دیدار امیر قطرو سناتور جا ن کری به روایت ویکی لیکس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

دیدار امیر قطرو سناتور جا ن کری به روایت ویکی لیکس

پست توسط Qaher1406 » سه شنبه 6 دی 1390, 6:47 pm

امیر قطر: بزرگترین سوء برداشت در خاورمیانه علاقه سوری ها به ایران است/با ایران جنگ نمی کنیم، چون منطقه گازی مشترک با این کشور داریم
امیر قطر گفت: امریکا نیاز دارد که از میانجی گیری ترکیه بین اسرائیل و سوریه حمایت بیشتری کند. این مهم است که امریکا اسرائیل را تشویق به این موضوع کند که حل مساله بلندی های جولان برای امریکا اهمیت دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در یکی از اسناد ویکی لیکس به جلسه ی اعضای ارشد سفارت امریکا در قطر و سناتور جان کری رئیس وقت کمیته روابط خارجی سنا با امیر قطر اشاره شده است. این سند در 23 فوریه سال 2010 تنظیم شده است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب ، در این سند ویکی لیکس آمده است: سناتور جان کری، رئیس کمیته روابط خارحی سنا به همراه سفیر و برخی دیگر از اعضای سفارت در روز 14 فوریه با امیر قطر حمد بن خلیفه آل ثانی دیدار کردند.

این دیدار در کاخ "وبا" و محل اقامت امیر قطر انجام گرفت. امیر قطر جلسه را با این سخن اغاز کرد که صندلی هایی که مقامات امریکایی بر روی آن نشسته بودند، در سوریه ساخته شده است.

امیر قطر مقامات امریکایی را تشویق به حل مسئله ی بلندی های جولان کرد.

وی تاکید کرد که نوع تفکر سوری ها با ایرانی ها متفاوت است و سوریه به این دلیل به دنبال کسب حمایت ایران است که دیگر کشورهای دیگر از این کشور حمایت نمی کنند.

امیرقطر افزود: اکنون زمان ارتباط برقرار کردن با دمشق فرا رسیده است.

سناتور کری به حمد بن خلیفه آل ثانی گفت: من می دانم که قطر می تواند به امریکا کمک می کند، اما ما چطور باید با کسانی که از خشونت حمایت می کنند! برخورد کنیم.

امیر قطر در پاسخ به سناتور جان کری گفت: اسرائیل را متقاعد کنید که از بلندی ها جولان سوریه به عقب نشیند.

وی افزود: برگرداندن جولان ، نه تنها برای سوریه اهمیت دارد، بلکه برای ایران و حزب الله هم مهم است.وی خاطرنشان کرد: امریکا باید به خاطر داشته باشد که خالد مشعل، یکی از رهبران حماس که در دمشق ساکن است، به نتیجه رسیده است که توافقنامه اسلو برای عرفات نتیجه بدی داشته است.

حمد بن خلیفه آل ثانی گفت: در پی آن توافق، مردم دیگر از عرفات حمایت نمی کردند و او در حالی که تحت محاصره ی اسرائیل زندگی می کرد، جان خود را از دست دارد.

وی در ادامه به مقامات امریکایی گفت: سوری ها توانایی کمک به مشعل و دیگر افراد را در تصمیم گیری های سخت دارد، اما این زمانی اتفاق می افتد که امریکا به سوریه در مورد حل مسئله ی جولان چراغ سبز نشان دهد.

سناتور کری گفت: امریکا حاضر به اغاز مذاکره ای در خصوص بلندی های جولان است.

امیر قطر گفت: امریکا نیاز دارد که از میانجی گیری ترکیه بین اسرائیل و سوریه حمایت بیشتری کند. این مهم است که امریکا اسرائیل را تشویق به این موضوع کند که حل مساله بلندی های جولان برای امریکا اهمیت دارد.

سناتور کری در ادامه از امیر قطر پرسید که ایا حماس با توجه به وضعیت غزه تحت فشار است؟ و امیر قطر پاسخ داد که بزرگترین سوء برداشت در منطقه این است که سوریه( که پذیرای رهبران حماس در دمشق است) به سمت ایران می رود ،چون از ایرانیان خوشش می اید. این اشتباه است. سوری ها به سمت کشوری می روند که از انها دوری نمی کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: جامعه بین الملی به سمت اعمال تحریم های اقتصادی بیشتر بر روی ایران حرکت می کند.

وی در ادامه خطاب به امیر قطر گفت: با توجه به اینکه قطر نیار به داشتن رابطه ای یکسان با قدرت های منطقه ای از جمله ایران است، اما می خواستم دیدگاهتان در خصوص مسائل ایران را بدانم.

امیر گفت: اولین تعهد من دفاع از منافع قطر است. با توجه به سهم مادر منطقه گازی با ایران، قطر درگیری و جنگ با ایران را شروع نمی کند.

وی اضافه کرد: در طول روابط دو کشور، ایران تا به حال ما را آزار نداده است.

حمد بن خلیفه آل ثانی تصریح کرد: ایران کشوری مهم در خاورمیانه است.
انتخاب: بخش دوم این سند در روزهای آینده منتشر خواهد شد.
آخرین ويرايش توسط 1 on Qaher1406, ويرايش شده در 0.
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهار شنبه 20 آبان 1388, 5:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 3622 بار
سپاس‌های دریافتی: 3959 بار

Re: دیدار امیر قطرو سناتور جا ن کری به روایت ویکی لیکس

پست توسط Qaher1406 » سه شنبه 6 دی 1390, 6:49 pm

اظهارات توهین آمیز امیرقطر در مورد هاشمی رفسنجانی/ احمدی نژاد و خاتمی فاسد نیستند/ ایرانیان 100 حرف می زنند، اما تنها به یکی از آن ها اعتماد کنید/ جان کری: نگرانم که ایران فکر کند هنوز با امریکایی رو به رو است که در پی براندازی ایران است
امیر قطر گفت: وی گفت: امریکا نباید فراموش کند که ایرانی ها همان فارس ها هستند و امریکا باید در این چارچوب به انها نزدیک شود.....سناتور کری گفت: ایران بلند پرواز است. این را رهبران منطقه می گویند. این سخنان، اولین کلماتی است که از دهان انها بیرون می اید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
بر اساس سند ویکی لیکس، در دیدار جان کری، سناتور امریکایی و امیر قطر که بخش هایی از سخنان آن ، روز گذشته در "انتخاب" درج شد، مسائل و مباحث مربوط به ایران به بحث و تبادل نظر گذاشته شده است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، در این سند ویکی لیکس آمده است: امیر قطر در بخشی از سخنانش، آمریکا را به خاطر حمایت از معترضان انتخابات سال 88، سرزنش کرد.

وی گفت: نظام ایران قوی است و احمدی نژاد رئیس جمهور فعلی ایران از نظر اقتصادی فاسد نیست.امیر قطر می افزاید: این راز موفقیت احمدی نژاد است. البته خاتمی هم فاسد نیست. اما به عنوان یک اصلاح طلب در جایگاه ضعیفی قرار دارد. اما هاشمی اینگونه نیست!

سناتور کری در ادامه گفت: متاسفانه دولت اوباما چندین بار خواستار گفت و گو و مذاکره با ایران شده، اما با مخالفت این کشور مواجه شده است.

وی افزود: چندین بار، مذاکراتی با ایران از سوی غیرامریکایی ها انجام گرفته، اما به سرانجامی نرسیده است.
رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: ایرانیان می ترسند حرف بزنند. پوتین با رهبر عالی ایران دیدار کرده بود و به نظر می اید ایشان، دیگر سران سیاسی دنیا را نیز به حضور بپذیرند.
وی تصریح کرده است: ما باید راهی برای سخن گفتن با رهبر انقلاب اسلامی ایران، پیدا کنیم.

امیر قطر در پاسخ گفت: حرف شما صحیح است، امریکا باید مستقیما با مقامات ارشد ایران مذاکره کند.

وی در ادامه خطاب به جان کری گفت: اگر من با رئیس جمهور ایران صحبت کنم، از من چه می خواهید که به او بگویم.

سنانور کری پاسخ داد: امریکا به دنبال مذاکرات جدی و ایجاد بنیادی جدید برای ارتباط بر اساس تبعیت ایران از قوانین اژانس و دیگر منافع دوگانه است.

وی افزود: این منافع شامل مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، طالبان، تجارت غیرقانونی می شود.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: من نگران این هستم که ایران فکر کند هنوز با امریکایی رو به رو است که سال 1332سعی در براندازی دولت ایران داشت.

امیر قطر گفت: شما نمی توانید ایران را به خاطر این رفتارش مقصر بدانید.

سناتور کری ضمن تایید سخنان امیر قطر گفت: امریکا موضع متفاوتی در دنیای پس از جنگ سرد دارد.

وی افزود: ایران بلند پرواز است. این را رهبران منطقه می گویند. این سخنان، اولین کلماتی است که از دهان انها بیرون می اید.

امیر ضمن تایید سخنان کری گفت: ایران می خواهد قدرتی بزرگ باشد.

وی گفت: امریکا نباید فراموش کند که ایرانی ها همان فارس ها هستند و امریکا باید در این چارچوب به انها نزدیک شود.

سناتور کری تاکید کرد که امریکا خیلی دوست دارد که با ایران مذاکره داشته باشد.امریکا به تمدن، استعداد، هنر، فرهنگ و ... ایران احترام می گذارد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا گفت: ادامه چنین روابطی بین ایران و امریکا دیوانگی است. منطقه به مدارس و کار نیاز دارد و نه جنگ دیگری.

امیر ضمن تایید اظهارت رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: این اطلاعات خیلی نگران کننده است نه برای کشورهای منطقه بلکه برای امریکا.

جان کری گفت: تغییرات تکنولوژیکی و علمی بسیاری در حال وقوع است اما ایران نسبت به ابرقدرت بودن سو برداشت دارد.

وی افزود: ما بر دو راهی رسیده ایم ، ایران باید بین مقابله با امریکا و ایجاد رابطه، یکی را انتخاب کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد: اگر ایران، "رابطه" را انتخاب کند، ما می توانیم در حوزه های علمی، تکنولوژیکی، اموزشی، رباتیک و انرژی با ایران همکاری داشته باشیم.

سناتور کری در خصوص سخنرانی که در شب گذشته در دوحه کرده بود گفت: 17 وزیر سابق خارجه و دفاع امریکا در حمایت از نابودی سلاح های هسته ای به این سخنرانی آمده بوند.

وی افزود: رهبران جهان عرب به من می گویند که در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته ای، انها هم خواستار این نوع سلاح هستند.

امیر قطر در واکنش به این سخن سناتور کری گفت: فکر نمی کنم که انها در این مورد جدی هستند . انها با بیان این سخنان، در صدد افزایش فشار بیشتری بر روی ایران هستند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: انتخابات مورد مناقشه سال 88، ممکن است که تلاش های امریکا برای اغاز مذاکرات با تهران را از بین برده باشد.

امیر نصیحت کرد که امریکا به تلاش هایش برای اغاز مذاکرات با سران ایران ادامه دهد.
وی همچنین به سناتور کری گفت که امریکا نیاز دارد که به اسرائیل بگوید که انها باعث می شوند که امریکا مورد علاقه مسلمانان نباشد. زمان بحران کانال سوئز، اعراب امریکایی ها را دوست داشتند و از بریتانیا و فرانسه خوششان نمی آمد.

سناتور کری در ادامه از امیر خواست که بگوید، امریکا جطور باید اعتبار سابقش را بدست اورد.

امیر گفت: اولین و مهمترین کار این است که امریکا هر چه در قدرت دارد به کار گیرد تا راه حلی در مورد درگیری اسرائیل و فلسطین پیدا کند و بهترین راه این است که با سوری ها صحبت کند.

رئیس کمیته روابط خارجی سنا گفت: بر اساس توافقی، انتظار تلاشی واقعی در این زمنیه را از سوی اوباما در سال جاری دارم.

وی افزود: امیدوارم که در این مورد، ایران مسائل را پیچیده نکند.

امیر ضمن تایید اظهارات جان کری گفت: چین از حواس پرتی امریکا یعنی حضور نیروی ها در عراق و افغانستان خرسند است.

سناتور کری با تایید سخنان امیر قطر گفت: چین به امریکا پول قرض می دهد و نفوذ خود در مخارج امریکا را افزایش و توسعه می دهد.

وی افزود: من در خصوص جنگ عراق، با بوش مخالفت کردم. جنگ در عراق جنگی اشتباه و در مکانی اشتباه و در زمانی اشتباه بود.

امیر قطر در پایان جلسه با مقامات امریکایی گفت: بر اساس تجربه ی 30 ساله ی ارتباط با ایران، این افراد به شما 100 تا حرف تحویل می دهد اما شما فقط به یکی از این صد کلمه اعتماد کنید!
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 320
تاریخ عضویت: سه شنبه 10 اسفند 1389, 3:44 pm
سپاس‌های ارسالی: 694 بار
سپاس‌های دریافتی: 1535 بار

Re: دیدار امیر قطرو سناتور جا ن کری به روایت ویکی لیکس

پست توسط SHAHABESAGEB » سه شنبه 6 دی 1390, 7:56 pm

به استاد ویکی لیکس با دیده شک و تردید نگاه کنید!
چرا یه سناتور آمریکا باید بره از امیر قطر مشاوره بگیره ! امیر قطری که شاید خودش نوکر آمریکاست! مگه آمریکا کم سیاستمدار و نظریه پرداز داره ؟ سران آمریکا نفهم نیستن منتها زیاده خواه و مستکبر هستن و میخوان خودشون ارباب باشن و برای همین هم این همه مشکلات تو جهان به وجود اومده !
به نظرم اسناد ویکی لیکس با خواست خود آمریکا منتشر شده ! به این صورت که این اسناد مخلوط حق و باطل هستن و در نهایت به سود آمریکا هستن!

مثلا :

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، در این سند ویکی لیکس آمده است: امیر قطر در بخشی از سخنانش، آمریکا را به خاطر حمایت از معترضان انتخابات سال 88، سرزنش کرد.

وی گفت: نظام ایران قوی است و احمدی نژاد رئیس جمهور فعلی ایران از نظر اقتصادی فاسد نیست.
امیر قطر می افزاید: این راز موفقیت احمدی نژاد است. البته خاتمی هم فاسد نیست. اما به عنوان یک اصلاح طلب در جایگاه ضعیفی قرار دارد. اما هاشمی اینگونه نیست!

امیر قطر می افزاید: این راز موفقیت احمدی نژاد است. البته خاتمی هم فاسد نیست. اما به عنوان یک اصلاح طلب در جایگاه ضعیفی قرار دارد. اما هاشمی اینگونه نیست!
این نظر امیر قطر که شاید بهش نسبت داده شده و نظر خود اون نیست احتمالا برای اینه که خاتمی رو فرد مناسبی برای رئیس جمهوری نشون بده !

در کل به اسناد ویکی لیکس بدبین باشین!
تصویر
حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
  صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا  

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”