در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

کیوین شپرد:باید ایرانیان را درک کرد

توسط A3eman » شنبه 3 دی 1390 17:17

سرویس فرهنگی -  فرهنگ و تمدن ایرانی در طول تاریخ اندیشه و ایده هایی را که به آن وارد شده است را نه تنها دفع نکرده است ، بلکه اندیشه ها و ایده های مفید و موثر را جذب کرده و با غنای تمدنی خود رنگ و لعابی ایرانی به آن می دهد به همین جهت است که افرادی که با ملیت های مختلف وارد این تمدن می شوند نیز به خوبی این غنا فرهنگی و تمدنی را احساس می کنند . نمونه این مساله را بازیکن آمریکایی تیم بسکتبال شیراز و دانشگاه آزاد در بازگشت به کشورش روایت کرده است .

به گزارش «تابناک» ، «کیوین شپرد» ، بسکتبالیست آمریکایی است که از پاییز 2008 به ایران آمده و اکنون پس از سالها بازی در ایران به آمریکا بازگشته است  در گفتگو با شبکه تلویزیونی « سی ان ان » درباره تجربیات خود در ایران گفته است که ایران بسیار زیباست . من چیز هایی را در ایران دیدم و شنیدم و تجربه کردم که پیش از آن در هیچ نشریه یا رسانه ای درباره ایران گفته نشده بود.

او از فرهنگ غنی مردم ایران گفته است که یک غیر مسلمان غربی را به خانه هایشان برای شام دعوت می کنند و در مکان های مختلف به وی خوش آمد گفته اند .

شپرد ادامه داده است که آنان مرا برادر می خواندند و سعی می کردند از تجربیات من استفاده کنند ، وی افزوده که بازیکنان ایران هم بازیکنان خوبی هستند ، اما لازم است که به نوعی نظم ذهنی دست یابند و بتوانند ذهن شان را برای انجام عمل شان مرتب و منسجم کنند .

این بازیکن سابق تیم بسکتبال دانشگاه آزاد انتقادی هم از ایران کرده است و آن هم عدم استفاده مناسب از پتانسیل زنان تحصیل کرده در ایران است . وی در این باره به «سی ان ان» گفته است که زنان در ایران در زمره اقشار تحصیلکرده و مترقی هستند ، اما از پتانسیل آنان آنگونه که شایسته است در ایران استفاده نمی شود و این موضوع تاثر انگیز است  .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Cloor Master, shapooor, sorena_noshad, Present, super flanker, hermes_PERSIAN

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان