در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

دعوای ال ها بر سر ارثیه!!!!

توسط HASAN BARATY » شنبه 3 دی 1390 21:23

ادعاهای امیر قطر در مورد حق خاندان وی برای به دست گرفتن قدرت در عربستان سعودی و سلب قدرت از آل سعود، خشم خاندان حاکم عربستان را برانگیخت.
هفته‌نامه فلسطینی "المنار" نوشت که یک دیپلمات فرانسوی ادعاهای امیر قطر در مورد حق خاندان وی برای به دست گرفتن قدرت در عربستان را به آل سعود منتقل کرده و خشم آنها را برانگیخته است.
یک منبع آگاه در پاریس و نزدیک به دایره امور خاورمیانه وزارت خارجه فرانسه گفت که امیر قطر اخیرا در ضیافت شام با دو مقام فرانسوی گفته است که "آل ثانی" خاندان وی حق دارند قدرت را از آل سعود در عربستان بگیرند.
امیر قطر همچنین تاکید کرده است که اصالت خانوادگی وی از نجد در حجاز است و جد بزرگ وی "حمد آل ثانی" از نجد مهاجرت کرده است بنابراین فرزندان و نوادگان وی حق دارند به هر شیوه ممکن زمام امور را در عربستان به دست بگیرند.
بنابر این گزارش این اظهارات امیر قطر به گوش حاکمان عربستان رسیده و آنها اقدامات تحریک‌آمیز علیه آل ثانی در قطر را افزایش داده‌اند و برخی از فرزندان آل سعود را به سوء استفاده از بیماری و وخامت حال ملک "عبدالله بن عبدالعزیز" برای پیروی از خاندان آل ثانی و تبعیت از دستورات واشنگتن متهم کردند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Present, Sami 1993, Cloor Master, sghanbare1, HS368, FARSHAD.ADL, behrad90, srf020

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: دعوای ال ها بر سر ارثیه!!!!

توسط shafagh 2 » يکشنبه 4 دی 1390 09:54

اصولا در بین خاندان ال سعود تفرقه بوجود امده است این تفرقه از زمان مرگ فهد حادث شد اما علنی نبود  امروز بمرور پوسیدگی  درونی نظام 150 ساله آل سعود بیشتر معلوم می شود و با این شرائط  ممکن است بزودی شاهد یک سری حرکت های مردمی در عربستان باشیم زیرا وقتی مردم پی به ضعف دستگاه حکومت های جبار بردند بمرور بیدار و بیدارتر می شوند و انقلاب اسلامی شکل می گیرد . از اشتباهات بزرگی که حکومت آل سعود در سال های اخیر مرتکب گردید  اعزام نیروی سرکوب به بحرین برای مقابله با مردم این کشور بود این اقدام برای آل سعود در حکم خودکشی بود زیرا با جنایات نیروهای سرکوب گر سعودی علیه توده های مردم بحرین  شعاع انقلاب اسلامی از بحرین به عربستان کشیده خواهد شد  و چنین انقلابی با تششط حاکم بر خاندان سعودی و توجه مردم عربستان به وضعیت نابسامان دستگاه حکومت قریب الوقوع خواهد بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
srf020, Mahdi1944


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان