در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

ارتش کدام کشور همسایه ایران قوی تر است؟

ایران
42
33%
عربستان
9
7%
ترکیه
62
49%
پاکستان
11
9%
ارمنستان
2
2%
آذربایجان
1
1%
ترکمنستان
0
بدون راي

کل آرا : 127
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

Re: ارتش کدام کشور همسایه ایران قوی تر است؟

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 18:37

shobeir نوشته است:
samen70 نوشته است:خب اگه صرف نظر از شرایط و تحریم اینجرچیزا به قضیه نگاه کنیم مسلما و روی کاغذ ترکیه از ما قویتره با اون نیروی هوایی قدرتمندی که ترتیب داده.گرچه این فقط یه طرف قضیست.نیروی زمینیشم قویه.لشکراشونم به خوبی مکانیزه و موتوریزه شدن.البته اینجوری نیست که ما حرفی برایه گفتن نداشته باشیم.ولی قبول کنیم که ضعف داریم مخصوصا نیروی هوایی که نبود بمب افکن سنگین مدرن و هواپیمایه نسل 5و رهگیر پیشرفته که بتونه با جنگنده های پیشرفته ترکیه درگیر بشه به خوبی احساس میشه.و امیدوارم آمریکا هیچ وقت بمب افکن های سنگین پشتیبانیشو به ترکیه نده چون هر کدومشون در یه حالت خوشبین به راحتی میتونن یه لشکرو تارو مار کنن اینجوری نیروی زمینیمون به چالش کشیده میشه.نیروی دریایی مونم داره خوب پیشرفت میکنه اما سرعتش پایینه انتظار هم نباید داشته باشیم که سرعت بالا باشه چون شرایط خاصی داریم.نیروی زمینیمون قابل قبوله پیشرفت خوبی کردیم از جلیقه های ضد گلوله تا سلا ح های انفرادی و زرهی ولی شخصا امیدوارم یه تانک میدان رزم خوب هر چی زودتر نسخه های آزمایشیش تموم شه و به تولید انبوه برسه ذوالفقار3 به نظر میاد گزینه مطلوبی باشه.ما در نیروی زمینی شرایط خاصی داریم به خاطر روحیمون که حسن فهمیده اینو به همه نشون داد.و مقامات بلند مرتبه اینو غنیمت بدونن و به نیروی هوایی رسیدگی کنن که در جنگ های احتمالی نیروی زمینیمون فدایه فرسودگی نیروی هوایی نشه.چون جنگ های امروزی بر پایه جنگ های آلمان نازی هست.چون شروع جنگ یا با با موشک و جنگال یا حمله بمب افکن و جنگنده شروع میشه.
در آخر هم بگم تا وقتی که بودجه ارتشو بالا نبریم نمیتونم خیلی موفق باشیم

من از همه نظر باشما مخالفم
1.نیروی دریایی سپاه پاسداران به شدت مجهز و قدرتمند هست(چند هزار قایق تندرو)
2.با وجود پدافندی چون اس-300 و اس-200 و پدافند جدیدی که داره اضافه میشه به نام باور 373 که خود روسیه گفته از اس -300 پیشرفته تره و تور ام و ...................
3.نیروی زمینی سپاه به نظر من یکی از مجهزترین نیروی های زمینی منطقه و دنیاست منظورم صابرینه ذوالفقار 4 هم ساختن و سپاه همه چیزشو رو نمیکنه
4.قدرت پهبادی بالای ایران به گفته جانشین سپاه
5.قدرت موشکی بسیار بسیار بالای ایران از هر نظر
6.قدرت توپخانه ای وحشت ناک سپاه
7.سلاح های بی نهایت ضد زره
8.قدرت راداری که با گرفتن rq-170 کاملا اثبات شد
9.از نظر من نیروی هوایی قدرتش بالاست شاید مسخرم کنید ولی من میگم نیروی هوایی سپاه جنگنده هایی داره که رو نمیکنه (این نظر منه رو این مغوله بحث نکنید)
10.قدرت نیروی دریایی ارتش هم با توجه به زیردریایی ها و نوچه ها و ناوشکن ها و موشکها خوبه
11.از نظر هوانیروزم که چی بگم یکی از قدرتمند ترین هوانیروز های جهان داریم

شما فقط ارتش حساب کردی ولی سپاه هم خیلی قدرت داره

دوست من تو با من مخالفت کردی ...اما در چه موردی؟شما میگی نیروی زمینی خوبه خب منم از نیروی زمینی تمجید کردم وبیشتر رویه تیپ های هوابرد ارتش مثل نوهد حساب باز کردم چون امتحانشونو خوب پس دادن وصابرین هنوز تو شرایط سخت آزمده نشدن پس نظر نمیدم...از توان موشکی گفتی که من در موردش اصلا بحث نکردم...ولی حالا بحث میکنم.منطقی حساب کنیم ترکا به جز 200یگان پدافندی موشک های پاتروت امریکاو رادارهای فوق پیشرفتشون که میدونید چند روز دیگه افتتاح میشه.و به گفته دیمیتری راگوزین نماینده روسیه در ناتو سپر موشکی در ترکیه در واقع شمشیریه که ترکا از رو بستن و جنبه ی دفاعی بودن فقط یه طرف قضیست و صد البته مجهز به سیستم های تهاجمی میباشد.البته از حق نگزریم ما هم موشک های خوبی داریم.سپر موشکی ترکا خیلی زور بزنه شاید یه کارایی بکنه ولی اگه چند صدتا موشک یکجا بخواد رو سر این سپر فرود بیاد میخواد چیکار کنه؟قدرت توپخونه ای که دو طرف قویه.اما زیاد تو صحنه ی نبرد تعیین کننده نیست.چون یادتونه جنگ2002آمریکا چه بلایی سر توپخونه های بعث آورد.اما داداشم تو میخوای رزم ناو وناو های لجستیک و... رو با قایق تندرو یکی کنی؟به جون خودم همچین گفتی سپاه نیروی دریاییش به شددت قویه و مجهزه که یه لحظه فک کردم چندتا ناو هواپیمابر هم داریم خبر ندارم.نیروی هواییمونم که خواجه حافظ شیراز هم میدونه که نیاز به آپدیت داره.هوانیروز از لحاظ کیفی باید دستخوش تغییر بشه.تعداد قابل قبوله اما کیفیت هم مهمه ها.مثلا هلیکوپتر تهاجمی مثل آپاچی یا امثال اون شدیدا نیاز داریم.در ضمن الان مجهز ترین پدافند ما سامانه میان برد تورام1 هست.باور 373 هم قراره سال دیگه افتتاح بشه که هنوز افتتاح نشده نمیشه در موردش نظر داد.به فرض شاید چیزی هم داشته باشیم که رو نکردیمااما مطمین باش اگه ما چیزی داشته باشیم همچین تو بوق داد میزنیم که همه بشنون.و چیزی قابل توجهی نداریم که بخوایم بعدا رو کنیم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
10011367, indistinct

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
40

تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 دی 1390 19:36

دنیا

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 32 پست

توسط 10011367 » جمعه 9 دی 1390 18:39

HASAN BARATY نوشته است:ارتش های همسایه تهدیدی علیه ایران نیستند.چون وقتی کشوری به فناوریهای برتر دست یافت کشورهای خریدار فناوری قادر به مقابله با ان نیستند.ارتش ایران امروز در شرایطی است که پرنده فوق مدرن امریکائی را بدون شلیک گلوله به زمین می نشاند و الان امریکائیها دارن گیج میزنن یا ماهواره های جاسوسی امریکا را با لیزر از کار می اندازد یا پرنده رادارگریزش میره روی ناو امریکائی اونها حتی متوجه نمی شوند و بطور کلی با قدرتمند ترین توان های نظامی موازنه قوا ایجاد کرده بطوری که امریکا که در جاهای مختلف برای ناوهای خود حریم تعیین میکند پرنده ایرانی به ان نزدیک میشه اطلاعات را جمع اوری میکنه و جرات عکس العمل نشان دادن را ندارد.کدام کشور همسایه حتی می تواند به چنین مواردی فکر کند.همین پاکستان اتمی هواپیماهای امریکائی بارها مردمش را میکشند جز اعتراض حرکتی نمی تواند بکند.بقیه هم که شرایطشون معلومه.اگر ارتش وابسته شاه می تونست برای ارتش صاحب فناوری شوروی تهدید باشه این ارتش های وابسته هم برای ایران تهدید هستند :razz:  :razz:  :razz:  :razz:

میشه بفرمایید منبع خبری که میگین ایران پرنده جاسوسی رو خودش زمین نشونده رو بگین تا ما هم بدونیم؟البته منبعی که خود امریکایی ها هم قبولش داشته باشن
....و خدایی که همین نزدیکی ست

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
166

تاريخ عضويت

tehran

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 18:57

HASAN BARATY نوشته است:ارتش های همسایه تهدیدی علیه ایران نیستند.چون وقتی کشوری به فناوریهای برتر دست یافت کشورهای خریدار فناوری قادر به مقابله با ان نیستند.ارتش ایران امروز در شرایطی است که پرنده فوق مدرن امریکائی را بدون شلیک گلوله به زمین می نشاند و الان امریکائیها دارن گیج میزنن یا ماهواره های جاسوسی امریکا را با لیزر از کار می اندازد یا پرنده رادارگریزش میره روی ناو امریکائی اونها حتی متوجه نمی شوند و بطور کلی با قدرتمند ترین توان های نظامی موازنه قوا ایجاد کرده بطوری که امریکا که در جاهای مختلف برای ناوهای خود حریم تعیین میکند پرنده ایرانی به ان نزدیک میشه اطلاعات را جمع اوری میکنه و جرات عکس العمل نشان دادن را ندارد.کدام کشور همسایه حتی می تواند به چنین مواردی فکر کند.همین پاکستان اتمی هواپیماهای امریکائی بارها مردمش را میکشند جز اعتراض حرکتی نمی تواند بکند.بقیه هم که شرایطشون معلومه.اگر ارتش وابسته شاه می تونست برای ارتش صاحب فناوری شوروی تهدید باشه این ارتش های وابسته هم برای ایران تهدید هستند :razz:  :razz:  :razz:  :razz:

آخه فدات شم واقعا فک میکنی آمریکا به خاطر تجهیزاتمون بهمون حمله نمیکنه؟نه به نظر من فقطوفقط دو دلیل داره...یکی خاصیت روحی و روانی پرسنل که آمریکا از نترس بودن ما میترسه.که به خاطر مسلمان بودن پرسنل و عاشق این که شهید بشن و از این قبیل مسایل معنوی.که همه باهاش آشنایی دارن.حتی یه مستند خیلی وقت پیش نگاه میکردم که یکی از کارشناسایه ارشد  استراتژیک پنتاگون به مقامات آمریکایی پیشنهاد میداد که یه الگو واسه سربازاشون تعریف کنن مثل الگویه ایرانیا که امام حسین ع هست.این عین حرف اون کارشناس بود.دوم هم فقط نفته که نقطه ضعف آمریکا تنگه هرمزه.به عنوان مثال همین الان نگاه کن.به محض اینکه تهدید کردیم تنگه هرمز رو میبندیم.دیروز فرانسه درخواست داد که این کارو نکییم .خودتونم که میدونید آمریکایی ها هم که شدیدا عصبانین.واکنش شون اینو به خوبی نشون میداد از سخنگوی وزارت خارجشون گرفته که گفته ابدا نمیزاریم ایران این کارو بکنه تا فرمانده ناوگان پنجمشون گفته این کار برایه ما قابل تحمل نیست.چون میدونن با بستن تنگه قیمت نفت چند برابر میشه و تو این شرایط داغون اقتصادی یعنی ورشکستگی محض ایالات متحده آمریکا

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » جمعه 9 دی 1390 19:13

10011367 نوشته است:

میشه بفرمایید منبع خبری که میگین ایران پرنده جاسوسی رو خودش زمین نشونده رو بگین تا ما هم بدونیم؟البته منبعی که خود امریکایی ها هم قبولش داشته باشن

برو عزیز من دیگه حوصله بحث بیخودی ندارم.پرنده سالم دست ایرانه حالا باید منبع اورد امریکائیها قبول کنن

samen70
عزیز حرف شما تا حدودی درسته ولی اگر این تجهیزات پیشرفته با این حجم انبوه را در داخل نداشتید و این امادگی دفاعی را کسب نمی کردید میخواستید صرفا با روحیه و معنویت ناوها و زیردریایی ها و هواپیماها و زره پوشهای غربی را از بین ببرید.پس چرا اینهمه روی ساخت تجهیزات پیچیده سرمایه گذاری کردید که به دنیا موشک خلیج فارس را نشان بدید.موشک سجیل و قیام و توفان 5 زیردریاییی و....تصاویر ناو هواپیمابر که توسط پرنده رادارگریزتان گرفته شده و تجهیزات ی که در 3 روز اینده رو خواهد شد و....که به طرف مقابل بگوئید امکاناتی در اختیار دارید که طرف مقابل قادر به مقابله با ان نیست در نتیجه دنبال جنگ نباشد.اگر این امکانات و هراس غرب از ان نبود صرفا با روحیه  بازدارندگی درست میکردید.اصل روحیه است ولی به شرطی که همراه با امکاناتی باشد که قدرت مقابله با حریف را داشته باشد مثل حزب الله که روحیه شهادت طلبی داشت ولی در کنار ان موشکهای ضد زره ای را هم در اختیار داشت که اخرین نسل های مرکاوا را نابود کرد در حالیکه در فلسطین همین روحیه بود ولی به دلیل نداشتن امکانات چندان موفق نبودن.هر چیزی جایگاه خودش را دارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, samen70

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
91

تاريخ عضويت

شنبه 15 مرداد 1390 22:39

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 64 پست

توسط shobeir » جمعه 9 دی 1390 19:41

samen70 نوشته است:
shobeir نوشته است:
samen70 نوشته است:خب اگه صرف نظر از شرایط و تحریم اینجرچیزا به قضیه نگاه کنیم مسلما و روی کاغذ ترکیه از ما قویتره با اون نیروی هوایی قدرتمندی که ترتیب داده.گرچه این فقط یه طرف قضیست.نیروی زمینیشم قویه.لشکراشونم به خوبی مکانیزه و موتوریزه شدن.البته اینجوری نیست که ما حرفی برایه گفتن نداشته باشیم.ولی قبول کنیم که ضعف داریم مخصوصا نیروی هوایی که نبود بمب افکن سنگین مدرن و هواپیمایه نسل 5و رهگیر پیشرفته که بتونه با جنگنده های پیشرفته ترکیه درگیر بشه به خوبی احساس میشه.و امیدوارم آمریکا هیچ وقت بمب افکن های سنگین پشتیبانیشو به ترکیه نده چون هر کدومشون در یه حالت خوشبین به راحتی میتونن یه لشکرو تارو مار کنن اینجوری نیروی زمینیمون به چالش کشیده میشه.نیروی دریایی مونم داره خوب پیشرفت میکنه اما سرعتش پایینه انتظار هم نباید داشته باشیم که سرعت بالا باشه چون شرایط خاصی داریم.نیروی زمینیمون قابل قبوله پیشرفت خوبی کردیم از جلیقه های ضد گلوله تا سلا ح های انفرادی و زرهی ولی شخصا امیدوارم یه تانک میدان رزم خوب هر چی زودتر نسخه های آزمایشیش تموم شه و به تولید انبوه برسه ذوالفقار3 به نظر میاد گزینه مطلوبی باشه.ما در نیروی زمینی شرایط خاصی داریم به خاطر روحیمون که حسن فهمیده اینو به همه نشون داد.و مقامات بلند مرتبه اینو غنیمت بدونن و به نیروی هوایی رسیدگی کنن که در جنگ های احتمالی نیروی زمینیمون فدایه فرسودگی نیروی هوایی نشه.چون جنگ های امروزی بر پایه جنگ های آلمان نازی هست.چون شروع جنگ یا با با موشک و جنگال یا حمله بمب افکن و جنگنده شروع میشه.
در آخر هم بگم تا وقتی که بودجه ارتشو بالا نبریم نمیتونم خیلی موفق باشیم

من از همه نظر باشما مخالفم
1.نیروی دریایی سپاه پاسداران به شدت مجهز و قدرتمند هست(چند هزار قایق تندرو)
2.با وجود پدافندی چون اس-300 و اس-200 و پدافند جدیدی که داره اضافه میشه به نام باور 373 که خود روسیه گفته از اس -300 پیشرفته تره و تور ام و ...................
3.نیروی زمینی سپاه به نظر من یکی از مجهزترین نیروی های زمینی منطقه و دنیاست منظورم صابرینه ذوالفقار 4 هم ساختن و سپاه همه چیزشو رو نمیکنه
4.قدرت پهبادی بالای ایران به گفته جانشین سپاه
5.قدرت موشکی بسیار بسیار بالای ایران از هر نظر
6.قدرت توپخانه ای وحشت ناک سپاه
7.سلاح های بی نهایت ضد زره
8.قدرت راداری که با گرفتن rq-170 کاملا اثبات شد
9.از نظر من نیروی هوایی قدرتش بالاست شاید مسخرم کنید ولی من میگم نیروی هوایی سپاه جنگنده هایی داره که رو نمیکنه (این نظر منه رو این مغوله بحث نکنید)
10.قدرت نیروی دریایی ارتش هم با توجه به زیردریایی ها و نوچه ها و ناوشکن ها و موشکها خوبه
11.از نظر هوانیروزم که چی بگم یکی از قدرتمند ترین هوانیروز های جهان داریم

شما فقط ارتش حساب کردی ولی سپاه هم خیلی قدرت داره

دوست من تو با من مخالفت کردی ...اما در چه موردی؟شما میگی نیروی زمینی خوبه خب منم از نیروی زمینی تمجید کردم وبیشتر رویه تیپ های هوابرد ارتش مثل نوهد حساب باز کردم چون امتحانشونو خوب پس دادن وصابرین هنوز تو شرایط سخت آزمده نشدن پس نظر نمیدم...از توان موشکی گفتی که من در موردش اصلا بحث نکردم...ولی حالا بحث میکنم.منطقی حساب کنیم ترکا به جز 200یگان پدافندی موشک های پاتروت امریکاو رادارهای فوق پیشرفتشون که میدونید چند روز دیگه افتتاح میشه.و به گفته دیمیتری راگوزین نماینده روسیه در ناتو سپر موشکی در ترکیه در واقع شمشیریه که ترکا از رو بستن و جنبه ی دفاعی بودن فقط یه طرف قضیست و صد البته مجهز به سیستم های تهاجمی میباشد.البته از حق نگزریم ما هم موشک های خوبی داریم.سپر موشکی ترکا خیلی زور بزنه شاید یه کارایی بکنه ولی اگه چند صدتا موشک یکجا بخواد رو سر این سپر فرود بیاد میخواد چیکار کنه؟قدرت توپخونه ای که دو طرف قویه.اما زیاد تو صحنه ی نبرد تعیین کننده نیست.چون یادتونه جنگ2002آمریکا چه بلایی سر توپخونه های بعث آورد.اما داداشم تو میخوای رزم ناو وناو های لجستیک و... رو با قایق تندرو یکی کنی؟به جون خودم همچین گفتی سپاه نیروی دریاییش به شددت قویه و مجهزه که یه لحظه فک کردم چندتا ناو هواپیمابر هم داریم خبر ندارم.نیروی هواییمونم که خواجه حافظ شیراز هم میدونه که نیاز به آپدیت داره.هوانیروز از لحاظ کیفی باید دستخوش تغییر بشه.تعداد قابل قبوله اما کیفیت هم مهمه ها.مثلا هلیکوپتر تهاجمی مثل آپاچی یا امثال اون شدیدا نیاز داریم.در ضمن الان مجهز ترین پدافند ما سامانه میان برد تورام1 هست.باور 373 هم قراره سال دیگه افتتاح بشه که هنوز افتتاح نشده نمیشه در موردش نظر داد.به فرض شاید چیزی هم داشته باشیم که رو نکردیمااما مطمین باش اگه ما چیزی داشته باشیم همچین تو بوق داد میزنیم که همه بشنون.و چیزی قابل توجهی نداریم که بخوایم بعدا رو کنیم.

حق با توئه ولی موشک خلیج فارس کشک که نیست بعدم تو چند هزار قایق تندرو رو یجا دیدی داداشم؟
میدونی اگه اونا پنج تا ناو شکن محاصره کننو با راکت ها و موشک های ساخت داخل شلیک کنن چی میشه موشک حوت که میدونی چه موشک قدرتمندیه  سپاه داره قایق یا مهدی(عج) که بدون سرنشینه و تلفات جانی نمیدیم ولی چند صدتا از اون میتونه چند تا ناو نابود کنه

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
166

تاريخ عضويت

tehran

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 19:52

HASAN BARATY
کاملا درسته.حرف منم همین بود دیگه... آمریکا از بستن تنگه هرمز میترسه.ترس امریکا از تجهیزاتیه که باهاش میتونیم این کارو بکنیم ترس آمریکا از اینه که میدونه میتونیم این کارو بکنیم..وگرنه اگه تجهیزاتشو نداشتیم آمریکا هم اینجوری دست پاچه نمیشد و نمیترسید.حتی اگه این بستن تنگه هرمز دراز مدت نباشه بلاخره اونا هم تا دندون مسلحه اومدن کنارمون تو بحرین.منطقی هم بخوایم بگیم اونا هم قوی هستنو برنامه ریزی خاص خودشونو  دارن.

10011367, HASAN BARATY

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
166

تاريخ عضويت

tehran

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 20:02

shobeir
عزیزم من کی گفتم موشک خلیج فارس کشکه؟؟؟گفتم که ما توان موشکیه خوبی داریم...نه ندیدم حقیقتا .شما دیدی؟خوشحال میشم نشونم بدی...آره درسته قایق های تندرو سپاه کابوسه ناوهای آمریکایی هستن که به گفته شما که چند هزارتا باشن .اما بدون یه ناو  هواپیما بر تنهایی نمیاد که ما مثل آب خوردن شکارش کنیم.با بمب افکن . رزم ناو. زریر دریایی هسته ای وموشک های بالدار و خیلی چیزایه دیگه به صورت سطحی و زیر سطحی پشتیبانی میشه.در ضمن خود اون ناو هواپیما بر هم 4هزار 600نفر خدمه داره.مجهز به رادار و پدافند هوایی و پدافند سطحی و حتی زیر سطحی هست.موشک و هلیکوپتر تهاجمی و جنگنده هم رویه عرشه هستن و....در کل اونا یه گوشه بیکار نمیشینن که ما موشک بارونشون کنیم خودتو زیاد خسته نکن.تویه یک کلمه بگم کار خیلی سختی داریم. :-)

10011367

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
91

تاريخ عضويت

توسط shobeir » جمعه 9 دی 1390 20:57

من یه چیزایی تو زهنمه که اگه بگم همه میخندن چجوری میشه هواپیمای ایرانی تا اون حد به ناو هوابر امریکایی نزدیک بشه چجوری میشه که ناو هوابر هیچ ناو یا ناوچه ای دوروبرش نباشن چطور میشه ناو هوابر هواپیمای ایرانی که تا اون حد نزدیک شده بود نزد

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
166

تاريخ عضويت

tehran

توسط samen70 » جمعه 9 دی 1390 21:17

shobeir
عزیزم هواپیمایی که به ناو نزدیک شد اف-27 فرنشیب بود که در نیروی هوایی وظیفه گشت دریایی رو داره.درسته هواپیمارو نزد چون اگه میزد.بی پاسخ نمیموند ایران هم بهونه دستش میومد تنگه هرمز رو میبست.درگیری نظامی پیش میومد قیمت نفت چند برابر میشد و آمریکا ضربه اقتصادی بزرگی میخورد و جنگ هم اگه بشه اونم تو دریا 100%محدود به دریا نمیشه منطقه به آتیش کشیده میشه.اوضاع مثل سابق نیست که آمریکا هواپیمایه مسافربری مونو بزنه ما هم ساکت بمونیم

A3eman, 10011367

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
115

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 مهر 1390 01:05

آرشيو سپاس: 599 مرتبه در 99 پست

توسط sorena_noshad » جمعه 9 دی 1390 21:47

اولا حتما اونی رو که تو رژه نشون دادن ماکت بود اس 300 میگم
چی چینی چه روسی

بنده در مورد چیزی که مسولین تایید نکردن حرفی نمیزنم شما هم یه عکس اس 300 واقعی رو با اون عکس مقایسه کن میفهمی!

دوما نیوری زمینی سپاه اصلا به غیر از صابرین پیشرفته است چون فامیل های ما بیشترشون تو این یگان هستند و من میدونم قضیه از چه قراراه

چون فامیل های شما توی نیروی زمینی سپاه هستن سپاه پیشرفته تره! پس فامیل های ما هم ارتش رو قنترات برداشتن!

چهارما هم از نظر کمیت بالا هستیم هم از نظر کیفیت

یه کم قبل از این که بحث راه بندازید مطالعه بد نیست والا - هوانیروز ما بعد از انقلاب هیچگونه خریدی نداشته و کبراهای ما در مقابل آپاچی ها حرفی ندارن ، بل 206،205،214 هم با به روی کار آمدن بلاک هاک و.... هنوز به کار میان ولی وقتی کمیت بالایی داشته باشه که همینطوره وگرنه یه بلک هاک کار دوتا از این ها رو انجام میده و هوانیروز ما درسته که قدم های خوبی برای ساخت بالگرد برداشته ولی فعلا فقط از نظر کمیت در منطقه برتر هستش نه کیفیت.

ببخشید حواسم نبود هر چی ایران داره ماکته معذرت

ببخشید فکر کنم طرفتون رو اشتباه گرفتید! بنده تا حالا چندین و چند مقاله در مورد تجهیزات ساخت داخل نوشتم ولی همیشه سعی کردم واقع بین باشم نه به شکل افراطی امیدوار و مطمئن.
ارتش ايران ،‌ دلير و قهرمان / همچو كوهي در بر اهريمنان

عزم ايران گر نمايد خصم دون / جسم و جانش را كشيم در خاك و خون

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
91

تاريخ عضويت

توسط shobeir » جمعه 9 دی 1390 21:56

منظورم اینه میدونم چه تجهیزاتی دارن اول متن درست بخون بعد بحث کن اون اس 300 چینی بود

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
91

تاريخ عضويت

توسط shobeir » جمعه 9 دی 1390 21:57

اصلا شما درست میگی ولش

قبليبعدي