارا-پاریس وارد خواهد آمد.

"رجب طیب اردوغان" نخست‌وزیر ترکیه روز گذشته در واکنش به این اقدام قانونگذاران فرانسه، سفیر خود در پاریس را فراخواند و تمامی دیدارهای سیاسی میان دو کشور ترکیه و فرانسه را ممنوع اعلام کرد.
اردوغان خطاب به فرانسه گفت: این سیاستی بر اساس نژادپرستی، تبعیض و اجنبی پرستی است. از هم‌اکنون به بعد ما در روابط خود با فرانسه تجدید نظر می‌کنیم. هیچ‌گونه نسل‌کشی در تاریخ ما وجود نداشته است. ما این امر را نمی‌پذیریم.
مجمع ملی فرانسه در اقدامی روز گذشته، لایحه مجازات انکارکنندگان نسل کشی ارامنه را تصویب کرد که به دنبال این امر اردوغان تأکید کرد که فرانسه ۱۵ درصد از جمعیت الجزایر را قتل عام کرده است.
نخست‌وزیر ترکیه همچنین تأکید کرده است که کشورش نشست مشترک کمیته اقتصادی در پاریس که قرار است در ژانویه ۲۰۱۲ برگزار شود را تحریم می‌کند که این امر سران تجاری دو کشور را نگران خواهد کرد، و نگرانی‌هایی را در ارتباط با سرنوشت ۱۲ میلیارد یورویی مرتبط با تجارت سالانه میان دو کشور ترکیه و فرانسه را در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد داد.
آمریکا در واکنش به این اقدام ترکیه ابراز نگرانی کرد و خواستار کاهش تنش‌ها میان آنکارا و پاریس شد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”