ایران صاحب افتخارات بزرگ در عرصه ساخت شناورها است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار ادوات دريايي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 212
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 آذر 1390, 3:37 pm
سپاس‌های ارسالی: 257 بار
سپاس‌های دریافتی: 442 بار

ایران صاحب افتخارات بزرگ در عرصه ساخت شناورها است

پست توسط indistinct » دو شنبه 12 دی 1390, 9:18 am

    صاحب افتخارات بزرگ در عرصه ساخت شناور هاست
    چابهار- معاون فنی نیروی دریایی ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران صاحب افتخارات بزرگی در عرصه ساخت شناورها است.

امیردریادار دوم عباس زمینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به منطقه عمومی رزمایش بزرگ ولایت 90 نیروی دریایی ارتش خاطرنشان كرد: امروز جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای در زمینه ساخت انواع شناورهای سطحی و تامین و نگهداری این شناورها در بین كشورهای پیشرفته در این بخش قرار دارد و روز به روز نیز افتخارات بزرگی را در این عرصه كسب می كند.

** ناوشكن بومی جماران، نماد افتخار و اقتدار ایران
معاون فنی نیروی دریایی ارتش در ادامه گفت: ناوشكن بومی جماران كه با دستان توانمند متخصصان متعهد و جوان نیروی دریایی ارتش و صنایع دفاعی كشور طراحی و ساخته شده است، نماد افتخار و اقتدار ایران اسلامی در عرصه دریاهای آزاد است.
وی یادآور شد: این ناوشكن 20 بهمن ماه سال 88 به دستور فرمانده معظم كل قوا به مجموعه نیروی دریایی ارتش ملحق شد و به زنجیر دفاعی كشور پیوست.
امیردریادار دوم زمینی اظهار داشت: تاكنون شناورهای زیادی از جمله شناورهای لجستیكی سبك و سنگین، یدك كش و ... توسط نیروی دریایی ارتش و با همكاری مراكز علمی و صنایع دفاعی كشور طراحی و ساخته شده است.

** ساخت شناورهای سطحی و زیرسطحی در دست اجراست
معاون فنی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هم اینك نیز ساخت شمار زیادی شناورهای سطحی و زیرسطحی از جمله ساخت ناوشكن همكلاس جماران در دست اجرا است.
وی گفت: در این راستا، ساخت پنج فروند دیگر از شناورهای نوع ناوشكن كلاس جماران و حتی پیشرفته تر از آن در دستور كار است.
امیردریادار دوم زمینی گفت: با توجه به تجربه ای كه از ساخت ناوشكن جماران داشته ایم و با توجه به تكنولوژی ها و پیشرفت های روز یكسری تغییرات و تجهیزات جدید به ناوشكن در دست ساخت اضافه كرده ایم كه در واقع نوع جدید و بهینه شده ای از ناوشكن جماران است كه در آینده نزدیك به ناوگان نیروی دریایی ارتش اضافه می شود.

** ناوشكن های كلاس های سنگین تر از جماران در دست ساخت است
معاون نیروی دریایی ارتش در ادامه اظهار داشت: این نیرو با توجه به پیشرفت های روز و نیاز این نیرو ساخت ناوشكن های كلاس سنگین تر از جماران را نیز در دستور كار دارد.
وی افزود: ساخت زیرسطحی هایی در انواع مختلف سبك، نیمه سنگین و سنگین نیز در دستور كار قرار دارد و پیشرفت خوبی داشته است.
امیر دریادار دوم زمینی گفت: اطلاعات مربوط به این زیرسطحی ها در زمان الحاق به ناوگان نیروی دریایی ارتش به اطلاع عموم می رسد.
وی از لندینگ كرافت، یدك كش و واحدهای مختلف مورد نیاز نیروی دریایی به عنوان طرح هایی یاد كرد كه به طور عمده توسط كاركنان نیروی دریایی ارتش و با همكاری بخش خصوصی و صنایع دفاعی كشور و پشتیبانی خوب وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دست ساخت قرار گرفته اند.

** بزودی شاهد حضور شناورهای جدید در نیروی دریایی خواهیم بود
معاون فنی نیروی دریایی ارتش ادامه داد:با وجود تحریم های همه جانبه از سوی كشورهای غربی و در راس آنها آمریكا در آینده ای نزدیك می توانیم بار دیگر شاهد حضور شناورهای جدیدی كه ساخته متخصصان متعهد و جوان كشورمان است در نیروی دریایی ارتش باشیم.
امیردریادار دوم زمینی با بیان این كه یگان نیروی دریایی ارتش باید با شناورهای جدید برخوردار از دانش پیشرفته و نوین روز جایگزین شوند، افزود: بر این اساس نیروی دریایی ارتش طرحی به نام طرح ولایت در دست دارد كه به مدت پنج سال این طرح تعویض می شود و در این مدت مشخص است كه چه واحدهایی اعم از سطحی، زیرسطحی، پروازی، موشكی، عملیات و یگان های ویژه غواصی در این مدت باید به نیروی دریایی ارتش اضافه شود.

منبع:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار ادوات دريايي”