در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 7 خرداد 1387 11:17

آرشيو سپاس: 598 مرتبه در 128 پست

جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

توسط nima20 » دوشنبه 5 دی 1390 19:57

جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد
ساعاتی پیش، منابع قضایی در ایالات متحده آمریکا، برای نخستین بار اسناد محرمانه‌ای درباره «صدام حسین»، دیکتاتور سابق عراق منتشر کردند که بنا بر آن، صدام پس از بازداشت به قطر و سپس آمریکا منتقل شده و دیدارهایی نیز با مقامات کشورهای گوناگون برگزار کرده است.
کد خبر: ۲۱۳۹۵۳تاریخ انتشار: ۰۵ دي ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۴
سرویس بین الملل - ساعاتی پیش، منابع آگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا، برای نخستین بار اسناد محرمانه‌ای درباره «صدام حسین»، دیکتاتور سابق عراق منتشر کردند.

به گزارش «صفحه عربی تابناک» ، بر پایه این اسناد که تا به امروز تلاش شده بود درز پیدا نکند، «صدام» پس از بازداشت به دست نیروهای آمریکایی به قطر انتقال داده شده بود.

وی به دنبال آن، دوازده روز در پایگاه آمریکا در قطر بازداشت و در آن زمان، دیدارهای محرمانه‌ای با شماری از سران و مقامات ارشد کشورهای عربی، از جمله عراقی و قطری و نیز بین‌المللی انجام داده بود؛ از جمله شخصیت‌های عراقی که در آن زمان با صدام دیدار کردند، افرادی بودند که در همان زمان نیز در فرایند سیاسی عراق حضور داشته و در دولت سمت داشتند.

این اسناد در ادامه می‌افزاید: پس از دوازده روز حضور صدام در قطر، او با یک جنگنده آمریکایی به یکی از پایگاه‌های نظامی در آمریکا منتقل شد. در آنجا نیز با شماری از شخصیت‌های سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکایی دیدار و گفت‌و‌گو کرد؛ نام این افراد فاش نشده است.

اسناد منتشره توسط این منابع آگاه قضایی، همچنین می‌افزاید: صدام در دیدار خود با مقامات گوناگون، از رسیدگی بد به او شکایت داشت و همواره می‌گفت: جنس سیگارهای برگ که برایم می‌آورند، خوب نیست». این در حالی است که بهترین نوع سیگار برگ کوبایی به همراه مقدار زیادی میوه لبنانی و اروپایی، هر چند روز یک بار برای صدام برده می‌شد؛ مسئول تهیه این محصولات، یکی از وزرای وقت کابینه عراق بود. او پس از تهیه این محصولات آن را از طریق نیروهای آمریکایی به صدام می‌رساند.

این اسناد همچنین می‌افزاید: صدام همواره از ایران می‌ترسید و همیشه تلاش می‌کرد که نقاط ضعف عراق برای ایرانیان آشکار نشود. نگرانی او از آشکار شدن در مقابل ایران از نگرانی‌اش درباره دروغ سلاح‌های کشتار جمعی نیز بیشتر بود؛ همان موضوعی که بهانه‌ای شد تا کشورهای گوناگون جهان به رهبری آمریکا به عراق حمله و رژیم منحله بعث را ساقط کنند.

اسناد منتشره توسط این منابع آگاه قضایی، در ادامه به نقل از «جرج پیرو»، جاسوس ویژه دفتر تحقیقات فدرالی آمریکا، می‌افزاید: صدام همواره آمادگی خود برای امضای قرارداد امنیتی را داشت تا از او در مقابل تهدیدات خارجی که از نظر او ایران بود، حمایت کنند.

«جرج پیرو» همچنین افزود: صدام تا آخرین دقایق پیش از سقوط بغداد به دست اشغالگران، در بغداد باقی ماند؛ اما هنگامی که مطمئن شد پایتختش تا دقایقی دیگر سقوط خواهد کرد، آنی این شهر را به سمت شمال ترک کرد.

این منابع قضایی آمریکایی درباره علت منتشر نشدن این اسناد تا به امروز گفتند: نام و هویت افرادی که با صدام دیدار کردند، باید برای همیشه محرمانه می‌ماند و فاش نمی‌شد. از همین روی تا به امروز آن اسناد و اطلاعات محرمانه درون آن منتشر نشده بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima20 تشکر کرده اند:
indistinct, saied tomcat, Present, aryo barzan

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

توسط shafagh 2 » دوشنبه 5 دی 1390 20:51

.

این اسناد در ادامه می‌افزاید: پس از دوازده روز حضور صدام در قطر، او با یک جنگنده آمریکایی به یکی از پایگاه‌های نظامی در آمریکا منتقل شد.


امکان دارد این گزارش جعلی باشد و امریکایی ها مخصوصا ان را منتشر کرده باشند .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
indistinct, Present

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

212

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 آذر 1390 15:37

آرشيو سپاس: 456 مرتبه در 138 پست

Re: جزییات محرمانه بازداشت «صدام» منتشر شد

توسط indistinct » دوشنبه 5 دی 1390 21:10

آره امکانش زیاده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب indistinct تشکر کرده اند:
Present


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان