در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط samen70 » شنبه 10 دی 1390 18:15

احزاب تندروی اسرائیل، طرحی را به کنست، پارلمان این رژیم ارایه کرده‌اند که بر پایه آن، بیت‌المقدس نه تنها پایتخت این رژیم، بلکه پایتخت همه یهودیان اعلام شود و مسلمانان به ویژه اعراب باید حتی بیت‌المقدس شرقی را فراموش کنند، ولی اعراب آنجا را رها کرده و برای مقابله با ایران به خرید سلاح مشغولند.
     
به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به نقل از تابناک، احزاب تندروی اسرائیل، طرحی را به کنست، پارلمان این رژیم ارایه کرده‌اند که بر پایه آن، بیت‌المقدس نه تنها پایتخت این رژیم که پایتخت همه یهودیان اعلام شود.

این در حالی بود که در دوره گذشته کنست، چهار نماينده اسرائيلي پيش‌نويس اين قانون را به پارلمان اسرائيل ارایه داده بودند و اين بار نيز «آرييه الداد»، نماينده صهيونيستي، بررسي اين قانون را در کنست کنوني خواستار شد.

اين قانون قدس را به عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي معرفي مي‌کند و بنا بر آن، اسرائيل مي‌تواند سيطره خود را بر بخش‌هاي شرقي و غربي اين شهر به عنوان پايتخت افزايش داده و شهر قدس را کامل در کنترل خود درآورد.

بیت‌المقدس، قبله اول مسلمین ـ که فلسفه تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی نیز هست ـ از وضعیت خاصی برخوردار است و حرکت جدید صهیونیست‌ها، گره کور دیگری است بر کلاف مشکلاتی که نه تنها در جنگ اسرائیل و مسلمانان، بلکه حتی در روند سازش خاورمیانه ایجاد شده است.

وضعیت قدس در کنار سرنوشت پناهندگان فلسطینی، سخت‌ترین مسائل در فرایند سازش تلقی می‌شوند و بسیاری از فلسطینی‌ها، هیچ سازشی را بر سر آن نمی‌پذیرند و سازشکارترین فلسطینی‌ها هم به کمتر از بیت‌المقدس شرقی راضی نمی‌شود. آن چه اکنون نتانیاهو و متحدان وی در پی آن هستند، نه تنها فرایند سازش را بیش از هر زمانی به پرتگاه نابودی نزدیک می‌کند، بلکه اثباتی است بر نظر کارشناسانی که بر این باورند در اسرائیل هر کسی که به دنبال سازش حتی در شکل ظالمانه آن هم باشد، نتانیاهو اما در پی حل اختلاف با اعراب نیست.

بنا بر این گزارش، نتانیاهو بر پایه نظر اندیشکده‌های تندروی صهیونیست، می‌خواهد مسأله فلسطین را مدیریت کند، نه این که برای آن راهکاری پیدا کند؛ مدیریتی که سرانجام آن، امتیازگیری‌های روزافزون، فرسوده کردن، تهدید و نابودی خواسته‌ها و نهایتا خود طرف مقابل است.

گویا، مسأله قدس از آن دست مسائلی است که اسرائیلی‌ها شانس کمی برای موفقیت کامل در آن دارند؛ هر چند همواره تلاش داشته‌اند با سخت‌گیری بر اعراب و سعی بر آواره کردن آنها و ساخت شهرک‌های یهودی، پروژه یهودی‌سازی قدس را هر چه بیشتر به پیش برند.

بیت‌المقدس نزد پیروان هر سه دین ابراهیمی از اهمیت فراوانی برخوردار است. به همین سبب، از آغاز تشکیل رژیم صهیونیستی، وضعیت بیت‌المقدس مورد توجه سازمان‌های بین‌المللی و کشورهای گوناگون بوده است.

در بخشي از قطعنامه (2)181 مجمع عمومي در تاريخ 29 نوامبر 1947، تصريح شده است كه بيت‌المقدس بايد به صورت وجودي مجزا و غيرنظامي تحت سرپرستي شوراي قيمومت سازمان ملل متحد درآيد كه قوانين مربوط به بيت‌المقدس را تدوين و يك فرماندار منصوب کند.

این گزارش در ادامه آورده است: جنگ ژوئن 1967 اين وضعيت را اساساً تغيير داد. در نتيجه اين جنگ، اسراييل بيت‌المقدس شرقي و كرانه باختري را نيز اشغال كرد. از آن زمان، تغييرات جمعيتی و فيزيكي متعددي پدید آمده و مجمع عمومي و شوراي امنيت، هر دو در قالب چندين قطعنامه، اقدامات اسرائيل براي تغيير وضعيت بيت‌المقدس را بي‌اعتبار دانسته‌ و از اسراييل خواسته‌اند از انجام کارهایي كه به دنبال تغيير وضعيت بيت‌المقدس است، خودداري کند.

کنست در قانونی که در سی‌ام ژوئن 1980 تصویب کرد و به قانون اورشلیم (نام یهودی بیت‌المقدس) مشهور است، بیت‌المقدس را به صورتی مبهم به عنوان پایتخت کامل و یکپارچه این رژیم اعلام کرد.

در واکنش به این کار صهیونیست‌ها، شورای امنیت در قطعنامه 487 ـ‌ که در بیستم اوت همان سال تصویب شد‌ ـ با مخالف حقوق بین‌الملل دانستن اقدام اسرائیل، از کشورهای جهان خواست که این اقدام را به رسمیت نشناسند و اماکن دیپلماتیک خود نزد اسرائیل را از بیت‌المقدس خارج کنند؛ این قطعنامه با رأی مثبت چهارده عضو و رأی ممتنع آمریکا تصویب شد.

این گزارش در پایان آورده است، سیزده کشوری که تا آن زمان، سفارت خود در اسرائیل را در بیت‌المقدس مستقر کرده بودند، از تصمیم شورای امنیت پیروی کردند. حتی رؤسای جمهور آمریکا نیز به ‌رغم فشار کنگره، تا کنون زیر بار انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس نرفته‌اند. به این ترتیب، اسرائیل تنها رژیمی در جهان است که سفارتخانه‌های خارجی به جای پایتخت رسمی آن (بیت‌المقدس) در شهرهای دیگر آن (تل‌آویو و یا حومه‌های بیت‌المقدس) قرار دارند.http://www.mashreghnews.ir/fa/news/8872 ... 9%86%D8%AF

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
airplane, ASHKAN95, reza9710

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

81

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 تیر 1390 00:45

آرشيو سپاس: 256 مرتبه در 67 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط arman F14 » يکشنبه 11 دی 1390 00:56

درود :

همین چند هفته پیش بود که وزیر امور خارجه عربستان گفته اولین تهدید خاورمیانه ایران است و بعد اسرائیل حیف که اماکن مقدس
ما در دست یک مشت عربهای .................... هست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arman F14 تشکر کرده اند:
airplane

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط mojtabba » يکشنبه 11 دی 1390 05:38

اون عربهای بی غیرت خیلی ...... هستن
مدیدین چه بلایی سر بقیع آوردن
آخ که چی میشد یه بمب اتم مینداخت سرشون و همشون رو جزغاله میکردیم  :-?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
ااااااااییییییییییییییییییییخخخخخخخخخخخخخخخخخدددددددددددددددااااااااااااااااااااااااااااااااااا :lol:
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
airplane, GHAZALAK88

Fast Poster

Fast Posterنماد کاربر
پست ها

246

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آبان 1390 15:56

آرشيو سپاس: 1151 مرتبه در 210 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط arash128 » يکشنبه 11 دی 1390 09:34

مجتبی مقبلی خواجه نوشته است:اون عربهای بی غیرت خیلی ...... هستن
مدیدین چه بلایی سر بقیع آوردن
آخ که چی میشد یه بمب اتم مینداخت سرشون و همشون رو جزغاله میکردیم  :-?  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
ااااااااییییییییییییییییییییخخخخخخخخخخخخخخخخخدددددددددددددددااااااااااااااااااااااااااااااااااا :lol:

هیچ چی نمیشد فقط میشدیم مثل آمریکا جنایت کار(میدونم به شوخی گفتی)
به آن بندگانم که اسراف به نفس خویش کردند بگو هرگز از رحمت خدا نا امید مباشید،البته خدا همه گناهان شما را خواهد بخشید که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است سوره مبارکه زمر آیه شریفه 153

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب arash128 تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, mojtabba

Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط shafagh 2 » يکشنبه 11 دی 1390 09:55

امروز استراتژی امریکا در منطقه خاور میانه رو به تغییر است انها در حال فاصله گرفتن جغرافیایی از کشورهای اسلامی و عقب نشینی به مناطقی دورتر هستند و این موضوع قسمت اعظم نیروهای نظامی امریکا را شامل می شود اما پایگاه ها و احد های  اطلاعاتی انها همچنان مشغول رصد مناطق اسلامی بویژه ایران و کشورهای همجوار فلسطین می باشند. عقب نشینی انها به معنای انصراف انها از خواسته ها و اهداف استیلا طلبانه آنها و ارعاب کشورهای اسلامی نیست بلکه وضعیت وخیم سیاسی انها در مقابل حساسیت ها و اعتراضات پنهان و آشکار عمومی باعث تغییر این استراتژی شده است. اما از طرفی فشارهای سنگین اوضاع بد اقتصاد عمومی امریکا و اروپا در این قضیه بی تاثیر نمی باشد. امروز امریکا سعی دارد با ترک نسبی ونمایشی منطقه  عمده ترین رژیم کشور های عربی یعنی  آل سعود را به انواع سلاح های مدرن مجهز کند و خود در مناطقی خارج از خلیج فارس اوضاع را زیر نظر داشته و از جنبه آموزشی و نظامی عربستان را ساپورت کند و عمده این مقصد بحساب خودشان در تنگنا قرار دادن و تهدید ایران می باشد به همین دلیل می توانیم بگوییم امروز عربستان رسما بزرگترین پایگاه امریکا در  قلمداد می شود اما بدون از هر گونه شعار خود امریکا هم می داند در شرائط توطئه ی ایجاد فتنه  آل سعود خائن مرد مقا بله و مقاومت در برابر حقانیت و دلاوری نیروهای مدافع ایران زمین و خلیج فارس نخواهد بود و لذا به همین جنبه تبلیغاتی مسلح کردن عربستان اکتفا می کند.

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

166

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آبان 1390 15:09

محل سکونت

tehran

آرشيو سپاس: 790 مرتبه در 146 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط samen70 » يکشنبه 11 دی 1390 10:16

shafagh 2
ممنون دوست عزیز کاش یه اشاره هم به وضعیت ایران میکردی/ احتمالا میدونید چند روز پیش خبری منتشر شد از توطئه آل ثانی علیه ال سعود که با چراغ سبز آمریکا و فرانسه هم تکمیل شد.وحرف های آمیر قطر و نخست وزیرشون که با سرما یه ای شگفت انگیز قصد براندازی ال سعود رو دارند طی اون نوار صوتی نخست وزیر صراحتا تاکید کرده بود که آل سعود از میان خواهد رفت.حر ف های دوستمون در ست بود اما استراتژی ایران چیه؟کوتاه بگم مواضع مسئولان از وزارت خارجه تا شخص ریاست جمهوری طوری بوده که الان بخش اعظم دنیا علیه ایران متحد شدن چه با فشار آمریکا چه بدون اون.اکثر کشور های عربی و حوزه خلیج فارس و تقریبا کل اروپا.حتی آسیای شرقی مثل مالزی که چند روز پیش 2 میلیون دلار از فدراسیون فوتبال رو بلوکه کرد.ما نباید با همه دنیا ضد باشیم چون اینجوری انرژیمون تحلیل میره و قدرت مبارزمون با اسراویل کم میشه.که در کل اصلا این استراتژی کاربرد نداره.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samen70 تشکر کرده اند:
shafagh 2, GHAZALAK88, mojtabba

Mega Poster

Mega Posterنماد کاربر
پست ها

827

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390 23:54

محل سکونت

جبهه ی جنگ

آرشيو سپاس: 2640 مرتبه در 654 پست

Re: اعراب ایران را علننا نشانه رفته‌اند

توسط mojtabba » يکشنبه 11 دی 1390 12:07

samen70 نوشته است:shafagh 2
ممنون دوست عزیز کاش یه اشاره هم به وضعیت ایران میکردی/ احتمالا میدونید چند روز پیش خبری منتشر شد از توطئه آل ثانی علیه ال سعود که با چراغ سبز آمریکا و فرانسه هم تکمیل شد.وحرف های آمیر قطر و نخست وزیرشون که با سرما یه ای شگفت انگیز قصد براندازی ال سعود رو دارند طی اون نوار صوتی نخست وزیر صراحتا تاکید کرده بود که آل سعود از میان خواهد رفت.حر ف های دوستمون در ست بود اما استراتژی ایران چیه؟کوتاه بگم مواضع مسئولان از وزارت خارجه تا شخص ریاست جمهوری طوری بوده که الان بخش اعظم دنیا علیه ایران متحد شدن چه با فشار آمریکا چه بدون اون.اکثر کشور های عربی و حوزه خلیج فارس و تقریبا کل اروپا.حتی آسیای شرقی مثل مالزی که چند روز پیش 2 میلیون دلار از فدراسیون فوتبال رو بلوکه کرد.ما نباید با همه دنیا ضد باشیم چون اینجوری انرژیمون تحلیل میره و قدرت مبارزمون با اسراویل کم میشه.که در کل اصلا این استراتژی کاربرد نداره.


خوب آخرالزمان اینجوریه دیگه همه از حق بدشون میاد و در مقبلش موضع میگیرند
گفتهی امام صادق هستش
الن هم ما حقیم که همه در مقبلمون موضع گرفتن
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mojtabba تشکر کرده اند:
Sami 1993, arash128


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان