سنترال در برهه زمانی اخیر

اخبار و قوانين انجمن را در اين بخش مطالعه فرماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

سنترال در برهه زمانی اخیر

پست توسط ASHKAN95 » دو شنبه 12 دی 1390, 4:09 pm

سلام خدمت یکایک اعضای خانهء زرد تصویر

پس از هماهنگی با مدیریت سایت، تصمیم بر این شد تا تاپیکی ایجاد شود که برخی مسائل پیش آمده طی روزهای گذشته را بررسی نماییم. تصویر

این روزها بشدت سایت درگیر برخی مسائل شده که باعث رنجیدن عده ای و عدم تمایل آن دوستان برای شرکت در مباحث و... شده است.

خیلی رک و صریح به اصل مطلب میپردازم،

این روزها کاربران سایت به دو دسته کلی تقسیم میشوند؛1-کاربران با سواد و متخصص در امور مربوط 2-کاربران به اصطلاح اسپمر

قطعا کاربران گروه 1 بدون هیچ مشکلی از نظر علمی، ادبیات نوشتاری و ... به بحث و تبادل اطلاعات با یکدیگر میپردازند.

متاسفانه کاربران گروه دوم که به تازگی رشد قارچ گونه ای در سایت داشتند، با ادبیات نوشتاری بسیار زننده و پستهای فاقد کوچکترین بار علمی، تنها با شرکت در بحث هایی که تخصصی ندارند موجب برهم زدن نظم تاپیک و در نهایت منحرف شدن آن میشوند.

متاسافانه هنگامی که برای افزایش آگاهی این کاربران، افراد متخصص سایت حس مسئولیت کرده و دیگران رو از علم خود بهرمند میکنند؛ برخی کاربران بطور بسیار گستاخانه ای اقدام به ارسال پست میکنند که گاها نه تنها تخصصی در زمینه بحث مورد نظر ندارند، حتی اطلاعات کافی درباره آن بحث هم ندارند.

متاسفانه مرکز انجمن های تخصصی سنترال کلابز به تازگی تبدیل به جایی شده است که صرفا همه به نقل اخبار از خبرگزاری ها میپردازند و هیچکس چیزی از خود ندارد که با دیگران به اشتراک بگذارد، جالب است برخی ادعایی نامتناهی با استناد بر همین خبرگزاری ها دارند... حال میزان اعتبار و تخصص خبرگزاری ها بماند(البته این مورد شامل همه ی افراد نمیشود)

متاسفانه ادبیات نوشتاری کاربران مدعی به حدی زننده و دور از ادب و انسانیت است که حداقل برای من قابل توصیف نیست. جملاتی مانند نوکرصفت یا سرور بزرگتان آمریکا و ...

صمیمانه از تمام دوستانی که این تاپیک رو مطالعه میکنند خواهش میکنم در هر زمینه ای که تخصص دارند اقدام به ایجاد مباحث کنند و از دخالت بی مورد در تاپیکهای که خارج از حوزه تخصصی ایشان است، خودداری نمایند. مباحث تخصصی ایجاد کنند و از بحث پیرامون برخی مسائلی که شاید هیچ یک از کاربران سایت صلاحیت اظهار نظر درباره آن مطالب را ندارند، احتناب کنند. قبل از شرکت در هر تاپیکی حداقل کمی راجع به موضوع مربوطه مطالعه کنند و بعد مدعی العلوم باشند.

به قول یکی از دوستان: برخی مانند کودکان دبستانی هستند که به آنها دروس دانشگاهی تدریس میکنیم و هیچ نمیفهمند و ادعای داشتن مدرک دکترا دارند.

ضمنا از فرصت بوجود آمده استفاده میکنم و بازگشت کاپیتان رامین رو تبریک عرض میکنمتصویر

پیروز باشید تصویر

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 262 بار
سپاس‌های دریافتی: 1190 بار
تماس:

Re: سنترال در برهه زمانی اخیر

پست توسط !MOS » دو شنبه 12 دی 1390, 5:10 pm

چرا این کابرهای اسپمر رو بن نمی کنید؟
[FONT=tahoma, verdana, geneva, lucida, lucida grande, arial, helvetica, sans-serif]
[SIZE=4=] از کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند،تنها آنانکه چتری همراه می برند به کار خود ایمان دارند. 

تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

پست توسط ASHKAN95 » دو شنبه 12 دی 1390, 7:48 pm

با اجازه از مدیران محترم :razz:

سیاست سایت به گونه ای است که تصمیم بر ارتقا سطح علمی و فرهنگی جامعه مجازی پارسی زبانان دارد و برخورد جدی به عنوان اخرین گزینه مطرح است...

Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2956 بار
سپاس‌های دریافتی: 193 بار

پست توسط C.A.D.I.L.L.A.C » دو شنبه 12 دی 1390, 9:25 pm

ASHKAN95 نوشته شده:متاسفانه مرکز انجمن های تخصصی سنترال کلابز به تازگی تبدیل به جایی شده است که صرفا همه به نقل اخبار از خبرگزاری ها میپردازند و هیچکس چیزی از خود ندارد که با دیگران به اشتراک بگذارد، جالب است برخی ادعایی نامتناهی با استناد بر همین خبرگزاری ها دارند... حال میزان اعتبار و تخصص خبرگزاری ها بماند(البته این مورد شامل همه ی افراد نمیشود)

متأسفانه این قسمت از همه مخرب تر است! امکان ارسال خبر بدون محدودیت برای همه ی کاربران باعث نابودی سایت می شود! چندی است که برخی اعضای نامدار سایت از گستردگی بیش از حد بخش نظامی سایت گله مندند. می خواهم خدمت این عزیزان عرض کنم که عامل مهم این تغییر، همین بخش خبری است!
متأسفانه در کشور ما منابع خبری نظامی بسیاری در اینترنت وجود دارند که تقریباً همگی فاقد اعتبار لازم هستند. ولی نکته ی تلخ این قضیه، محتوای این خبرها است! اخبار داخلی نظامی ای که روزانه از این رسانه ها منتشر می شود از نظر حجم با اخبار نظامی روزانه ی همه ی کشورهای جهان برابری می کند! در حالی که اکثر این خبرها بازتاب دهنده ی سخنان تکراری مقامات نظامی کشورند مبنی بر این که ما ... و ما ... .
در واقع، مطالب ارزشمند نظامی معمولاً کم یاب هستند و قسمت کوچکی از آرشیو سایت را به خود اختصاص می دهند ولی بخش خبری که فاقد بار اطلاعاتی مفید (آن هم با وضعیتی که توضیح دادم) می باشد تبدیل به پای ثابت اسکرول شده است.
آزاد بودن ارسال خبر باعث کشیده شدن بیشتر کاربران گوناگون به سایت (با این توهم که فعالیت مفیدی در سایت دارند) و در پی آن، پیش آمدن مشکلاتی که دوستمان [FONT=Verdana]  به آن اشاره کردند می شود. چراکه با گستردگی ناگهانی جامعه ی آماری سایت، کنترل و نظارت بر کاربران و تالار های گفت و گو نیز دشوار می شود.
بهتر است این موضوع به عنوان یکی از مشکلات بزرگ سایت در نظر گرفته شود چراکه همین مسئله توانسته آسیب زیادی به فروم های کاملاً نظامی (همچون سایت میلیتاری) نیز بزند.
  «جنگ را هیچ کس دوست ندارد. در جنگ، پدران پسران را به خاک می سپارند؛ حال آن که در صلح، پسران پدران را به خاک می سپارند.» 

کرزوس، پادشاه لیدیه، قرن ششم قبل از میلاد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5880 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

پست توسط Solver » دو شنبه 12 دی 1390, 10:49 pm

فکر می کنم نباید در روابط خودمان اینطور خشک افراد را تفکیک کنیم مثلاً به این دلیل که فردی در یک موضوع خاص نظر متفاوتی از ما دارد.

به یاد داشته باشیم، جوامعی مثل سنترال هر چند دارای برخی سلسله مراتب مدیریتی هستند، اما نهایتا با آنارشیسم و حفظ رابطه دوستانه با یکدیگر است که منظم باقی می ماند. شاید من باید یک سو تفاهم کلی را برای چند تن از کاربران رفع کنم:

جناب CAPTAIN PILOT از متخصصین سایت بوده و همانقدر که گروه متخصصین نامتناسب با بنده است مناسب ایشان است. پنهان نیست نظرات ایشان و بنده در مورد مسائل به ندرت مشترک از آب در میاد که ریشه اون در داشتن فلسفه ای متفاوت از هم برای زندگی است، اما این تصور غلطیست که بین ما کدورت یا مثلا دشمنی بر قرار است تصویر

اتفاقا برعکس، به علت میل به رشد و پیشرفت و تلاش در این زمینه تا آنجا که مقدور است طرفین رابطه ای دوستانه و متقابل داریم که تا به حال موجب شده بنده در بسیاری موارد از دانش ایشان بهره مند شوم.

این را برای اون دسته از دوستان عرض کردم که خود من را هم به شک انداخته بودند که مبادا رامین به خاطر گفتار های بنده دچار دلگیری شده باشد که البته با بررسی روشن شد موضوع فقط تصور کاربران بوده و رابطه بین ما همان بوده که عرض کردم.

مدیر انجمن هم که نسبتا تفاهمات بیشتری در نظرات با یکدیگر داریم، دقیقاً حکایت رامین هست با این تفاوت که به خاطر حوزه فعالیتشون (رایانه) بنده بیشتر از ایشان بهره مند شدم. خیلی دیگر از کاربران متخصص این سایت هستند که بنده مفتخر شده و ازشون بهره مند شدم که ظاهرا برخی دوستان تصور دارند بین ما خصومت برقرار است. تصویر 
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10128 بار

پست توسط typhoon » دو شنبه 12 دی 1390, 10:51 pm

سلام
موافقم که محیط سنترال در چند ماه اخیر شدیدا نظامی شده و این اصلا خوب نیست. خصوصا بحث پهپاد آمریکایی.من یک پیشنهاد دارم،اگر چه که آخرین صندلی داغ مربوط به من بود و در اواخرش هم کمی جنجالی شد ، اما فکر کنم یک یا دو صندلی تا حدودی بتونه جو رو آروم کنه.

تا صلاحدید مدیریت چی باشهتصویر
Old soldiers never die.They just fade away

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21356 بار

پست توسط SAMAN » دو شنبه 12 دی 1390, 11:38 pm

با سلام وسپاس از جناب اشکان عزیز

بنده بدون مقدمه عرض میکنم و به تمام اسپمر ها هشدار میدهم:

ما برای این سایت زحمت زیادی کشیده ایم! بطوری که الگوی بسیاری از فروم ها شدیم! البته خیلی ها پیش از بنده حضوره داشته اند و الان هم بنده عضو بسیار کوچکی هستم و مهمتر همین شما کاربران هستید که باعث پیشرفت این سایت خواهید شد.

در مجموع: شخص بنده SAMAN با دیدن هر پستی که از نظر شخصی خودم مخالف و مغایر با اصول پایه باشد نه تنها ویرایش نکرده بلکه حذف خواهم کرد! و این به شخص بنده مربوط شده و اسپمر می تواند در فروم دیگر ثبت نام کند.و این روند تا زمانی که شخص اصلاح نشود ادامه پیدا خواهد کرد.

هر شخصی که مطلب یا موضوع علمی یا سوالی دارد آزادانه می تواند آن را به اشتراک بگذارد.ارائه نظر شخصی به هیچ عنوان جایگاهی در این سایت ندارد.

با مدیریت و شورای نظارت که رامین عزیز هم جزو ایشان هست, بحث ارائه اخبار و محدودیت شدید آن برسی خواهدشد شد...

با تشکر فراوان
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Mega Poster
Mega Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جبهه ی جنگ
سپاس‌های ارسالی: 3906 بار
سپاس‌های دریافتی: 2334 بار

پست توسط mojtabba » سه شنبه 13 دی 1390, 1:25 am

SAMAN نوشته شده:با سلام وسپاس از جناب اشکان عزیز

بنده بدون مقدمه عرض میکنم و به تمام اسپمر ها هشدار میدهم:

ما برای این سایت زحمت زیادی کشیده ایم! بطوری که الگوی بسیاری از فروم ها شدیم! البته خیلی ها پیش از بنده حضوره داشته اند و الان هم بنده عضو بسیار کوچکی هستم و مهمتر همین شما کاربران هستید که باعث پیشرفت این سایت خواهید شد.

در مجموع: شخص بنده SAMAN با دیدن هر پستی که از نظر شخصی خودم مخالف و مغایر با اصول پایه باشد نه تنها ویرایش نکرده بلکه حذف خواهم کرد! و این به شخص بنده مربوط شده و اسپمر می تواند در فروم دیگر ثبت نام کند.و این روند تا زمانی که شخص اصلاح نشود ادامه پیدا خواهد کرد.

هر شخصی که مطلب یا موضوع علمی یا سوالی دارد آزادانه می تواند آن را به اشتراک بگذارد.ارائه نظر شخصی به هیچ عنوان جایگاهی در این سایت ندارد.

با مدیریت و شورای نظارت که رامین عزیز هم جزو ایشان هست, بحث ارائه اخبار و محدودیت شدید آن برسی خواهدشد شد...

با تشکر فراوان

بنده از طرف خودم و خیلی های دیگه ازتون معذرت میخوام
اما گفتن نظر شخصی در باره ی موضوعی غلط نیست که هیچ کاملا هم خوبه چون طبق فرمایشات دوستان همه از یک اتفاق نظر مشابه ندارند
اما در مورد حذف نظرات شخصی باید گوشزد کرد که تویه ایران آزادی بیان هست و اگه شما پست هارو حذف کنید فقط ارزش خودتونرو تو سطحی دیدید که با حذف پست بالا میاد
از دوستان و مدیران تقاضا دارم قبل از این که پستم رو حذف میکنند کمی در باره این که چرا باید نگذاشت تا کسی در آزادی کامل نظر خودش رو بیان کنه فکر کنند
در مورد نقل خبراز خبر گزاری ها دوستان میفرمایند که باید منبع خبر رو بزاریم و در باره ی اخبار و تجارب اکتسابی که نمیشه منبع ر و گفت خودم اونوقت به علت گفتن نظر شخصی پستمون حذف میشه
بازهم معذرت میخوام اگه دوستان رو آزرده خاطر کردم
در اخر الزمان که مجال نظاره نیست - جز راه پاک علی راه و چاره نیست
باید سر عدویه سید علی را برید و گفت - در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم - در ره عشق جگر دار تر از 100 مردی
هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا - دور سید علی خامنه ای می گردیم

امیرا تو میری و فر مان دهی - سر بی سران را تو سامان دههی
عصای تو ام اژدها کن مرا - به اذن ولایت رها کن مرا
رها کن مرا تا خروشان شوم - بلا بر سر دین فروشان شوم
و پ س

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21356 بار

پست توسط SAMAN » سه شنبه 13 دی 1390, 1:34 am

مقبلی  ,

روال کار اینجا تا موقعی که من هستم همین خواهد بود! ضمنا" هیچگونه نیازی به این ندارم ارزشم بالا یا پایین برود! چه بسا پایین رفتن آن برایم مهم نباشد!

من اجازه نمی دهم که هیچ وقت اینجا کیفیت فدای کمیت شود!

اگر شما عرصه ر اتنگ دیدید, فروم های دیگری هستن دو می توانید آنجا آزادانه بیانات خود را بفرمایید.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN » سه شنبه 13 دی 1390, 3:34 pm

برادر سامان شما زياد نارحت نباش درست ميشه :-)

فقط يه نكته اي اينجا به حضور ذهن شريفمان رسيد كه جا داره بگم تا دوستان از نظرات بي نظير بنده فيض ببرن :grin:

خطاب به بزرگان و حضرات كهنه سرباز cc: اين بحث اسپمر تا وقتي كه ما بوديم در خدمت شما برقرار بوده و اگر همين جوري پيش بره بدتر هم خواهد شد.

علتش هم از نظر كارشناسانه اينجانب اينكه اكثر كاربران تازه وارد با محيطه اين سايت بزرگ آشنا نيستن. چرا راه دور بريم من خودمم در ابتداي ورود از اين كارا ميكردم و لي بعد ( چند وقت شايد 2 يا 3 ماه ) تازه با محيط اين سايت اشنا شدم بعد تازه فهميدم چه خبر كه كلي مديران عزيز رو به قوله خودمون حرص دادم . بعد از گذشت چند وقت نسبتا ادم شديم كه هنوز فك كنم شك دارم خودم :-)
حالا پيش نهاد من اينكه اگه ميشه مديران عزيز بشينن به شورا يك سري قوانين سايت رو يه تكاني بدهند و به تازه وارد ها بفهمانند ( با سياست خودشون) كه پست هاي بي محتوا راهي به اهداف اين سايت نداره .
اين قانون هست در قوانين و لي به نظره من خيلي كم رنگه . بهتره كه كاربره تازه وارد يوخده بيشتر چشمش به اين قانون بخوره تا شرح واقعه زودتر به دست مباركشون بياد

وسلام عليكم و رحمته الله و براكاتو
؟ / 10 / 90
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14386 بار
سپاس‌های دریافتی: 14934 بار

پست توسط oweiys » سه شنبه 13 دی 1390, 3:46 pm

سلام :razz:

بنده در جریان اتفاقات مربوط نبودم ، اما می دونم رامین بزرگوارتر از این حرفهاست . ... بنده توهین رو مستحق حذف کامل می دونم اما :

تا اونجایی که می دونم فروم هم خانواده کلمه رفراندم هست ، ما هر کلمه ای که می نویسیم نظر شخصی است . من فکر می کنم اگر

ما نظر شخصی خودمون رو نگیم ، هیچ ارسالی ضورت نخواهد گرفت.

مگر این نیست که در حین برخورد نظرات پیشرفت صورت میگیره .... اصلا شاید من نوعی اشتباه می کنم ، اگر ما جذب حداکثری نکنیم

کاربران کجا می روند؟ سایت های تندرو یا فروم های فحاش سیاسی؟

قضیه کاربران تازه وارد که هنوز با محیط سایت آشنا نشدند من هم خیلی دوست دارم کنترل بشه ، لیکن سالهاست این موضوع وجود داده.

من هم خیلی وقت ها می خوام نظرات مخالف خودمو پاک کنم !!! اما .... به خودم میگم....:

دریاب کنون که نعمتت هست به دست کین دولت و ملک می رود دست به دست

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1320 بار
سپاس‌های دریافتی: 2338 بار
تماس:

پست توسط serat&mersad » سه شنبه 13 دی 1390, 4:20 pm

سلام آقاسامان عزیز :razz: :razz: :razz:
شمامثل سرهنگ های ارتش برخورد می کنید که وقتی باهاشون صحبت میکنی،بایدباهزارترس ولرزمواظب کلامت باشی که به صاحت ایشان برنخوردوطوماراضافه خدمت روتحویلت ندهد :-?
جمع سنترال یه جمع دوستانه بوده واگه کسی نتونه نظرشخصیش روبگه خب چه آزادی بیانی :x
منظورمنم ازنظرشخصی این نیست که مغایربااول شئونات اسلامی ودوم قوانین سایت باشه!
مثلاکسی درموردمطلبی یادرجواب دوستی که دچارمشکل سخت افزاری شده،نظرشخصی خودشوباتوجه به تجربه ای که درطی سالهابدست آورده،هرچندغلط ارائه میده این رونزارید به حساب 2-کاربران به اصطلاح اسپمر. :-P
در مجموع: شخص بنده SAMAN با دیدن هر پستی که از نظر شخصی خودم مخالف و مغایر با اصول پایه باشد نه تنها ویرایش نکرده بلکه حذف خواهم کرد!
یعنی بخش مدیریت هیچ گونه مشورتی درقبال پست مغایرنداره!
بدون هماهنگی باهم شماشخصا"پست روحذف میکنید :-O حداقل یه بخش قرنطینه بذاریدتاهرپست بعدازقرارگرفتن دربخش مذکورباصلاحدیدمدیران ویرایش یاحذف شود. :-?
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و قوانين سايت”