کیوین شپرد:باید ایرانیان را درک کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 1347
تاریخ عضویت: چهار شنبه 29 تیر 1390, 12:56 pm
محل اقامت: Iran
سپاس‌های ارسالی: 5188 بار
سپاس‌های دریافتی: 8623 بار

کیوین شپرد:باید ایرانیان را درک کرد

پست توسط A3eman » شنبه 3 دی 1390, 5:17 pm

سرویس فرهنگی - فرهنگ و تمدن ایرانی در طول تاریخ اندیشه و ایده هایی را که به آن وارد شده است را نه تنها دفع نکرده است ، بلکه اندیشه ها و ایده های مفید و موثر را جذب کرده و با غنای تمدنی خود رنگ و لعابی ایرانی به آن می دهد به همین جهت است که افرادی که با ملیت های مختلف وارد این تمدن می شوند نیز به خوبی این غنا فرهنگی و تمدنی را احساس می کنند . نمونه این مساله را بازیکن آمریکایی تیم بسکتبال شیراز و دانشگاه آزاد در بازگشت به کشورش روایت کرده است .

به گزارش «تابناک» ، «کیوین شپرد» ، بسکتبالیست آمریکایی است که از پاییز 2008 به ایران آمده و اکنون پس از سالها بازی در ایران به آمریکا بازگشته است در گفتگو با شبکه تلویزیونی « سی ان ان » درباره تجربیات خود در ایران گفته است که ایران بسیار زیباست . من چیز هایی را در ایران دیدم و شنیدم و تجربه کردم که پیش از آن در هیچ نشریه یا رسانه ای درباره ایران گفته نشده بود.
 تصویر
  از فرهنگ غنی مردم ایران گفته است که یک غیر مسلمان غربی را به خانه هایشان برای شام دعوت می کنند و در مکان های مختلف به وی خوش آمد گفته اند .

شپرد ادامه داده است که آنان مرا برادر می خواندند و سعی می کردند از تجربیات من استفاده کنند ، وی افزوده که بازیکنان ایران هم بازیکنان خوبی هستند ، اما لازم است که به نوعی نظم ذهنی دست یابند و بتوانند ذهن شان را برای انجام عمل شان مرتب و منسجم کنند .

این بازیکن سابق تیم بسکتبال دانشگاه آزاد انتقادی هم از ایران کرده است و آن هم عدم استفاده مناسب از پتانسیل زنان تحصیل کرده در ایران است . وی در این باره به «سی ان ان» گفته است که زنان در ایران در زمره اقشار تحصیلکرده و مترقی هستند ، اما از پتانسیل آنان آنگونه که شایسته است در ایران استفاده نمی شود و این موضوع تاثر انگیز است .

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”